Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1103 Z KATALOGU NA ROK 2018

AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND - DVĚ TVÁŘE NEJVZDÁLENĚJŠÍHO KONTINENTU

Slavný monolit Ayers Rock, podzemní obydlí v Coober Peddy, veletok Murray, Pobřeží vraků, útesy Dvanáct apoštolů, deštné pralesy. Velký zážitek na slavném Velkém bariérovém útesu i s možností potápění. Metropole Canberra, velkoměsta Brisbane a Adelaide, věční rivalové - Sydney a Melbourne. Kaleidoskop krás Nového Zélandu, jedné z nejúžasnějších zemí světa - gejzíry, sopky, ledovce, jezera, fjordy a Novozélandské Alpy. Možnost samostatné návštěvy Austrálie i Nového Zélandu.

Program

1.-4.den: Praha - Sydney. Odlet do východní Austrálie, Sydney - největší a nejživější australské město: Opera (UNESCO), Harbour Bridge a historická přístavní čtvrť Quay, vibrující Darling Harbour a City, možnost výjezdu na druhou nejvyšší stavbu Austrálie (309 m) - televizní věž s vyhlídkou na město aj.

5.-8.den: Sydney - Canberra - Melbourne. Canberra - hlavní město plné parků a vodních ploch s unikátní budovou parlamentu. Jízda kolem Australských Alp, nejvyššího pohoří Austrálie s nejvyšší horou Mt. Kosciusko (2228 m) do „evropského“ Melbourne. Prohlídka města, v podvečer možnost výletu na Phillip Island za tučňáky. Bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary v moři - Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v N.P. Great Otway. Skalní jehly v N.P. Grampians. Největší australská řeka Murray.

9.-13.den: Adelaide - Uluru. Metropole jižní Austrálie Adelaide. Port Augusta ve Spencerově zálivu. Cesta do rudého středu Austrálie. Světové opálové centrum - Coober Pedy: zlaté doly a největší naleziště opálů, podzemní obydlí hledačů polodrahokamů, ohromující podzemní tunely a kostely. Cesta pouště- mi teritorii aboriginů k vyhlášenému Kings Canyonu - prohlídka a možný trek. Posvátný Ayers Rock (Uluru) - největší kámen světa. Pustina skalních homolí Olgas (Kata Tjuta).

14.-17.den: Alice Springs - Sunshine Coast - Brisbane. Odjezd do Alice Springs. Pobyt a odpočinek v největším městě vnitřní Austrálie a jejím geografickém středu. Přelet do Brisbane, přejezd do oblasti Sunshine Coast a Noosa vyhlášené skvělými plážemi a příjemným klimatem. Pobyt na plážích s možností zajímavých výletů, např. na největší písečný ostrov světa Fraser Island nebo lodí na Great Barrier Reef - „největší živou věc na světě“: šnorchlování, potápění v tropickém ráji útesů Korálového moře. Návrat do moderního subtropického Brisbane v nejvýchodnější části Austrálie.

18.-25.den: Nový Zéland - Jižní ostrov. Spojení obou skupin. Metropole Jižního ostrova Christchurch, jezero Tekapo, bělostný Mt. Cook (3764 m) - nejvyšší hora Nového Zélandu. Queenstown: rodiště bungee jumpingu, možnost výletu do Milford Sound s nádhernými scenériemi Jižních Alp nebo do jeskynního komplexu Te-Anau se zvláštními svítícími živočichy. Přejezd typickou krajinou kolem pastvin s ovcemi a kolem jezer, přes historické Arrow Town, kde se dříve těžilo zlato. Ledovce Fox a Franz Josef, lívancové skály v Punakaiki. N.P. Abel Tasman: treky podél pobřeží, možnost kajakování. Fjordy v Marlborough Sounds. Lodí přes Cookův průliv na Severní ostrov. Hlavní město Wellington.

26.-29.den: Nový Zéland - Severní ostrov. Filmový Mordor v Pánu prstenů - N.P. Tongariro: krátery a vulkanická jezera, zasněžený kouřící vrchol „Hory osudu“ Ruapehu (2796 m). Největší jezero Nového Zélandu - Taupo. Rotorua: geotermální území s gejzíry a bahenními sopkami, možnost koupání v termálních pramenech. Waitomo: proslulé jeskyně se svítícími červy.

30.-32.den: Auckland - Praha. Nejvýznamnější město obou ostrovů - Auckland, ležící mezi 60 krátery. Návrat domů.

Termín (1103): 7.11. - 8.12. 2018
cena v Kč: 136 990,-

V ceně je: Doprava. Vyřízení australských víz. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelety Alice Springs - Brisbane, Brisbane - Christchurch včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem. Trajekt mezi ostrovy na Novém Zélandu. Ubytování: Motely a hotely, chatky/bungalovy, apartmány - pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, po 3-4 osobách. 2-lůžkový i 1-lůžkový pokoj možný za příplatek - bližší informace v CK nebo na www.nomad.cz.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro cestu do Austrálie a na Nový Zéland je zapotřebí mít cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu. Víza do Austrálie máte v ceně zájezdu a naše CK Vám je bude vyřizovat. Víza se vyřizují elektronicky, od Vás budeme potřebovat pouze vyplněný formulář a oskenovaný pas. Bližší informace ohledně vyřízení australských víz obdržíte v informačním dopise. Držitelé platných cestovních pasů České republiky mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Do Austrálie i na Nový Zéland není žádné očkování povinné. Přesto však doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu (konzultujte s odborníky na hygienických stanicích). Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Při koupání je třeba dát pozor v některých oblastech na severu v období monzunu na jedovatou medúzu a koupat se pouze na chráněných plážích. Austrálie je ohrožena antarktickou ozónovou dírou, proto je nutno vzít s sebou ochranný krém faktor 15 a výše. Dále je třeba, aby každý z vás měl s sebou přinejmenším některé základní léky. Zvláště doporučujeme před odjezdem navštívit zubaře. Repelenty proti hmyzu je lepší koupit až na místě. Na rozdíl od Austrálie se na Novém Zélandu nevyskytují v přírodě jedovatí hadi ani pavouci. Kouření na Novém Zélandu v uzavřených místnostech je přísně zakázáno a v budovách je třeba využívat ke kouření speciálně vyhrazené prostory.

Ubytování: Spát budeme většinou v motelech a hotelech, chatkách nebo bungalovech, apartmánech. Pokoje jsou většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, po 3-4 osobách.2-lůžkový i 1-lůžkový pokoj možný za příplatek.

Strava: Strava není v ceně zájezdu. Do Austrálie a Nového Zélandu je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny !!! - to se 100% vztahuje na čaj i kávu!, semena či cokoliv živočišného (- absolutně žádné salámy apod.!) nebo rostlinného původu. Porušení se trestá neuvěřitelně vysokými pokutami a většinou má za následek zrušení víza a nevpuštění do země, tudíž deportaci zpět do ČR na vlastní náklady. To je myšleno vskutku vážně - celní/imigrační úředníci jsou nekompromisní a mají veškeré pravomoci na své straně na rozdíl od přilétajících turistů!!! Stravovat se proto budeme pouze z místních zdrojů. Jídlo budete mít možnost nakupovat v supermarketech, kde mají někdy i tepelně upravené produkty (jako kuřata, ryby a jiné) a tak si lze i bez restaurací a vaření dopřát hotové jídlo. V hospodách a restauracích se dají pořídit jídla od 15 AUD, pivo 5 až 8 AUD. Některá ubytovací zařízení disponují vybavením pro přípravu vlastních jídel a tak si večer budete občas moci něco připravit sami. Během dne zužitkujeme nakoupené suroviny nebo využijeme podle časových možností zastávek u benzínek nebo v rychlých občerstveních, kde snack, hamburger či hranolky k lehkému obědu nebo svačině vyjdou na 5 až 15 AUD.
Nový Zéland: Krátce před příjezdem na Nový Zéland každý návštěvník vyplňuje Quarantine Declaration. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Veškeré potraviny, dovážené na Nový Zéland, musí být deklarovány a předloženy celní kontrole. Musí být taktéž deklarovány rostliny nebo jejich části (živé i neživé), zvířata, vybavení pro účely kempování a biologické vzorky. Většinu potravin není dovoleno dovážet; ovoce, zelenina, maso, živočišné produkty, semena a rostliny jsou návštěvníkům zabavovány a zničeny. Zdůrazňujeme, že celní kontrola je velice přísná a nekompromisní. Veškerá osobní zavazadla jsou rentgenována. Potraviny v supermarketech na Novém Zélandu jsou asi tak stejně drahé jako u nás a v Evropě. Nejvýhodněji se nakupuje v supermarketech, z nichž asi nejlepší ceny mívájí Pack'n'Save nebo CountDown. Dalším ryze novozélandským obchodním řetězcem je New World, kde většinou mívají vyšší ceny, zato však velký výběr novozélandských výrobků. V průměru můžete počítat 1,50 NZD za toustový chleba, fazole v tomatě 60 centů a tuňák v konzervě kolem 1NZD.
Během dne předpokládáme studenou stravu, obvykle při přejezdech mezi jednotlivými lokalitami. V rámci některých z ubytování jak v Austrálii tak Novém Zélandu budou kuchyňky, kde bude možnost si některé pokrmy připravit.

Doprava: Ze Sydney do Christchurchu přeletíme, jinak se po trase zájezdu budete pohybovat pronajatými minivany (mikrobusy). V každém z těchto vozidel bude jeden smluvní pracovník naší CK, který bude zároveň řidičem i průvodcem. Zbylá místa budou obsazena vámi, našimi zákazníky. Také se budete přepravovat trajektem mezi ostrovy na Novém Zélandu.

Klimatické poměry: Cesta vede značně rozdílnými klimatickými oblastmi. Centrální Austrálie je oblastí vysokých ale suchých (což pomáhá) teplot - někdy až přes +40°C. Zde uplatníte lehoučké oblečení, kraťasy, sandále a trička. Za poledního slunka je obtížné vyvíjet jakoukoliv velkou fyzickou aktivitu, ostatně nás budou vítat neskutečné vzdálenosti, tudíž dlouhé přejezdy. V Jižní Austrálii bude naproti tomu konec jara s mírnými teplotami, možností přeháněk a teploty se mohou houpat kdekoliv mezi +12 až + 27 °C. Na Jižním Ostrově Nového Zélandu je počasí mírné, často i chladnější a přeháňky mohou být kdykoliv. Na severu bývá přeci jenom tepleji.

Jak se zabalit: Limitujícím faktorem pro zavazadla je velikost zavazadlového prostoru ve vozidle, kterým budeme cestovat, a proto bychom vás chtěli požádat o racionální způsob balení a důkladné zvážení otázky, co budete opravdu nutně potřebovat a co nikoli. Příruční skládací tašky jsou nejvhodnější, příp. batoh, kufr není ideální.
Žádné stany ani spacáky nepotřebujete, ale na pár místech je šikovná tenká spacáková vložka. Takže se soustřeďte, aby zavazadlo bylo co nejmenší a maximálně skladné! Přesvědčíte se nakonec sami, jak praktické je cestovat nalehko při každodenním vykládání a nakládání. Ze zkušeností, když zabalíte moc, tak větší polovičku vůbec nevytáhnete. Základní parametr: nebrat žádné potraviny!!! Jinak doporučujeme lehké sportovní boty typu tenisky (pohorky nevyužijete), určitě sandály, dlouhé kalhoty a kraťasy, trička s krátkým rukávem, lehká košile a každopádně svetr či bundu - nejlépe váhově lehká, velmi praktická a málo prostoru zabírající fleesová bunda. Přijde vhod klobouk či jiná ochrana proti slunci. Dále pláštěnku, neklouzavé turistické boty (vhodné jsou i boty do vody), plavky, sluneční brýle, hygienické a mycí potřeby, ručník, příp. baterku a šicí soupravičku.
Pokud si berete tekutiny, kapesní nůž, nůžky, pilník na nehty, baterku, zabalte je do tašky, která jde do zavazadlového prostoru, v žádném případě nebrat do zavazadla, které nesete na palubu. Lékárnička, (nezapomeňte vlastní léky na předpis i s předpisem sebou), náplasti různých velikostí, elastické obinadlo, dezinfekční prostředek (peroxid, jod. tinktura), zásyp - framykoin či sulfonamid, silnější prášky proti bolestem, antibiotika - penicilin či širokospektrální antibiotikum, živočišné uhlí či něco podobného. Krém proti opruzeninám, aspirin, repelent, ochranný krém na rty a na opalování s faktorem alespoň 15.
Kromě většího zavazadla (batoh či krosna - ale ne s kovovou konstrukcí!) si vezměte menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na túry). Informace o redukci pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.
Pokud vlastníte moskytiéru doporučujeme ji na cestu jako spolehlivou ochranu před hmyzem. Na treku ve vlhkých teplých oblastech využijete moskytiéru na hlavu, která uchrání před štípanci alespoň váš obličej a krk. Na noc se pak hodí větší závěsná, ve které se pohodlně vyspíte, aniž by vás budili komáři.

Valutové vybavení: Peníze: Nejlepší je samozřejmě, pokud si seženete přímo australské a novozélandské dolary. Doporučované další měny jsou eura či americké dolary, ale bez problémů jsou i jiné volně směnitelné měny, pouze za větší poplatky. Australský i novozélandský dolar jsou též volně směnitelné měny (a i novozélandský dolar je možno v českých bankách objednat), nejsou tedy žádné problémy se zpětnou výměnou nespotřebovaných peněz. Australský dolar (AUD) je nyní cca 19 Kč, novozélandský zhruba 18 Kč. Náklady v Austrálii i na Novém Zélandu jsou srovnatelné s ostatními západními zeměmi. Na cestu po Austrálii a Novém Zélandu nutné počítat s částkou okolo 1500 - 2000 AUD: minimum 600 až 700 AUD na jídlo a občerstvení z obchodů (závislé na způsobu stravování, samozřejmě navýšit, pokud využíváte restaurací) 700 až 800 AUD rezerva na nepředvídané výdaje (lékařské) a případné suvenýry a dle volby 100 AUD až 700 AUD na fakultativní akce. Což pak v místních měnách, vychází na: cca 1500 AUD plus 400 až 500 NZD. Vezměte si s sebou hotovost a v žádném případě nespoléhejte na platební karty - mohou přinést problémy (pokud vám nebudou fungovat a doposud se stávalo). To je současně také minimální požadovaná částka v hotovosti pro turisty při vstupu do země na délku vašeho pobytu. Stavy vašich kreditních/debitních karet nejsou vůbec rozhodující a celníky nezajímají. A jako vždy - nejlepší aplikovat staré cestovatelské pořekadlo: zabal polovinu věcí a dvojnásob financí…

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu - Austrálie:

Elektřina: 240V 50Hz. Standartní napětí v Austrálii je 240 V (střídavých) a frekvence 50 Hz. Cestovatelé budou tedy potřebovat adaptér.

Internet: Internet je dostupný téměř všude, včetně nejmenších vnitrozemských měst, ta mají většinou alespoň jednu internetovou kavárnu. V turistických destinacích jsou potom celé ulice internetových kaváren.

Pošta: Pohlednice stojí cca A$1.10 (australský dolar). Pošta funguje stabilně a spolehlivě.

Praktické informace na cestu - Nový Zéland:

Elektřina: Napětí v síti je 230 V a zásuvky vyžadují tři kolíky. Budete potřebovat adaptér.

Telefon: Telefonní automaty jsou ve všech větších městech. Mobilní telefony na Novém Zélandu fungují spolehlivě.

Internet: Internet je dostupný ve všech velkých městech a ve většině malých. Pro podrobnosti se informujte v návštěvnických centrech. V poslední době mnoho institucí nabízí i WIFI připojení.

Pošta: Chcete-li poslat dopis leteckou poštou do Evropy, USA, Velké Británie či Kanady, bude vás to stát NZ$2 (US$1.40). Pohled přes moře potom vyjde na NZ$1.50 (US$1.05).


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.