Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KANADA, VÝCHOD USA A TORONTO

KANADA, VÝCHOD USA A TORONTO

Podél Řeky sv. Vavřince od Velkých jezer až k jejímu ústí přecházejícímu do mořského zálivu. Kontrasty anglofonního velkoměsta Toronta a srdce francouzské Kanady Montrealu, malebný Quebec, hlavní město Kanady Ottawa na hranicích provincií Ontario a Quebec. Vodopády Montmorency a soutěska Ste-Anne. Hurónské, Erijské a Ontarijské jezero. Na hranice s USA k hřmící Niagaře. Mořská delta Řeky sv. Vavřince s velrybami. Národní a přírodní parky Bruce Peninsula, La Mauricie a Algonquin. Losi, jeleni, bobři i medvědi. V nejlepší roční době kouzelných podzimních barev kanadských lesů s národními stromy javory. Návštěva států New York, Pensylvánie, Maryland a Washington D.C. Území svérázných Amišů. Metropole USA Washington. Místa, kde se psaly dějiny USA - Valley Forge, Gettysburg a Filadelfie. Hříšné Atlantic City a New York jako třešnička (či spíše pořádně Velké jablko) na závěr. Dva týdny naplněné poznáváním při (na americké poměry) přívětivých přejezdových vzdálenostech. Komfortně minivanem v malé skupince.

Termíny

Termín Cena  
15.09. - 09.10.2019 (č. 282)102 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 282 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 271 A 281): OKRUH PO QUEBECU A ONTARIU, OD NIAGARY K ATLANTIKU

1.-2.den: Praha - Toronto - Montreal. Let do největšího města Kanady. Přejezd na severovýchod. Historický Kingston. Ivy Lea: nádherná vyhlídka na Řeku sv. Vavřince v oblasti Tisíce ostrovů. Vodní zámek Bold´s Castle.

3.den: Montreal. „Srdce Kanady“ a její druhé největší město Montreal: vyhlídka Mont Royal, podle níž se město jmenuje. Olympijský stadion (1976), bazilika Notre-Dame, katedrála Marie Reine do Monde - zmenšenina svatopetrského chrámu ve Vatikánu, Starý Montreal, přístav.

4.-5.den: Montreal - Quebec - Tadoussac. Centrum frankofonní provincie - Quebec: dominanta Château de Frontenac, Dufferinova terasa s vyhlídkou na město a na St. Lawrence River, přístav, historické centrum s uličkami s francouzským šarmem. Lanovkou nebo pěšky po schodech k vodopádům Montmorency (83 m). Poutní bazilika Sainte-Anne-de-Beaupré. Pěší výlet soutěskou Ste-Anne s divokou řekou, vodopádem a visutými lávkami nad kaňonem. Jízda až do mořské delty Řeky sv. Vavřince. Taddoussac: možnost pozorování velryb.

6.den: Tadoussac - La Mauricie N.P. Cesta provincií Quebec. Na sever do národního parku La Mauricie. Procházka podzimně zbarvenými javorovými lesy - Kanada ve své nejryzejší podobě: vyhlídky do okolí, jezera, skály, vodopády. Zastávka v Montebello u největšího srubu na světě.

7.den: Ottawa. Hlavní město Kanady - dvojjazyčná Ottawa na jazykovém rozhraní tvořeném hranicí provincií Quebec a Ontario: Muzeum civilizace o historii osídlení Kanady, Parliament Hall´s Peace Tower - vyhlídka z dvojčete londýnského Big Benu, sídlo vlády Château Laurier, Národní galerie, tržnice, umělý kanál Rideau.

8.den: Algonquin P.P. Na západ do Algonquinského přírodního parku ležícího mezi Ottawou a Hurónským jezerem. Nenáročná pěší turistika po vycházkových stezkách (1-11 km) - vyhlídky, močály, peřeje, jezera, bobří stezka. Při troše štěstí uvidíte mohutné losy, jeleny a možná i medvědy černé. Úžasně zbarvená podzimní příroda. Dřevorubecké muzeum s historií těžby a splavování dřeva v kanadských lesích.

9.-10.den: Hurónské jezero, Bruce Peninsula N.P. Jízda k velkým jezerům. Midland: jezuitská osada Sainte-Marie among the Hurons z let 1639-1649, poutní mučednická svatyně Martyr ´s Shrine. Nejdelší sladkovodní pláž světa - Wasaga Beach: možnost koupání pro otužilejší. Poloostrov a národní park Bruce, rozdělující Hurónské jezero: procházka v kraji vápencových útesů, cypřišů, zátok a písčitých pláží. Owen Sound - město známé tahem lososů vzhůru proti proudu řeky.

11.den: Niagarské vodopády. Pohledy na nejslavnější vodopády světa (vysoké 55 m) z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool.

12.-14.den: Toronto. Toronto: do nedávna nejvyšší věž světa CN Tower (553 m) s adrenalinovou vyhlídkou z prosklené podlahy. Hockey Hall of Fame - „Mekka hokeje“ se Stanleyovým pohárem, Distillery District, jezero Ontario.

15.-16.den: Niagarské vodopády. Podél břehů jezera Ontario k nejslavnějším vodopádům světa Niagaře (55 m): jedinečné pohledy z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Noční Niagary. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool. Přejezd přes Buffalo podél Erijského jezera do kraje Amišů.

17.den: Amish Country - Washington. Výlet v čase o pár set let zpátky - náboženské komunity Amišů žijí prostě, v domech bez elektřiny, aut a spotřební elektroniky podle pevného řádu a pravidel. Tradičně odění farmáři na koňských povozech prodávající na trzích svůj domácí sýr a jiné produkty. Přejezd na jihovýchod přes Pittsburgh do Washingtonu.

18.-19.den: Washington D.C. Hlavní město USA: památníky Washingtona, Lincolna, Jeffersona. Capitol, Bílý dům. Smithsonian - největší muzejní systém na světě. Možnost návštěvy muzea NASA, Národní galerie, Muzea amerických dějin, Muzea amerických indiánů aj. Výlet do národního parku u Velkých vodopádů na řece Potomac.

20.-21.den: Gettysburg - Filadelfie - Atlantic City. Gettysburg: muzeum a památník rozhodující bitvy války Severu proti Jihu. Národní historický park ve Valley Forge, kde Washingtonova armáda zachránila americkou revoluci. Filadelfie: Síň nezávislosti, kde se vyhlašovala nezávislost a později sepisovala ústava USA (UNESCO). Obojživelnou „kachnou“ přes downtown a plavba po řece Delaware, impozantní panorama Filadelfie. „Las Vegas Východního pobřeží“ - Atlantic City: město hazardu a nočního života na pobřeží Atlantiku.

22.-25.den: New York - Praha. Prohlídka „Velkého jablka“: Empire State Building s výhledem na Manhattan z výšky, Ground Zero a nový One World Trade Center (Freedom Tower, 104 poschodí, 541 m), Wall Street, Broadway, lodí k Soše Svobody (UNESCO), neony Times Square, Madison Square, Central Park. Metropolitní muzeum umění, Muzeum moderního umění, Guggenheimovo muzeum a jiné. Odlet domů.

Pozn. Místo první návštěvy Niagary u spojeného zájezdu je možnost pobytu v Torontu s volným programem.

KANADA - OKRUH PO QUEBECU A ONTARIU VÝCHOD USA A TORONTO - OD NIAGARY K ATLANTIKU

Délka tras: letadlem 14 000 km, minivanem 6400 km, pěšky 7x 3-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 15-25 °C, proměnlivé, voda 16-22 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (282): 15.9. - 9.10. 2019
cena v Kč: 102 490,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do Algonquin P.P., La Mauricie N.P., Bruce Peninsula N.P. a do N.P. West Potomac. Projížďka Filadelfií a plavba autolodí (Duck) po řece Delaware. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 23x motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 27 700 Kč (23x). Strava: 23x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška