Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU - LETECKY

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU - LETECKY

Letecky na Island. Fascinující krajina gejzírů, činných vulkánů, bahenních sopek, termálních pramenů, lávových polí a pouští, mořských útesů, kaňonů řek a především - vodopádů! Největší ledovec Evropy Vatnajökull, jedinečné turistické atrakce - termální Modrá laguna či jezero s ledovými krami Jökulsárlón. Souostroví Západních mužů, nejmladší ostrovy Evropy…

Termíny

Termín Cena  
20.08. - 30.08.2018 (č. 222)47 590,- KčNelze se přihlásit

PROGRAM ZÁJEZDU 222: ISLAND LETECKY

1.den: Praha - Reykjavík. Let na Island.

2.den: Reykjanes. Poloostrov Reykjanes: útes Karl, ptačí rezervace, geotermální oblast Gunnuhver. Koupání v Modré laguně - islandském „Mrtvém moři“ (podobně léčivé i slané, také s bahnem, jen ještě mnohem teplejší).

3.-4.den: Reykjavík, Glymur, Hveragerđi. Hlavní město Reykjavík: radnice, katedrála, vodárna, vila Höfđi (Reagan - Gorbačov 1986), přístav aj., farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Výstup k donedávna nejvyššímu vodopádu Islandu - Glymuru (200 m) s úchvatnými pohledy do kaňonu vodopádu. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Pěší výlet v bublajícím a dýmajícím údolí Reykjadalur: koupání v teplé řece.

5.den: Reykjavík - Gulfoss - Hella. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. N.P. Thingvellir: aktivní rift aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin, Althing - nejstarší evropský parlament. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir, snad nejkrásnější z nesčetných vodopádů - „Zlatý“ Gullfoss, sídlo islandských biskupů Skálholt.

6.den: Vestmannaeyjar. Lodí na nejmladší souostroví v Evropě - Ostrovy západních mužů (ostrov Surtsey vznikl erupcí r. 1963). Pobyt na ostrově Heimaey: mořské akvárium, činná sopka Eldfell, Pompeje severu, útesy s papuchalky aj.

7.den: Hella - Skógar - Vík. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Prohlídka skanzenu ve Skógaru. Ledovec sopky Eyafjallajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě). Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova - skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

8.-9.den: Vík - N.P. Skaftafell. Lávová pole, pěší výlet u Kirkjubaejarklausturu: čedičová „kostelní dlažba“, vodopád. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): vodopád Svartifoss, pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Ledovcové jezero Jökulsárlón s plovoucími krami evokující drsnou Arktidu.

10.-11.den: N.P. Skaftafell - Reykjavík - Praha. Návrat do Reykjavíku. Odpočinek v termálech. Odlet domů.

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

Délka tras: letadlem 5600 km, autobusem 1700 km, lodí 50 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-20 °C, proměnlivé
Nástupní místo: Praha

Termín (222): 20.8. - 30.8. 2018
cena v Kč: 47 590,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecky na Island včetně tax a poplatků, autobusem (popř. částečně i minibusem nebo taxi) po trase, trajekt na Vestmannaeyjar. Ubytování: Chatky a hostely (3-4 lůžkové pokoje v hostelu nebo 3-4 lůžkové chatky), pokoj pro 2 osoby za příplatek 15 500 Kč/os.(10x) při obsazení 2 osobami.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Island (8.8.-31.8.2008, Josef Jonáš Víšek)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (30.7.-22.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (29.7.-8.8.2011, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška