Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁZRAKY MEXIKA - OKRUH OPRAVDOVÝM SRDCEM ZEMĚ

ZÁZRAKY MEXIKA - OKRUH OPRAVDOVÝM SRDCEM ZEMĚ

Mexické pyramidy předkolumbovských indiánů, stříbrné doly, unikátní sukulentní flóra, mimořádný zážitek! - hejna tažných motýlů, monarchů stěhovavých. „Díra do země“ - snad nejkrásnější propast na celé planetě, jeskyně, koupání ve vodopádech. Skvostná koloniální historická města i pulsující největší samostatné město světa Ciudad de México. Výstup ke kráteru sopky Xinantécatl (4680 m). Palírny tequily u Guadalajary, odkud tento nápoj pochází, festivaly a mariachi… Mexiko mimo vychozené turistické chodníčky, o to však opravdovější a neméně krásné.

Termíny

Termín Cena  
18.11. - 06.12.2019 (č. 331)64 790,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Mexico City. Let do mexické metropole Ciudad de México: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi. Volný program.

3.-4.den: Tula, Teotihuacán, sopka Popocatépetl. Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací - kultovní Teotihuacán: pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): pěší výlet s výhledy na sopky Popocatépetl (5452 m) a Iztaccíhuatl (5286 m).

5.den: Mexico City. Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika - Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi…

6.-7.den: El Tajin - Sótano de las Golondrinas. Prismas basalticos - unikátní čedičové hranolové sloupce s 5 a 6 hranami vytvořené lávou jak vertikálně tak i horizontálně s přibližnou výškou až 40 m. El Tajin (UNESCO) - hlavní město Totonacu: pyramidy, chrámy, paláce, pelota. Přejezd k Mexickému zálivu, odpočinek na plážích. Sótano de las Golondrinas - světově proslulá 512 m hluboká propast („Díra do země“), označovaná jako nejkrásnější na světě, plná vlaštovek, netopýrů a jiné fauny a flóry.

8.-10.den: Tamasopo - Guanajuato. Koupání ve vodopádech Tamasopo a El Puente de Dios (Boží most) s tyrkysovou vodou. Guanajuato - dle mnohých nejkrásnější město celé Ameriky: Ulička polibků, podzemní cesty, koloniální architektura, exkurze do stříbrných dolů, morbidní muzeum mumií, vyhlídka El Pípila. Hora Cerro de Cubilete s obří sochou Krista krále - geografický střed Mexika.

11.-13.den: Guadalajara - B.R. Monarcha. Druhé největší město Mexika - Guadalajara: historické centrum, katedrála, trhy, Parque de los Colomos, Teatro degollado, Palacio de Gobierno a jiné. Návštěva palírny a ochutnávka tequily, nápoje, který pochází právě z této části Mexika. Přejezd do státu Michoacán do biosférické rezervace za motýlem monarchou stěhovavým, který se v obrovských počtech (miliony jedinců) každoročně přesouvá z Kanady do Mexika, kde přečkává zimu na stromech na malém území v mexických lesích (UNESCO). Valle del Bravo - koloniální městečko u jezera.

14.-17.den: N.P. Nevado de Toluca - Xochicalco - Mexico City. Možnost výstupu ke kráteru zasněžené sopky Nevado de Toluca (Xinantécatl - 4680 m). Ixtapa de la Sal - lázeňské město s termální vodou. N.P. Grutas de Cacahuamilpa - mamutí komplex krasových jeskyní. Archeologická lokalita Xochicalco (UNESCO): pyramidy s observatoří se světelnými efekty, sloužící jako kalendář uvnitř pyramidy. Návrat do hlavního města.

18.-19.den: Mexico City - Praha. Tradiční mexické trhy se zvířaty, lektvary, ovocem, zeleninou a dalšími produkty. Nákup suvenýrů. Návrat domů.

ZÁZRAKY MEXIKA - OKRUH OPRAVDOVÝM SRDCEM ZEMĚ

Délka tras: letadlem 21 000 km, po zemi 2500 km, pěšky 3x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-33 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (331): 18.11. - 6.12. 2019
cena v Kč: 64 790,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování a snídaně. Český průvodce, služby místních průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City. Ubytování: 17x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7600 Kč (17x). Strava: 17x snídaně.


Možnost spojení tras 33 a 34 (Okruh Mexikem na Yucatán) do zájezdu 342 v termínu: 2.11. - 6.12. 2019, cena: 99 690 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Teotihuacan - Edo. de Mexico (2008/9, Antonin Pliska)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška