Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 

VIRTUÁLNĚ DO SÝRIE, LIBANONU A JORDÁNSKA

Den 1.

Po bezproblémovém srazu naší 1.skupinky v Ruzyní na letišti je odlet v 17 hod.do Budapešti,kde po přestupu a vyčkání příletu hlavní skupiny potom v noci všichni letíme nonstop do Damašku.Tam nás čeká vedoucí,bus a noc v hotelu.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 2.

Ráno pěšky do blízkého histor. centra, tam přes bazar Hamajída k Jupiterovu chrámu, prohlídka Omajádovské mešity, Azémského paláce, muzea aj.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 3.

Přes hory Antiliban do Libanonu,údolím Bikáa do Baalbeku,prohlídka tamních památek,přes pohoří Libanon a večerní Bejrut do kempu poblíž Byblosu

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 4.

Busem na jih Libanonu do Týru,tam prohlídka přístavu,hippodromu a antických památek. Při cestě zpět zastávka v Sidonu,návštěva tamního vodního hradu, procházka romantickými ulicemi města,posezení v čajovně,zpět do kempu.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 5.

Výjezd do libanonských hor, tam prohlídka paláce emíra Bašíra a blízkého horského městečka, přejezd do Bejrutu, prohlídka města a areálu zahrad americké university,před návratem do kempu procházka večerním Byblosem.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 6.

Rozloučení s kempem u Středozemního moře,jízda na sever přes libanonský přístav Tripoli (návštěva citadely) a kol čerstvých ruin přímořského dalšího severolibanonského města na hranice Sýrie. Po jejich přejezdu prohlídka největšího křižáckého hradu v Levantu - Crack des Chavaliers,poté dál podél moře do syrského přístavu Tartus, tam ubytování v hotelu v blízkosti mořského pobřeží.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 7.

Ráno plavba lodí na blízký ostrov Arwad, prohlídka tohoto zajímavého jediného syrského ostrova, po návratu jízda busem vnitrozemím do města Hama. Tam procházka ke známým obřím vodním čerpacím kolům, které byly v provozu. Potom jízda dál na východ do pouštní oázy Palmyra, nocleh v místním hotýlku.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 8.

Prohlídka rozsáhlého komplexu památek dávné Palmyry,včetně tamních palmérií i pohřebních věží.Odpoledne odjezd směr jihozápad,při cestě zastávka a občerstvení v kiosku"Café Bagdád",noc v našem hotelu v Damašku.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 9.

Busem jízda do jihosyrské Bosry,tam návštěva ohromného dávného amfiteátru,podivuhodně zachovalého. Přejezd hranic do Jordánského království, zastávka a prohlídka Džeraše, rozlehlého ale málo známého komplexu anticko-byzantských památek. Noc v kempu v horách,kde trošku sprchlo a bylo chladněji.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 10.

Ráno jiným, již jordánským busem cesta dále k jihozápadu, až k pláži na břehu Mrtvého moře.Tam několikahodinové koupání,bahnění a slunění. Odpoledne jízda směrem k Petře,před níž ve Wádí Musa v hotelu přespíme noc.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 11.

Celodenní prohlídka nabatejských a římských staveb spolu s divy přírody ve slavné Petře.Obdivujeme nejen skalní chrámy,ale i zdejší hory,barvy a vrásy skal, jejich vyerodované tvary a j.Noc opět v hotelu u Mojžíšova pramene.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 12.

Busem z Wádí Musa do nedalekého Wádí Rum, tam v oáze postavíme stany, ve visitcentru pronajmeme 3 terénní auta s řidiči, projíždka místní podivuhodnou krajinou, noc ve stanech v kempu oázky.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 13.

Jízda autobusem dále na jih, k Rudému moři. Po průjezdu Akabou dosahujeme nejjižnější bod naší cesty - stavíme stany v kempu cca 8 km před hranicí Saudské Arábie. Odpočinek,koupání,seznamování se s okolím,večer posezení části účastníků v místní restauraci společně s vedoucím autokempingu.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 14.

Lenošení u Akabského zálivu Rudého moře. Část lidí volí plavbu na lodi s proskleným dnem, ostatní se koupou, šnorchlují a nebo zkoumají okolí či pobřežní pláže. Večer busem do Akaby.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 15.

Čeká nás poslední den a noc pobytu u moře. Kromě koupání a odpočinku část z nás fotí záběry do okolních 3 zemí - Arábie, Izraele a egyptské Sinaje. Večer si dávám v restauraci rybu s rýží a s oblohou. Byla dobrá a ne drahá.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 16.

Jízda busem z kempu přes Akabu na sever po Královské cestě je přerušena návštěvou křižáckého hradu na blízkém návrší. Poté jedeme do jordánských hor - prohlídka vesnice. Jízda dál do Madaby, prohlídka hradu, noc v hotelu.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 17.

Ráno v místním chrámu sv. Jiří obdivujeme tamní mozaiky, přejezd na nedalekou horu Nebo, tam prohlídka a focení Mojžíšova památníku a výhledů do Svaté země. Poté cesta do Amánu, návštěva památkového areálu nad městem včetně tamního muzea, přejezd jordánsko - syrských hranic, po dojetí do Damašku ubytování opět v "našem" hotelu. Večer volno například na procházku k mešitě.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 18.

Dopoledne cesta již naším třetím, nyní opět syrským autobusem do horské Maluly, městečka kde se prý doposud mluví dávnou aramejštinou a kde žije hodně křesťanů. Návštěva dvou tamních klášterů - sv.Tekly, který je situován ve skalní stěně a sv.Sergeje, který stojí na skalní hoře nad městem. Návrat do Damašku, volno na poslední nákupy a sbalení zavazadel.

zájezd do Sýrie a Jordánska

Den 19.

Odlet z Damašku, let s přestupem v Budapešti, opět týmiž společnostmi a typy letadel jako při příletu. V pražské Ruzyni po desáté hodině při odběru kufrů se vzájemně loučíme a náš zájezd tím končí.

zájezd do Sýrie a Jordánska

To je jen malá část programu z našeho zájezdu SÝRIE, LIBANON A JORDÁNSKO.

Teď už zbývá jen se přihlásit