Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
TREK JIHOZÁPADNÍM GRÓNSKEM - KALAALLIT NUNAAT

TREK JIHOZÁPADNÍM GRÓNSKEM - KALAALLIT NUNAAT

Jedinečný trek za polárním kruhem v Kalaallit Nunaat (Zemi Kalaallitů, původních Inuitů obývajících Grónsko) kvetoucí arktickou tundrou s nulovým osídlením po trase, kde nepotkáte turisty. Krajina s bezpočtem skalnatých vrcholů, říček, řek a jezer. Daleké výhledy. Za příznivých podmínek sestup k nejdelšímu grónskému fjordu Sondre Stromfjord a lov lososů. Výstup na Russelův ledovec. Pozorování „telení“ ledovce. Výlet do třetihor - Ammalortup Nunaa (Granátové hory). Bezprostřední pozorování desítek divokých zvířat a ptactva (pižmoni, sobi, polární lišky). Bílé noci. Úžasné zážitky a velké dobrodružství!

Termíny

Termín Cena  
05.06. - 16.06.2019 (č. 251)48 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Kangerlussuaq (Sondre Stromfjord) - Kelly Ville. Letecky přes Kodaň do Kangerlussuaqu na konci 200 km dlouhého fjordu Sondre Stromfjord při západním pobřeží Grónska. Kangerlussuaq (grónsky Velký fjord, dříve dánsky Sondre Stromfjord) je nejmenší grónské město (s cca 550 obyvateli). Zahájení treku, který proběhne cca 60-130 km nad polárním kruhem. Terénním autem písečnou pouští Akuliarusiarsuup Kuua (písečné přesypy) k Russelovu ledovci. Možnost prvního setkání s divokými zvířaty (pižmoni, sobi). Výstup na Russelův ledovec a pěší výlet jeho ledovým bludištěm s malými říčkami, jezírky a vodopády. Nocleh u říčky v údolí Israndsdalen s výhledem na ledovec.

3.-7.den: Jezero Qarlissuit - Sondre Stromfjord - Russelův ledovec - Kangerlussuaq. Výstup k čelu ledovce, pozorování telení (jeho odlamování). Putování největším grónským „lesem” u jezera Aajuitsup Tasia. Výhledy z horského hřbetu na fjord Sondre Stromfjord. Sestup stěnou Kokkenfjeldet s výhledem na horu Homole cukru (Sugar Loaf). Návrat do Kangerlussuaq, možnost doplnění zásob. *Fakultativně možnost vyhlídkového letu nad oblastí Kangerlussuaqu a Russelova ledovce.

8.-10.den: Kangerlussuaq - Fergusonovo jezero - Granátové hory - Kangerlussuaq. Granátové hory - Ammalortup Nunaa s věčným ledem ve skalních puklinách a jeskyních na břehu Fergusonova jezera. Z dálky viditelná granátová stěna vrcholu Tasersuatsia-ap Kinginnera. Koberce kvetoucích rododendronů, velké množství divokých zvířat a ptactva, peřeje a vodopády na horských říčkách. Fotograficky velmi zajímavá krajina. Možnost nálezů krystalických granátů. Radiální výstupy na vrcholy s panoramatickým rozhledem. Návrat do Kangerlussuaqu.

11.-12.den: Ravneklippen - Kangerlussuaq - Praha. Návrat domů přes Kodaň (s noclehem v Kodani).

Pozn. Bližší informace o zájezdu v CK.

TREK JIHOZÁPADNÍM GRÓNSKEM - KALAALLIT NUNAAT

Délka tras: letadlem 9000 km, terénním vozem do 40 km, pěšky celkem cca 120 km (10x 10-15 km)
Počasí: 5-10 °C, v noci se může objevit menší mráz se sněhovou přeháňkou
Nástupní místo: Praha

Termín (251): 5.6. - 16.6. 2019
cena v Kč: 48 490,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, společný technický materiál, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Grónska včetně letištních tax a poplatků, v Grónsku terénní vůz s místním řidičem na trase Kangerlussuaq - Russelův ledovec, v Kodani transfery z a na letiště (MHD). Ubytování: 1x hostel v Kodani. Ostatní noclehy v divočině ve vlastních stanech.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška