Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ČÍNA - Z PEKINGU DO SEČUÁNSKA

ČÍNA - Z PEKINGU DO SEČUÁNSKA

To nejlepší a nejtypičtější z obří „Říše Středu“. Nejkrásnější čínské přírodní scenérie Čchuang-šan. Posvátné hory a poutní místa, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Skvosty světové historie a kultury - Velká čínská zeď, Čchang-čou, Tchung-li, Nanking, současná i historické metropole Peking, Si-an a Kchaj-feng. Prosperující a bohatnoucí východočínské provincie v čele s Šanghají. Žlutá a Dlouhá řeka - veletoky Čchuang-čche a Jang-c´-ťiang. Nekonečná rýžová políčka, čajové terasy a bambusové háje…

Termíny

Termín Cena  
18.08. - 01.09.2019 (č. 802)61 690,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 802: Z PEKINGU DO SEČUÁNSKA

1.-4.den: Praha - Peking. Let do Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, mauzoleum Mao Ce-tunga, hutongy, procházka po Velké čínské zdi, hrobky císařů dynastie Ming, Nebeský chrám aj.

5.-6.den: Peking - Kchaj-feng (Kaifeng) - Teng-feng. Superexpresem CRH po nedávno otevřené čínské vysokorychlostní železnici (až 350 km/h) z Pekingu do Čeng-čou. Provincie Čche-nan na Žluté řece, kde vznikla čínská civilizace. Někdejší čínská metropole Kchaj-feng: Železná pagoda - nejslavnější čínská pagoda (58 m), Dračí pavilon - panovnické sídlo 6 dynastií, Duhový most.

7.-8.den: Šaolin - Luo-jang. Teng-feng (Dengfeng): národní chrám taoismu Čung-jüe. Proslulý klášter Šaolin pod posvátnou taoistickou horou Sung-šan: školy kung-fu, les pagod - největší v Číně. Místo, kde se zrodil zenový buddhismus. Nejstarší dochovaná čínská pagoda Sung-jüe. Luo-jang: první buddhistický chrám v Číně, jeskyně Dračí brána se 100 tisíci podobami Buddhy.

9.-10.den: Si-an (Xi´an). Starověký Čchang-an a výchozí bod Hedvábné stezky - Si-an: hrobka prvního císaře a terakotové armády, Husí pagody, městské hradby, Velká mešita, tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími delikatesami. Nočním lehátkovým vlakem do Čcheng-tu.

11.den: Čcheng-tu (Chengdu). Provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraj bambusových lesů - areál pandy velké. Metropole Čhceng-tu: Klášter Wen-šu zasvěcený bohu moudrosti, návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké.

12.-13.den: Le-šan, E-mej-šan. Le-šan: Da Fo - největší (71 m) socha sedícího Buddhy na světě, projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Výjezd lanovkou na Zlatý vrcholek E-mej-šanu, hory Vznešeného obočí (3099 m) - jednu ze čtyř nejposvátnějších hor buddhismu. Výhledy na ledovec Miňa Konka (Gongga Shan, 7556 m).

14.-15.den: Čcheng-tu - Praha. Návrat domů.

ČÍNA - Z PEKINGU DO SEČUÁNSKA

Délka tras: letadlem 17 000 km, po zemi 5000 km, pěšky 8x 3-10 km (volitelně) - vše pro 803
Počasí: vzduch 26-33 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (802): 18.8. - 1.9. 2019
cena v Kč: 61 690,-

V ceně je: Doprava. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - CRH, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: 12x - hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x - noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 802: 6600 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (většinou na asijský způsob).


Možnost spojení tras 801 (ze Šanghaje do Pekingu) a 802 (z Pekingu do Sečuánska) do zájezdu 803 v termínu: 8.8. - 1.9. 2019, cena v Kč: 90 990,- s kompletním programem.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška