Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
INDIE - Z RAJSKÉHO KAŠMÍRU DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

INDIE - Z RAJSKÉHO KAŠMÍRU DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Okruh po severozápadní Indii spojující Kašmír, Paňdžáb a Rádžastán. Romantický Šrínagar a magický Zlatý chrám v Amritsaru, svatyně Sikhů - dvě z nejúžasnějších míst celé Indie. Dalajlámovo útočiště Dharamsala - „Malý Tibet“ v Indii. Posvátný Puškár se svým vyhlášeným velbloudím veletrhem na okraji pouště Thár. A na závěr hlavní město celého subkontinentu - starobylé i pulsující Dillí.

Termíny

Termín Cena  
28.10. - 10.11.2019 (č. 711)49 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dillí - Šrínagar. Let do metropole Indie Dillí a dále do centra Kašmíru - kouzelného Šrínagaru, „indických Benátek“ s domy na jezeře, obklopeného horami: Páteční mešita, projížďka lodí po jezeře Dál, královské zahrady Šalimar, údajný hrob Ježíše Krista. Noc na hausbótu.

4.-5.den: Šrínagar - Amritsar. Odlet do indické části Paňdžábu. Amritsar: magická svatyně Sikhů - Zlatý chrám. Omamná večerní atmosféra u posvátného jezírka kolem chrámu (i s možností přenocování). Studna Jallianwala Bagh - místo masakru 2000 Indů (viz film Gándhí).

6.-7.den: Amritsar - Dharamsala. Vzhůru do „Malého Tibetu“. Dharamsala - centrum lamaistického buddhismu v Indii, exilové útočiště tibetského dalajlámy na úpatí Himálaje.

8.-10.den: Dharamsala - Dillí - Puškár. Návrat do Dillí a dále na jihozápad do Rádžastánu. Puškár - významné místo pro hinduistické poutníky. Nezapomenutelný zážitek! - účast na největším velbloudím (vele)trhu v Indii na prahu Velké indické pouště Thár.

11.-13.den: Puškár - Díllí. Přejezd přes Adžmér a Džajpur zpět do Dillí. Staré Dillí s Velkou Páteční mešitou (největší v Indii), tržišti a uličkami. Metropole Indie Nové Dillí: Brána Indie aj. Nejstarší minaret v Indii Kutub Minár s proslulým nerezavějícím železným sloupem, odpočinek, nákupy.

14.den: Díllí - Praha. Návrat domů.

Pozn. Zájezd je možné spojit se zájezdem Indický kaleidoskop v 30-denní okruh severní Indií. Bližší informace - viz www.nomad.cz.

Z RAJSKÉHO KAŠMÍRU DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Délka tras: letadlem 14 000 km, po zemi 1900 km, pěšky 3x 4-6 km (volitelně)
Počasí: vzduch 24-32 °C, v Šrínagaru a Dharamsale o cca 10-15 °C chladněji
Nástupní místo: Praha

Termín (711): 28.10. - 10.11. 2019
cena v Kč: 49 990,-

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po jezeře Dál v Šrínagaru. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Dillí a místní přelety Dillí - Šrínagar, Šrínagar - Amritsar včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, rikšové, taxi. Ubytování: 8x hotely, penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x hausbót (jezero Dál - Šrínagar), 1x lehátka v nočním vlaku, 1x dálkový noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4400 Kč (10x). Strava: 10x snídaně.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Indický Kaleidoskop (2010, klienti a průvodci zájezdů)
-Indický Kaleidoskop (2012, klienti a průvodci zájezdů)
-INDICKÝ KALEIDOSKOP-(NEJEN) PRO FOTOGRAFY (2011, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška