Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 

Polynésie - pohádka na konci světa - virtuální zájezd

Den 1.

Snad nikde na světě vás nečeká tak pěkné přivítání jako na tahitském letišti. Po náročném letu kolem poloviny zeměkoule si ho zasloužíte.

Polynésie den 1

Den 2.

Polynésanky stále milují květinové náhrdleníky, věnce a za ucho si vkládají květy tiaré.

Polynésie den 2

Den 3.

Nejhonosnější stavbou v hlavním městě Papeete je radnice postavená v tradičním stylu.

Polynésie den 3

Den 4.

Kultovními místy polynéské mytologie jsou marae. Vyznačují se stupňovitými pyramidami ahu, vydlážděným nádvořím a někdy i sochami tiki, prý obdařenými magickou silou.

Polynésie den 4

Den 5.

Mezi nejpříjemnější aktivity patří návštěva některé z palíren spojená s ochutnávkou destilátů z exotických plodů.

Polynésie den 5

Den 6.

Pohled na vnitrozemí ostrova Moorei s bujnou tropickou vegetací. "Žlutá ještěrká" Moorea je jednou velkou zahradou s plantážemi vanilky a především ananasů.

Polynésie den 6

Den 7.

Na řadě míst je pobřeží ostrova lemováno lákavými bělostnými plážemi.

Polynésie den 7

Den 8.

Na Moorei můžete navštívit představení tradiční polynéské kultury včetně ohňových tanců.

Polynésie den 8

Den 9.

Nebo si vychutnávat pobyt v ráji na malých korálových ostrůvcích vytvářejících prstenec kolem většiny polynéských ostrovů. Tzv. motu je nízký písečný pás porostlý kokosovými palmami.

Polynésie den 9

Den 10.

V mělké laguně mezi ostrovem a motu se můžete potápět se žraloky.

Polynésie den 10

Den 11.

Jenom aby kapitána lodi nepřepadlo fiu! Prazvláštní stav polynéské duše během nějž se všední problémy, starosti a povinnosti jako třeba práce či rodina náhle dostanou zcela pod rozlišovací schopnosti postiženého.

Polynésie den 11

Den 12.

Během plavby mezi Tahiti a Bora Bora zastavujeme na ostrovech Huahine a Raiatea a obeplouváme ostrov Tahaa, který je na obrázku. K návštěvě láká každý z nich.

Polynésie den 12

Den 13.

Reklamní prospekty nazývají Bora Boru nejkrásnějším ostrovem na světě. A asi by se těžko hledal návštěvník, který by takovou reklamu označil za klamavou.

Polynésie den 13

Den 14.

Své exkluzivní renomé získala Bora Bora především díky své jedinečné laguně. Při okružní plavbě lagunou kolem ostrova zažijete kromě šnorchlování a jiných aktivit i neopakovatelné a překvapivě příjemné dovádění s rejnoky.

Polynésie den 14

Den 15.

Během zastávky na motu si nacpete břicho vynikajícími místními specialitami, mezi nimiž kraluje poisson cru, syrová ryba v omáčce z kokosového mléka.

Polynésie den 15

Den 16.

Naši lodivodi dokazují, že dostat se dovnitř kokosového ořechu je na rozdíl od nás pro ně hračka. Jako praví všeumělové jsou nejen výbornými námořníky, ale i kuchaři, baviči se smyslem pro humor a rovněž umní hudebníci a zpěváci polynéských písní.

Polynésie den 16

Den 17.

Nejlepším způsobem jak poznat menší ostrovy jako je Bora Bora je objet ho kolem dokola na kole. Třicet kilometrů po rovině a s častými přestávkami na focení zvládne a vychutná si i naprostý začátečník.

Polynésie den 17

Den 18.

Každý příběh má svůj konec. Z Bora Bory jsme vrátili do Papeete a odtud přes Los Angeles a Paříž zpět do Prahy. Celková doba letu včetně mezipřistání byla asi 27 hodin a překonali jsme během něj 11 časových pásem.

To je jen malá část programu z našeho zájezdu POLYNÉSIE

Teď už zbývá jen se přihlásit

Foto K.Starý