Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZAKAVKAZSKO - GRUZIE A ÁZERBAJDŽÁN

ZAKAVKAZSKO - GRUZIE A ÁZERBAJDŽÁN

Gruzie a Ázerbajdžán - země pod Kavkazem. Historická a tradiční křesťanská Gruzie a tolerantně muslimský a z ropy bohatnoucí Ázerbajdžán. Země bájných míst ze starých řeckých pověstí. Zde ležela Kolchida a právě zde bohové přikovali Prométhea k mohutnému Kazbeku. Ale hlavně země zvláštních, hrdých a neuvěřitelně pohostinných lidí…

Termíny

Termín Cena  
04.07. - 21.07.2019 (č. 613)73 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 613: GRUZIE A ÁZERBAJDŽÁN

1.-3.den: Praha - Tbilisi - Kazbegi. Let do Gruzie. Prohlídka Tbilisi, asi nejkrásnějšího města Zakavkazska: staré město, Sameba - třetí největší pravoslavná katedrála světa, pevnost Narikala. Přejezd vojenskou silnicí do hor na sever se zastávkou u pevnosti Ananuri. Fotopauzy na horských vyhlídkách. Přes zimní lyžařská střediska do Kazbegi (1750 m). Výjezd terénními vozy ke kostelíku Nejsvětější Trojice do výšky 2200 m, za příznivých podmínek nádherné výhledy na pětitisícový Kazbek. Typická obranná věž, barevná travertinová skála.

4.-6.den: Kutaisi - Svanetie. Bývalé hlavní město Gruzie Mtscheta (UNESCO) - památky na počátky gruzínského křesťanství: skalní klášter sv. Kříže, katedrála Svetischoveli, kostel sv. Avrama, starobylé uličky, vinárny. Cesta na západ země, do kraje bájné Kolchidy (cíl výpravy argonautů pro Zlaté rouno). Kutaisi: klášter Gelati s asi nekrásnějšími freskami na Kavkaze a hrobem krále Davida Stavitele, katedrála Bagrati (UNESCO). Přírodní rezervace Sataplia s dinosauřími stopami, jeskyní a futuristickou vyhlídkou. Náročný přejezd horami do rázovitého kraje Svanetie (UNESCO) s majestátními štíty Kavkazu, obrannými věžemi a kamennými vesničkami, kde se zastavil čas. Moderní muzeum svanetské historie a archeologie. Terénními auty srdcem Svanetie do Ušguli, asi nejkrásnější vesnice regionu. Vysoké horské štíty, svérázní lidé, vynikající kuchyně.

7.-9.den: Svanetie - Batumi - Tbilisi. Přejezd k Černému moři. Přístav a hlavní letovisko gruzínské černomořské riviéry - Batumi: botanická zahrada, pláže a koupání. Přes hory zpět do centrální Gruzie. Unikátně dochovaný středověký hrad Chertvisi. Symbol Gruzie - jeskynní klášter Vardzia vyhloubený ve 13 patrech nad sebou se stovkami mnišských cel a s 25 vinnými sklepy. Lázně Bordžomi s minerální vodou vyhlášenou po celém bývalém SSSR. Gori: Stalinův rodný dům, muzeum a neprůstřelný vagón. Skalní město Uplistsiche. Návrat do Tbilisi: návštěva národního muzea či tradičních sirných lázní a masáží v Abanotubani.

10.-12.den: Kachetie, Tušetie. Odjezd z Tbilisi na východ do vinařské oblasti Kachetie. Dva z někdejších 15 jeskynních klášterů v oblasti David Garedža. Opevněné historické Signaghi s vinárnami. Kachetská metropole Telavi. Výlet terénními auty do úchvatného kavkazského regionu Tušetie přes průsmyk téměř 3000 m nad mořem. Dramatická krajina, obranné věže, středověké vesnice, v nichž se zastavil čas.

13.-15.den: Telavi - Šeki - Baku. Významná katedrála Alaverdi. Bývalá královská pevnost Gremi. Hranice Ázerbajdžánu. Horská vesnice Ilisu s hradem a starobylým minaretem, ázerbajdžánské „Švýcarsko“. Starobylé Šeki: chánův palác, karavanseraj, šachová škola. Tradiční horské městečko měďotepců Lahic, starosvětské místo s geniem loci. Pastýři, psi a stáda koz pod bílými štíty Kavkazu. Šamachi: starý muslimský hřbitov. Středověké mauzoleum Deri Baby. Přejezd ke Kaspickému moři do expandující metropole Baku (UNESCO) - středověké město i moderní architektura magnátů: Panenská věž, palác Širvanšáhů, jazzové bary, noční kluby.

16.-17.den: Poloostrov Abšeron, Gobustán. Perverzní krása krajiny zdevastované všudypřítomnou ropou, fascinující ohně planoucí ze země. Ohnivá hora (popsaná už Marko Polem). Suraxani: zoroastrijský chrám věčného ohně Atešgah, místo uctívané i hinduisty. Středověký hrad Merdekan. Velkolepá moderní mešita v Šivelanu. Bývalá rezidence ropného magnáta Murtuzy Muchtarova. Cesta na jih podél pobřeží Kaspiku kolem ropných polí s těžebními věžemi (bondovka Jeden svět nestačí) do Gobustánu: jedinečné prehistorické petroglyfy (UNESCO), bublající bahenní sopky, v jejichž množství je Ázerbajdžán první na světě.

18.den: Baku - Praha. Návrat domů.

ZAKAVKAZSKO - GRUZIE A ÁZERBAJDŽÁN

Délka tras: letecky 6000 km, místní dopravou 2300 km, pěšky 8x 4-8 km (volitelně) - vše pro 615
Počasí: 20-35 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (613): 4.7. - 21.7. 2019
cena v Kč: 73 990,-

V ceně je: Doprava. Výlety terénními vozy v Gruzii (Svanetie - 613, Tušetie - 613). Vstupné do muzeí v rámci programu (Ázerbajdžán). Víza a jejich vyřízení (Ázerbajdžán - 613). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minibus po trase zájezdu. Ubytování: *dle místních standardů. Gruzie: 2-3*, Ázerbajdžán: 3* (613 - s Gruzií 16x) hotely - vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 613: 8300 Kč (16x). Strava: 613: 16x snídaně. Láhev s vodou na osobu a den.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-ZAKAVKAZKO-GRUZIE, ARMÉNIE, ÁZERBAJDŽÁN (29.6.-22.7.2013, klienti a průvodci zájezdů)
-Zakavkazko (29.6.-22.7.2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška