Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
SEVERNÍ VIETNAM - ZEMĚ VZDÁLENÁ I BLÍZKÁ A NAPŘÍČ INDOČÍNOU - VIETNAM, LAOS, THAJSKO

SEVERNÍ VIETNAM - ZEMĚ VZDÁLENÁ I BLÍZKÁ A NAPŘÍČ INDOČÍNOU - VIETNAM, LAOS, THAJSKO

Úchvatné scenérie krasových ostrůvků Dračí zátoky, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí na severu země. Malebná historická města s řadou památek UNESCO i uspěchané hlavní město Hanoj. Neuvěřitelné kulinářské speciality i obchody natřískané zbožím, kde nic není nemožné aneb komunistický kapitalismus v té nejryzejší formě. Díky okolnostem nám možná nejbližší ze všech exotických zemí - kde jinde v tropech máte šanci posedět v českých hospůdkách a občas se domluvit i česky? Fantastické barvy tropické přírody, rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí, krasové jeskyně, buddhistické kláštery a chrámy, pestré trhy plné zboží a neuvěřitelné kulinářské speciality. Scénické krasové ostrůvky v Dračí zátoce i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny. Hlavní města - pulsující Hanoj a důstojný Vientiane. Luang Prabang se skvostnými památkami i okolní přírodou. Plavba po veletoku Mekong. Nakouknutí do Barmy, osady horských kmenů, kde se zastavil čas. Legendární most přes řeku Kwai. A vzrušující metropole nádhery i hříchu Bangkok na závěr…

Termíny

Termín Cena  
10.04. - 09.05.2020 (č. 834)93 890,- Kčpřihlásit se na termín
31.10. - 29.11.2020 (č. 835)93 890,- Kčpřihlásit se na termín
09.04. - 08.05.2021 (č. 836)94 390,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Danang. Odlet do středního Vietnamu.

3.den: Hoi An, My Son. Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) - bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

4.-5.den: Danang. Dva dny odpočinku u tropického Jihočínského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5,772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce - jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy.

6.-7.den: Danang - Hue - Hanoj. Přes slavný průsmyk Hai Van do Hue (UNESCO): císařský palác se zapovězeným Purpurovým městem, citadela. Možnost plavby po Voňavé řece k pagodám a hrobkám císařů. Přejezd do bývalého Sev. Vietnamu.

8.-11.den: Sa Pa a okolí. Z Hanoje na severozápad k čínským hranicím. Sa Pa - vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

12.-13.den: Halong Bay. „Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

14.-16.den: Halong Bay - Hanoj - Vientiane. Návrat do hlavního města Hanoje: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Přelet do hlavního města Laosu - Vientiane.

17.-19.den: Vientiane - Luang Prabang. Prohlídka Vientiane: Zlatá pagoda, jeskynní chrámy, Národní muzeum, Vítězný oblouk, královský palác, západ slunce nad Mekongem. Na sever přes Vang Vieng v oblasti homolovitých krasových útvarů do královského města Luang Prabang (UNESCO): buddhistické chrámy, waty, pagody, ranní pochůzka mnichů. Výlety do okolí - vápencová jeskyně Pak Ou se stovkami sošek Buddhy. Mohutné vodopády Kuang Si Falls ukryté v džungli.

20.-22.den: Luang Prabang - Chiang Mai. Plavba po majestátním Mekongu. Chiang Khong - překročení thajské hranice. Oblast „Zlatého trojúhelníku“ proslavená pěstováním opia - místo styku Barmy, Laosu a Thajska. Mae Salong - orlí hnízdo obývané čínskou komunitou. Mae Sai: Štíří chrám, muzeum opia, možnost výletu do Barmy - návštěva příhraničního města Tachileik s trhy a řemesly.

23.-26.den: Chiang Mai a oblast horských kmenů. „Růže severu“ - Chiang Mai, jedno z nejpříjemnějších thajských měst: Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang, proslulý klášter na hoře Doi Suthep. Muzeum horských kmenů, tradiční řemesla, noční bazar, thajský box. Pěší výlet v N.P. Doi Ithanon s nejvyšší horou Thajska (2565 m): mlžné horské pralesy, vodopády. Dvoudenní trek do oblasti domorodých horských kmenů, s pobytem a stravováním v jejich vesnicích, jízda na slonech a bambusových vorech. Noční přejezd do Bangkoku.

27.den: Damnoen Saduak, Kanchanaburi. Plovoucí trh Damnoen Saduak. Most přes řeku Kwai proslavený knihou P. Boulla a oscarovým filmem, válečné muzeum a hřbitov.

28.-30.den: Bangkok - Praha. Hlavní město Bangkok: královský palác a Wat Phra Keo se Smaragdovým Buddhou, Plavba po řece Chao Praya k Chrámu červánků Wat Arun, Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, posvátná Zlatá hora Wat Saket. Vyhlášená ulička go-go barů Soi Cowboy, popř. světoznámá erotická gymnastika ve večerním Pat Pongu. Návrat domů.

SEVERNÍ VIETNAM - ZEMĚ VZDÁLENÁ I BLÍZKÁ NAPŘÍČ INDOČÍNOU - VIETNAM, LAOS, THAJSKO

Délka tras: letadlem 21 000 km, po zemi 1800 km, busy a vlaky 2100 km, loděmi 400 km, pěšky 8x 3-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-32 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (834): 10.4. - 9.5. 2020
cena v Kč: 93 890,-

Termín (835): 31.10. - 29.11. 2020
cena v Kč: 93 890,-

Termín (836): 9.4. - 8.5. 2021
cena v Kč: 94 390,-

V ceně je: Doprava. 2-denní trek s místním průvodcem včetně jízdy na slonech a na bambusovém voru. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. Víza do Laosu a do Vietnamu včetně jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Hanoj-Vientiane včetně tax a poplatků, nájemní (minivany, taxi) a veřejná (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě). Ubytování: 23x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 1x jednodušší ubytování na treku, 1x lehátkový vlak, 2-3x noční autobus s lůžkovou úpravou, 1x loď v Halong Bay. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 834,835,836: 12 200 Kč (23x), na treku nelze. Strava: 20x snídaně. Plná penze během 2-denního treku. 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa.


Možnost spojení do více zájezdů (např. s Jižním Vietnamem a Kambodžou). Informace na vyžádání v CK.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška