Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
MALAJSIE, SINGAPUR, BORNEO A BRUNEJ - PO STOPÁCH SANDOKANA

MALAJSIE, SINGAPUR, BORNEO A BRUNEJ - PO STOPÁCH SANDOKANA

Různé tváře tří zemí rovníkové jihovýchodní Asie, obývaných pestrou směsí rozličných ras, národů, kultur i náboženství, žijících však pospolu ve vzorné toleranci a pořádku. Vzorové „město budoucnosti“ - supermoderní Singapur, ambiciozní Kuala Lumpur, ropný sultanát Brunej. Historická města v Malacké úžině - Melaka a Georgetown. Koupání a odpočinek na nádherných ostrovech Pulau Perhentian. „Trochu jiná“ Malajsie - Borneo. Džungle, plavba do nitra ostrova po řece Batang Rajang, „lesní muži“ orangutani či opice s nosy jak po jablíčku z Tří veteránů. Připomínky divokých Dajaků, bývalých lovců lebek, i britské koloniální přítomnosti a mýtus legendárního Tygra z Mompracemu - Sandokana.

Termíny

Termín Cena  
29.06. - 24.07.2019 (č. 882)68 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 882: PRODLOUŽENÍ O BORNEO A BRUNEJ

1.-3.den: Praha - Kuala Lumpur. Let do dynamické metropole moderní Malajsie: dvojčata Petronas Towers (452 m) - bývalá nejvyšší stavba světa, vyhlídková věž KL Tower (421 m), mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti. Výlet k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu.

4.-5.den: Kuala Lumpur - Penang. Přejezd do „perly Orientu“ a „Asie v miniatuře“ - na ostrov Penang. Britský Georgetown (UNESCO) - město s koloniálním šarmem a čínským duchem. Čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, buddhistický klášter Kek Lok Si. Podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill (821 m) s vyhlídkou. Následný sestup deštným lesem.

6.-9.den: Pulau Perhentian. Na východní pobřeží do přístavu Kuala Besut, plavba na nejkrásnější malajské ostrovy Pulau Perhentian: odpočinek, koupání, šnorchlování, možnost potápění nebo lodních výletů na vzdálenější korálové útesy.

10.-13.den: N.P. Taman Negara - Melaka. Návštěva jednoho z nejstarších pralesů světa v N.P. Taman Negara: výprava do noční džungle, procházka po lávkách vysoko v korunách stromů, plavba lodí. Zpět na západní pobřeží do nejhezčího města země - Melaky (UNESCO): červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalské pevnosti.

14.-15.den: Singapur. „Lví město“ a stát Singapur, kde se prolíná Východ a Západ: britské koloniální památky, hinduistické a čínské chrámy, mešity, downtown s mrakodrapy, Singapore Flyer - nejvyšší vyhlídkové kolo na světě (165 m), vyhlídková plošina Sands Skypark, možnost návštěv světově proslulé ZOO, botanické zahrady, popř. zahrad Gardens by the Bay.

16.-19.den: Sarawak. Kuching a okolí. Přelet na ostrov Borneo. Hlavní město všech koček světa a nesmírně pohodová metropole Sarawaku - Kuching, založená „bílým rádžou ze Sarawaku“ - lordem Brookem, úhlavním protivníkem Sandokana: pevnost Margherita, muzea. Návštěva centra Semenggoh pro návrat orangutanů do volné přírody. Pobřežní N.P. Bako: procházka po fascinujícím ekosystému slaných blat, mangrove, masožravých rostlin, ptactva, cibetek, létajících lemurů (letuch) a opic, včetně endemického a velmi ohroženého kahau nosatého. N.P. Gunung Gading (v případě, že pokvete největší květina světa - smrdutá masožravka raflésie).

20.-23.den: Sarawak. Sibu, N.P. Niah. Přejezd do města Sibu. Plavba do nitra Bornea po řece Batang Rejang za dajackými kmeny žijícími v dlouhých společných domech v okolí městečka Kapit. Návrat do Sibu: čínský chrám Tua Pek Kong, rušný říční přístav. Vápencový N.P. Niah s jednou z největších jeskyní světa, obývanou půl milionem netopýrů.

24.-26.den: Brunej. Bandar Seri Begawan - Praha. Na severovýchod do sultanátu Bruneje, jednoho z nejbohatších států světa, jehož obyvatelé nemusí platit žádné daně. Hlavní město Bandar Seri Begawan: zlatá mešita Omar Ali Saifuddien, osvětlený sultánův palác. 28 vodních vesnic na kůlech v Kampung Ayer. Návrat domů.

MALAJSIE, SINGAPUR, BORNEO A BRUNEJ - PO STOPÁCH SANDOKANA

Délka tras: letadlem 23 000 km, po zemi 1200 km, loděmi 120 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně) - vše pro 882
Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (882): 29.6. - 24.7. 2019
cena v Kč: 68 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně tax a poplatků, po trase lodě, minibusy, autobusy, metro a taxi. Ubytování: 21x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x jednoduché bungalovy na ostrovech. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 882: 9800 Kč (23x).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška