Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 891, 892 Z KATALOGU NA ROK 2019

MALÉ I VELKÉ SUNDY - PO OSTROVECH INDONÉSIE - FLORES, RINCA, KOMODO, LOMBOK A BALI

Souostroví Nusa Tengarra východně od Bali. Flores s barevnou sopkou Kelimutu, animistické vesničky kmene Ngada. Romantická plavba na Komodo za obřími varany, špičkové šnorchlování a večerní hejna kaloňů. Muslimský Lombok s výstupem na posvátnou sopku Rinjani. Relax na korálových ostrovech Gili. Bali - „ostrov Bohů“ a hinduistů v muslimské Indonésii.

PROGRAM ZÁJEZDU 891, 892: FLORES, RINCA, KOMODO, LOMBOK A BALI

1.-7.den: Praha - Bali - Flores. Odlet do Denpasaru na Bali. Přímořské letovisko s nekonečnými plážemi. Přelet na Flores - nejkrásnější z ostrovů smaragdového náhrdelníku Nusa Tengarra. Směs odlišných kultur, zvláštní zvyky a obětní rituály animistů. 14 aktivních sopek, rybářské vesničky, pláže. Romantická osada Moni. Horké prameny a vodopády. Východ slunce na vulkánu Kelimutu. Tři jezera odlišných barev - tyrkysové, zelené a černé. Tkalcovské vesničky. Přejezd do Bajawy, zastávka na Blue Stone Beach. Pěšky ke kráteru Wawo Mudha, nejnovější sopky Floresu. Pěší výlet z kampungů Be´a. Víte jak roste vanilka, kakaové boby, pepř či hřebíček? Koupání v termálech Manalage. Tradiční vesnice animistických kmenů Ngada, vesnička Bena (pod patronátem UNESCO). Nádherné výhledy na sopku Inerie. Přelet do Labuan Bajo na západním pobřeží, možnost výletu k jeskyni Batu Cermin.

8.-11.den: Flores - Rinca - Komodo - Lombok. Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok pronajatou lodí s plnou penzí. Rajské ostrovy, šnorchlování. Trek za varany na ostrově Rinca. Světoznámé Komodo se světovou atrakcí - varany (UNESCO, největší ještěři mají až 3 m délky a 200 kg váhy). Působivá příroda - divoký vodní buvol, jeleni, stáda opic. Červená pláž s nejbarevnější korálovou zahradou. Ostrovy Moyo, Satonda, Laba. Ostrov Lombok: podél severního pobřeží do Senaru na úpatí Rinjani. Pěšky k vodopádům Sendang Gile.

12.-20.den: Lombok - Bali. Třídenní trek (volitelně) na posvátnou sopku Rinjani (3726 m) s plnou penzí, nosiči a noclehy pod stany. Jezero v 600 m hlubokém kráteru. Gila: horké prameny. Drzé opice v džungli. Dva dny na ostrovech Gili - bílé písečné pláže, průzračná voda, korálové útesy, možnost potápění. Pro zájemce na kole kolem ostrova Trawangan. Výlet lodí na ostrovy Meno a Air: šnorchlování mezi mořskými želvami. Lodí na Bali. Amed - idylická rybářská vesnice. Královské koupele Tirtagangga. Tulamben - nejhezčí potápění na Bali, exotické masáže. Nejposvátnější místo Besakih: komplex 30 chrámů na 7 terasách na úpatí sopky Agung (3142 m). Ubud - kulturní a umělecké centrum. Ohňový tanec na žhavých uhlících, tradiční tance kecak, barong či legong. Opičí prales, Pura Dalem - chrám mrtvých v džungli. Batubulan - řezbářské a kamenické dílničky, sochy, šperky, galerie. Poloostrov Bukit, směrový chrám na bílých útesech Tanah Lot. Nekonečné pláže, exotické nákupy. Odlet z Denpasaru.

21.den: Bali - Praha. Návrat domů.

Délka tras: letadlem 26 000 km, lodí 500 km, po zemi 800 km, pěšky 8x 6-15 km (volitelně) - vše pro 893
Počasí: vzduch 28-33 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (891): 16.5. - 5.6. 2019
cena v Kč: 69 890,-

Termín (892): 20.7. - 9.8. 2019
cena v Kč: 69 890,-

V ceně je: Doprava. Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok. Třídenní trek na Rinjani se službami nosičů. Vstupy do rezervací a N.P. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní i vnitrostátní letecká včetně tax, místní (bus), pronajaté minibusy, lodě Lombok - Gili, Gili - Bali. Ubytování: 891,892: 13x v hotýlcích, 3x na palubě lodi (plavba Flores - Lombok), 2x v pronajatých stanech (trek na Rinjani). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 891,892: 5300 Kč (13x). Strava: Během plavby (3x) a na treku na Rinjani (2x) plná penze, v hotýlcích většinou snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Budete potřebovat platný cestovní pas (platnost minimálně 6 měsíců po návratu zpět do České republiky) s minimálně 2 čistými stránkami (pozor, na stránce by nemělo být ani propité razítko z předchozích stránek). Je vhodné vzít si s sebou několik fotokopií dvoustrany pasu s osobními údaji a 1–2 pasové fotografie (pro případ ztráty nebo krádeže pasu, kopie pasu se hodí i při ubytovávání v hotelích, kde ji často vyžadují, předejte tak předání pasu cizí osobě k okopírování). Doporučujeme také zaslat si naskenovanou kopii dvoustrany pasu s osobními údaji na email – budete ji tak mít vždy k dispozici.
Občané ČR a SR nepotřebují pro vstup do země za turistickými účely víza, nepřesáhne - li doba jejich pobytu 30 dní.
Ostatní: Pokud cestujete s pasem jiného státu, je nutné si před cestou samostatně ověřit vízovou povinnost. Při příletu do Indonésie je nutné vyplnit celní prohlášení o dováženém zboží. V souladu s indonéskými předpisy a zákony jsou cestující povinni mít při sobě vždy osobní doklady pro případné prokázání totožnosti.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: S cestami do exotických zemí často souvisí i zvláštní zdravotní opatření. Do některých zemí jsou vyžadována povinná očkování, jiná jsou pouze doporučená. Níže jsou uvedena pouze nejčastější očkování pro cesty do exotických zemí. Upozorňujeme, že se tento stav může měnit. Očkování doporučená mohou být vyžadována jako povinná a naopak. Vakcinaci a užívání léků je vždy potřeba konzultovat s odborným lékařem.

Hepatitida A + B - Doporučené
Břišní tyfus - Doporučené
Vzteklina - Doporučené
Antimalarika - Doporučené

Riziko malárie existuje v celé zemi včetně městských částí vyjma oblastí: Jakarta, Surabaya, Denpasar, Ubud (Bali). Malárie se vyskytuje v nižších nadmořských výškách než 1200m. Se žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny.
Pokud máte, vezměte s sebou platný mezinárodní očkovací průkaz. Doporučujeme, abyste s sebou měli kromě dostatečné zásoby léků, které pravidelně užíváte, také příruční lékárničku s léky a s potřebami na případné zdravotní obtíže (střevní potíže, bolest, horečka apod.). Nezapomeňte před odjezdem navštívit kromě svého lékaře i zubaře.

Ubytování: Hotýlky a bungalovy střední turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Při výstupu na nejvyšší sopku Rinjani 2x v pronajatých stanech, vlastní spacák doporučujeme vzít s sebou, karimatku lze zapůjčit na místě nebo si můžete vzít vlastní. Během plavby na Flores budeme 3x nocovat na lodi s otevřenou palubou. K dispozici jsou zde matrace (tenký molitan), i pro tento účel doporučujeme lehký spacák, případně pro větší pohodlí karimatku. Po dobu treku na ostrově Sulawesi 2x v tradičních obydlích – tongkonanech. Z kapacitních důvodů nelze vždy garantovat zajištění jednolůžkového pokoje v horské vesnici Senaru, ve stanech během treku a v tradičních domcích na Sulawesi.

Strava: V ceně je v hotýlcích většinou snídaně. Další stravování není v ceně zájezdu. Na ostatních místech se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem.

Indonéská kuchyně je velmi pestrá, obecně se ale dá rozdělit na dvě základní oblasti: javánskou kuchyni se spíše jemně pikantními a nasládlými pokrmy a západosumatránskou kuchyni typickou pálivými jídly. Základním pokrmem je rýže (Indonésané ji běžně konzumují k snídani, obědu i večeři). Indonésané milují vejce, která jsou v různých úpravách součástí každého jídelníčku. Mezi charakteristické pokrmy patří různé druhy kuřecích bujónů, ryby, ale také zeleninové polévky a rozmanité dušené pikantní zeleninové směsi. Nejčastěji používané druhy koření jsou: kurkuma, chilli, sladké sójové omáčky a tzv. sambal (velmi ostrá směs sekaných rajčat a pasty z malých mletých chilli papriček). Chilli papričky se ostatně servírují téměř ke každému jídlu. Indonésané servírují jídla nejčastěji do hlubokých talířů, jí se vidličkou a lžící. K jídlům rozšířeným po celé zemi patří zcela jistě nasi goreng (rýže smažená s kousky různých druhů mas a zeleniny) a mie goreng (rýže je nahrazena smaženými nudlemi), smažená ryba ikan goreng nebo smažené kuře ayam goreng, cap cai – jídlo čínského původu dušená zeleninová směs s kousky masa nebo plodů moře a satay, což je grilované maso na špejli se sojovou omáčkou nebo omáčkou z burských oříšků.
Typické jídlo rozšířené po celé zemi je také Makasan Padang, kořeněné jídlo původem ze Sumatry, z okolí Padangu. Podává se většinou studené, přílohu tvoří rýže, okolo níž jsou na talířcích zvlášť podávány ryby, kuřata, krevety, speciálně upravená vejce, vařená zelenina atd. Tato jídla bývají velmi ostrá.
Po celý rok je zde velký výběr tropického ovoce, takže mezi nejčastější nápoje patří kromě vody také čerstvé ovocné šťávy a džusy. K dostání je široký výběr nealkoholických nápojů, limonády, čaje, velmi silná a sladká káva, na mnoha místech je dostupné vyhlášené pivo Bintang (díky provázané dávné i současné holandské přítomnosti).
Voda z místních zdrojů se nedoporučuje používat ke konzumaci ani k čištění zubů. Během celé naší trasy je možné dokupovat pitnou vodu v originál uzavřených plastových lahvích. Na „vnitřní dezinfekci“ si můžete přibalit vzorek domácí pálenky. Tvrdý alkohol se v Indonésii shání jen obtížně, a protože je Indonésie muslimskou zemí, stojí doslova nekřesťanské peníze. Místní pálenka arak bývá pravidelně zdrojem otrav místních obyvatel i turistů a její konzumaci nelze doporučit.

Orientační ceny: Večeře v restauraci 5–12 USD, 1,5 l vody 1 USD, pivo 2–5 USD, cigarety 1,5 USD. Obědy jsou většinou realizovány v jídelnách se společným menu nebo typu „all you can eat“ s cenami 8–12 USD.

Doprava: Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci příznačné větší množství přesunů. Některé přesuny v rámci akce absolvujeme letecky: Bali – Flores, Bali – Sulawesi. Čtyři dny poplujeme na pronajaté lodi z Floresu na Lombok, se zajímavými zastávkami na menších ostrovech oblasti Nusa Tenggara. Na ostrůvky Gili a zpět se budeme plavit na menší lodi, cca 40 minut, mezi ostrovy Gili – Bali využijeme rychlou loď. Po pevnině budeme cestovat převážně pronajatými vozidly. Do časového harmonogramu akce jsou zařazeny 2 noční přesuny – na ostrově Sulawesi dálkovými turistickými autobusy na trase Ujung Pandang – Rantepao a zpět, každý cca 12 hodin. Mezi časově náročné přesuny patří též cesta pronajatým vozidlem na Floresu z Bajawy do Labuan Baja (cca 8–9 hodin).

Klimatické poměry: Indonéské souostroví se táhne v délce 5 000 km od západu k východu podél rovníku, má tedy rovníkové tropické monzunové podnebí s malými výkyvy teplot, které jsou daleko více ovlivněny nadmořskou výškou. Průměrná denní teplota se celoročně pohybuje v rozmezí 28–33 °C. Ve vyšších nadmořských výškách je chladněji. Typická je vysoká vzdušná vlhkost 80–90 %. Jsou zde dvě výrazněji odlišná roční období. Období dešťů (musim hujan) je přibližně od listopadu do konce března, kdy západní monzuny přinášejí vydatné deště. Lijáky vás ale mohou potkat po celý rok. Období sucha (musim kemarau) je přibližně od začátku dubna do konce října, kdy východní monzuny přinášejí suché počasí. Ač mají téměř všechny oblasti rozlehlého souostroví shodnou zeměpisnou šířku, přesto zde nalezneme relativně významné regionální klimatické rozdíly, zejména týkající se srážek. Oblasti s vyšší nadmořskou výškou jsou chladnější (např. v okolí sopky Bromo bude ráno velmi chladno, teplota může klesnout i na 10°C, po východu slunce se začne rychle oteplovat).

Stálá rovnodennost - vzhledem k rovníkové poloze Indonésie zde rovněž vzniká pro Středoevropana velmi zajímavý jev: všechny dny jsou tu po celý rok prakticky stejně dlouhé. Vzdálenost této oblasti od Slunce se zde s ročními obdobími téměř nemění. V poledne se nachází slunce „v nadhlavníku", přesně podle pouček z učebnic zeměpisu, vlastní stín byste v tu chvíli hledali marně. Západ slunce nořícího se kolmo za horizont trvá pouze několik minut, a pokud chcete získat pohlednicové záběry rudého kotouče zapadajícího do moře, máte na správnou expozici doslova pár desítek vteřin. Rozdíl mezi nejdelším a nejkratším dnem v roce činí pouhých 48 minut.

Jak se zabalit: Jelikož se jedná o poznávací zájezd, je praktické vzít si s sebou jen to nejpodstatnější. Při výběru dávejte přednost praktickému sportovnímu a pohodlnému oblečení. Vzhledem k charakteru akce doporučujeme cestovat spíše s batohem, ale zájezd je možné absolvovat i s kufrem nebo sportovní taškou. Dále doporučujeme menší lehký batůžek jako příruční zavazadlo, využijeme jej i během aktivit na zájezdu i během plavby, kdy jsou hlavní zavazadla uložena v podpalubí. Letní oblečení – krátké kalhoty, trička, plavky. Tenisky, sandály. Košile či triko s dlouhými rukávy, lehké dlouhé kalhoty na večer jako ochrana proti komárům. Je vhodné vzít i skladnou větrovku a mikinu Z dalšího vybavení na cestu se hodí pokrývka hlavy, kvalitní sluneční brýle, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Repelent (případně lze dokoupit i na místě). Osobní hygienické potřeby, ručník. Vybavení pro šnorchlování si můžete půjčit za drobný obnos (3-4 USD) na místě. Je zbytečné brát velké množství věcí. Indonésie je zemí, kde snadno nakoupíte vše, co jste zapomněli.
K elektronickému vybavení (foťáky, kamery, tablety...) doporučujeme přibalit i kvalitní a odolný obal (proti prachu, vodě, oděru...). Předejte tak jejich případnému poškození.
Na místních přeletech kontrolují veškerá zavazadla (příruční i k odbavení) na přítomnost hořlavých sprejů. Deodoranty jsou v pořádku, ale spreje proti komárům a hmyzu mohou být zkonfiskovány (Biolit, Raid, Mortein). Spreje proti hmyzu, které je možné aplikovat přímo na pokožku, zvláště takové, které jsou s mechanickým rozprašovačem, procházejí kontrolou bez problémů.

VÝBAVA NA TREK:
Základní vybavení, které je nutné pro výstup na Rinjani: spacák (na trek, ale i na plavbu) – pronájem karimatky i spacáku na výstup je v ceně zájezdu, z hygienických i praktických důvodů ale doporučujeme vzít spacák vlastní. Pokud jste zvyklí na vlastní karimatku, můžete si ji přibalit. Pevné trekové boty (kotníkové), baterka – čelovka.
Přestože budeme v rovníkové oblasti, v horách je i zde chladno! Nenechejte se zaskočit nízkými teplotami při výstupu na Rinjani, teplota může klesnout až k 0–5 °C! Větrovka nebo nepromokavá bunda nebo pláštěnka. Fleecová bunda. Triko s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty. Prádlo z funkčních materiálů. Nepromokavý kryt na batoh. Hodit se bude i lehká čepice a tenké rukavice. Pro výstup mohou být dobrým pomocníkem i trekové hůlky, ocení je hlavně ti, kteří se vydají až na samý vrchol.

Valutové vybavení: Nejvýhodnější měnou jsou americké dolary USD nebo EUR. V bance si vyměňte pokud možno nové, nepoškozené bankovky. Při amerických dolarech platí, že lepší kurz je za bankovky vyšších nominálních hodnot – nejlepší jsou 100 dolarové bankovky vydané po roce 2008. Žádné bankovky nesmějí být popsány, orazítkovány nebo jinak znehodnoceny. Vezená suma záleží na tom, zda vás pohltí množství nabízených suvenýrů (dřevěné výrobky, sošky, batiky), případně zda se rozhodnete absolvovat některou z fakultativních aktivit.
Na nezbytné výdaje doporučujeme částku od 600 USD.

Orientační ceny některých vstupů do památek a muzeí a fakultativních aktivit (cena zájezdu nezahrnuje):

Bali a Sundy

Opičí prales v Ubudu 50 000 IDR
Balijské tance - Kecak 100 000 IDR
Pura Besakih 60 000 IDR
Tirtaganga 20 000 IDR
Tradiční lidové tance a pohoštění v Bajawe orientačně 250 000 IDR
Vstupné do vesnic v okolí Bajawy a Moni spolu cca 60 000 IDR
Návštěva výrobny araku cca 5 000 IDR
Vodopád Sindang Gila v Senaru 10 000 IDR
Plavba okolo ostrovů Gili cca 20 USD
Zapůjčení výbavy pro šnorchlování cca 3 – 4 USD
potápění na Bali (70 USD) či Gili (cca 80-100 USD za dva ponory)

Aktuální informace o valutovém vybavení obdržíte v informačním dopise.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 230 V / 50 HZ. Dobíjení baterek do kamer a fotoaparátů je možné všude. Zásuvky jsou většinou 2–3 ploché kolíky a s trochou šikovnosti nevyžadují adaptér. Informace o redukci zásuvek pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.

Telefonické spojení a internet: Na většině míst během cesty fungují i mobilní telefony s českou SIM kartou. V některých oblastech nebude signál dostatečně silný nebo není vůbec. Občas dochází k problémům s přijímáním či odesíláním SMS zpráv. Bližší informace žádejte u svého operátora. Během naší cesty bude internet dostupný v turistických oblastech. Rychlost připojení není největší a také technické vybavení není na vysoké úrovni.
Mezinárodní předvolba: Indonésie +62.

Pošta: Pošty jsou otevřené po-pá 9-18 hod. Pohledy se dají běžně zakoupit v turistických místech společně se známkami. Do ČR zásilka dojde cca do 14 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.