Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1101 Z KATALOGU NA ROK 2019

NEJMENŠÍ KONTINENT - AUSTRÁLIE

Slavný monolit Ayers Rock, podzemní obydlí v Coober Peddy, veletok Murray, Pobřeží vraků, útesy Dvanáct apoštolů, deštné pralesy, Modré hory. Velký zážitek na Velkém bariérovém útesu i s možností potápění. Metropole Canberra, velkoměsta Brisbane a Adelaide, dvě tváře Austrálie a věční rivalové - Sydney a Melbourne.

PROGRAM ZÁJEZDU 1101: AUSTRÁLIE

1.-3.den: Praha - Alice Springs. Odlet do Jižní Austrálie. Přelet do geografického centra kontinentu - Alice Springs. Město a okolí, skalní klokani v N.P. Simpsons Gap, kolmý kaňon Standley Chasm.

4.-8.den: Alice Springs - Uluru - Adelaide - Grampians N.P. Posvátný Uluru (Ayers Rock) - největší kámen světa, pustá krajina skalních homolí Kata Tjuta (Olgas). Domorodá teritoria Aboriginů. Coober Pedy: největší naleziště opálů, podzemní obydlí hledačů polodrahokamů. Z Outback kolem pohoří Flinders do Port Augusta ve Spencerově zálivu: vyhlášené jihoaustralské vinice. Metropole Jižní Austrálie Adelaide. Největší australská řeka Murray, skalní jehly v N.P. Grampians.

9.-11.den: Great Ocean Road - Melbourne - Canberra. Bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary v moři - Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v N.P. Otway, „evropský” Melbourne. Jízda kolem Australských Alp, nejvyššího pohoří Austrálie s nejvyšší horou Mt. Kosciusko (2228 m). Canberra - hlavní město Austrálie plné parků a vodních ploch s unikátní budovou parlamentu.

12.-14.den: Sydney - Blue Mountains N.P. - Byron Bay. Sydney - největší a nejživější australské město: Opera (UNESCO), Harbour Bridge, historické přístavní čtvrti Rocks a Circullar Quay, vibrující Darling Harbour, City s možností vyhlídky z televizní věže (309 m). N.P. Modré hory (UNESCO) s velkolepou skalní formací Tři Sestry. Odjezd na sever do subtropů. Maják a pláže v Byron Bay na nejvýchodnějším mysu Austrálie.

15.-19.den: Gold Coast - Brisbane - Hervey Bay. Pláže Pacifiku na Gold Coast. Podél Glass House Mountains do Hervey Bay: koupání, možnosti výletů na největší písečný ostrov Fraser a na Great Barrier Reef - „největší živou věc na světě”: šnorchlování, potápění v tropickém ráji útesů Korálového moře. Návrat do Brisbane, moderního centra Queenslandu.

20.-21.den: Brisbane - Praha. Odlet domů.

Délka tras: letadlem 38 000 km, po zemi 6500 km, pěšky 8x 4-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 22-32 °C (AUS), voda 17-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1101): 16.11. - 6.12. 2019
cena v Kč: 107 590,-

V ceně je: Doprava. Vyřízení australských víz (1101). Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet do Alice Springs (1101) včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem. Ubytování: 1101: 17x motely, apartmány, bungalovy - 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, 1101: 1x pokoj po 4 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1101: 22 200 Kč (17x, 1x není možný).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu a víza, která máte v ceně zájezdu a naše CK Vám je bude vyřizovat. Víza se vyřizují elektronicky, od Vás budeme potřebovat pouze vyplněný formulář a oskenovaný pas. Bližší informace ohledně vyřízení australských víz obdržíte v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Do Austrálie není žádné očkování povinné. Přesto však doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu (konzultujte s odborníky na hygienických stanicích). Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Při koupání je třeba dát pozor v některých oblastech na severu v období monzunu na jedovatou medúzu a koupat se pouze na chráněných plážích.
Austrálie je ohrožena antarktickou ozónovou dírou, proto je nutno vzít s sebou ochranný krém faktor 15 a výše. Dále je třeba, aby každý z vás měl s sebou přinejmenším některé základní léky. Zvláště doporučujeme před odjezdem navštívit zubaře. Repelenty proti hmyzu je lepší koupit až na místě. Během zájezdu respektujte rady a pokyny průvodce.

Ubytování: Spát budeme většinou v motelech a hotelech, chatkách nebo bungalovech, apartmánech. Pokoje jsou většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel.

Strava: Strava není v ceně zájezdu. Do Austrálie je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny !!! - to se 100% vztahuje na čaj i kávu!, semena či cokoliv živočišného (- absolutně žádné salámy apod.!) nebo rostlinného původu. Porušení se trestá neuvěřitelně vysokými pokutami a většinou má za následek zrušení víza a nevpuštění do země, tudíž deportaci zpět do ČR na vlastní náklady. To je myšleno vskutku vážně - celní/imigrační úředníci jsou nekompromisní a mají veškeré pravomoci na své straně na rozdíl od přilétajících turistů!!! Stravovat se proto budeme pouze z místních zdrojů. Jídlo budete mít možnost nakupovat v supermarketech, kde mají někdy i tepelně upravené produkty (jako kuřata, ryby a jiné) a tak si lze i bez restaurací a vaření dopřát hotové jídlo. V hospodách a restauracích se dají pořídit jídla od 15 AUD, pivo 5 až 8 AUD. Některá ubytovací zařízení disponují vybavením pro přípravu vlastních jídel a tak si večer budete občas moci něco připravit sami. Během dne zužitkujeme nakoupené suroviny nebo využijeme podle časových možností zastávek u benzínek nebo v rychlých občerstveních, kde snack, hamburger či hranolky k lehkému obědu nebo svačině vyjdou na 5 až 15 AUD.

Doprava: Po trase zájezdu budete pohybovat pronajatými minivany (mikrobusy). V každém z těchto vozidel bude jeden smluvní pracovník naší CK, který bude zároveň řidičem i průvodcem. Zbylá místa budou obsazena vámi, našimi zákazníky.

Klimatické poměry: Cesta vede značně rozdílnými klimatickými oblastmi. Centrální Austrálie je oblastí vysokých ale suchých (což pomáhá) teplot - někdy až přes +40°C. Zde uplatníte lehoučké oblečení, kraťasy, sandále a trička. Za poledního slunka je obtížné vyvíjet jakoukoliv velkou fyzickou aktivitu, ostatně nás budou vítat neskutečné vzdálenosti, tudíž dlouhé přejezdy. V Jižní Austrálii bude naproti tomu konec jara s mírnými teplotami, možností přeháněk a teploty se mohou houpat kdekoliv mezi +12 až + 27 °C.

Jak se zabalit: Limitujícím faktorem pro zavazadla je velikost zavazadlového prostoru ve vozidle, kterým budeme cestovat, a proto bychom vás chtěli požádat o racionální způsob balení a důkladné zvážení otázky, co budete opravdu nutně potřebovat a co nikoli. Příruční skládací tašky jsou nejvhodnější, příp. batoh, kufr není ideální.
Žádné stany ani spacáky nepotřebujete, takže se soustřeďte, aby zavazadlo bylo co nejmenší a maximálně skladné! Doporučujeme lehké sportovní boty typu tenisky (pohorky nevyužijete), určitě sandály, dlouhé kalhoty a kraťasy, trička s krátkým rukávem, lehká košile, a každopádně svetr či bundu – nejlépe váhově lehká, velmi praktická a málo prostoru zabírající fleesová bunda. Přijde vhod klobouk či jiná ochrana proti slunci. Dále pláštěnka, neklouzavé turistické boty - vhodné jsou boty do vody (Bariérový útes), sluneční brýle. Kromě většího zavazadla (batoh či krosna - ale ne s kovovou konstrukcí!) si vezměte menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na túry). Informace o redukci pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.
Pokud si berete tekutiny, kapesní nůž, nůžky, pilník na nehty, baterku, zabalte je do tašky, která jde do zavazadlového prostoru, v žádném případě nebrat do zavazadla, které nesete na palubu.
Lékárnička, (nezapomeňte vlastní léky na předpis i s předpisem sebou), náplasti různých velikostí, elastické obinadlo, dezinfekční prostředek (peroxid, jod. tinktura), zásyp - framykoin či sulfonamid, silnější prášky proti bolestem, antibiotika - penicilin či širokospektrální antibiotikum, živočišné uhlí či něco podobného. Krém proti opruzeninám, aspirin, repelent, ochranný krém na rty a na opalování s faktorem alespoň 15.
Pokud vlastníte moskytiéru doporučujeme ji na cestu jako spolehlivou ochranu před hmyzem. Na treku ve vlhkých teplých oblastech využijete moskytiéru na hlavu, která uchrání před štípanci alespoň váš obličej a krk. Na noc se pak hodí větší závěsná, ve které se pohodlně vyspíte, aniž by vás budili komáři.

Valutové vybavení: Nejlepší je samozřejmě, pokud si seženete přímo australské dolary. Doporučova-né další měny jsou eura či americké dolary, ale bez problémů jsou i jiné volně směnitelné měny, pouze za větší poplatky.
Australský dolar je též volně směnitelná měna, nejsou tedy žádné problémy se zpětnou výměnou nespotřebovaných peněz. Australský dolar (AUD) je nyní cca 16 Kč. Náklady v Austrálii jsou srovnatelné s ostatními západními zeměmi. Na cestu po Austrálii je nutné počítat s částkou okolo 1500 AUD: minimum 600 až 700 AUD na jídlo a občerstvení z obchodů (závislé na způsobu stravování, samozřejmě navýšit, pokud využíváte restaurací) 700 až 800 AUD rezerva na nepředvídané výdaje (lékařské) a případné suvenýry a dle volby 100 AUD až 700 AUD na fakultativní akce.
Vezměte si s sebou hotovost a v žádném případě nespoléhejte na platební karty - mohou přinést problémy (pokud vám nebudou fungovat a doposud se stávalo). To je současně také minimální požadovaná částka v hotovosti pro turisty při vstupu do země na délku vašeho pobytu. Stavy vašich kreditních/debitních karet nejsou vůbec rozhodující a celníky nezajímají. A jako vždy - nejlepší aplikovat staré cestovatelské pořekadlo: zabal polovinu věcí a dvojnásob financí…

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informančím dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 240V 50Hz. Standartní napětí v Austrálii je 240 V (střídavých) a frekvence 50 Hz. Cestovatelé budou tedy potřebovat adaptér.

Internet: Internet je dostupný téměř všude, včetně nejmenších vnitrozemských měst, ta mají většinou alespoň jednu internetovou kavárnu. V turistických destinacích jsou potom celé ulice internetových kaváren.

Pošta: Pohlednice stojí cca A$1.10 (australský dolar). Pošta funguje stabilně a spolehlivě.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.