Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
EKVÁDOR A GALAPÁGY

EKVÁDOR A GALAPÁGY

Země s pestrou a nádhernou krajinou ležící přímo na rovníku, po němž je i pojmenována. Zlaté kostely starého Quita, metropole Ekvádoru (UNESCO). Náhorní plošina s pěti i šestitisícovými sopkami, včetně známé Cotopaxi. Plavba na kánoích v nedotčeném Amazonském pralese, indiánské kmeny a exotická fauna i flóra. Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých vulkanických ostrovů v Pacifiku s civilizací nedotčenou a nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, lachtani, leguáni, rejnoci, žraloci či darwinovy pěnkavy. Jediné místo na severní polokouli s výskytem tučňáků! Svět vyhaslých i aktivních sopek, lávových polí a kaktusů. Nebojácná zvířata na souši i pod hladinou. Jedinečná přírodní laboratoř, kterou jinde na světě nenaleznete.

Termíny

Termín Cena  
20.02. - 09.03.2019 (č. 473)121 890,- KčNelze se přihlásit
16.10. - 02.11.2019 (č. 474)122 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 473, 474 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 47 A 48):

1.den: Praha - Quito. Let do hlavního města Ekvádoru - Quita (2850 m).

2.den: Mindo, Nambillo. Výlet do Mindo v oblasti mlžného pralesa. Návštěva Mariposaria, motýlí farmy i s množstvím kolibříků. Pro zájemce možnost kanopy, jedinečné jízdy v korunách stromů nebo návštěvy kakaové farmy s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3.-4.den: Quito - N.P. Cotopaxi - Banos. Odjezd z Quita na jih. Jednodenní výlet do N.P. Cotopaxi. Výstup 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4850 m) na úbočí jedné z nejvyšších sopek - Cotopaxi (5897 m). Uvidíme divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Autentický indiánský trh ve vesnici Zumbahua. Působivá laguna Quilotoa: pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky „Alejí vulkánů“ do níže položeného městečka Banos.

5.-6.den: Banos - Lago Agrio. Uvidíme soptit Tungurahuu (5023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Možnost raftingu, canyoningu, sjezdu na kolech či vyjížďky na koních. Termály v lázních Banos (de Agua Santa). Sjezd „Cestou vodopádů” z Andské náhorní plošiny Altiplana dolů do Amazonie. Lago Agrio: místní ZOO Arca.

7.-11.den: N.P. Cuyabeno - Quito. Tři dny v amazonské džungli. Plavba s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách tropického deštného lesa s opicemi, kajmany, želvami, papoušky, tukany, anakondami, lenochody či sladkovodními delfíny. Místní indiánská komunita kmene Siona a místní šaman. Přelet z Laga Agria do Quita. Prohlídka Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa.

12.-16.den: Galapágy. Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Program plavby se mění podle sezóny a dostupnosti lodí, žádný však nezklame! Přesný itinerář - viz www.nomad.cz. Přílet na ostrov Baltra. Vysočina ostrova Santa Cruz s rezervací Chato: pozorování obřích želv sloních v jejich přirozeném prostředí. Ostrůvek Tintoreras: kolonie leguánů mořských, lachtani, karety, útesoví žraloci bělocípí. Šnorchlování na plážích s mangrovy. Ostrov Isabela: záchranná stanice želv, zahrada endemických rostlin, pěší výlet mezi mokřady a lávovými tunely. Ostrov Rabida: procházka podél nádherného červeného pobřeží, možnost pozorovat lachtany, pelikány, tučňáky či rejnoky. Dragon Hill s výskytem suchozemských leguánů a plameňáků. Zátoka Black Turtle Cove s porosty mangrove. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Noclehy přímo na lodi. Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů (zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky?), procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů! Zpáteční let na kontinent do Quita: návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky.

17.-18.den: Quito - Praha. Návrat domů.

EKVÁDOR - ANDSKÉ SOPKY I PRALESY AMAZONIE GALAPÁGY - ZVÍŘECÍ RÁJ NA ROVNÍKU

Délka tras: letadlem 29 000 km, po zemi 900 km, lodí 500 km, na kánoích 100 km, pěšky 6x 3-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 14-28 °C, voda 17-20 °C (Galapágy)
Nástupní místo: Praha

Termín (473): 20.2. - 9.3. 2019
cena v Kč: 121 890,-

Termín (474): 16.10. - 2.11. 2019
cena v Kč: 122 890,-

4100 Kč sleva pro přihlášené do 25.4. 2019 (474)

V ceně je: Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a na Galapágy, přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, na Galapágách pronájem lodi, nájemní doprava. Ubytování: 9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), na Galapágách ubytování 4x ve dvoulůžkových kajutách na lodi s plnou penzí. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8800 Kč (pouze pro Ekvádor, na Galapágách je na vyžádání). Strava: V hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, 4x plná penze na lodi. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (10 USD) a vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška