Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
VELKÝ OKRUH OMÁNEM - DŽÍPY PO POHÁDKOVÉM SULTANÁTU

VELKÝ OKRUH OMÁNEM - DŽÍPY PO POHÁDKOVÉM SULTANÁTU

Podivuhodná země na Arabském poloostrově při pobřeží Ománského zálivu a Arabského moře Indického oceánu s krajinou připomínající jednu z pohádek Tisíce a jedné noci nebo příběhy o námořníku Sindibádovi. Zároveň země perspektivní a dynamická se spokojenými a dobromyslnými obyvateli, v níž se na každém kroku setkáte s přátelstvím a úctou, tolerancí a vstřícností. Země romantických pouštních scenérií a oáz, nádherných hor, nedotčených pláží u čistého moře, s neopakovatelnou atmosférou orientálních bazarů. Během dobrodružné expedice poznáte to nejlepší z Ománu - přetrvávající původní svět Arábie, historii prastaré velmoci i krásy přírody s různými typy klimatu. Navštívíte hlavní město Maskat, malebný hornatý sever, staré pevnosti, oázy, obrovský kaňon, největší písečnou poušť světa Rub al Khali, jižní, na vegetaci bohatý region Dhofar s hlavním centrem Salalahem, nádherné pobřeží Arabského moře a mnoho dalšího…

Termíny

Termín Cena  
02.03. - 17.03.2019 (č. 671)75 990,- Kčpřihlásit se na termín
12.10. - 27.10.2019 (č. 672)75 990,- Kčpřihlásit se na termín
07.03. - 22.03.2020 (č. 673)75 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Maskat. Letecky do Maskatu, metropole Ománu: staré město, přírodovědné museum, palác Al-Alam, portugalské pevnosti z 16. století - Al Džalali a Mirani, čtvrť ambasád Al Šatti, přístavní čtvrť Mutrah, orientální bazar.

3.-4.den: Maskat - Džabal Al Achdar - Džabal Šams. Maskat: mešita sultána Kábúse. Přejezd do přímořského regionu Al- -Batína. An-Nachal: vojenská pevnost na útesu nad oázou. Horké prameny Ain Thowara (36 °C). Průjezd kamenitým vádím Bani Awf a kolem Hadí soutěsky. Přes pohoří Džabal Al Achdar (Zelená hora), nocleh ve stanu. Džabrin: mohutný hrad ze 17. století, prohlídka bývalého imámova paláce, zdobené stropy popsané arabskými básněmi a koránem, učebny studentů koránu, tajné chodby a místnosti. Bahla - největší pevnost v Ománu, oáza za 12 km dlouhou zdí (UNESCO), staré domy z vepřovic, keramická dílna. Vádí Al Ain - archeologické naleziště pět tisíc let starého osídlení s hroby, tzv. „včelími úly“. Procházka křivolakými uličkami starého města Misfah, hliněné městečko Al Hamra. Přes Vádí Ghul k „ománskému Grand kaňonu“ pod nejvyšší horou Ománu - Džabal Šams (Sluneční hora, 3009 m). Nocleh ve stanu.

5.-7.den: Džabal Šams - Rub al-Chálí - Al Hašman. Krátká vycházka nad hranou „Grand kaňonu“ s nádhernými výhledy. Historické hlavní město Ománu - posvátná Nizwa: orientální súk se stříbrem a starožitnostmi, pevnost s kruhovou obrannou věží ze 17. stol., Přes Adam a Ghabbu na jih do Al Ghaftainu a dále přes Katbít a oázu Vádí Dawka (UNESCO). Jízda přes pustinu Rub al-Chálí, největší písečnou poušť na Zemi, téměř 10x větší než Česko. Vykopávky legendárního Ubaru u oázy Šisr. Al Hašman: návštěva velbloudí farmy, kde se chovají vzácní černí dromedáři. Vzrušující jízda přes obrovské, místy až 200 m vysoké duny, gigantické masy písku všech možných barev. Přejezd směrem k saúdsko-arabské hranici, zastávka u starodávných studní. Noclehy ve stanech.

8.-10.den: Al Hašman - Salalah - Šuvajmija. Jízda úpatím náhorní plošiny Hadramaut a stejnojmenným starověkým královstvím směrem k pobřeží. Mudhaj s porosty divokých kadidlovníků. Mughsail: úchvatné pobřežní scenérie Arabského moře s mořskými gejzíry (až 20 m vysokými “blowholes”). Salalah - centrum regionu Dhofar pod úrodnými svahy Dhofarského pohoří s bohatou vegetací: mešita Šanfari, letní palác sultana Kábúse, súk Al Haffa, trh s ovocem, hrob proroka Joba u pramenů a zahrady Ain Razat. Ruiny starověkého přístavu Samhumran, v němž dle legendy stával palác královny ze Sáby. Starobylý Mirbat: domy z korálových kamenů, pozorování rybářů a starých plachetnic dhows v přístavu. Jízda malebným pobřežím s výhledem na Džabal Samhan, přes Hasik do Marmulu s jedním z největších ropných polí na světě, krajina posetá čerpadly, začátek plynovodu vedoucího do Maskatu. Nocleh ve stanech ve Vádí Šuvajmija.

11.-12.den: Šuvajmija - Ras Madraka - Hidždž. Pěší výlet ve Vádí Šuvajmija k palmovému háji a vodopádu, možnost nákupu tradičních výrobků z kůže dromedára od místních beduínek. Al Kahil a Růžová laguna s vysokým obsahem solí a železa, možnost pozorování plameňáků a volavek. Mys Ras Madraka - kouzelné písečné pobřeží, kombinace bílého písku, tmavých vulkanických skal a azurového moře, Geologická rarita Ad Duqm s bizarními korálovými poli. Rybářská vesnice Al Chalue: možnost pozorovat rybáře při tradičním rybolovu, nocleh v Hidždž v jednoduchém penzionu.

13.-14.den: Hidždž - Sur - Vádí Baní Chálid. Písečná poušť Wahiba, jízda poloostrovem Bar Al Hikman do Ras Ar Ruwajs - oblasti aeolinitů (zkamenělých dun), dále podél pobřeží přes rybářské vesnice do přírodní rezervace Ras Al Džinz s nádhernými pohledy na Arabské moře a členité pobřeží. Večer možnost pozorování vzácných želv karet obrovských při kladení vajec na pláži. „Ománský Zanzibar“ - přístav Sur, historické hlavní centrum ománského obchodu a překladiště afrických otroků: návštěva doků s ruční výrobou slavných arabských lodí dhows z týkového dřeva. Cesta podél pohoří Al Hadžar Aš Šarki do Vádí Baní Chálid: zelené zahrady a přírodní minerální jezera v horském kaňonu. Odjezd z pouště Ramlat al Wahiba s velkou diverzitou flóry a fauny.

15.-16.den: Ibra - Maskat - Praha. Stará osada Al Mudhajrib na karavanní stezce s četnými strážními věžemi. Významné obchodnické město Ibra s poschoďovými kamennými paláci: tržiště. Přes průsmyk Sumail zpět do Maskatu. Návrat domů.

VELKÝ OKRUH OMÁNEM - DŽÍPY PO POHÁDKOVÉM SULTANÁTU

Délka tras: letadlem 10 000 km, po zemi 5000 km, pěšky 5x 3-5 km (volitelně)
Počasí: vzduch 30-35 °C, voda 25-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (671): 2.3. - 17.3. 2019
cena v Kč: 75 990,-

Termín (672): 12.10. - 27.10. 2019
cena v Kč: 75 990,-

Termín (673): 7.3. - 22.3. 2020
cena v Kč: 75 990,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do pevností a muzeí. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků (limit 14 000 Kč), pozemní (terénní auta 4WD s místními řidiči, minivan v Maskatu). Ubytování: 5x hotel, penzion nebo pouštní camp (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím i bez), 8x stan (poskytnutý agenturou). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5000 Kč (5x). Strava: 12x plná penze, 1x polopenze, pitná voda v terénu. V ceně není vízum do Ománu (50 USD - po příletu).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška