Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KOLUMBIE - ZA VULKÁNY, PŘÍRODOU A HISTORIÍ KOLUMBIE

KOLUMBIE - ZA VULKÁNY, PŘÍRODOU A HISTORIÍ KOLUMBIE

Jedna z nejúžasnějších zemí Jižní Ameriky, turisty (k jejich vlastní škodě) dosud opomíjená. Má vše, co si jen můžete přát - neprostupné deštné pralesy i vyschlé kaktusové planiny, nejvyšší palmy na světě, jezera, vodopády, léčivé termály, tajemné sochy neznámé indiánské předkolumbovské kultury, skvostnou koloniální architekturu i obdivuhodné zlaté bohatství. Ač leží těsně nad rovníkem, je protkána pětitisícovými majestátnými, mnohdy zasněženými vrcholy And. Zdejší karibské pobřeží a pláže patří k nejkrásnějším v celé Americe. A samozřejmě káva - dle každého Kolumbijce ta nejlepší na světě…*Možnost návštěvy údolí Caňo Cristales, dosud dokonale utajeného a donedávna pro turisty nepřístupného přírodního skvostu na úrovni těch největších jihoamerických lákadel jako Iguazú, Santo Angel a podobně. Nenechte si ujít!

Termíny

Termín Cena  
16.08. - 01.09.2019 (č. 522)66 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 522: ZA VULKÁNY, PŘÍRODOU A HISTORIÍ KOLUMBIE

1.den: Praha - Bogota. Odlet do Bogoty.

2.-3.den: Zipaquirá, Villa de Leyva. Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

4.den: Bogota. Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

5.-7.den: Bogota - Pitalito. Přejezd na jih země údolím největší kolumbijské řeky Magdaleny mezi hradbami Východních a Centrálních Kordiller. Poušť Tatacoa, aridní planina útesů, roklí a sukulentů. Pěší výlet v nejstarším kolumbijském národním parku Cueva de Guacharos, v němž žijí tapíři a opice (chápani dlouhosrstí). Obrovské krasové jeskyně, obývané zvláštními slepými ptáky gvačary.

8.-11.den: Pitalito - San Agustín - Popayán. San Agustín: slavná archeologická naleziště záhadné předkolumbovské kultury (UNESCO). Údolí soch s 500 velkými kamennými sochami lidí a zvířat. Pro zájemce výlet na koni. N.P. Puracé v Centrálních Kordillerách pod nejvyšší činnou sopkou Kolumbie - Nevado del Huila (5365 m). Se zájemci pokus o výstup na Volcán Puracé (4750 m). Cruce de Pilimbalá: bizarní sirné doly s výjevy a barvami jak ze sci-fi horroru. Koupání v termálech Coconuco. Malebné historické „bílé město“ Popayán.

12.den: Popayán - Cali - Armenia. Zpět na sever údolím řeky Cauca pod Centrálními a Západními Kordillerami přes třetí centrum Kolumbie (vedle Bogoty a Medellínu) - třímilionové Cali.

13.-15.den: Valle de Cocora - Bogota. Oblast pěstování kávy pod sopkami N.P. Los Nevados. Armenia: Návštěva tematického N.P. de Café. Kávové plantáže a typická farma finca. Koupání v rozkošných termálech Santa Rosa pod třemi vodopády, až 170 m vysokými: léčivé bahno, masáže. Procházka do přírodní rezervace Acaime s kolumbijskými národními stromy - voskovými palmami, nejvyššími (až 60 m) palmami na světě. Výhledy na kráterovou řadu pěti vulkánů s nejvyšším Nevado del Ruíz (5325 m). Návrat do hlavního města.

16.-17.den: Bogota - Praha. Odlet domů.


*Volitelný výlet: Kaňon Křišťálové řeky (Caňo Cristales).

Výjimečné místo, nepřístupné jinak než letecky a donedávna z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřené. 40 km řeky v úzkém kaňonu i v širokém údolí rozvětvené do ramen a obklopené džunglí. Zcela unikátní ekosystém, který díky výskytu speciálních vodních řas hraje desítkami barev. Je to jeden ze „sedmi zázraků“ Kolumbie i celé Jižní Ameriky.

1.den: Bogota - Villavicencio. Přesun na jih do Villavicencia.

2.-4.den: Caňo Cristales. Odlet do Macareny. Lodí a džípem k ramenům Caňo Cristales. Pěší výlety v divočině, koupání ve vodopádech a v přírodních jezírkách.

5.den: Macarena - Bogota. Přelet do Villavicencia. Zpět do Bogoty.

Volitelný výlet buď předchází zájezdu 521 (1.den je odlet z Evropy, program je 2.-5.den, pak spojení se skupinou) nebo následuje po 522 (po návratu do Bogoty je 5.den odlet domů a 6.den návrat domů).

Termíny: 4.8. - 8.8. 2019, 31.8. - 5.9. 2019
Cena: 18 590,- Kč

V ceně je: Letecká doprava Villavicencio-Macarena a zpět, bus Bogota-Villavicencio a zpět, ubytování se snídaněmi (2x turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Po dobu pobytu v oblasti Caňo Cristales čluny a terénní auta, permit pro vstup, ubytování (3x 2-lůžkové zajištěné stany pod zastřešeným přístřeškem se zázemím), český i místní průvodce. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2400 Kč.


KOLUMBIE - ZA VULKÁNY, PŘÍRODOU A HISTORIÍ KOLUMBIE

Délka tras: letadlem 25 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 7x 4-16 km (volitelně) - vše pro 523
Počasí: vzduch 12-32 °C, od tropického po vysokohorský, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (522): 16.8. - 1.9. 2019
cena v Kč: 66 890,-

V ceně je: Doprava. Permity do N.P. Purace a N.P. Los Nevados (522). Lanovka na Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kolumbie včetně tax a poplatků, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (komfortní dálkové autobusy). Ubytování: 522: 11x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 522: 2x v poušti Tatacoa a 2x v N.P. Cueva de Guacharos v houpacích sítích (hamakách), popř. v N.P. Cueva de Guacharos v ubytovně N.P. - ve všech uvedených případech vždy hromadně pod střechou a se zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 522: 6800 Kč (11x). Strava: 522: 15x snídaně.


Možnost spojení trasy 521 (Karibské pobřeží) a 522 (Vulkány, příroda a historie) do zájezdu 523 v termínu: 8.8. - 1.9. 2019, cena v Kč: 89 990,- s kompletním programem.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Kolumbie (16.8.-27.7.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška