Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
MALÉ I VELKÉ SUNDY - PO OSTROVECH INDONÉSIE - PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O JIŽNÍ SULAWESI

MALÉ I VELKÉ SUNDY - PO OSTROVECH INDONÉSIE - PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O JIŽNÍ SULAWESI

Souostroví Nusa Tengarra východně od Bali. Flores s barevnou sopkou Kelimutu, animistické vesničky kmene Ngada. Romantická plavba na Komodo za obřími varany, špičkové šnorchlování a večerní hejna kaloňů. Muslimský Lombok s výstupem na posvátnou sopku Rinjani. Relax na korálových ostrovech Gili. Bali - „ostrov Bohů“ a hinduistů v muslimské Indonésii. Jižní Celebes (Sulawesi) - ostrov bohaté historie a mystické atmosféry se skalními hroby a kuriózními obřady Torajů.

Termíny

Termín Cena  
20.07. - 15.08.2019 (č. 893)82 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 893: PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU 892 O JIŽNÍ SULAWESI

1.-7.den: Praha - Bali - Flores. Odlet do Denpasaru na Bali. Přímořské letovisko s nekonečnými plážemi. Přelet na Flores - nejkrásnější z ostrovů smaragdového náhrdelníku Nusa Tengarra. Směs odlišných kultur, zvláštní zvyky a obětní rituály animistů. 14 aktivních sopek, rybářské vesničky, pláže. Romantická osada Moni. Horké prameny a vodopády. Východ slunce na vulkánu Kelimutu. Tři jezera odlišných barev - tyrkysové, zelené a černé. Tkalcovské vesničky. Přejezd do Bajawy, zastávka na Blue Stone Beach. Pěšky ke kráteru Wawo Mudha, nejnovější sopky Floresu. Pěší výlet z kampungů Be´a. Víte jak roste vanilka, kakaové boby, pepř či hřebíček? Koupání v termálech Manalage. Tradiční vesnice animistických kmenů Ngada, vesnička Bena (pod patronátem UNESCO). Nádherné výhledy na sopku Inerie. Přelet do Labuan Bajo na západním pobřeží, možnost výletu k jeskyni Batu Cermin.

8.-11.den: Flores - Rinca - Komodo - Lombok. Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok pronajatou lodí s plnou penzí. Rajské ostrovy, šnorchlování. Trek za varany na ostrově Rinca. Světoznámé Komodo se světovou atrakcí - varany (UNESCO, největší ještěři mají až 3 m délky a 200 kg váhy). Působivá příroda - divoký vodní buvol, jeleni, stáda opic. Červená pláž s nejbarevnější korálovou zahradou. Ostrovy Moyo, Satonda, Laba. Ostrov Lombok: podél severního pobřeží do Senaru na úpatí Rinjani. Pěšky k vodopádům Sendang Gile.

12.-20.den: Lombok - Bali. Třídenní trek (volitelně) na posvátnou sopku Rinjani (3726 m) s plnou penzí, nosiči a noclehy pod stany. Jezero v 600 m hlubokém kráteru. Gila: horké prameny. Drzé opice v džungli. Dva dny na ostrovech Gili - bílé písečné pláže, průzračná voda, korálové útesy, možnost potápění. Pro zájemce na kole kolem ostrova Trawangan. Výlet lodí na ostrovy Meno a Air: šnorchlování mezi mořskými želvami. Lodí na Bali. Amed - idylická rybářská vesnice. Královské koupele Tirtagangga. Tulamben - nejhezčí potápění na Bali, exotické masáže. Nejposvátnější místo Besakih: komplex 30 chrámů na 7 terasách na úpatí sopky Agung (3142 m). Ubud - kulturní a umělecké centrum. Ohňový tanec na žhavých uhlících, tradiční tance kecak, barong či legong. Opičí prales, Pura Dalem - chrám mrtvých v džungli. Batubulan - řezbářské a kamenické dílničky, sochy, šperky, galerie. Poloostrov Bukit, směrový chrám na bílých útesech Tanah Lot. Nekonečné pláže, exotické nákupy. Nocleh v Sanuru.

21.-25.den: Sulawesi. Přelet do Ujung Pandang na jižním Celebesu (Sulawesi) - ostrově bohaté historie a mystické atmosféry. Přejezd do Pare-Pare. Rammang-Rammang - návštěva jedné z největších krasových oblastí Indonésie, projížďka na loďce mezi skalními útvary, jeskyně s prehistorickými nástěnnými malbami. Přesun do Rantepaa - centra legendami opředené oblasti Tana Toraja. Džungle, vápencová skaliska, rýžové terasy, políčka bavlny, kávovníky, buvolí tržnice. Kuriózní obřady, pohřební ceremoniály s desítkami obětovaných býků. Pohřební jeskyně a skalní hrobky. „Visící“ hroby. Vyhlášení řezbáři. Bori - megality. Lemo - skalní terasy s vyřezávanými figurkami zemřelých Tau Tau. Dvoudenní trek s plnou penzí mezi horskými vesničkami Torajů, noclehy v tradičních domech (tongkonanech) se sedlovými střechami, náročnost lze přizpůsobit. Noční přejezd do Ujung Pandang.

26.-27.den: Makassar - Praha. Ujung Pandang (Makassar): čínské taoistické chrámy, přístav s plachetnicemi lidu Bugis připomínající středověk. Pevnost Rotterdam. Výlet lodí na ostrov Samalona. Čínská čtvrť. Návrat domů.

MALÉ I VELKÉ SUNDY - PO OSTROVECH INDONÉSIE - PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O JIŽNÍ SULAWESI

Délka tras: letadlem 26 000 km, lodí 500 km, po zemi 800 km, pěšky 8x 6-15 km (volitelně) - vše pro 893
Počasí: vzduch 28-33 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (893): 20.7. - 15.8. 2019
cena v Kč: 82 890,-

3000 Kč sleva pro přihlášené do 20.1. 2019 (892, 893)

V ceně je: Doprava. Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok. Třídenní trek na Sulawesi (893) a třídenní trek na Rinjani se službami nosičů. Vstupy do rezervací a N.P. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní i vnitrostátní letecká včetně tax, místní (bus), pronajaté minibusy, lodě Lombok - Gili, Gili - Bali. Ubytování: 893: 17x v hotýlcích, 3x na palubě lodi (plavba Flores - Lombok), 2x v pronajatých stanech (trek na Rinjani), 893: 1x v tradičních obydlích Torajů (trek na Sulawesi), 893: 1x dálkový noční bus. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 893: 6700 Kč (17x). Strava: Během plavby (3x), na treku na Rinjani (2x) a na Sulawesi (1x - 893) plná penze, v hotýlcích většinou snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška