Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 261 Z KATALOGU NA ROK 2018

KANADA - OKRUH PO QUEBECU A ONTARIU

Podél Řeky sv. Vavřince od Velkých jezer až k jejímu ústí přecházejícímu do mořského zálivu. Kontrasty anglofonního velkoměsta Toronta a srdce francouzské Kanady Montrealu, malebný Quebec, hlavní město Kanady Ottawa na hranicích provincií Ontario a Quebec. Vodopády Montmorency a soutěska Ste-Anne. Hurónské, Erijské a Ontarijské jezero. Na hranice s USA k hřmící Niagaře. Mořská delta Řeky sv. Vavřince s velrybami. Národní a přírodní parky Bruce Peninsula, La Mauricie a Algonquin. Kouzelně zbarvené hluboké kanadské lesy s národními stromy javory. Losi, jeleni, bobři i medvědi. V nejlepší roční době kouzelných podzimních barev kanadských lesů s národními stromy javory. Komfortně minivanem v malé skupince.

Program

1.-2.den: Praha - Toronto - Montreal. Let do největšího města Kanady. Přejezd na severovýchod. Historický Kingston. Ivy Lea: nádherná vyhlídka na Řeku sv. Vavřince v oblasti Tisíce ostrovů. Vodní zámek Bold´s Castle.

3.den: Montreal. „Srdce Kanady“ a její druhé největší město Montreal: vyhlídka Mont Royal, podle níž se město jmenuje. Olympijský stadion (1976), bazilika Notre-Dame, katedrála Marie Reine do Monde - zmenšenina svatopetrského chrámu ve Vatikánu, Starý Montreal, přístav.

4.-5.den: Montreal - Quebec - Tadoussac. Centrum frankofonní provincie - Quebec: dominanta Château de Frontenac, Dufferinova terasa s vyhlídkou na město a na St. Lawrence River, přístav, historické centrum s uličkami s francouzským šarmem. Lanovkou nebo pěšky po schodech k vodopádům Montmorency (83 m). Poutní bazilika Sainte-Anne-de-Beaupré. Pěší výlet soutěskou Ste-Anne s divokou řekou, vodopádem a visutými lávkami nad kaňonem. Jízda až do mořské delty Řeky sv. Vavřince. Taddoussac: možnost pozorování velryb.

6.den: Tadoussac - La Mauricie N.P. Cesta provincií Quebec. Na sever do národního parku La Mauricie. Procházka podzimně zbarvenými javorovými lesy - Kanada ve své nejryzejší podobě: vyhlídky do okolí, jezera, skály, vodopády. Zastávka v Montebello u největšího srubu na světě.

7.den: Ottawa. Hlavní město Kanady - dvojjazyčná Ottawa na jazykovém rozhraní tvořeném hranicí provincií Quebec a Ontario: Muzeum civilizace o historii osídlení Kanady, Parliament Hall´s Peace Tower - vyhlídka z dvojčete londýnského Big Benu, sídlo vlády Château Laurier, Národní galerie, tržnice, umělý kanál Rideau.

8.den: Algonquin P.P. Na západ do Algonquinského přírodního parku ležícího mezi Ottawou a Hurónským jezerem. Nenáročná pěší turistika po vycházkových stezkách (1-11 km) - vyhlídky, močály, peřeje, jezera, bobří stezka. Při troše štěstí uvidíte mohutné losy, jeleny a možná i medvědy černé. Úžasně zbarvená podzimní příroda. Dřevorubecké muzeum s historií těžby a splavování dřeva v nekonečných kanadských lesích.

9.-10.den: Hurónské jezero, Bruce Peninsula N.P. Jízda k velkým jezerům. Midland: jezuitská osada Sainte-Marie among the Hurons z let 1639-1649, poutní mučednická svatyně Martyr´s Shrine. Nejdelší sladkovodní pláž světa - Wasaga Beach: možnost koupání pro otužilejší. Poloostrov a národní park Bruce, rozdělující Hurónské jezero: procházka v kraji vápencových útesů, cypřišů, zátok a písčitých pláží. Owen Sound - město známé tahem lososů vzhůru proti proudu řeky.

11.den: Niagarské vodopády. Pohledy na nejslavnější vodopády světa (vysoké 55 m) z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool.

12.-14.den: Toronto - Praha. Toronto: do nedávna nejvyšší věž světa CN Tower (553 m) s adrenalinovou vyhlídkou z prosklené podlahy. Hockey Hall of Fame - „Mekka hokeje“ se Stanleyovým pohárem, Distillery District, jezero Ontario. Odlet domů.

Termín (261): 16.9. - 29.9. 2018
cena v Kč: 63 690,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do Algonquin P.P., La Mauricie N.P. a Bruce Peninsula N.P. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: Motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 13 800 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Kanada při cestách do země vyžaduje platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“ obdobný systému ESTA používanému v USA. Úkolem systému je prověření těch cestujících v letecké dopravě, kteří přijíždějí do Kanady (včetně tranzitu) v rámci bezvízového styku. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada: www.canada.ca/eTA
Povolení eTA je pro bezvízové cestující v letecké dopravě od 10. 11. 2016 povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady. Povolení eTA (7 CAD - bližší info obdržíte v CK).
Registraci eTA si každý klient vyřizuje sám - CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Držitelé dvojího občanství, tj. kanadského a českého, musejí od 10. 11. 2016 k cestě do Kanady použít kanadský cestovní pas - více na: www.cic.gc.ca/english/visit/dual-canadian-citizens.asp
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení registrace eTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete v motelech a hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek 13 800 Kč.

Strava: V ceně zájezdu máte snídaně, ostatní stravu si hradí každý účastník sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Je třeba hned na začátku upozornit na skutečnost, že do Kanady není povolen dovoz výrobků z masa, mléka, mouky, ovoce a zeleniny, a to z toho důvodu, že Kanada velmi přísně chrání svou zemi před nebezpečím mikrobiologické nákazy.
Co tedy dovážet lze? Cukrovinky a sladkosti, instantní nápoje a polévky v prášku a v omezené míře i alkohol. Vyplatí se v této záležitosti celní předpisy nepodceňovat, neboť jejich odhalené porušení může mít za následek dokonce i nevpuštění do země - a imigrační úředníci bývají značně nekompromisní.
Stravovat se budeme v podstatě pouze z místních zdrojů. Snídaně jsou v ceně zájezdu, obědvat a večeřet můžeme buď v restauracích nebo můžeme nakupovat v supermarketech (potraviny jsou o něco dražší než u nás). U benzínových čerpadel nebo v rychlých občerstveních si můžeme dát hamburger či hranolky k lehkému obědu nebo svačině.
Na jídlo a nápoje bychom měli počítat s min. 20-25 CAD/ den, tzn. celkem asi 300-400 CAD na celou dobu zájezdu. Nechcete-li se stravovat veřejně, je vhodné vzít si s sebou vařič (lihový, benzinový) nebo alespoň ponornou spirálu.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatým minivanem. Průvodce zájezdu bude zároveň i řidičem, zbylá místa budou obsazena vámi, našimi zákazníky.

Klimatické poměry: Vzhledem k velké rozloze Kanady je podnebí rozděleno do několika podnebních pásem. Celkově je zde podnebí chladné, vnitrozemské. Na severu je podnebí arktické a subarktické. Rozsáhlá oblast polárního podnebí je ovlivňovaná Severním ledovým oceánem.
Zájezd se koná v září. Počasí v této části Kanady bývá podobné tomu u nás, s denními maximy kolem 20 °C (někdy i několik stupňů nad) a nočními minimy kolem 10 °C. Ačkoli na zájezdu možná využijete i krátké kalhoty, zároveň se připravte na chladnější dny a na občasné deště.

Jak se zabalit: Jeden z nejdůležitějších bodů balení: limitujícím faktorem zavazadla je velikost zavazadlového prostoru ve vozidle, ve kterém budeme cestovat. Proto vás chceme požádat o co nejracionálnější způsob balení a důkladné zvážení otázky, co budete opravdu nutně potřebovat a co nikoli. Dbejte také, aby zavazadlo bylo maximálně skladné! Ještě jednou připomínáme, abyste nepoužili skořepinové kufry, ale měkké tašky - př. cestovní taška nebo jeden vhodný kvalitní batoh a jeden příruční batůžek pro drobnosti všedního používání poberou (dle předešlých zkušeností) vše nezbytné.
Oblečení: čekejte náhlé změny počasí, takže určitě praktické - být připraven se oblékat ve vrstvách: triko s dlouhým rukávem, košile nebo rolák, něco na způsob fleecové bundy a větrovky, pláštěnku, též se bude hodit čapka, rukavice, ale také šortky a letní tričko… Pro případ slunečného počasí si přibalte brýle a opalovací krém, nezapomeňte náhradní dioptrické brýle (pokud je potřebujete) a opět připomeneme: léky, které pravidelně užíváte. Nejlépe doporučujeme vzít si malou cestovní lékárničku vybavenou základními léky.
Dobrým typem na cestování je mít power banku, přenosný zdroj energie. V jakékoli chvíli (nabíjení telefonu), kdy nemáte u sebe zásuvku. Rychleschnoucí ručník je perfektním společníkem, a to nejen proto, že pojme velké množství vody a schne super-rychle, ale také protože nezabírá místo a zabalíte ho do velikosti jablka. Peníze nosíme na více místech a jedním z nich je bezpečnostní ledvinka. Přestože je Kanada velmi bezpečné místo, je fajn mít takový „osobní safe“. Tzv. moneybelt se nosí pod oblečením a využijete ho při jakémkoli cestování. Doporučujeme také čelovku, láhev na vodu a dalekohled na pozorování zvěře. Vzhledem k občasnému výskytu hmyzu v zalesněných oblastech Kanady i v blízkosti vodních zdrojů doporučujeme vybavit se dostatkem účinných repelentních přípravků.

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí ani fakultativní výlety apod. nejsou v ceně zájezdu zahrnuty. V ceně zájezdu jsou vstupy do P.P. Algonquin, N.P. La Mauricie a N.P. Bruce Peninsula. Kromě zmiňovaných cca 300-400 CAD na jídlo počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 300 CAD, podle toho, které atrakce budete chtít navštívit (viz tabulka fakultativních výletů níže). Počítejte také s určitou částkou na suvenýry apod. a finanční rezervou pro případ zdravotních potíží.

Orientační ceny fakultativních výletů (ceny se aktuálně mohou měnit):
Věž CN Tower cca 35 - 40 CAD
Hockey Hall of Fame 18 CAD
1000 islands vyjížďka lodí 25 - 30 CAD
Ivy Lea vyhlídka 11 CAD
Montmorency vodopády - lanovka 14 CAD
Ste Anne de Beaupré 2 CAD
Soutězka sv. Anny 13 CAD
Pozorování velryb 50 - 75 CAD
Muzeum civilizace Ottawa 15 CAD
Národní galerie Ottawa 12 CAD

Niagarské vodopády:
Maid of the Mist 19 USD
Whirpool Jet Boat 61 CAD
Skylon Tower 14 CAD
helikoptéra 9 minut 140 CAD
Všechny banky a směnárny v Kanadě přijímají jak hotovost, tak i cestovní šeky. Platba cestovním šekem v obchodech je spíše výjimkou, naopak naprosto běžně lze platit kdekoli kreditními kartami. Velmi široký záběr použití kreditních karet se vztahuje i na velmi malé obnosy a i na taková místa, jakou jsou např. pouliční stánky, telefonní budky či parkometry.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 120V, 60Hz zásuvky amerického typu. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Telefon: Na většině míst má Kanada dobré pokrytí a fungují i mobilní telefony s českou SIM kartou. Bližší informace o tarifech žádejte u svého operátora.

Internet: Kanada nemá s internetem žádný problém a Internetové kavárny jsou k dispozici ve všech velkých městech od 2 do 5 CND za hodinu.

Pošta: Poštovní známky lze zakoupit v hotelích, železničních stanicích nebo v prodejních automatech z vnější strany pošt a nákupních center.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.