Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 462, 465 Z KATALOGU NA ROK 2017

GALAPÁGY

Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání.

Program

1.-2.den: Praha - Quito. Let do hlavního města Ekvádoru - Quita.

3.-7.den: Galapágy. Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Program plavby se mění podle sezóny a dostupnosti lodí, žádný však nemůže zklamat! Přesný itinerář - viz www.nomad.cz. „Ptačí ostrov“ North Seymour s hejny hnízdících terejů, racků a fregatek. Ostrov San Cristobal: impozantní sopečný útvar „Kicker Rock“, pláž Cerro Brujo, lachtaní ostrov. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola: písečná pláž Gardner Bay s lachtany, jedinečný Suarez Point s albatrosy. Ostrov Santa Fe bohatý na endemity, barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány. Ostrov Santa Cruz: největší město souostroví Puerto Ayora, pozorování obřích želv sloních v jejich přirozeném prostředí na vysočině ostrova. Ostrov Baltra. Noclehy přímo na lodi. Každodenní šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů (zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky?), procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů! Zpáteční let na kontinent do Quita: návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky.

8.-9.den: Quito - Praha. Návrat domů.

Termín č. 462: 4.2. - 4.3. 2017
cena v Kč: 101 790,-

Termín č. 465: 14.10. - 22.10. 2017
cena v Kč: 101 790,-

3100 Kč sleva pro přihlášené do 15.3. 2017 (465, 466)

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a na Galapágy včetně tax, na Galapágách pronájem lodi, na kontinentu nájemní doprava. Ubytování: 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy), turistický hotýlek (Quito). 1-lůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání. Strava: Na lodi (Galapágy) plná penze, v hotýlku (Quito) snídaně. V ceně není: vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Ekvádor má pro občany ČR, při pobytu do 30 dní, zaveden bezvízový styk. K účasti na zájezdu budete potřebovat cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, s minimálně 2 volnými stránkami. Je vhodné vzít si s sebou fotokopie dvoustrany pasu s osobními údaji a 1 – 2 pasové fotografie (pro případ ztráty nebo krádeže pasu). Pokud cestujete s pasem jiného státu, je nutné si před cestou samostatně ověřit vízovou povinnost do navštívených zemí.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: S cestami do exotických zemí často souvisí i zvláštní zdravotní opatření. Do některých zemí jsou vyžadována povinná očkování, jiná jsou pouze doporučená. Níže jsou uvedena pouze nejčastější očkování pro cesty do exotických zemí. Upozorňujeme, že se tento stav může měnit. Očkování doporučená mohou být vyžadována jako povinná a naopak. Vakcinaci a užívání léků je potřeba konzultovat s odborným lékařem. V oblasti Amazonie se budete nacházet v malarické oblasti, zkonzultujte proto s lékařem užívání antimalarik.
Hepatitida A+B - doporučené
Břišní tyfus - doporučené
Žlutá zimnice - doporučené
Pokud máte, vezměte s sebou platný mezinárodní očkovací průkaz. Doporučujeme, abyste s sebou měli kromě dostatečné zásoby léků, které pravidelně užíváte, také příruční lékárničku s léky a potřebami na případné zdravotní obtíže (střevní potíže, bolest, horečka apod.) Nezapomeňte před odjezdem navštívit kromě svého lékaře i zubaře.

Ubytování: Během pobytu na pevnině budeme ubytováni v turistických hotýlcích a penzionech, dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Během výletu na Galapágy na lodi ve 2 lůžkových kajutách. 1-lůžkový pokoj na Galapágách možný na vyžádání.

Strava: Na lodi plná penze, v hotýlku (Quito) snídaně. Na ostatních místech se většinou stravujeme společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem. Vzhledem k tomu, že jídlo v Ekvádoru je přibližně na naší cenové úrovni, je zbytečné vozit s sebou potraviny (snad s výjimkou různých "kalorických bomb"). Na útratu za jídlo a nápoje, budete-li skromnější, počítejte s částkou kolem 20 USD/den, tzn. cca 80 - 100 USD na dobu pobytu. Ekvádor má výbornou kuchyni. Nedílnou součástí každého jídla je kukuřice. Základ jídla tvoří maso (často kuře), pečené ryby s brambory a rýží a vynikající a hutné polévky. Vzhledem k přímořské poloze jsou součástí jídelníčku i mořské plody a ryby. Mezi speciality místní kuchyně patří například llapingachos (palačinky s bramborovou kaší a sýrem). Po celý rok je zde velký výběr tropického ovoce, mezi nejčastější nápoje proto patří kromě vody také čerstvé ovocné šťávy a džusy. Jeden z nejoblíbenějších nápojů je pivo (místní ekvádorské pivo) značky Pilsen v obchodě i restauraci v pevninské části Ekvádoru je za cca 1 USD (ceny na Galapágách jsou dvojnásobné i vyšší). K dostání zde jsou kromě místního piva i známé mezinárodní značky. Typickým místním tvrdým nápojem je rum z třtinového cukru. Národní nealkoholický nápoj se jmenuje naranjilla a je to výtečný čerstvý džus s chutí mezi citrusem a broskví. Běžně dostupné jsou také Coca Cola, Fanta a ostatní nealkoholické nápoje tohoto typu, 1,5 až 2 litrové plastové lahve koupíte za cca 1,5 – 3 USD. Voda z místních zdrojů se nedoporučuje ke konzumaci. V obchodech i restauracích dostanete balenou vodu v umělohmotných láhvích a doporučujeme, abyste balenou vodu používali i na čištění zubů.

Doprava: Cena zájezdu zahrnuje leteckou přepravu do Ekvádoru a na Galapágy včetně tax. Dále včetně čtyřdenní plavby lodí. V kontinentálním Ekvádoru se budeme pohybovat mikrobusem.

Klimatické podmínky: Na Galapágách a na pobřeží Ekvádoru je od května až do prosince "zimní" období, kdy průměrná denní maxima dosahují "jen" cca 25-30°C a srážky jsou vzácné. Moře na ekvádorském pobřeží a Galapágách je ovlivněno výrazně studeným Humboldtovým proudem, takže teplota moře je zde o 5-7°C nižší než jinde na Zemi ve stejných zeměpisných šířkách. Teplota moře bude kolem 20°C. Na náhorní plošině Altiplano se denní maxima pohybují v rozmezích 18-22 °C, a v noci počítejte s teplotami 6-8 °C. Klima je výrazně ovlivněno výškovou stupňovitostí (teplota v průměru klesá o 0,6 °C na 100 m nadmořské výšky). Období sucha zde trvá od června do září. V Amazonii na východě země prší jen s malými výkyvy téměř rovnoměrně celý rok, a proto je třeba se připravit na pravidelné prudké, ale krátké deště, zejména v časných odpoledních hodinách. Vzhledem k teplotám kolem 25°C a obrovskému dusnu způsobenému velmi vysokou vlhkostí vzduchu je déšť spíše osvěžením než překážkou.

Jak se zabalit: Jako hlavní zavazadlo doporučujeme sportovní tašku nebo kufr, případně batoh vzhledem k charakteru akce. Dále doporučujeme menší lehký batoh jako příruční zavazadlo, hodit se bude i do měst a na jednodenní výlety. Letní oblečení (krátké kalhoty, trička, plavky), vzhledem k výraznému poklesu teplot navečer v některých oblastech a k výletům do vysokých nadmořských výšek je potřeba přibalit i teplejší oblečení (triko s dlouhým rukávem, mikina, dlouhé kalhoty, teplejší bunda - typu Polartec či Windstopper, nepromokavá bunda). V hotelu v Quitu i na jiných místech je možnost využít služeb prádelny, která prádlo vypere, za 1 kg prádla zaplatíte 1-2 USD. Pohodlná turistická obuv (na kratší trek) a sandály či hybridní boty do vody vhodné hlavně na Galapágách. Z dalšího vybavení na cestu doporučujeme pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krémy s vyšším UV filtrem, čepici a rukavice (pro výlet do výšek nad 4 000m), čelovku, repelent. Doporučujeme si vzít také nepromokavý vak na fotoaparát. Do Amazonie se také hodí vzít si dalekohled. Kdo máte, vezměte si vlastní masku a šnorchl. Pro ostatní jsou tyto za malý poplatek k půjčení, stejně jako neopren.

Valutové vybavení: Od zavedení dolarizace ekonomiky země v dubnu 2000 byla vyřazena z oběhu národní měna Sucre a veškeré platby jsou realizovány v amerických dolarech. Doporučenou měnou jsou tedy americké dolary. V bance si vyměňte pokud možno NOVÉ (ideálně vydané v a po roce 2003) nepoškozené dolarové bankovky. Je třeba mít k dispozici bankovky nízkých nominálních hodnot (5-20 USD). Vezená suma záleží také na tom, zda vás pohltí nepřeberná nabídka suvenýrů - pletené zboží z vlny alpaky, svetry, čepice, klobouky, kůže s různými motivy, keramika, šperky, kuriozity. Ve větších městech lze koupit skoro všechno, co bývá k dostání i v Evropě. Ceny jsou o něco vyšší než v ČR. Na nezbytné výdaje (vstupy cca 200 USD, spropitné pro místní průvodce a řidiče, strava nad rámec programu, nápoje) doporučujeme částku max. cca 350 USD. Platební karty jsou akceptovány v drahých hotelích, restauracích a některých obchodech se suvenýry. Při platbě kartou je většinou účtován poplatek ve výši 5% hodnoty zboží. Bankomaty jsou běžné ve velkých městech a turistických centrech (Quito, Baňos). Poplatky za výběr záleží na vaší bance, doporučujeme předem si jejich výši zjistit. Stejně jako v jiných zemích třetího světa i zde je potřeba dbát zvýšené opatrnosti při použití karet, kvůli jejich možnému zneužití. Kartu je dobré si vzít jako pojistku, uvedené kapesné se doporučuje vzít v hotovosti. Cestovní šeky je možné směnit v bankách, nejvhodnější jsou šeky American express.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V Ekvádoru je potřeba síťový adaptér z napětí 110 V a redukci na americké zásuvky (nejčastěji dva svislé ploché kolíky blízko u sebe). Typy zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Telefon a internet: Mobilní operátoři v jižní Americe fungují standardně na 850 MHz, což je jiná frekvence, než na které fungují GSM sítě v Evropě (900/1800 MHz). Musíte si tedy před cestou ověřit, na které frekvenci Váš telefon funguje. Pokrytí signálem v navštívených zemích má ale daleko k hustotě, na kterou jsme zvyklí v Evropě. Signál budete mít pouze ve větších městech. Bližší informace o možnostech telefonování z mobilních telefonů žádejte u svého operátora, při naší poslední návštěvě fungovalo z našich operátorů jen spojení v síti O2. Upozorněte své blízké, že i pár dnů, např, na Galapágách můžete být zcela mimo signál. V Ekvádoru fungují veřejné internetové kavárny. Za hodinu na internetu zaplatíte obvykle 1,30 – 5 USD.

Pošta: Známky jsou k dostání na poštách a v některých obchodech. Pošta v Ekvádoru funguje spolehlivě. Doba doručení je cca dva týdny.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2017, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.