Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 272 Z KATALOGU NA ROK 2018

KANADA, VÝCHOD USA A TORONTO

Podél Řeky sv. Vavřince od Velkých jezer až k jejímu ústí přecházejícímu do mořského zálivu. Kontrasty anglofonního velkoměsta Toronta a srdce francouzské Kanady Montrealu, malebný Quebec, hlavní město Kanady Ottawa na hranicích provincií Ontario a Quebec. Vodopády Montmorency a soutěska Ste-Anne. Hurónské, Erijské a Ontarijské jezero. Na hranice s USA k hřmící Niagaře. Mořská delta Řeky sv. Vavřince s velrybami. Národní a přírodní parky Bruce Peninsula, La Mauricie a Algonquin. Kouzelně zbarvené hluboké kanadské lesy s národními stromy javory. Losi, jeleni, bobři i medvědi. V nejlepší roční době kouzelných podzimních barev kanadských lesů s národními stromy javory. Komfortně minivanem v malé skupince. Návštěva států New York, Pensylvánie, Maryland a Washington D.C. Oblast Velkých jezer - největší kanadské město Toronto, Ontarijské a Erijské jezero, monumentální Niagarské vodopády. Území svérázných Amišů. Metropole USA Washington. Místa, kde se psaly dějiny USA - Valley Forge, Gettysburg a Filadelfie. Hříšné Alantic City a New York jako třešnička (či spíše pořádně Velké jablko) na závěr. Dva týdny naplněné poznáváním při (na americké poměry) přívětivých přejezdových vzdálenostech komfortně minivanem v malé skupince.

Program

1.-2.den: Praha - Toronto - Montreal. Let do největšího města Kanady. Přejezd na severovýchod. Historický Kingston. Ivy Lea: nádherná vyhlídka na Řeku sv. Vavřince v oblasti Tisíce ostrovů. Vodní zámek Bold´s Castle.

3.den: Montreal. „Srdce Kanady“ a její druhé největší město Montreal: vyhlídka Mont Royal, podle níž se město jmenuje. Olympijský stadion (1976), bazilika Notre-Dame, katedrála Marie Reine do Monde - zmenšenina svatopetrského chrámu ve Vatikánu, Starý Montreal, přístav.

4.-5.den: Montreal - Quebec - Tadoussac. Centrum frankofonní provincie - Quebec: dominanta Château de Frontenac, Dufferinova terasa s vyhlídkou na město a na St. Lawrence River, přístav, historické centrum s uličkami s francouzským šarmem. Lanovkou nebo pěšky po schodech k vodopádům Montmorency (83 m). Poutní bazilika Sainte-Anne-de-Beaupré. Pěší výlet soutěskou Ste-Anne s divokou řekou, vodopádem a visutými lávkami nad kaňonem. Jízda až do mořské delty Řeky sv. Vavřince. Taddoussac: možnost pozorování velryb.

6.den: Tadoussac - La Mauricie N.P. Cesta provincií Quebec. Na sever do národního parku La Mauricie. Procházka podzimně zbarvenými javorovými lesy - Kanada ve své nejryzejší podobě: vyhlídky do okolí, jezera, skály, vodopády. Zastávka v Montebello u největšího srubu na světě.

7.den: Ottawa. Hlavní město Kanady - dvojjazyčná Ottawa na jazykovém rozhraní tvořeném hranicí provincií Quebec a Ontario: Muzeum civilizace o historii osídlení Kanady, Parliament Hall´s Peace Tower - vyhlídka z dvojčete londýnského Big Benu, sídlo vlády Château Laurier, Národní galerie, tržnice, umělý kanál Rideau.

8.den: Algonquin P.P. Na západ do Algonquinského přírodního parku ležícího mezi Ottawou a Hurónským jezerem. Nenáročná pěší turistika po vycházkových stezkách (1-11 km) - vyhlídky, močály, peřeje, jezera, bobří stezka. Při troše štěstí uvidíte mohutné losy, jeleny a možná i medvědy černé. Úžasně zbarvená podzimní příroda. Dřevorubecké muzeum s historií těžby a splavování dřeva v nekonečných kanadských lesích.

9.-10.den: Hurónské jezero, Bruce Peninsula N.P. Jízda k velkým jezerům. Midland: jezuitská osada Sainte-Marie among the Hurons z let 1639-1649, poutní mučednická svatyně Martyr ´s Shrine. Nejdelší sladkovodní pláž světa - Wasaga Beach: možnost koupání pro otužilejší. Poloostrov a národní park Bruce, rozdělující Hurónské jezero: procházka v kraji vápencových útesů, cypřišů, zátok a písčitých pláží. Owen Sound - město známé tahem lososů vzhůru proti proudu řeky.

11.den: Niagarské vodopády. Pohledy na nejslavnější vodopády světa (vysoké 55 m) z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool.

12.-14.den: Toronto. Toronto: do nedávna nejvyšší věž světa CN Tower (553 m) s adrenalinovou vyhlídkou z prosklené podlahy. Hockey Hall of Fame - „Mekka hokeje“ se Stanleyovým pohárem, Distillery District, jezero Ontario.

15.-16.den: Niagarské vodopády. Podél břehů jezera Ontario k nejslavnějším vodopádům světa Niagaře (55 m): jedinečné pohledy z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Noční Niagary. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool. Přejezd přes Buffalo podél Erijského jezera do kraje Amišů.

17.den: Amish Country - Washington. Výlet v čase o pár set let zpátky - náboženské komunity Amišů žijí prostě, v domech bez elektřiny, aut a spotřební elektroniky podle pevného řádu a pravidel. Tradičně odění farmáři na koňských povozech prodávající na trzích svůj domácí sýr a jiné produkty. Přejezd na jihovýchod přes Pittsburgh do Washingtonu.

18.-19.den: Washington D.C. Hlavní město USA: památníky Washingtona, Lincolna, Jeffersona. Capitol, Bílý dům. Smithsonian - největší muzejní systém na světě. Možnost návštěvy muzea NASA, Národní galerie, Muzea amerických dějin, Muzea amerických indiánů aj. Výlet do národního parku u Velkých vodopádů na řece Potomac.

20.-21.den: Gettysburg - Filadelfie - Atlantic City. Gettysburg: muzeum a památník rozhodující bitvy války Severu proti Jihu. Národní historický park ve Valley Forge, kde Washingtonova armáda zachránila americkou revoluci. Filadelfie: Síň nezávislosti, kde se vyhlašovala nezávislost a později sepisovala ústava USA (UNESCO). Obojživelnou „kachnou“ přes downtown a plavba po řece Delaware, impozantní panorama Filadelfie. „Las Vegas Východního pobřeží“ - Atlantic City: město hazardu a nočního života na pobřeží Atlantiku.

22.-25.den: New York - Praha. Prohlídka „Velkého jablka“: Empire State Building s výhledem na Manhattan z výšky, Ground Zero a nový One World Trade Center (Freedom Tower, 104 poschodí, 541 m), Wall Street, Broadway, lodí k Soše Svobody (UNESCO), neony Times Square, Madison Square, Central Park. Metropolitní muzeum umění, Muzeum moderního umění, Guggenheimovo muzeum a jiné. Odlet domů.

Pozn. Místo první návštěvy Niagary u spojeného zájezdu je možnost pobytu v Torontu s volným programem.

Termín (272): 16.9. - 10.10. 2018
cena v Kč: 99 990,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do Algonquin P.P., La Mauricie N.P. a Bruce Peninsula N.P. Vstup do N.P. West Potomac. Projížďka Filadelfií a plavba autolodí (Duck) po řece Delaware. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: Motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 27 700 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza:
KANADA:
Kanada při cestách do země vyžaduje platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“ obdobný systému ESTA používanému v USA. Úkolem systému je prověření těch cestujících v letecké dopravě, kteří přijíždějí do Kanady (včetně tranzitu) v rámci bezvízového styku. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada: www.canada.ca/eTA
Povolení eTA je pro bezvízové cestující v letecké dopravě od 10. 11. 2016 povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady. Povolení eTA (7 CAD - bližší info obdržíte v CK).
Registraci eTA si každý klient vyřizuje sám - CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Držitelé dvojího občanství, tj. kanadského a českého, musejí od 10. 11. 2016 k cestě do Kanady použít kanadský cestovní pas - více na: www.cic.gc.ca/english/visit/dual-canadian-citizens.asp
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení registrace eTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).
USA:
K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu s platným americkým vízem anebo platný biometrický pas a povolení ke vstupu do USA (tzv. registraci) udělené elektronickým systémem ESTA. Elektr. systém ESTA zpoplatněn (14 USD - bližší info obdržíte v CK). Registraci v systému ESTA je nutno provést výlučně na webové stránce Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA www.esta.cbp.dhs.gov
„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občanem Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly za prokazatelně obchodním účelem.“
Před začátkem zájezdu od Vás budeme potřebovat potvrzení, že jste již zmiňované země nenavštívili, pokud ano, museli byste si vyřizovat americká víza. Případně můžete vše potvrdit již při přihlášení na zájezd.
Registraci ESTA si každý klient vyřizuje sám - CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení ESTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete v motelech a hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek - 27 700 Kč.

Strava: V ceně zájezdu máte snídaně, ostatní stravu si hradí každý účastník sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Je třeba hned na začátku upozornit na skutečnost, že do Kanady ani do USA není povolen dovoz výrobků z masa, mléka, mouky, ovoce a zeleniny, a to z toho důvodu, že Kanada velmi přísně chrání svou zemi před nebezpečím mikrobiologické nákazy.
Co tedy dovážet lze? Cukrovinky a sladkosti, instantní nápoje a polévky v prášku a v omezené míře i alkohol. Vyplatí se v této záležitosti celní předpisy nepodceňovat, neboť jejich odhalené porušení může mít za následek dokonce i nevpuštění do země - a imigrační úředníci bývají značně nekompromisní.
Stravovat se budeme v podstatě pouze z místních zdrojů. Snídaně jsou v ceně zájezdu, obědvat a večeřet můžeme buď v restauracích nebo můžeme nakupovat v supermarketech (potraviny jsou o něco dražší než u nás). U benzínových čerpadel nebo v rychlých občerstveních si můžeme dát hamburger či hranolky k lehkému obědu nebo svačině.
Na jídlo a nápoje bychom měli počítat s min. 20-25 CAD/ den, tzn. celkem asi 300-400 CAD na celou dobu zájezdu. Na území USA počítejte s částkou na útratu za jídlo cca 20-22 USD na den, tj. cca 180-200 USD na zbylou dobu zájezdu. Průvodce zájezdu vám poskytne informace o možnostech stravování (restaurace či levnější jídelny, supermarkety...) a o pokrmech vhodných pro nákup a tepelné zpracování. Nechcete-li se stravovat veřejně, je vhodné vzít si s sebou vařič (lihový, benzinový) nebo alespoň ponornou spirálu.
Kanada je velmi rozmanitá ve všem a platí to i o její kuchyni. Promítají se sem vlivy zejména z Evropy - hlavně z Británie ze Skotska a Irska, ale také z Francie. V poslední době má na kanadskou kuchyni i kulturu obecně vliv také kultura USA. Typ jídla závisí hodně na regionu. Mezi tradiční pokrmy jednotlivých provincií patří hlavně to, co se v té provincii sbírá nebo loví. Ze specialit se konzumují také sobi nebo zubři. Javorový sirup - kanadská specialita (maple syrup). Sladký sirup, který se získává z mízy javorů. V Kanadě ho užívají hlavně jako polevu na palačinky, vafle, toasty nebo zmrzlinu. Vyrábí se z něj i další sladkosti a dokonce se přidává i do některých druhů piv.
Je třeba hned na začátku upozornit na skutečnost, že do USA není povolen dovoz výrobků z masa, mléka, mouky, ovoce a zeleniny, a to z toho důvodu, že USA velmi přísně chrání svou zemi před nebezpečím mikrobiologické nákazy.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatým minivanem. Průvodce zájezdu bude zároveň i řidičem, zbylá místa budou obsazena vámi, našimi zákazníky.

Klimatické poměry: Zájezd se koná v září. V září nastává období nazývané Indian Summer, pro které jsou typické chladnější slunečné dny, jež jsou pro cestovatele jako stvořené. Počasí v této části Kanady bývá podobné tomu u nás, s denními maximy kolem 20°C (někdy i několik stupňů nad) a nočními minimy kolem 10°C. Ačkoli na zájezdu možná využijete i krátké kalhoty, zároveň se připravte na chladnější dny a na občasné deště.

Jak se zabalit: Jeden z nejdůležitějších bodů balení: limitujícím faktorem zavazadla je velikost zavazadlového prostoru ve vozidle, ve kterém budeme cestovat. Proto vás chceme požádat o co nejracionálnější způsob balení a důkladné zvážení otázky, co budete opravdu nutně potřebovat a co nikoli. Dbejte také, aby zavazadlo bylo maximálně skladné! Ještě jednou připomínáme, abyste nepoužili skořepinové kufry, ale měkké tašky - př. cestovní taška nebo jeden vhodný kvalitní batoh a jeden příruční batůžek pro drobnosti všedního používání poberou (dle předešlých zkušeností) vše nezbytné.
Oblečení: čekejte náhlé změny počasí, takže určitě praktické - být připraven se oblékat ve vrstvách: triko s dlouhým rukávem, košile nebo rolák, něco na způsob fleecové bundy a větrovky, pláštěnku, též se bude hodit čapka, rukavice, ale také šortky a letní tričko… Pro případ slunečného počasí si přibalte brýle a opalovací krém, nezapomeňte náhradní dioptrické brýle (pokud je potřebujete) a opět připomeneme: léky, které pravidelně užíváte. Nejlépe doporučujeme vzít si malou cestovní lékárničku vybavenou základními léky.
Dobrým typem na cestování je mít power banku, přenosný zdroj energie. V jakékoli chvíli (nabíjení telefonu), kdy nemáte u sebe zásuvku. Rychleschnoucí ručník je perfektním společníkem, a to nejen proto, že pojme velké množství vody a schne super-rychle, ale také protože nezabírá místo a zabalíte ho do velikosti jablka. Peníze nosíme na více místech a jedním z nich je bezpečnostní ledvinka. Přestože je Kanada velmi bezpečné místo, je fajn mít takový „osobní safe“. Tzv. moneybelt se nosí pod oblečením a využijete ho při jakémkoli cestování. Doporučujeme také čelovku, láhev na vodu a dalekohled na pozorování zvěře. Vzhledem k občasnému výskytu hmyzu v zalesněných oblastech Kanady i v blízkosti vodních zdrojů doporučujeme vybavit se dostatkem účinných repelentních přípravků.

Valutové vybavení: Připomínáme vstupy, které jsou v ceně zájezdu - do Algonquin P.P., La Mauricie N.P., Bruce Peninsula N.P. a N.P. West Potomac. V ceně zájezdu je také projížďka Filadelfií a plavba autolodí (Duck) po řece Delaware. Vstupné do ostatních navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných částek na jídlo počítejte pro tyto účely s částkou celkem cca 200-250 USD, podle toho, které atrakce budete chtít navštívit. Kromě toho počítejte s určitou částkou na suvenýry apod. a finanční rezervou pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 120V, 60Hz zásuvky amerického typu. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Telefon: Na většině míst má Kanada dobré pokrytí a fungují i mobilní telefony s českou SIM kartou. Bližší informace o tarifech žádejte u svého operátora. Volat v USA můžete z tel. automatu, kdy hovor do ČR stojí kolem 1,5$/min. Při častých hovorech doporučujeme používat telefonní kartu (10-150$).

Internet: Kanada i USA nemá s internetem žádný problém. Internetové kavárny jsou k dispozici ve všech velkých městech Kanady od 2 do 5 CND za hodinu.

Pošta: Poštovní známky lze zakoupit v hotelích, železničních stanicích nebo v prodejních automatech z vnější strany pošt a nákupních center. Známka v rámci USA stojí 0,34$, do Evropy 0,70$.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.