Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
NEJMENŠÍ KONTINENT - AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND

NEJMENŠÍ KONTINENT - AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND

Slavný monolit Ayers Rock, podzemní obydlí v Coober Peddy, veletok Murray, Pobřeží vraků, útesy Dvanáct apoštolů, deštné pralesy, Modré hory. Velký zážitek na Velkém bariérovém útesu i s možností potápění. Metropole Canberra, velkoměsta Brisbane a Adelaide, dvě tváře Austrálie a věční rivalové - Sydney a Melbourne. Kaleidoskop krás Nového Zélandu, jedné z nejúžasnějších zemí světa - gejzíry, sopky, ledovce, jezera, fjordy a Novozélandské Alpy. Možnost samostatné návštěvy Austrálie i Nového Zélandu.

Termíny

Termín Cena  
16.11. - 15.12.2019 (č. 1103)146 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 1103 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 1101 A 1102):

1.-3.den: Praha - Alice Springs. Odlet do Jižní Austrálie. Přelet do geografického centra kontinentu - Alice Springs. Město a okolí, skalní klokani v N.P. Simpsons Gap, kolmý kaňon Standley Chasm.

4.-8.den: Alice Springs - Uluru - Adelaide - Grampians N.P. Posvátný Uluru (Ayers Rock) - největší kámen světa, pustá krajina skalních homolí Kata Tjuta (Olgas). Domorodá teritoria Aboriginů. Coober Pedy: největší naleziště opálů, podzemní obydlí hledačů polodrahokamů. Z Outback kolem pohoří Flinders do Port Augusta ve Spencerově zálivu: vyhlášené jihoaustralské vinice. Metropole Jižní Austrálie Adelaide. Největší australská řeka Murray, skalní jehly v N.P. Grampians.

9.-11.den: Great Ocean Road - Melbourne - Canberra. Bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary v moři - Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v N.P. Otway, „evropský” Melbourne. Jízda kolem Australských Alp, nejvyššího pohoří Austrálie s nejvyšší horou Mt. Kosciusko (2228 m). Canberra - hlavní město Austrálie plné parků a vodních ploch s unikátní budovou parlamentu.

12.-14.den: Sydney - Blue Mountains N.P. - Byron Bay. Sydney - největší a nejživější australské město: Opera (UNESCO), Harbour Bridge, historické přístavní čtvrti Rocks a Circullar Quay, vibrující Darling Harbour, City s možností vyhlídky z televizní věže (309 m). N.P. Modré hory (UNESCO) s velkolepou skalní formací Tři Sestry. Odjezd na sever do subtropů. Maják a pláže v Byron Bay na nejvýchodnějším mysu Austrálie.

15.-19.den: Gold Coast - Brisbane - Hervey Bay. Pláže Pacifiku na Gold Coast. Podél Glass House Mountains do Hervey Bay: koupání, možnosti výletů na největší písečný ostrov Fraser a na Great Barrier Reef - „největší živou věc na světě”: šnorchlování, potápění v tropickém ráji útesů Korálového moře. Návrat do Brisbane, moderního centra Queenslandu.

20.den: Brisbane - Christchurch. Odlet na Nový Zéland.

21.-24.den: Nový Zéland - Jižní Ostrov. Na jihozápad kolem jezer Tekapo a Pukaki, bělostný Mt. Cook (3764 m) - nejvyšší hora Nového Zélandu. Queenstown: rodiště bungee jumpingu, možnost výletu do Milford Sound s nádhernými scenériemi Jižních Alp nebo do jeskynního komplexu Te-Anau se zvláštními svítícími živočichy. Ledovce Fox a Franz Josef, lívancové skály v Punakaiki, fjordy v Marlborough Sounds, lodí přes Cookův průliv na Severní Ostrov.

25.-28.den: Nový Zéland - Severní Ostrov. Hlavní město Wellington. Filmový Mordor v Pánu prstenů - N.P. Tongariro: krátery a vulkanická jezera, zasněžený vrchol Ruapehu (2796 m) a „Hora osudu“ - sopka Ngauruhoe (2291 m). Rotorua: geotermální území s gejzíry a bahenními sopkami, maorská ves Whaka. „Novozélandské Pompeje“ Te Wairoa - vesnice pohřbená sopečnou erupcí. Možnost jedinečného leteckého výletu na sopečný a dýmající ostrov White Island v Zátoce Hojnosti.

29.-30.den: Auckland - Praha. Nejvýznamnější město Nového Zélandu Auckland, ležící mezi 60 krátery. Návrat domů.

NEJMENŠÍ KONTINENT - AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND

Délka tras: letadlem 38 000 km, po zemi 9500 km, lodí 60 km, pěšky 8x 4-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 22-32 °C (AUS), 16-27 °C (NZ), voda 17-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1103): 16.11. - 15.12. 2019
cena v Kč: 146 990,-

V ceně je: Doprava. Vyřízení australských víz. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet do Alice Springs včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem. Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu. Ubytování: 26x motely, apartmány, bungalovy - 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, 1x pokoj po 4 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 35 600 Kč (26x, 1x není možný).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-AUSTRÁLIE (28.3. - 29.4. 08, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-AUSTRÁLIE (2009, klienti a průvodci zájezdů)
-Nový Zéland (2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška