Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 802 Z KATALOGU NA ROK 2019

ČÍNA - Z PEKINGU DO SEČUÁNSKA

To nejlepší a nejtypičtější z obří „Říše Středu“. Nejkrásnější čínské přírodní scenérie Čchuang-šan. Posvátné hory a poutní místa, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Skvosty světové historie a kultury - Velká čínská zeď, Čchang-čou, Tchung-li, Nanking, současná i historické metropole Peking, Si-an a Kchaj-feng. Prosperující a bohatnoucí východočínské provincie v čele s Šanghají. Žlutá a Dlouhá řeka - veletoky Čchuang-čche a Jang-c´-ťiang. Nekonečná rýžová políčka, čajové terasy a bambusové háje…

PROGRAM ZÁJEZDU 802: Z PEKINGU DO SEČUÁNSKA

1.-4.den: Praha - Peking. Let do Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, mauzoleum Mao Ce-tunga, hutongy, procházka po Velké čínské zdi, hrobky císařů dynastie Ming, Nebeský chrám aj.

5.-6.den: Peking - Kchaj-feng (Kaifeng) - Teng-feng. Superexpresem CRH po nedávno otevřené čínské vysokorychlostní železnici (až 350 km/h) z Pekingu do Čeng-čou. Provincie Čche-nan na Žluté řece, kde vznikla čínská civilizace. Někdejší čínská metropole Kchaj-feng: Železná pagoda - nejslavnější čínská pagoda (58 m), Dračí pavilon - panovnické sídlo 6 dynastií, Duhový most.

7.-8.den: Šaolin - Luo-jang. Teng-feng (Dengfeng): národní chrám taoismu Čung-jüe. Proslulý klášter Šaolin pod posvátnou taoistickou horou Sung-šan: školy kung-fu, les pagod - největší v Číně. Místo, kde se zrodil zenový buddhismus. Nejstarší dochovaná čínská pagoda Sung-jüe. Luo-jang: první buddhistický chrám v Číně, jeskyně Dračí brána se 100 tisíci podobami Buddhy.

9.-10.den: Si-an (Xi´an). Starověký Čchang-an a výchozí bod Hedvábné stezky - Si-an: hrobka prvního císaře a terakotové armády, Husí pagody, městské hradby, Velká mešita, tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími delikatesami. Nočním lehátkovým vlakem do Čcheng-tu.

11.den: Čcheng-tu (Chengdu). Provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraj bambusových lesů - areál pandy velké. Metropole Čhceng-tu: Klášter Wen-šu zasvěcený bohu moudrosti, návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké.

12.-13.den: Le-šan, E-mej-šan. Le-šan: Da Fo - největší (71 m) socha sedícího Buddhy na světě, projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Výjezd lanovkou na Zlatý vrcholek E-mej-šanu, hory Vznešeného obočí (3099 m) - jednu ze čtyř nejposvátnějších hor buddhismu. Výhledy na ledovec Miňa Konka (Gongga Shan, 7556 m).

14.-15.den: Čcheng-tu - Praha. Návrat domů.

Délka tras: letadlem 17 000 km, po zemi 5000 km, pěšky 8x 3-10 km (volitelně) - vše pro 803
Počasí: vzduch 26-33 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (802): 18.8. - 1.9. 2019
cena v Kč: 61 690,-

V ceně je: Doprava. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - CRH, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: 12x - hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x - noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 802: 6600 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (většinou na asijský způsob).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň dvě zcela volné stránky pro vepsání víz. Vízum do Číny je v ceně zájezdu (víza do Číny jsou jedny ze složitějších, proto od Vás budeme potřebovat určité podklady a dokumenty). Počítejte s tím, že od Vás budeme potřebovat Váš cestovní pas cca 2-3 měsíce předem a znovu se s ním setkáte až v den odjezdu na letišti, kde vám je spolu s letenkami a kartičkami pojištění předá náš zástupce. Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v předstihu a také je budete mít uvedeny v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu pro případ ztráty Vašeho cestovního pasu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Čína není zdravotně výjimečně riziková země. Ve velkých městech jako Peking jsou dobrá zdravotnická zařízení, problémy mohou nastat např. v odlehlejších oblastech Sečuánska (varianta zájezdu č. 732). Před cestou proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu, japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na (krajských) hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny, protože i zda platívá, že méně někdy může být více.

Ubytování: Ubytování je zajištěno v hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích (případně v 1-lůžkovém pokoji či 2-lůžkovém pokoji s přistýlkou, dle varianty kterou jste si zvolili či připlatili) s příslušenstvím. 1x budete také trávit noc v klimatizovaném lehátkovém vlaku.

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, které jsou většinou na asijský způsob. Ostatní stravu si každý hradí z vlastních prostředků. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Na cestu si není třeba brát velké zásoby, neboť je lze nakoupit. Na místě je možné nakoupit základní potraviny jako těstoviny, konzervy rybiček, čokoládu, sušenky, polévky v plastových miskách a samozřejmostí je i místní vodka. Vhodné je s sebou vzít lehké „kvalitnější“ potraviny jako trvanlivé salámy, instantní polévky a další potraviny.
Čínská kuchyně je mnohem rozmanitější, než se u nás prezentuje v asijských bistrech. Až okusíte při společných obědech místní speciality, rázem zapomenete na evropskou stravu.
Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 USD na den, tzn. cca 150-200 USD na dobu pobytu. Nebudete-li se chtít nijak omezovat vezměte si částku i dvojnásobnou.
V Číně je možné balenou vodu koupit v každém stánku, kterých je v ulicích nespočet.
Orientační ceny (v CNY): běžný oběd nebo večeře - 30-60Y, pivo 0,64 l - 5-10Y, 1,5 l vody - 5-6Y, nealko 0,5 l - 3-5Y, pouliční dobrůtky - 1-5Y (placky, knedlíčky).

Doprava: Po trase zájezdu se budeme přepravovat prakticky všemi existujícími dopravními prostředky, veřejnými i najatými.
V Číně se budeme přepravovat minibusy, taxíky, autobusy, vlakem i pekingským, nankingským, šanghajským metrem a možná i chang-čouským metrem, rychlovlakem Maglev a CRH.

Klimatické poměry: Většina čínského území leží v mírném a subtropickém pásmu. Jižní oblasti Číny zasahují do tropického pásma a velehorské oblasti na západě země mají vysokohorské podnebí. Velký vliv na čínské podnebí mají monzuny. V nejteplejších oblastech denní průměrná teplota přesahuje 40 °C. V létě může teplota na poušti stoupnout až na 38 °C a v noci klesnout na -34°C. Nejchladnější kraje leží na severu a severovýchodě, kde průměrné teploty v lednu klesají až k -27,7 °C.

Jak se zabalit: Zavazadel s sebou berte co nejméně, budeme vše celou dobu “tahat” s sebou. Nejvhodnější je lehký batoh na denní cestování, příp. do hor + další, prostorný batoh odkládací (případně skladný kufr), ve kterém necháme uloženy věci, které nebudeme potřebovat. Osvědčila se ledvinka na drobné potřeby a skládací taška.
Na cestu při nočních přejezdech doporučujeme lehkou deku. Dále jsou nutné kvalitní sluneční brýle a ochranné krémy proti slunci.
Hodí se mít s sebou „lepší“ tenisky či nízké trekové boty a sandály, dlouhé lehké kalhoty, kraťasy, ponožky, trička s dlouhým a krátkým rukávem, lehká košile, šitíčko, baterka (čelovka) a pokrývka hlavy. Dále je vhodný skládací deštník, lehká větrovka.
Vhodné je přibalit si nějaká kratší čtení nebo křížovky.
Nezapomeňte fotopotřeby a množství paměťových karet (či filmového materiálu)!, hygienické a mycí potřeby, mycí ubrousky.
V Číně je jiný typ zásuvek než u nás (kulatá zástrčka s trojicí hranatých kolíků v uspořádání do obráceného Y - všechny kolíky s průměrem 4,0 mm – viz www.zasuvky.hw.cz, proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Elektrické napětí v Číně je 220-240 V.
Nejlepší ochranou peněz je bederní pás či nátělní sáček na peníze - zavěšený na krku, nebo upevněný kolem pasu tak, aby nebyl vidět a menší, pohotovostní množství peněz mít v kapse u košile, peněžence apod.

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do navštívených míst, fakultativní akce a související poplatky aj. nejsou v ceně zájezdu a každý si je platí samostatně. Znovu připomínáme co je v ceně zájezdu: Doprava (letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní - především vlaky - včetně jízdy CRH, autobusy, minibusy, taxi, metro). Víza a jejich vyřízení. Ubytování v hotelech a penzionech se snídaní. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Jednoznačně nejvhodnější valutou pro tento zájezd jsou americké dolary. Kromě zmiňovaných cca 150-200 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou dalších 250-300 dolarů. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zvýšení cen nebo zdravotních potíží.
Měna: Měnou je yuan (RMB, mezinárodní zkratka CNY); aktuální středové kurzy (leden 2019) – 1 USD = cca 6,8 RMB (CNY); 1 EUR = cca 7,8 RMB (CNY); 1 RMB (CNY) = cca 3,3 CZK. Nejběžnější cizí směnitelnou měnou jsou USD, ale celkem bez problémů lze do většiny míst v Číně vyjet i s EUR. V podstatě lze směnit jakoukoliv konvertibilní měnu, ale mohou se vyskytnout problémy.
Směnárny jsou někdy i v hotelích, velkých obchodech apod. Pro základní výdaje si opatřete hotovost. Přibližný odhad nákladů na stravu a vstupné do památkových objektů, přírodních rezervací a dalších zajímavostí naleznete v Podrobných pokynech k zájezdu.
Platební karty: Akceptované platební karty jsou: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club. Jejich používání rozhodně není běžné. Slouží spíše k výběrům z bankomatů a v bance na přepážce než k bezhotovostním platbám (to lze spíše ve velkých městech a ve vybraných /dražších/ obchodech). Rozhodně však karty doporučujeme vzít s sebou jako finanční rezervu k hotovým penězům. Otevírací doby bank jsou většinou 9–17 hod.

Personál: Průvodce zájezdu bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Telefon a internet: Hovory do Evropy jsou možné z komunikačních center, z telefonní budky či z hotelu nebo přes internet z internetových kaváren. Internet je v této oblasti relativně dobře dostupný.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky většinou na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.