Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 281 Z KATALOGU NA ROK 2018

THE BEST OF THE WEST - NEJKRÁSNĚJŠÍ PARKY ZÁPADU USA

Ze slunné Kalifornie křížem krážem „Divokým Západem”. Čarokrásné národní parky (Redwood, Crater Lake, Olympic, Mt. Rainier, North Cascades, Glacier, Yellowstone, Grand Teton, Zion, Bryce Canyon, Arches, Mesa Verde, kmenový park Monument Valley, Grand Canyon, Death Valley, Sequoia, Yosemite…). Výjimečné Velké Solné jezero. Panorama downtownu Seattlu - města Nirvány, Starbucks a Boeingů. Nejkrásnější město USA San Francisko i blyštivé Las Vegas…

Program

1.-2.den: Praha - San Francisco. Let do Kalifornie. Návštěva San Franciska: most Golden Gate, Čínská čtvrť a North Beach, viktoriánské domy, Coit Tower, historická tramvaj-lanovka, přístav Fisherman´s Wharf aj.

3.-4.den: Redwood N.P., Crater Lake N.P. „Les gigantů“ - park obrovských stromů dosahujících výšky až 120 m. Kráter obrovské sopky zatopený vodou (nejhlubší a nejmodřejší jezero USA).

5.-6.den: Olympic N.P. Deštné pralesy mírného pásma, procházka mezi obrovskými kapradinami a mechem obrostlými stromy, skalnaté pobřeží Pacifiku.

7.-9.den: Mt. Rainier N.P., North Cascades N.P. Nádherná, sněhem pokrytá sopka. „Severoamerické Alpy“ se štíty a jezery. Vysokohorská túra, jezero Ross Lake.

10.-11.den: Glacier N.P. Park na hranicích USA a Kanady. Vysokohorská plesa, ledovce, vyhlídková silnice Going to the Sun.

12.-13.den: Yellowstone N.P., Grand Teton N.P. Nejstarší národní park světa - bizoni, žluté skály, gejzíry, jezírka s vařící vodou. Čtyřtisícové pohoří připomínající evropské velehory.

14.den: Salt Lake City. Návštěva „Města mormonů“, metropole Utahu, dějiště ZOH 2002. Koupání ve Velkém Solném jezeře (salinita až 27%).

15.-16.den: Zion N.P., Bryce Canyon N.P. V „parku červených skal“ brodění řekou Virgin - Narrows Trail. Procházka mezi skalními věžemi fantastických tvarů a barev - Hoodoos.

17.-19.den: Arches N.P., Mesa Verde N.P., Monument Valley T.P. Více než 2000 skalních oken a oblouků od 1 m až po největší Landskape Arch s rozpětím 89 m. 500 let stará indiánská puebla. Pohádkové skalní monolity známé z westernů a reklam, stánky s indiánskými výrobky.

20.-21.den: Grand Canyon N.P. Největší (objemem) a nejslavnější kaňon světa, vyhloubený řekou Colorado. Možnost vyhlídkového letu. Možnost sestupu na dno kaňonu, popř. prohlídka z místního vyhlídkového autobusu.

22.den: Las Vegas, Death Valley N.P. Město hazardu a zábavy - Las Vegas: kasina, ruleta, neony. Nehostinné Údolí smrti - nejhlubší místo USA a druhé nejteplejší místo světa (57 °C). Přejezd Mohavskou pouští s bizarními sukulenty Joshua Tree.

23.-24.den: Sequoia N.P., Yosemite N.P. Největší stromy světa staré až 2500 let. Jeden z nejkrásnějších národních parků USA: pěší výlet ke třetímu nejvyššímu vodopádu světa - Yosemite Falls (739 m), nejvyšší kolmá skalní stěna světa El Capitan. Krásné, ledovcem vymodelované údolí.

25.-26.den: San Francisco - Praha. Návrat do San Franciska, odlet domů.

Termín (281): 4.9. - 29.9. 2018
cena v Kč: 75 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Vstupy do národních a kmenových parků. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 1x hotel (San Francisco), ostatní noci vybavené kempy a placená tábořiště (spaní ve vlastních stanech).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu s platným americkým vízem anebo platný biometrický pas a povolení ke vstupu do USA (tzv. registraci) udělené elektronickým systémem ESTA. Elektr. systém ESTA zpoplatněn (14 USD - bližší info obdržíte v CK). Registraci v systému ESTA je nutno provést výlučně na webové stránce Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA www.esta.cbp.dhs.gov
„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občanem Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly za prokazatelně obchodním účelem.“
Před začátkem zájezdu od Vás budeme potřebovat potvrzení, že jste již zmiňované země nenavštívili, pokud ano, museli byste si vyřizovat americká víza. Případně můžete vše potvrdit již při přihlášení na zájezd.
Registraci ESTA si každý klient vyřizuje sám - CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení ESTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budeme 1x v hotelu (San Francisco) a ostatní noci v turisticky sportovním (chcete-li trampském) stylu pod stanem (nebo pod širákem, to už podle počasí a vlastní volby). Z toho přibližně ze dvou třetin ve vybavených kempech, kde je kromě sociálního zařízení a sprch (z části jsou placené) k dispozici občas také prádelna vybavená automatickými pračkami a sušičkami prádla (automaty fungující na "čtvrťáky"). Zbylá třetina noclehů bude na nevybavených placených tábořištích, ale zato v krásných koutech přírody.

Strava: Není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. !!! Je třeba hned na začátku upozornit na skutečnost, že do USA není povolen dovoz výrobků z masa, mléka, mouky, ovoce a zeleniny, a to z toho důvodu, že USA velmi přísně chrání svou zemi před nebezpečím mikrobiologické nákazy.
Stravovat se proto budeme v podstatě pouze z místních zdrojů, a to tak, že v supermarketech na předměstích si budeme asi 3 - 5x týdně nakupovat potraviny, které jsou jen o něco dražší než u nás. Podle časových možností se můžeme zastavit i v restauracích – cena jídel je od 10 do 25 USD. U benzínových čerpadel nebo v rychlých občerstveních si můžeme dát nějaký ten hamburger či hranolky k lehkému obědu nebo svačině – cena 5 - 13 USD. Pro ohřátí jídla v kempu jsou vhodné benzínové (do letadla musí být vařič prázdný a nesmí být cítit benzínem) nebo lihové vařiče. Je možné vzít i plynové vařiče, bombičky se musí koupit na místě (náplně není možné letecky převážet).
Vařiče lze případně i koupit v USA. Ve většině kempů jsou ohniště nebo grilovací rošty, na kterých je také možné si nějaká jídla připravit.
Při výběru stravování - restaurací, občerstvení Vám pomůže průvodce a rád Vám poradí co vše vyzkoušet a čemu se vyhnout.

Doprava: Po trase zájezdu v USA se budete pohybovat pronajatými minivany (mikrobusy). V každém z těchto vozidel bude jeden smluvní pracovník naší CK, který bude zároveň řidičem i průvodcem, a zbylých 7 míst bude obsazeno vámi, našimi zákazníky.

Klimatické poměry: Ty jsou v průběhu cesty velmi rozmanité a rozdílné. Průměrná teplota v tomto období je v San Francisku 19°C, v pouštních oblastech okolo 22-28°C, ve vyšších polohách může být i chladněji. Na zájezdu se tedy můžete opalovat v krátkých kalhotách, ale zároveň zažít i občasné přeháňky a i mrazíky.

Jak se zabalit: Do USA míříme na přelomu léta a podzimu. V jižní Kalifornii, Nevadě a Arizoně bude přes den tepleji. Zde využijeme trička a kraťasy. V horách Sierry Nevady a Rocky Mountains, ale i v severních státech (Idaho, Oregon, Washington, Montana a Wyoming) může však být i docela zima (zvláště v noci.) Proto je třeba vzít nějaké triko s dlouhým rukávem, svetr, větrovku, košili a dlouhé kalhoty. Nezapomeňte si vzít pláštěnku (popř. do měst deštník).
V Yosemitech, v Grand Canyonu a v některých dalších národních parcích absolvujeme túry, např. Crater Lake, Glacier, proto doporučujeme pořádné „pohory“. Dále si vezměte pohodlné lehčí boty, sandály (nazouváky). Spacák doporučujeme raději teplejší a hlavně dobrý stan do nějž nezatéká. Pokud by vám bylo v jižních státech ve spacáku teplo, můžete si na něj lehnout - bude to rozhodně lepší než kdybyste se měli ve Skalistých horách v lehkém spacáku klepat zimou. Rozdíly v teplotě během naší cesty mohou být v závislosti na zeměpisné šířce a nadmořské výšce opravdu docela značné - viz klimatická tabulka v bodě 13.
Pro zájezd do USA vzhledem k individuálnímu váhovému limitu pro leteckou přepravu nebudeme zapůjčovat stany, ty si budou účastníci zájezdu zajišťovat a převážet do USA a zpět sami. Dalším limitujícím faktorem je ale také velikost zavazadlového prostoru v pronajatých mikrobusech. Ten není zrovna největší, a proto bychom Vás chtěli poprosit o co nejracionálnější způsob balení zavazadel a důkladné zvážení otázky, co budete v Americe opravdu nutně potřebovat a co nikoli. Domníváme se, že jedno větší zavazadlo (nejlépe pevná taška, popř. kufr na kolečkách) a jeden příruční malý batoh by mohly pobrat vše nezbytné.
Upozorňujeme na skutečnost, že spousta věcí (oblečení, sportovní boty apod.) se dá koupit přímo v USA, a to za ceny obdobné jako u nás.

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí, zábavních parků apod. není v ceně zájezdu zahrnuto a u tohoto zájezdu je zcela zanedbatelné - 30-50 USD. V ceně zájezdu je uhrazení všech vstupů do národních a kmenových parků.
Ceny vyhlídkových letů nad Grand Canyonem se pohybují od 170 do 195 USD v závislosti na zvolené variantě.
Pohlednice stojí od 10 centů do 50 centů a za známky do ČR utratíte 1,5 USD za známku na pohled a stejně tak i na dopis.
Počítáme-li denně 20 USD na jídlo a občerstvení, mělo by Vám celkem na výdaje během zájezdu stačit zhruba tak 500 - 550 USD na jídlo + zmiňovaných 30-50 USD na jednotlivé vstupy, nepočítáme-li let nad Grand Canyonem a pokud si nechcete ze Spojených států přivézt nějaký hodnotný, finančně nákladný suvenýr, tedy celkově cca 600 - 650 USD. Upozorňujeme, že útrata je opravdu individuální záležitost. Toto je jen hrubý odhad.

Personál: Jméno průvodce bude uvedeno v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí a frekvence je 120V, 60Hz. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon: Volat můžete z tel. automatu, kdy hovor do ČR stojí kolem 1,5$/min. Při častých hovorech doporučujeme používat telefonní kartu (10-150$).

Internet: Zadarmo se na internet dostanete v knihovnách. Internet je jinak dostupný všude a můžete se připojit například v kavárnách, na hotelu, ...

Pošta: Známka v rámci USA stojí 0,34$, do Evropy 0,70$.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.