Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ETIOPIE - ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

ETIOPIE - ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

Etnicky nejzajímavější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Maximum poznání nejzajímavějších etnik. Možné prodloužení o týdenní okruh na severu Etiopie. Skvosty architektury odlišných stylů. Koptské křesťanství, islám, animismus.

Termíny

Termín Cena  
01.03. - 24.03.2020 (č. 573)76 890,- Kčpřihlásit se na termín
19.09. - 12.10.2020 (č. 576)76 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Addis Abeba. Let do Etiopie. Addis Abeba.

2.-5.den: Addis Abeba - N.P. Mago. Jízda savanou na jih podél jezer Rift Valley - Shalla, Abyata a alkalické Langano, jediné, kde nehrozí krokodýli. Etnikum Oromo. Shashemane - „domov“ jamajských rastafariánů. Awassa na březích krásného jezera: rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), uvidíme guerézy pláštíkové? Pohádkovou krajinou do Arba Minch. Jinka - centrum oblasti Omo: etnografické muzeum. Kmen Ari a další pestré etnické skupiny. N.P. Mago s africkou zvířenou... Mursi, nejbizarnější kmen - ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení.

6.-8.den: N.P. Mago - Turmi. Omo River. Kay Afer (Rudá země), území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. Řeka Omo s krokodýly (dolní tok pod UNESCO). Omorate - kmen Geleb. Pastevci Desanečové s primitivními chýšemi z kůží. Karo - svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana: ženy v kůžích s kloboučky z tykví. Hamarské tržiště. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl, muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Snad i tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

9.-11.den: Turmi - Arba Minch - Shashemane. Přejezd do Konso (UNESCO), „New York“ - útvar vytvořený staletou erozí, dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho „sídlo“. Jedinečné strmé terasy, napínavý průjezd vádí řek. Konso: domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jezera Abaya, Chamo a město Arba Minch - „nejkrásnější Afrika“ se 40 minerálními prameny. Džípem vysoko do hor „afrického Nepálu“. Kmen Dorso: obří bambusové chýše s konstrukcí kopírující včelí úly, ručně a zručně tkané barevné látky. Celodenní přejezd do Shashemane.

12.-15.den: Shashemane - N.P. Bale - Addis Abeba. Na východ do Dinsho a dále do Goba (2600 m) v N.P. Bale Mountains, jednom z nejscéničtějších národních parků Afriky. Výjezd do pohoří Bale na náhorní planinu Sanetti. Endemičtí ptáci, oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky - vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie - Mt. Tullu Dimtu (4389 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do oblasti horských lesů, zastávka v oromské vesnici. Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Přes Shashemane do Ziwai: Vodní ptactvo u rybího trhu na břehu jezera. Návrat do Addis Abeby.

16.-17.den: Addis Abeba - Bahir Dar. Z Addis Abeby na sever do exotického Bahir Daru na březích jezera Tana - nejvýše položeného jezera Afriky (1830 m). Lodě z papyru „tankwas”. Lodí na mystické ostrovy ke koptským klášterům. Návštěva Betre Mariam. Prameny Modrého Nilu s hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, široké 400 m. Kamenný portugalský most. Kávový obřad - tradiční příprava kávy, která má kořeny v Etiopii.

18.-19.den: Bahir Dar - Gondar. Malebnou krajinou do císařského Gondaru - odvěkého centra kultury a sídla habešského císaře: Fasilidův hrad (UNESCO) a vodní lázně. Chrám Debre Birhan Selassie. Unikátní fresky a ikony. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů, znamenitá keramika.

20.-21.den: Gondar - Lalibela. Cesta k chrámovému komplexu Lalibela (UNESCO). „Osmý div světa” - jedenáct monolitických skalních chrámů. Působivá atmosféra církevních obřadů.

22.-24.den: Lalibela - Addis Abeba - Praha. Přejezd tzv. „východní cestou” zpět do Addis Abeby. Odlet domů.

ETIOPIE - ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

Délka tras: letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km - vše pro 573, 576
Počasí: vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo)
Nástupní místo: Praha

Termín (573): 1.3. - 24.3. 2020
cena v Kč: 76 890,-

Termín (576): 19.9. - 12.10. 2020
cena v Kč: 76 890,-

3845 Kč sleva pro přihlášené do 30.11.2019 (573)
2800 Kč sleva pro přihlášené do 19.3. 2020 (576)

V ceně je: Doprava. Plavba po jezeře Tana (severní okruh). Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly. Ubytování: 21x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (21x). V ceně není: vízum do Etiopie (50 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 100 USD), spropitné místním řidičům - cca 30 USD (severní okruh) - 50 USD (jižní okruh).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška