Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
SAMOA A FIDŽI - OSTROVY ZÁPADNÍHO PACIFIKU

SAMOA A FIDŽI - OSTROVY ZÁPADNÍHO PACIFIKU

Polynéské ostrovy Upolu, Savai´i a melanéské Viti Levu, Mamanuca a *Yasawa. Všechny krásné, přitom rozmanité - tropické ráje menších ostrovů mezi rovníkem a obratníkem Kozoroha. Obřady pití omamné kavy, kanibalské tradice, selátka v podzemních pecích, všeobjímající láska alofa, zpěvy a tance těch nejmilejších lidí na světě.

Termíny

Termín Cena  
26.05. - 08.06.2019 (č. 1111)98 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Auckland/Nadi - Apia. Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii na Nový Zéland (popř. na Fidži) a dále na Samou (díky námořnickým dovednostem domorodců dříve známou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří.

4.-8.den: Samoa. Upolu, Savai´i. Hlavní město Apia: parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Uvidíme i vyhlášené Fiafia show s tradičními zpěvy, tanci a hostinou v Aggie Grey, nejslavnějším hotelu Pacifiku? Ostrov Upolu: Muzeum a hrob R.L. Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua - úžasné „modré díře uprostřed džungle“ a „velké jámě na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy - Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří - obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců, skalní bránou a mořskými gejzíry Alofa´aga. Ponuře krásný mys Falealupo - do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa - brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau nebo v laguně přímo s velkými mořskými želvami. Přelet do Nadi na Fidži.

9.-12.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepší pláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, procházka dešťovými pralesy k vodopádu, možnost koupání. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením na ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem: koupání a šnorchlování.

13.-14.den: Nadi - Praha. Návrat domů.


*Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawa a Mamanuca.

Prodloužení zájezdu 1111, popř. 1112 či 1113 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi.

1.-2.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílé pláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

3.-4.den: Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

5.-6.den: Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

7.-8.den: Nadi - Praha. Návrat domů.

Termín: 8.6. - 15.6. 2019
Cena: 33 390,- Kč

V ceně je: 6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 1x noc v hotelu v Nadi (se snídaní). Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9600 Kč.


Pozn. V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

SAMOA A FIDŽI - OSTROVY ZÁPADNÍHO PACIFIKU

Délka tras: letadlem 42 000 km, po zemi 600 km, loděmi 150 km, pěšky 2x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1111): 26.5. - 8.6. 2019
cena v Kč: 98 590,-

4000 Kč sleva pro přihlášené do 20.12. 2018 (1111, 1112, 1113)

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, okružní celodenní výlety - Upolu, Savai ´i a 2x Viti Levu. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků, pozemní (pronajaté vany/ minibusy s místními řidiči, taxi), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i. Ubytování: 1111: 10x hotely, bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1111: 16 200 Kč (10x). Strava: 10x snídaně, při výletu lodí na Fidži 1x barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy.


Možnost spojení tras 111 a 1121 (Cookovy ostrovy) do zájezdu 1112 v termínu: 18.5. - 8.6. 2019, cena v Kč: 144 790,-.


Možnost spojení tras 111 a 1123 (Nový Zéland a Cookovy ostrovy) do zájezdu 1113 v termínu: 12.5. - 8.6. 2019, cena v Kč: 165 890,-.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Západní Pacifik (25.11.-16.12.201, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška