Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Čtyři klenoty Himálaje. Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim s kláštery i safari na slonech. Tradiční království Bhútán, střežící si svoji starobylou kulturu mj. i přísnými limity návštěvníků. Monumentální nedobytné hrady, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a panenská himálajská příroda. Součástí programu je i festival Dechenphu Tshechu s tanci v maskách buddhistických božstev.

Termíny

Termín Cena  
31.10. - 14.11.2019 (č. 761)94 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dárdžiling (Západní Bengálsko). Letecky do Dillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole a „perly britské koloniální říše“ (R.Kipling) - Dárdžilingu: návrší Chowrastha, hinduisticko-buddhistický chrám na vršku Observation Hill s krásnými výhledy po okolí, návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norkeje. Projížďka historickou úzkokolejkou (UNESCO).

4.-7.den: Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko). Svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžengu (8598 m). Horskou krajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech či v džípu v N.P. Jaldapara (nosorožci, buvoli a tropické ptactvo).

8.-13.den: Bhútán. Výjezd do hor Bhútánu, do Thimphu - jediného hlavního města na světě bez semaforů: vyhlídka na město, pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), manufaktura ručního papíru, rezervace takinů - bhútánského národního zvířete. Festival Dechenphu Tshechu s tanci v maskách buddhistických božstev a démonů. Přejezd horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do zapadlého ledovcového údolí Phobjika v Černých horách, zimoviště jeřábů černokrkých. Oběd v tradičním bhútánském obydlí, ochutnávka slaného čaje a pálenky ara. Procházka malebným údolím, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přesun do Wangdue a Punakhy. Pěší výlet k chrámu Khamsum Lhakhang a zdobnému hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu - kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. stol. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Návrat do Paro.

14.-15.den: Paro (Bhútán) - Káthmándú (Nepál) - Praha. Přelet z Bhútánu do hlavního města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje s nejvyšší horou světa Mt. Everestem (8848 m). Odlet, návrat domů.

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Délka tras: letecky 16 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-25 °C, nad 2000 m mohou klesat až k 0 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (761): 31.10. - 14.11. 2019
cena v Kč: 94 890,-

3900 Kč sleva pro přihlášené do 30.4. 2019 (761, 762)

V ceně je: Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi či v džípu. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie, přelety Dillí-Siliguri, Paro-Káthmándú včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování: 761: 12x standardní turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 761: 7900 Kč (12x). Strava: V Indii snídaně, v Bhútánu plná penze a servis. V ceně nejsou víza do Indie 2250 Kč (e-víza), Bhútánu včetně vyřízení 1300 Kč a Nepálu 25 USD (na hranicích), strava v Nepálu, volitelně let k Everestu cca 207 USD.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Bangladéš, Bengálsko, Sikkim (16.10.-3.11.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška