Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN A ZÁZRAKY MEXIKA

OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN A ZÁZRAKY MEXIKA

Pyramidy, paláce a chrámy starých Mayů, Olméků, Toltéků, Zapotéků, Aztéků a dalších předkolumbovských kultur. Koloniální města Taxco a Puebla. Yucatán - atraktivní pláže Karibského moře s korálovými útesy, houpacími sítěmi a rytmy marimby. Horská džungle Chiapasu s původními indiánskými vesničkami. Pláže a laguny Pacifiku, letovisko Acapulco. Pětitisícové aktivní vulkány, hluboké kaňony, jezera, vodopády, přírodní bazénky ve skalních rozsedlinách a nad propastmi, nejobjemnější strom světa, kaktusy, palírny mezcalu. Největší město na světě Ciudad de México, temperamentní obyvatelé, mariachi, tequila…, stříbrné doly, unikátní sukulentní flóra, mimořádný zážitek! - hejna tažných motýlů, monarchů stěhovavých. „Díra do země“ - snad nejkrásnější propast na celé planetě, jeskyně, koupání ve vodopádech. Skvostná koloniální historická města. Výstup ke kráteru sopky Xinantécatl (4680 m). Palírny tequily u Guadalajary, odkud tento nápoj pochází. Mexiko mimo vychozené turistické chodníčky, o to však opravdovější a neméně krásné.

Termíny

Termín Cena  
02.11. - 06.12.2019 (č. 342)99 690,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 342 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 34 A 33):

1.-2.den: Praha - Mexico City - Puebla - Orizaba. Přílet do hlavního města Mexika. Španělská koloniální Puebla se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika. Cholula: největší pyramida světa. Orizaba: pěší výlet pod nejvyšší horou Mexika - Citlaltépetlem (5700 m).

3.-4.den: Veracruz - Catemaco - Villahermosa. Přejezd k Mexickému zálivu. Město nezapomenutelné písně „La Bamba“ - Veracruz, pyšnící se po Riu nejbouřlivějším karnevalem Ameriky. Sopečné jezero Catemaco: výlet lodí na Opičí ostrov, džungle s místními šamany. La Venta - muzeum Olméků v přírodě, park s kakaovníky, obří kamenné hlavy Olméků. Archeologické naleziště a mayské pyramidy Comalcalco. Paraíso (Ráj): pláže Mexického zálivu.

5.-6.den: Mérida - Uxmal - Chichén Itzá. Přejezd na poloostrov Yucatán. Tradiční metropole Mayů - „Bílá“ Mérida. Ruiny legendárních mayských měst - Uxmal: Kouzelníkova a Velká pyramida. Jeden z divů světa - Chichén Itzá: kalendářová pyramida El Castillo, Hlavní míčový dvůr, Chrám lebek, Posvátná skalní studna - děsivé obětiště Mayů, krápníková jeskyně Balankanché s podzemním bazénkem, kaktusová zahrada.

7.-8.den: Tulúm - Cancún. Zapomenuté mayské město Coba. Turistův sen - Tulúm: město Mayů přímo na pobřeží. Koupání a šnorchlování na bělostných plážích Karibiku, kokosové palmy, korálové útesy, hamaky. Možnost návštěvy proslulého karibského letoviska Cancún nebo návštěvy Xel-ha a plavání s delfíny.

9.-10.den: Bacalar - Palenque. Laguna Bacalar - tyrkysové jezero v džungli. Koupání ve skalní štěrbině Cenote Azul hluboké 90 m. Přejezd do Chiapasu. Tajemné mayské město v tropickém deštném lese - Palenque: chrámy Nápisů, Jaguára, Slunce aj.

11.-12.den: San Cristóbal - Sumidero. Agua Azul - možnost koupání v nádherných kaskádách v džungli. Osady indiánů Cholu a Tzeltalu. Tonina: obří pyramida s labyrintem. Návštěva indiánské vesnice v okolí San Cristóbal obývané potomky Mayů s tradičními oděvy. N.P. Kanon del Sumidero s úchvatnými, až 1000 m vysokými útesy.

13.-14.den: Oaxaca a okolí. El Tule: nejmohutnější strom světa - cypřiš s obvodem kmene 58 m. Monte Albán - metropole říše Zapotéků, indiánský Teotitlán del Valle: mercado, tkalcovské dílničky. Přírodní div Hierve el Agua: koupání v minerálce pod zkamenělými vodopády. Mitla: zapotécké paláce s mozaikami, mixtécká keramika, kraj nejlepšího mexického mezcalu. Oaxaca - město smažených kobylek a velké pohody.

15.-16.den: Puerto Escondido - Acapulco. Přejezd na pobřeží Tichého oceánu, koupání v Puerto Escondido. Ostrůvky s mangrove v N.P. Lagunas de Chacahua: krokodýli, želvy, ráj ptactva, laguny, pláže… Nejvyhlášenější letovisko Pacifiku - Acapulco: skoky z útesu La Quebrada, tropický park Papagayo, mořské akvárium s krmením piraň a žraloků, ostrov Roqueta, koupání.

17.-18.den: Acapulco - Mexico City. Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Přes Kordillery zpět do mexické metropole Ciudad de México: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi.

19.-20.den: Teotihuacán, Popocatépetl. Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací - kultovní Teotihuacán: pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): pěší výlet.

21.den: Mexico City. Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika - Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi…

22.-23.den: El Tajin - Sótano de las Golondrinas. Prismas basalticos - unikátní čedičové hranolové sloupce s 5 a 6 hranami vytvořené lávou jak vertikálně tak i horizontálně s přibližnou výškou až 40 m. El Tajin (UNESCO) - hlavní město Totonacu: pyramidy, chrámy, paláce, pelota. Přejezd k Mexickému zálivu, odpočinek na plážích. Sótano de las Golondrinas - světově proslulá 512 m hluboká propast („Díra do země“), označovaná jako nejkrásnější na světě, plná vlaštovek, netopýrů a jiné fauny a flóry.

24.-26.den: Tamasopo - Guanajuato. Koupání ve vodopádech Tamasopo a El Puente de Dios (Boží most) s tyrkysovou vodou. Guanajuato - dle mnohých nejkrásnější město celé Ameriky: Ulička polibků, podzemní cesty, koloniální architektura, exkurze do stříbrných dolů, morbidní muzeum mumií, vyhlídka El Pípila. Hora Cerro de Cubilete s obří sochou Krista krále - geografický střed Mexika.

27.-29.den: Guadalajara - B.R. Monarcha. Druhé největší město Mexika - Guadalajara: historické centrum, katedrála, trhy, Parque de los Colomos, Teatro degollado, Palacio de Gobierno a jiné. Návštěva palírny a ochutnávka tequily, nápoje, který pochází právě z této části Mexika. Přejezd do státu Michoacán do biosférické rezervace za motýlem monarchou stěhovavým, který se v obrovských počtech (miliony jedinců) každoročně přesouvá z Kanady do Mexika, kde přečkává zimu na stromech na malém území v mexických lesích (UNESCO). Valle del Bravo - koloniální městečko u jezera.

30.-33.den: N.P. Nevado de Toluca - Xochicalco - Mexico City. Možnost výstupu ke kráteru zasněžené sopky Nevado de Toluca (Xinantécatl - 4680 m). Ixtapa de la Sal - lázeňské město s termální vodou. N.P. Grutas de Cacahuamilpa - mamutí komplex krasových jeskyní. Archeologická lokalita Xochicalco (UNESCO): pyramidy s observatoří se světelnými efekty, sloužící jako kalendář uvnitř pyramidy. Návrat do hlavního města.

34.-35.den: Mexico City - Praha. Tradiční mexické trhy se zvířaty, lektvary, ovocem, zeleninou a dalšími produkty. Nákup suvenýrů. Návrat domů.

OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN - PO STOPÁCH AZTÉKŮ A MAYŮ ZÁZRAKY MEXIKA - OKRUH OPRAVDOVÝM SRDCEM ZEMĚ

Délka tras: letadlem 21 000 km, minivanem 7700 km, pěšky 6x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-33 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (342): 2.11. - 6.12. 2019
cena v Kč: 99 690,-

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po jezeře Catemaco, člun po laguně Chacahua, vstupy do národních parků. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City. Ubytování: 31x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (popř. 1-2x chatky v laguně Chacahua nebo v Tulumu). 1-lůžkový pokoj za příplatek: 14 800 Kč (31x), v chatkách není možný. Strava: 31x snídaně.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-El Tule - Oaxaca (2008/9, Antonin Pliska)
-Acapulco - Guerrero (2008/9, Antonin Pliska)
-Balcanche - Yucatan (2008/9, Antonin Pliska)
-Teotihuacan - Edo. de Mexico (2008/9, Antonin Pliska)
-San Cristobal - Chiapas (2008/09, Antonin Pliska)
-Chichen-itza - Yucatan (2008/09, Antonin Pliska)
-Puerto Escondido - Oaxaca (2008/09, Antonin Pliska)
-MEXIKO PO STOPÁCH MAYŮ (1.4.-29.4.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška