Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1102 Z KATALOGU NA ROK 2019

NEJMENŠÍ KONTINENT - NOVÝ ZÉLAND

Kaleidoskop krás Nového Zélandu, jedné z nejúžasnějších zemí světa - gejzíry, sopky, ledovce, jezera, fjordy a Novozélandské Alpy. Možnost samostatné návštěvy Austrálie i Nového Zélandu.

PROGRAM ZÁJEZDU 1102: NOVÝ ZÉLAND

1.-3.den: Praha - Christchurch. Odlet z Evropy na Nový Zéland. Spojení obou skupin v metropoli Jižního Ostrova Christchurch.

4.-7.den: Nový Zéland - Jižní Ostrov. Na jihozápad kolem jezer Tekapo a Pukaki, bělostný Mt. Cook (3764 m) - nejvyšší hora Nového Zélandu. Queenstown: rodiště bungee jumpingu, možnost výletu do Milford Sound s nádhernými scenériemi Jižních Alp nebo do jeskynního komplexu Te-Anau se zvláštními svítícími živočichy. Ledovce Fox a Franz Josef, lívancové skály v Punakaiki, fjordy v Marlborough Sounds, lodí přes Cookův průliv na Severní Ostrov.

8.-11.den: Nový Zéland - Severní Ostrov. Hlavní město Wellington. Filmový Mordor v Pánu prstenů - N.P. Tongariro: krátery a vulkanická jezera, zasněžený vrchol Ruapehu (2796 m) a „Hora osudu“ - sopka Ngauruhoe (2291 m). Rotorua: geotermální území s gejzíry a bahenními sopkami, maorská ves Whaka. „Novozélandské Pompeje“ Te Wairoa - vesnice pohřbená sopečnou erupcí. Možnost jedinečného leteckého výletu na sopečný a dýmající ostrov White Island v Zátoce Hojnosti.

12.-13.den: Auckland - Praha. Nejvýznamnější město Nového Zélandu Auckland, ležící mezi 60 krátery. Návrat domů.

Délka tras: letadlem 38 000 km, po zemi 3000 km, lodí 60 km (1102), pěšky 8x 4-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 16-27 °C (NZ), voda 17-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1102): 3.12. - 15.12. 2019
cena v Kč: 75 890,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem. Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu (1102). Ubytování: 1102: 9x motely, apartmány, bungalovy - 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1102: 12 700 Kč (9x).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Držitelé platných cestovních pasů České republiky mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu. Cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po skončení zájezdu.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Při cestě na Nový Zéland není žádné očkování povinné. Přesto však doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu (konzultujte s odborníky na hygienických stanicích). Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Při koupání je třeba dát pozor v některých oblastech na severu v období monzunu na jedovatou medúzu a koupat se pouze na chráněných plážích. Dále je třeba, aby každý z vás měl s sebou přinejmenším některé základní léky. Zvláště doporučujeme před odjezdem navštívit zubaře. Repelenty proti hmyzu je lepší koupit až na místě.
Na rozdíl od Austrálie se na Novém Zélandu nevyskytují v přírodě jedovatí hadi ani pavouci. Kouření v uzavřených místnostech je přísně zakázáno a v budovách je třeba využívat ke kouření speciálně vyhrazené prostory.

Ubytování: Spát budeme většinou v motelech a hotelech, chatkách nebo bungalovech, apartmánech. 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel.

Strava: Není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Na Nový Zéland je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny !!! Krátce před příjezdem na Nový Zéland každý návštěvník vyplňuje Quarantine Declaration. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Veškeré potraviny, dovážené na Nový Zéland, musí být deklarovány a předloženy celní kontrole. Musí být taktéž deklarovány rostliny nebo jejich části (živé i neživé), zvířata, vybavení pro účely kempování a biologické vzorky. Většinu potravin není dovoleno dovážet; ovoce, zelenina, maso, živočišné produkty, semena a rostliny jsou návštěvníkům zabavovány a zničeny. Zdůrazňujeme, že celní kontrola je velice přísná a nekompromisní. Veškerá osobní zavazadla jsou rentgenována.
Potraviny v supermarketech na Novém Zélandu jsou asi tak stejně drahé jako u nás a v Evropě. Nejvýhodněji se nakupuje v supermarketech, z nichž asi nejlepší ceny mívájí Pack'n'Save nebo CountDown. Dalším ryze novozélandským obchodním řetězcem je New World, kde většinou mívají vyšší ceny, zato však velký výběr novozélandských výrobků. V průměru můžete počítat 1,50 NZD za toustový chleba, fazole v tomatě 60 centů a tuňák v konzervě kolem 1NZD.
Během dne předpokládáme studenou stravu, obvykle při přejezdech mezi jednotlivými lokalitami. Celkové náklady na jídlo a pití v průběhu zájezdu by se měly pohybovat kolem 15-20 NZD na den, tj. cca 250-350 NZD (záleží na tom, do jaké míry budete navštěvovat restaurace a do jaké míry se o jídlo postaráte sami). Na většině míst budou vybavené kuchyňky včetně nádobí.

Doprava: Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatými minivany (mikrobusy). V každém z těchto vozidel bude jeden smluvní pracovník naší CK, který bude zároveň řidičem i průvodcem. Zbylá místa budou obsazena vámi, našimi zákazníky. Dopravovat se budete také trajektem mezi ostrovy na Novém Zélandu.

Klimatické poměry: Nový Zéland zasahuje na severu do subtropického pásma. Jižní část je v mírném pásmu. Na Novém Zélandu se rozlišují čtyři roční období. Nový Zéland se rozkládá na jižní polokouli, a z toho důvodu je na něm léto od prosince do února a zima od června do srpna. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Nového Zélandu je listopad - duben, kdy je v zemi turistická sezóna.
Cesta vede značně rozdílnými klimatickými oblastmi. Na Severním ostrově Nového Zélandu bude v době zájezdu pokročilé jaro (odpovídající našemu květnu a začátku června) s příjemnými teplotami, ale častými přeháňkami a značnou oblačností. Na Jižním ostrově Nového Zélandu může být poměrně zima, vzhledem k nejjižnější poloze a nadmořským výškám často přesahujícím 1000m. Přeháňky mohou být v nejvyšších polohách i se sněhem, ve výšce nad 1000m bývá souvislá sněhová pokrývka. Nejchladnější počasí nás potká v horách jižního Zélandu, kde se ranní teploty pohybují okolo nuly.

Jak se zabalit: Limitujícím faktorem pro zavazadla je velikost zavazadlového prostoru ve vozidle, kterým budeme cestovat, a proto bychom vás chtěli požádat o racionální způsob balení a důkladné zvážení otázky, co budete opravdu nutně potřebovat a co nikoli. Příruční skládací tašky jsou nejvhodnější, příp. batoh, kufr není ideální. Žádné stany ani spacáky nepotřebujete, ale na pár místech je šikovná tenká spacáková vložka. Takže se soustřeďte, aby zavazadlo bylo co nejmenší a maximálně skladné!
Přesvědčíte se nakonec sami, jak praktické je cestovat nalehko při každodenním vykládání a nakládání. Ze zkušeností, když zabalíte moc, tak větší polovičku vůbec nevytáhnete. Základní parametr: nebrat žádné potraviny!!! Jinak doporučujeme lehké sportovní boty typu tenisky (pohorky nevyužijete), určitě sandály, dlouhé kalhoty a kraťasy, trička s krátkým rukávem, lehká košile a každopádně svetr či bundu - nejlépe váhově lehká, velmi praktická a málo prostoru zabírající fleesová bunda. Přijde vhod klobouk či jiná ochrana proti slunci. Nezapomenout pláštěnku, plavky, sluneční brýle, hygienické a mycí potřeby, ručník, příp. baterku a šicí soupravičku.
Pokud si berete tekutiny, kapesní nůž, nůžky, pilník na nehty, baterku, zabalte je do tašky, která jde do zavazadlového prostoru, v žádném případě nebrat do zavazadla, které nesete na palubu. Lékárnička, (nezapomeňte vlastní léky na předpis i s předpisem sebou), náplasti různých velikostí, elastické obinadlo, dezinfekční prostředek (peroxid, jod. tinktura), zásyp - framykoin či sulfonamid, silnější prášky proti bolestem, antibiotika - penicilin či širokospektrální antibiotikum, živočišné uhlí či něco podobného. Krém proti opruzeninám, aspirin, repelent, ochranný krém na rty a na opalování s faktorem alespoň 15.
Kromě většího zavazadla (batoh či krosna - ale ne s kovovou konstrukcí!) si vezměte menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na túry). Informace o redukci pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.
Pokud vlastníte moskytiéru doporučujeme ji na cestu jako spolehlivou ochranu před hmyzem. Na treku ve vlhkých teplých oblastech využijete moskytiéru na hlavu, která uchrání před štípanci alespoň váš obličej a krk. Na noc se pak hodí větší závěsná, ve které se pohodlně vyspíte, aniž by vás budili komáři.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 200-260 NZD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely včetně některých dalších atrakcí s částkou celkem asi 250-350 NZD. Celkově tedy doporučujeme na zájezd cca 400 NZD. Novozélandské dolary v bankách standardně nemívají a objednávají je, tzn. že si do Nového Zélandu můžete vzít ekvivalent doporučených NZD v USD nebo v EUR, které si směníte na místě. Zvažujte také zda nebudete chtít platit část výdajů kreditní kartou, v tom případě si upravte doporučenou částku podle vašich představ. Na Novém Zélandu je značně rozšířeno používání téměř všech druhů bankovních a kreditních karet. Platit jimi můžete v restauracích, hotelích, některých obchodech aj. Také uvažujte o určité částce na suvenýry a na nepředvídatelné výdaje.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí v síti je 230 V a zásuvky vyžadují tři kolíky. Budete potřebovat adaptér.

Telefon: Telefonní automaty jsou ve všech větších městech. Mobilní telefony na Novém Zélandu fungují spolehlivě.

Internet: Internet je dostupný ve všech velkých městech a ve většině malých. Pro podrobnosti se informujte v návštěvnických centrech. V poslední době mnoho institucí nabízí i WIFI připojení.

Pošta: Chcete-li poslat dopis leteckou poštou do Evropy, USA, Velké Británie či Kanady, bude vás to stát NZ$2 (US$1.40). Pohled přes moře potom vyjde na NZ$1.50 (US$1.05).


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.