Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
BARMA - ZLATÁ ZEMĚ

BARMA - ZLATÁ ZEMĚ

Barma (Myanmar) je komplikovaná země plná kontrastů. Země dávných bohatých říší, nedotčené uchvacující přírody a přežívajících folklórních tradic. Uvidíte velké množství pagod ze zlata, hor rubínů, ale i prostých chýší z palmových větví. Desítky rozmanitých etnických skupin milých a přátelských obyvatel, krajinu nebetyčných hor i rozlehlých planin. Myanmar je pro návštěvníky oázou klidu, bezpečí a buddhistické tolerance. Je snad právě Barma tou zaslíbenou zemí, o níž mluvil sám Buddha přede dvěma a půl tisíci lety? Poznejte ji a odpovězte si sami. Ale pospěšte si! Ač byla dlouhodobě ostrovem sama pro sebe, odtržena od Jihovýchodní Asie a jejího ekonomického rozvoje, vše nyní rychle dohání a probíhající změny společnosti jsou velmi radikální. A jedno je jisté - za pár let bude Barma úplně jiná a čas už se zpátky nevrátí...

Termíny

Termín Cena  
05.02. - 23.02.2020 (č. 811)60 990,- Kčpřihlásit se na termín
18.11. - 06.12.2020 (č. 812)60 990,- Kčpřihlásit se na termín
03.02. - 21.02.2021 (č. 813)60 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Yangon (Rangún) - Kyaikto (Kyaiktiyo). Let do Yangonu. Prohlídka barmské metropole: 2000 let stará pagoda Sule obklopená koloniální architekturou. Fascinující zlatá pagoda Shwedagon (98 m), obsahující prý více zlata než je v britských bankách. Neopakovatelná atmosféra večerních obřadů, pokorné zástupy věřících, dým vonných tyčinek. Válečný hřbitov Taukkyan - místo pietní vzpomínky na hrůzy druhé světové války. Přejezd do města Bago. Nejvyšší stúpa v zemi - Shwemawdaw (114 m), socha obřího ležícího Buddhy (55 m), vedle níž věřící postavili ještě jednu, úplně novou a delší. Rekonstruovaný zlatý královský palác. Přejezd pod poutní Zlatou skálu.

4.-6.den: Kyaikto - Hpa An - Taungoo. Pralesem do hor na korbě terénního náklaďáku. Poutní Kyaikto: Zlatá skála s pozlaceným viklanem - Buddhovým vlasem „popírající gravitaci“. Hpa An: buddhistické jeskyně s mračny netopýrů, fascinující klášter Kyauk Kalat se svatyní na štíhlé skalní jehle. Nocleh v někdejším královském městě Taungoo.

7.-8.den: Taungoo - Neipyijto - Kalaw. Přejezd se zastávkou v novém (od r. 2005) hlavním městě Neipyijto, vystavěném na „zelené louce“: muzeum drahokamů, dle benevolence ostrahy průjezd až 20-ti proudou příjezdovou silnicí k monstróznímu sjezdovému paláci. Úchvatná jízda scénickou krajinou do městečka Kalaw. Jednodenní trek v Šánských horách borovými lesy, rýžovými a čajovými plantážemi za horským kmenem Palaungů.

9.den: Kalaw - Inle. Přejezd k jezeru Inle se zastávkou v krasových jeskyních Pindaya, významném poutním místě s více než 6 tisíci sochami Buddhy. Dílničky s ruční výrobou mnišských deštníků, lampionů a papíru, náštěva vinice u jezera Inle.

10.den: Jezero Inle. Celodenní výlet na člunu po exotickém horském jezeře, přírodním skvostu Inle: dílničky a zahrady, sedmnáct vesniček na pylonech obklopených komplexy svatyň a stúp, zdejší kultura Intha proslulá zručností, návštěva některých manufaktur, tkalcovské dílny „žirafích žen“. Tajemství výroby „lotosového hedvábí“ a tradičních barmských doutníků, mistrovství kovářů, stříbrotepců a šperkářů. Rybáři pádlující vestoje nohou, „zahradníci“ pěstující květiny na plovoucích zahradách.

11.-13.den: Inle - Mandalay. Přejezd do teplého, úrodného údolí veletoku Iravádí. Dle časových možností zastávka v Palei: „Pagoda tří hadů“. Mandalay - kulturní a náboženské centrum Barmy: královský palác obklopený vodními příkopy, „největší kniha na světě“ - Kuthodaw Paya, pagoda Mahamuni se slavnou sochou Buddhy a zázračnými sochami, ukořistěnými v kambodžském Angkoru, proslulá ulička kameníků a sochařů, stovky mnichů proudících z ranní žebroty na oběd do kláštera Mahagandhayon. Královská Amarapura: přes jezero po nejdelším týkovém mostu na světě k pagodě Kyauktawgyi Paya s nádhernými freskami. Výstup k pagodám na Mandalay Hill na místa, kde prý pobýval sám Buddha. Plavba lodí po široké Iravádí do Mingunu: největší nepoškozený zvon světa, obří pagoda, která měla být největší stavbou světa. Opuštěné královské město Sagaing: vrchy poseté pagodami, nezapomenutelné pohledy do údolí Iravádí.

14.den: Pyin U Lwin. Okolí někdejšího britského horského střediska Pyin U Lwin. Pěší výlet v rozsáhlém jeskynním systému Peik Chin Hmyaung. Podél podzemní řeky s vodopády, přes dómy s krápníkovou výzdobou i pitoreskními sochami draků z barmské mytologie až k buddhistické svatyni uprostřed hory a ke kaskádám Pwe Kauk. Trek k divokým a impozantním vodopádům Anisakan. Pokud čas dovolí, večer v malebných koloniálních botanických zahradách Kandawgyi: ptačí voliéra, orchideje, muzeum motýlů, jezírka aj.

15.-16.den: Pyin U Lwin - Bagan (Pagan). Nejpůsobivější místo Barmy - Bagan (UNESCO): tisíce chrámů a pagod různého stáří a stylů zaplňujících velkou planinu podél Iravádí. Možnost vypůjčení kola, popř. vyhlídkového letu balonem. „Myanmarský Olymp“ - mystická sopka Popa. „Hora květin“, kde se střetává buddhismus s animismem. Klášter vystavěný na vrcholové plošině vysokého sopouchu, sídlo bůžků natů opředené legendami. Výstup po stovkách strmých schodů s tlupami dotěrných opic v okolí.

17.-19.den: Pagan - Yangon - Praha. Scenérie barmského venkova, prodavači palmového vína. Za příznivých podmínek návštěva bahenních sopek Jezera dračího dechu. Cesta přes Pyay (Prome) s obří sochou sedícího Buddhy a slavnou pagodou Shwesandaw. Vykopávky starověkého města Sri Ksetra, zastávka v Shwedaungu u svatyně „Buddhy zlatých brýlí“. Návrat do Yangonu. Volný program, nákupy suvenýrů. Odlet zpět domů.

BARMA - ZLATÁ ZEMĚ

Délka tras: letadlem 17 000 km, minivanem 2300 km, pěšky 3x 5-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 26-33 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (811): 5.2. - 23.2. 2020
cena v Kč: 60 990,-

Termín (812): 18.11. - 6.12. 2020
cena v Kč: 60 990,-

Termín (813): 3.2. - 21.2. 2021
cena v Kč: 60 990,-

V ceně je: Doprava. Výlet člunem po jezeře Inle. Plavba lodí po Iravádí do Mingunu. 1-denní trek v Šánských horách. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků (limit 19 000 Kč), po trase pronajatý mikrobus s místním řidičem, loď a člun. Ubytování: 16x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6500 Kč (16x). Strava: Na většině míst snídaně. V ceně není vízum do Barmy a jeho vyřízení (1400 Kč).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Barma-zlatá země (8.2.-24.2.2013, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška