Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KLDR A VLADIVOSTOK - S NÁVŠTĚVOU DIAMANTOVÝCH HOR

KLDR A VLADIVOSTOK - S NÁVŠTĚVOU DIAMANTOVÝCH HOR

Cesta na niž nezapomenete. Výlet do KLDR v menší skupince pro silnější zážitky. „Za hranice všedních dní“ pro připomínku dob dávno minulých, zpět do stalinské atmosféry 50.let. Do jedné z nejobtížněji přístupných zemí světa, vyznávající Kim Ir-senovu ideu Čučche, tj. absolutní soběstačnosti. Ideu kdy „člověk vše vede a vše rozhoduje“. Země, kde květiny nesou jména velkých vůdců. Země s dálnicemi, na nichž můžete bez rizika hrát fotbal. S liduprázdnými bulváry, monumentálními a prostornými hotely, paláci, památníky i výjimečně krásnou korejskou přírodou. Země, která se ale rychle proměňuje a ač je Pchjongjang stále jediným velkoměstem na světě, kde neřešíte problémy s parkováním, i on vás ohromí překotnou a velkorysou výstavbou. Nebo třeba pivním festivalem… Nově s prodlouženým pobytem v nejkrásnější části korejského poloostrova, v Diamantových horách. Přídavkem návštěva Vladivostoku, nejvýchodnějšího bodu Transsibiřské magistrály a brány Ruska do Tichomoří, Ruského ostrova i jedinečného Přímořského safari parku s lokální faunou včetně vzácného levharta mandžuského (amurského) a tygrů ussurijských.

Termíny

Termín Cena  
18.08. - 28.08.2018 (č. 911)88 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Vladivostok. Ruský ostrov. Let do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“: Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, nádraží s milníkem 9288 km od Moskvy - konečná Transsibiřské magistrály, centrum s nejstaršími ulicemi a rodným domem Yula Brynnera, muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov: nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže aj.

3.den: Vladivostok - Pchjongjang. Přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu. Ubytování v hotelu Yanggakdo (4*, 170 m vysoký) s jedinečnou vyhlídkou na celý Pchjongjang s dominantami obřího stadionu 1. Máje - dějiště Arirangů, věže Čučche a především konečně dostavěného, ale stále nefunkčního Rjugjongu (s 330 m a 105 patry v 80. letech plánovaný jako největší a nejvyšší hotel světa). Projížďka městem: Triumfální oblouk (vysoký 60 m a větší než pařížský). Obří komplex Mansudae - parlament a památník s 20 m sochami Kim Ir-sena a Kim Čong-ila (kladení květin), 170 m vysoká věž Čučche se zářícím plamenem, Památník zakladatelů strany s obřím 50 m vysokým srpem, kladivem a štětcem.

4.den: Mjohjangsan. Na sever do Hor tajemné vůně. Výstava mezinárodního přátelství s dary světových státníků (včetně těch našich, komunistických) oběma zemřelým severokorejským velikánům. Pohjon - nejvýznamnější buddhistický chrám v KLDR, na jehož pagodě Kim Ir-sen učil mnichy násobilku. Procházka pod Mt. Mjohjang (1909 m) v údolí Manpok (Deset tisíc vodopádů), krásné krajině kopců, luk, květů a mnohastupňových kaskádových vodopádů. Návrat do Pchjongjangu.

5.den: Panmundžom, Kesong. Na jih do Kesongu, příhraničního města a bývalé metropole království Korjo. Panmundžom na 38. rovnoběžce - návštěva demilitarizované zóny přímo na nejpřísněji střežené hranici světa. Podaří se nám opět překvapivý několikametrový výpad do Jižní Korey v budově OSN? Rozkročíme se nad hranicí s každou nohou v jiné Koreji? Vesnička propagandy s největší vlajkou na světě, vyhlídka na jihokorejskou „Berlínskou“ zeď. Kesong - město ženšenu. Muzeum říše Korjo. Hrobka 31. korejského krále Kongmina ze 14. století. Návrat do Pchjongjangu.

6.den: Pchjongjang. Kumsusan - ohromující mauzoleum Věčného prezidenta Kim Ir-sena a Milovaného vůdce Kim Čong-ila, proti němuž prý vypadá „to Maovo jako králíkárna a Leninovo jako krabice od bot“. Muzeum korejské války s monumentálním panoramatem bitvy. Prohlídka americké špionážní lodě Pueblo - trofeje z r. 1968. Centrální náměstí Kim Ir-sena s Velkou lidovou knihovnou, v níž nechybí ani české odborné tituly. Palác dětí a studentů s uměleckou show. Možnost večerní procházky po nasvíceném „pchjongjangském Dubaji“, zcela novém bulváru Vědců s avantgardní výškovou architekturou.

7.-8.den: Pchjongjang - Wonsan - Kumgangsan. Napříč Korejským poloostrovem na východ k Japonskému moři. Horský vodopád Ulim. Přístav a první severokorejské přímořské letovisko Wonsan. Návštěva družstevní farmy Čonsam. Jezero Sižung s léčivým bahnem (možnost léčebných a kosmetických procedur - od cca 20 EUR), koupání na nedotčených písečných plážích Východního (Japonského) moře. Jízda do překrásných Diamantových hor (1639 m) s 12 tisíci jehlovitými žulovými štíty, vodopády, jeskyněmi, termálními prameny a buddhistickými pagodami a poustevnami. Turistika v horách Kumgansanu - výstup k nejkrásnějšímu korejskému vodopádu Kurjong (Vodopád devíti draků, výška 75 m), opředenému legendami. Pobyt a možnost koupání u Kumgangského moře - nejkrásnější části pobřeží Korey s abradovanými skalisky, lagunami, nesčetnými žulovými sloupy a plážemi. Laguna Samilpo: utěšené scenérie jezera s ostrůvky porostlými borovicemi. Noclehy v hotelu Kumgangsan nedaleko střežených hranic obou Korejí.

9.den: Kumgangsan - Masik - Pchjongjang. Na cestě zpět zastávka v nově otevřeném lyžařském letovisku Masikrjong (1350 m), „severokorejském Aspenu“ se 110 km sjezdovek. Oběd v luxusním resortním hotelu Masik. Zpět do Pchjongjangu. Mangjongdae: rodný dům Kim Ir-sena. Projížďka metrem (stanice Rudá hvězda, Soudruh aj.), jedním z nejhlubších a nejokázalejších na světě. Procházka parkem Moran: historické opevnění, vyhlídky na Pchjongjang, altánky s radostnými tanci náhodných návštěvníků. Symbolický střed země - Kim Ir-senovo náměstí, Velké divadlo. Večeře na rozloučenou.

10.-11.den: Pchjongjang - Vladivostok - Praha. Odlet z Pchjongjangu do Vladivostoku. Přejezd do Škotova. Návštěva jedinečného Přímořského safari parku: možnost programů dle vlastní volby, pozorování jelenů, vlků, medvědů, mývalů, levhartů, tygrů a dalších savců a ptáků žijících v původním prostředí amurské a ussurijské tajgy. Vladivostok: volný program v centru a na nábřežích. Návrat domů.

KLDR A VLADIVOSTOK - S NÁVŠTĚVOU DIAMANTOVÝCH HOR

Délka tras: letadlem 19 000 km, po zemi (minibusy) 1800 km, pěšky 3x 3-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 26-33 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (911): 18.8. - 28.8. 2018
cena v Kč: 88 890,-

V ceně je: Doprava. V KLDR vstupné do objektů dle programu. Vstup do oceanária na Ruském ostrově. Vstupní dvouvstupové vízum do Ruska a vstupní vízum do KLDR a jejich vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Ubytování a strava. Český průvodce, v KLDR i místní průvodci a organizátoři po celou dobu pobytu, v Rusku dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Pronajatý mikrobus s místním řidičem po celé trase v KLDR i v Rusku. Ubytování: V Pchjongjangu - 5 nocí (v 4*, nejlépe hodnoceném hotelu v KLDR), 2 noci v 4* resortním hotelu v Kumgangsanu, 2 noci v 3* hotelu ve Vladivostoku, vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek - 11 600 Kč. Strava: V ceně zájezdu je v KLDR plná penze, v Rusku snídaně.


Možnost spojení tras 91 a 90 (Rusko - Velká Sibiřská cesta) do zájezdu 912. Termín: 4.8. - 28.8. 2018, cena: 158 590 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-KLDR (28.8.-12.9.2010, klienti a průvodci zájezdů)
-KLDR (2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška