Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI A TONGA

MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI A TONGA

Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, odstíny modře oceánu u korálových útesů, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy… Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky, obřady a hostiny budete moci poznávat. Bez obav! - budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové.

Termíny

Termín Cena  
16.11. - 30.11.2019 (č. 1131)103 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Nadi. Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii do jižního Pacifiku na hlavní ostrov Fidži - Viti Levu. Nadi: hinduistický chrám Sri Siva.

4.-7.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Okolí Nadi: zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepší pláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, procházka dešťovými pralesy k vodopádu, možnost koupání. Výlet lodí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením na ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem: koupání a šnorchlování.

8.-13.den: Tonga. Tongatapu, Fafa. Přelet do království Tonga na největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Okruh po ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” - posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: královské pohřebiště. „Pacifický Stonehenge” Ha´amonga ´a Maui: Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s jezírky na koupání. Mořské gejzíry v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek v resortu na Pláži lásky s polynéskou show, tanečky a hostinou s pečeným prasátkem. Obřad přípravy opojné kavy a její společenská konzumace. Celodenní výlet (s obědem) lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet na Nový Zéland (popř. zpět na Fidži).

14.-15.den: Auckland/Nadi - Praha. Návrat domů.


*Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawa a Mamanuca.

Prodloužení zájezdu 1131, popř. 1132 či 1133 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi. Program výletu předchází hlavnímu programu.

1.-3.den: Praha - Nadi. Přílet na Fidži.

4.-5.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílé pláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

6.-7.den: Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

8.-9.den: Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

10.den: Nadi. Spojení se skupinou (3.den hlavního programu).

Termín: 9.11. - 18.11. 2019
Cena: 35 890,- Kč

V ceně je: 6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 2x noc v hotelu v Nadi (se snídaní). Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 700 Kč.


Pozn. V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI A TONGA

Délka tras: letadlem 41 000 km, po zemi 300 km, loděmi 100 km, pěšky 2x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 26-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1131): 16.11. - 30.11. 2019
cena v Kč: 103 590,-

4200 Kč sleva pro přihlášené do 16.5. 2019 (1131, 1132, 1133)

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet na Viti Levu a 1x okružní výlet po Tongatapu. Polynéská show a večeře na Tonze. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní (pronajaté vany/minibusy s místními řidiči, taxi). Ubytování: 1131: 11x hotely, bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1131: 19 900 Kč (11x). Strava: 10x snídaně, na Fidži 1x barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy (na lodi), na Tonze 1x oběd (na lodi) a 1x polynéská večeře (v resortu - švédský stůl).


Možnost spojení tras 113 a 1122 (Cookovy ostrovy) do zájezdu 1132 v termínu: 16.11. - 8.12. 2019, cena v Kč: 147 290,-.


Možnost spojení tras 113 a 1124 (Cookovy ostrovy a Nový Zéland) do zájezdu 1133 v termínu: 16.11. - 13.12. 2019, cena v Kč: 166 490,-.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška