Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Čtyři klenoty Himálaje. Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim s kláštery i safari na slonech. Tradiční království Bhútán, střežící si svoji starobylou kulturu mj. i přísnými limity návštěvníků. Monumentální nedobytné hrady, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a panenská himálajská příroda.

Termíny

Termín Cena  
31.10. - 14.11.2018 (č. 741)94 890,- Kčpřihlásit se na termín
31.10. - 14.11.2019 (č. 743)94 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dárdžiling (Západní Bengálsko). Letecky do Dillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole Dárdžilingu: svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu (8598 m), návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norgaye.

4.-7.den: Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko). Horskou krajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech v N.P. Jaldapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.

8.-13.den: Bhútán. Výjezd do hor Bhútánu, do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu - kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do tropického údolí Wangdue a Punakha. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Pěší výlet k chrámu Khamsum Ihakhang a hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Zapadlé ledovcové údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnostiv tradičním obydlí. Pěší výlet údolím Phobjika, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přejezd do Thimphu - jediného hlavního města na světě bez semaforů: pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), škola tradičních řemesel, manufaktura ručního papíru, rezervace takinů - bhútánského národního zvířete. Přesun zpět do Paro.

14.-15.den: Paro (Bhútán) - Káthmándú - Praha. Přelet z Bhútánu do hlavního města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje s nejvyšší horou světa Mt. Everestem (8848 m). Odlet, návrat domů.

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Délka tras: letecky 16 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-25 °C, nad 2000 m mohou klesat až k 0 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (741): 31.10. - 14.11. 2018
cena v Kč: 94 890,-

Termín (743): 31.10. - 14.11. 2019
cena v Kč: 94 890,-

Termín a cena se upřesňuje do katalogu 2019

V ceně je: Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie, přelety Dillí-Siliguri, Paro-Káthmándú včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování: Turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 7900 Kč. Strava: V Bhútánu plná penze a servis, v Indii snídaně. V ceně nejsou víza do Indie 2570 Kč, Bhútánu 1000 Kč a Nepálu 25 USD (na hranicích).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Bangladéš, Bengálsko, Sikkim (16.10.-3.11.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška