Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN - PO STOPÁCH AZTÉKŮ A MAYŮ

OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN - PO STOPÁCH AZTÉKŮ A MAYŮ

Pyramidy, paláce a chrámy starých Mayů, Olméků, Toltéků, Zapotéků, Aztéků a dalších předkolumbovských kultur. Koloniální města Taxco a Puebla. Yucatán - atraktivní pláže Karibského moře s korálovými útesy, houpacími sítěmi a rytmy marimby. Horská džungle Chiapasu s původními indiánskými vesničkami. Pláže a laguny Pacifiku, letovisko Acapulco. Pětitisícové aktivní vulkány, hluboké kaňony, jezera, vodopády, přírodní bazénky ve skalních rozsedlinách a nad propastmi, nejobjemnější strom světa, kaktusy, palírny mezcalu. Největší město na světě Ciudad de México, temperamentní obyvatelé, mariachi, tequila…

Termíny

Termín Cena  
02.11. - 24.11.2019 (č. 341)75 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Mexico City - Puebla - Orizaba. Přílet do hlavního města Mexika. Španělská koloniální Puebla se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika. Cholula: největší pyramida světa. Orizaba: pěší výlet pod nejvyšší horou Mexika - Citlaltépetlem (5700 m).

3.-4.den: Veracruz - Catemaco - Villahermosa. Přejezd k Mexickému zálivu. Město nezapomenutelné písně „La Bamba“ - Veracruz, pyšnící se po Riu nejbouřlivějším karnevalem Ameriky. Sopečné jezero Catemaco: výlet lodí na Opičí ostrov, džungle s místními šamany. La Venta - muzeum Olméků v přírodě, park s kakaovníky, obří kamenné hlavy Olméků. Archeologické naleziště a mayské pyramidy Comalcalco. Paraíso (Ráj): pláže Mexického zálivu.

5.-6.den: Mérida - Uxmal - Chichén Itzá. Přejezd na poloostrov Yucatán. Tradiční metropole Mayů - „Bílá“ Mérida. Ruiny legendárních mayských měst - Uxmal: Kouzelníkova a Velká pyramida. Jeden z divů světa - Chichén Itzá: kalendářová pyramida El Castillo, Hlavní míčový dvůr, Chrám lebek, Posvátná skalní studna - děsivé obětiště Mayů, krápníková jeskyně Balankanché s podzemním bazénkem, kaktusová zahrada.

7.-8.den: Tulúm - Cancún. Zapomenuté mayské město Coba. Turistův sen - Tulúm: město Mayů přímo na pobřeží. Koupání a šnorchlování na bělostných plážích Karibiku, kokosové palmy, korálové útesy, hamaky. Možnost návštěvy proslulého karibského letoviska Cancún nebo návštěvy Xel-ha a plavání s delfíny.

9.-10.den: Bacalar - Palenque. Laguna Bacalar - tyrkysové jezero v džungli. Koupání ve skalní štěrbině Cenote Azul hluboké 90 m. Přejezd do Chiapasu. Tajemné mayské město v tropickém deštném lese - Palenque: chrámy Nápisů, Jaguára, Slunce aj.

11.-12.den: San Cristóbal - Sumidero. Agua Azul - možnost koupání v nádherných kaskádách v džungli. Osady indiánů Cholu a Tzeltalu. Tonina: obří pyramida s labyrintem. Návštěva indiánské vesnice v okolí San Cristóbal obývané potomky Mayů s tradičními oděvy. N.P. Kanon del Sumidero s úchvatnými, až 1000 m vysokými útesy.

13.-14.den: Oaxaca a okolí. El Tule: nejmohutnější strom světa - cypřiš s obvodem kmene 58 m. Monte Albán - metropole říše Zapotéků, indiánský Teotitlán del Valle: mercado, tkalcovské dílničky. Přírodní div Hierve el Agua: koupání v minerálce pod zkamenělými vodopády. Mitla: zapotécké paláce s mozaikami, mixtécká keramika, kraj nejlepšího mexického mezcalu. Oaxaca - město smažených kobylek a velké pohody.

15.-16.den: Puerto Escondido - Acapulco. Přejezd na pobřeží Tichého oceánu, koupání v Puerto Escondido. Ostrůvky s mangrove v N.P. Lagunas de Chacahua: krokodýli, želvy, ráj ptactva, laguny, pláže… Nejvyhlášenější letovisko Pacifiku - Acapulco: skoky z útesu La Quebrada, tropický park Papagayo, mořské akvárium s krmením piraň a žraloků, ostrov Roqueta, koupání.

17.-18.den: Acapulco - Mexico City. Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Přes Kordillery zpět do mexické metropole Ciudad de México: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi.

19.-20.den: Teotihuacán, Popocatépetl. Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací - kultovní Teotihuacán: pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): pěší výlet.

21.-23.den: Mexico City - Praha. Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika - Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi… Odlet domů.

OKRUH MEXIKEM NA YUCATÁN - PO STOPÁCH AZTÉKŮ A MAYŮ

Délka tras: letadlem 21 000 km, minivanem 5200 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 25-33 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (341): 2.11. - 24.11. 2019
cena v Kč: 75 890,-

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po jezeře Catemaco, člun po laguně Chacahua. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan (popř. minibus), metro v Mexico City. Ubytování: 20x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (popř. 1-2x chatky v laguně Chacahua nebo v Tulumu). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 341: 8500 Kč (19x), v chatkách není možný. Strava: 20x snídaně.


Možnost spojení trasy 34 a trasy 33 (Zázraky Mexika) do zájezdu 342 v termínu: 2.11. - 6.12. 2019, cena v Kč: 99 690,-.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-El Tule - Oaxaca (2008/9, Antonin Pliska)
-Acapulco - Guerrero (2008/9, Antonin Pliska)
-Kanon Sumidero - Chiapas (2008/9, Antonin Pliska)
-Balcanche - Yucatan (2008/9, Antonin Pliska)
-Teotihuacan - Edo. de Mexico (2008/9, Antonin Pliska)
-Tulum - Quintana Roo (2008/9, Antonin Pliska)
-Mitla - Oaxaca (2008/9, Antonin Pliska)
-Catemaco - Veracruz (2008/09, Antonin Pliska)
-San Cristobal - Chiapas (2008/09, Antonin Pliska)
-Chichen-itza - Yucatan (2008/09, Antonin Pliska)
-Puerto Escondido - Oaxaca (2008/09, Antonin Pliska)
-Orizaba - Veracruz (2008/09, Antonin Pliska)
-Monte Alban - Oaxaca (2008/09, Antonin Pliska)
-Coba - Quintana Roo (2008/09, Antonin Pliska)
-Chacahua - Oaxaca (2008/09, Antonin Pliska)
-VillaHermosa - Tabasco (2010, Antonin Pliska)
-MEXIKO PO STOPÁCH MAYŮ (1.4.-29.4.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška