Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
TŘI GUYANY - MEZI ATLANTIKEM A AMAZONIÍ

TŘI GUYANY - MEZI ATLANTIKEM A AMAZONIÍ

Komfortní zájezd s polo i plnou penzí mimo „vyšlapané jihoamerické chodníčky“ do tří bývalých kolonií - Britské a Nizozemské Guyany (dnes samostatná Guyana a Surinam) a Francouzské Guyany (stále departement Francie). Koloniální metropole Paramaribo, Georgetown a Cayenne se směsí původního indiánského, kreolského afrického, indického, čínského a evropského obyvatelstva, s pozoruhodnými trhy s fetiši. Evropský kosmodrom Kourou, neblaze proslulé Ďábelské ostrovy. Panenské vnitrozemí, jedna z nejkrásnějších oblastí celé Amazonie i skrytý poklad - úchvatný vodopád Kaieteur valící se v jednom skoku ze stolových hor pohoří Pakaraima („Ztracený svět“ Roraimy je nedaleko). Cesta pro fajnšmekry, kteří už byli téměř všude, ale tyto tři korálky jim na šňůrce navštívených zemí dosud chybí. Ale zdaleka ne jenom pro ně!

Termíny

Termín Cena  
19.11. - 04.12.2019 (č. 451)107 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Paramaribo. Let do jižní Ameriky, do hlavního města Surinamu. Unikátní dřevěné Paramaribo (UNESCO): Prezidentský palác, chrám sv. Petra a Pavla - největší dřevěná stavba Ameriky, hlavní náměstí Onafhankelijkheidsplein, pevnost Zeelandia, Centrální tržnice i Maroon Market s amulety a čarodějnými léčivy. Lodí po řece Surinam k ústí do Atlantiku. Pozorování delfínů „profosu“ a mořského ptactva.

3.-6.den: Danpaati River Lodge. Autobusem a pak tradičním dřevěným člunem na jih proti proudu řeky Surinam hluboko do neporušené divočiny deštných pralesů Amazonie. Říční vesnice kmene Saramaka. Tři dny v eko lodži s možností koupání v bazénu i v řece. Návštěva vesnice Dan uprchlých černých otroků Maroonů s africkými tradicemi a rituály. Denní i noční výlety do džungle, poznávání léčivých rostlin, pozorování zvířeny (žijí zde vřešťani, malpy, tapíři, mravenečníci, pásovci, lenochodi, aguti, kajmani, vydry, piraně, úhoři, leguáni, želvy, hadi včetně anakond a hroznýšů, žáby, pavouci, motýli, netopýři včetně krev sajících upírů, tukani, mnoho druhů papoušků a dalšího ptactva). Návrat do Paramariba.

7.-8.den: Paramaribo - Georgetown. Jízda na západ pobřežním krajem dřevěných domů a kokosových palem. Trajektem po řece Courantyne ze Surinamu do Guyany. Přejezd do metropole Georgetownu: Národní muzeum, katedrála Saint George, prezidentský palác, mořská hráz, tržnice Stabroek. Koupání v přírodním koupališti Splashmins.

9.den: N.P. Kaieteur. Jeden z vrcholů zájezdu. Celodenní výlet malým letadlem nad Amazonským deštným pralesem k vodopádu, o němž jste možná ani neslyšeli, přitom je 4x vyšší než Niagara. Kaieteur Falls na řece Potaro je jeden z nejmohutnějších vodopádů a nejvyšší jednostupňový na světě vůbec (výška 226 m, šířka až 130 m). Procházka džunglí, nezapomenutelné výhledy na vodopád.

10.-11.den: Georgetown - Bigi Pan - Paramaribo. Návrat do Surinamu. Plavba po řece Nickerie a kanálem Jamaer porosty mangrove do laguny a přírodní rezervace Bigi Pan. Na loďkách do ráje ptactva (ibis rudý, mořský orel, hejna plameňáků…), ryb a plazů. Opice, želvy, hadi, kajmani. Rybolov, bahenní koupele. Návrat člunem do Nickerie, přejezd do Paramariba.

12.den: Paramaribo - Cayenne. Přejezd na východ Surinamu. Trajektem přes řeku Maroni do Francouzské Guyany. Jízda do metropole Cayenne: pevnost Fort Cépérou, večerní centrum města.

13.den: Cayenne - Kourou. Île du Diable. Přejezd do Kourou, lodí na Ďáblův ostrov, nejmenší ze tří ostrovů Îles du Salut (Ostrovů spásy, dříve Ďábelských ostrovů), které sloužily sto let jako francouzská trestanecká kolonie. Procházka po ostrově proslaveném knihou a filmem Motýlek, koupání v Atlantiku.

14.den: Kourou - Paramaribo. Návštěva Guyanského kosmického centra patřícího Francii a Evropské kosmické agentuře. Raketová základna s replikou nosné rakety Ariane. Přejezd zpět do Surinamu a Paramariba.

15.-16.den: Paramaribo - Praha. Volný program v centru do odletu. Návrat domů.

TŘI GUYANY - MEZI ATLANTIKEM A AMAZONIÍ

Délka tras: letadlem 20 000 km, po zemi 2200 km, loděmi 300 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (451): 19.11. - 4.12. 2019
cena v Kč: 107 590,-

V ceně je: Doprava. Letecký výlet do N.P. Kaieteur. Veškeré lodní výlety dle programu. Veškeré vstupy dle programu. Víza do Guyany a Surinamu včetně jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci po celou dobu pobytu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Surinamu včetně tax a poplatků. Veškerá pozemní (minibusy s místním řidičem) dle programu, trajekty do Guyany a Francouzské Guyany. Ubytování: 13x hotely a lodže (cca 3*), většinou s bazény - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1x v lodži v hamakách nebo v pokojích se společným příslušenstvím (Bigi Pan). 1-lůžkový pokoj za příplatek 6800 Kč (13x). Strava: 11x polopenze (většinou snídaně a obědy), 3x plná penze (Danpaati R.L.).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška