Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 

Virtuální zájezd LEVANTSKÁ RIVIÉRA - do Turecka a na Kypr

Den 1.

Odpoledne vyjíždíme ze Žďáru a zbytek dne, noc a následující den projíždíme státy na Balkáně pouze s potřebnými krátkými zastávkami.

zájezd Turecko a Kypr

Den 2.

Po průjezdu Balkánským poloostrovem navečer po prvé stavíme stany v Bulharsku. Po večeři sledujeme vodní lyžaře na vodní ploše vedle autokempingu.

zájezd Turecko a Kypr

Den 3.

Po projetí Bulharska čekáme na jejich hranici s Tureckem na jejich průjezd u obou celnic.Navečer, po vjezdu do Istanbulu se ubytováváme v místním kempu u Bosporu.

zájezd Turecko a Kypr

Den 4.

Po zakoupení kapesného v tureckých lirách je celý den věnován prohlídce Istanbulu. Společná návštěva Modré mešity, Hippodromu, Cisteren, paláce Topkapi a Velkého bazaru. Také ještě další památky, ale ty již individuelně, během osobního volna.Večer ještě shlédneme světelnou šou u Ahmedovy mešity a poté přejezdem euroasijského mostu přes Bospor začíná náš noční přejezd na východ do Chattušaš.

zájezd Turecko a Kypr

Den 5.

Po ranním příjezdu do Chattušaš, dávné to metropole Chetitů prohlížíme jeho pozůstatky i nedaleké jejich skalní svatyně. Po nákupu místních suvenýrů nasleduje přejezd na jih do Kappadokie v centrální Anatolii, kde se v Goereme ubytováváme večer v kempingu.

zájezd Turecko a Kypr

Den 6.

Přejezdy naším autobusem navštěvujeme zajímavá místa v této pohádkové krajině, vytvořené díky dávným blízkým vulkánům. V podvečer pěší tůra vinicemi v bizarních skalách do našeho tábora.

zájezd Turecko a Kypr

Den 7.

Odjíždíme z Goereme se zastávkou k prohlídce blízkého dávného podzemního města v Derinkuyu. Cestou z Kappadokie na jih k moři přejíždíme pohoří Taurus. Navečer v městě Mersin odplutí části lidí na Kypr, zbytek účastníků je busem převážen podél moře na západ do kempu u Dívčího hradu (Kíz Kalesi).

zájezd Turecko a Kypr

Den 8.

V pěkném kempu u Kíz Kalesi odpočíváme a koupeme se v čistém a teplém moři. V podvečer návštěva dvou blízkých starých hradů, prohlídka pobřeží, okolí tábora i nedalekého městečka.

zájezd Turecko a Kypr

Den 9.

Dopoledne opět mořské vodní radovánky, odpoledne přejezd k propasti s jeskyní "Nebe a peklo" a jejich prohlídka, odjezd do přístavu Tasucu, během čekání na "Kypřany" volno - možnost koupání a prohlídky města. Po jejich připlutí a pozdní večeři přejezd podél pobřeží dále na západ, do autokempu pod hradem Mamure Kalesi, večer zpívání u táboráku.

zájezd Turecko a Kypr

Den 10.

Koupání a lenošení v kempové pláži pod hradem Mamure. Prohlídka pobřeží v okolí autokempingu, návštěva zachovalého křižácko - seldžuckého Mamure Kalesi.

zájezd Turecko a Kypr

Den 11.

Přejezd od Mamure Kalesi podél pobřeží na západ, zastávka a návštěva zbytků dávného velkého města Anemurion v nejjižnějším místě Turecka. Přejezd dále do města Alánya, prohlídka jeho zajímavostí, nocleh v autokempu u moře.

zájezd Turecko a Kypr

Den 12.

Jízda podél moře k severozápadu se zastávkami a prohlídkami míst: Side, Manavgatský vodopád, Perge, Aspendos, vodopád v Duedenu, město Antálye. Ubytování v kempu v NP Termessos, za Antályí, nedaleko na SZ od ní.

zájezd Turecko a Kypr

Den 13.

Z Termessos jízda na SZ pláněmi Anatolye kol slaných jezer do Pomukkale, ubytování v místním kempingu. Prohlídka zbytků lázeňského antického města Hierapolis a poté i přírodního skvostu Pomukkale v jeho sousedství, kterou ale přerušil dešt.

zájezd Turecko a Kypr

Den 14.

Ráno dokončení prohlídky Pomukkale, přejezd na západ k Egejskému moři, kde stavíme stany a koupeme se.Prohlídka města Seldžuk v blízkosti dávného Efesu, které je vlastně jeho novověkým nástupcem a pokračovatelem.

zájezd Turecko a Kypr

Den 15.

Návštěva antického Efesu s množstvím jeho zachovaných pomátek, včetně nedaleké jeskyně Sedmispáčů. U ní posezení a jídlo v blízké restauraci nebo spíše čajovně či kavárničce, ve stínu starých platanů.

zájezd Turecko a Kypr

Den 16.

Jízda na sever podél břehů Egejského moře se zastávkami a návštěvou bájné Tróje a antického Pergamonu. Poslední asijské koupání a noc v kempu na pobřeží Dardanelské úžiny.

zájezd Turecko a Kypr

Den 17.

Po přeplavbě trajektem Dardanel do Evropy a dojezdu do Edirne návštěva tamních mešit a památek, volno k nákupům a útratě posledních tureckých lir, noční přejezd Bulharskem a Srbskem do Szegedu na jihu Maďarska.

zájezd Turecko a Kypr

Den 18.

Ráno, po příjezdu do Szegedu poslední vařená snídaně na zájezdu. Za povinné řidičské přestávky osobní volno - prohlídka místních zajímavostí a koupání v tamních termálních bazénech.

zájezd Turecko a Kypr

Den 19.

Po večerním odjezdu ze Szegedu cesta přes Maďarsko a Slovensko domů, se zastávkami v Bratislavě a v Brně pro výstup části účastníků. Příjezd zbývajících lidí na "konečnou" zájezdu do Žďáru v průběhu dopoledne.

zájezd Turecko a Kypr

Den 20.

To je jen malá část programu z našeho zájezdu Levantská riviera - Turecko.

Teď už zbývá jen se přihlásit