Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ISLAND - CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

ISLAND - CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Letecky na Island v menší skupince a auty v termínu, který byste nečekali. Cesta na sever v období, kdy noc ještě stále vládne nade dnem a podtrhuje tak úchvatnou romantickou krásu islandské přírody. V době s největší nadějí na spatření magické polární záře - stačí jen trocha štěstí, aby si člověk odvezl celoživotní zážitek. Ale i když se nepodaří, z návštěvy zimního Islandu nemůže být nikdo zklamán. Jezero Jökulsárlón ještě věrohodněji evokuje představu ledových ker u Severního pólu, vodopády pod ledovými příkrovy mají neopakovatelné kouzlo a koupel v horké vodě Modré laguny není nikdy tak příjemná jako právě v zimě. Překonejte stereotypy, že na Island jedině v létě a přesvědčte se sami!

Termíny

Termín Cena  
09.03. - 14.03.2019 (č. 241)39 590,- KčNelze se přihlásit
10.03. - 15.03.2020 (č. 242)39 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Vídeň - Keflavík. Jižní pobřeží. Let na Island. Jízda na východ po jižním pobřeží s výhledy na zasněžený vrcholek sopky Hekla (1491 m), na ledovec sopky Eyafjallajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě) a na ledovec Mýrdalsjökull další aktivní sopky Katla. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova - skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

3.den: Jökulsárlón, N.P. Skaftafell. Jízda na východ k jedinečnému ledovcovému jezeru Jökulsárlón s plovoucími krami evokujícími drsnou Arktidu. Pozorování tuleňů. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Kirkjubaejarklaustur: čedičová „kostelní dlažba“. Bezútěšná krajina lávových polí.

4.den: Zlatý trojúhelník. Sídlo islandských biskupů Skálholt. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir. Snad nejkrásnější z nesčetných islandských vodopádů - impozantní „Zlatý“ Gullfoss. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. Národní park Thingvellir: aktivní rift - stále se rozšiřující hlavní atlantický zlom aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin. Althing - nejstarší evropský parlament.

5.-6.den: Reykjavík, Reykjanes - Vídeň. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Hlavní město Reykjavík: centrum s budovou parlamentu a novou radnicí, katedrála Hallgrímskirkja. Perlan (Perla) - pravděpodobně nejvýstavnější a nejzajímavější vodárna na světě. Poloostrov Reykjanes: farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Koupání v Modré laguně (cca 1900 Kč, nutná rezervace předem) - islandském „Mrtvém moři“, podobně léčivé i slané. Návrat domů.

Pozn. Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro auto vyhrazena. Případný alternativní program dle dané situace. Pozorování polární záře (za příznivého počasí) proběhne formou večerních výjezdů. Ideální doba na pozorování je večer mezi 22. až 2. hodinou v noci.

Pozn. Zájezd lze uspořádat na objednávku kdykoliv cca od konce září do začátku dubna.

Na odlet z Vídně je možné zajistit svoz busem z Brna, přes Bratislavu. Pro bližší informace kontaktujte CK.

ISLAND - CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Délka tras: letadlem 5600 km, autem 900 km, pěšky 3x 2-5 km (volitelně)
Počasí: vzduch 0-7 °C, proměnlivé, v noci i výrazně pod nulou
Nástupní místo: Vídeň

Termín (241): 9.3. - 14.3. 2019
cena v Kč: 39 590,-

Termín (242): 10.3. - 15.3. 2020
cena v Kč: 39 590,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Island včetně tax a poplatků, doprava pronajatými auty (minivany) po trase. Ubytování: 5x turistické hotely - 2-lůžkové pokoje. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6500 Kč (5x). Strava: 5x snídaně.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (29.7.-8.8.2011, klienti a průvodci zájezdů)
-ISLAND-POLÁRNÍ ZÁŘE (2.3-7.3.2013, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška