Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 361 a 362 Z KATALOGU NA ROK 2019

ZA SOPKAMI MALÝCH ANTIL - GUADELOUPE, DOMINIKA A MARTINIK

Tři perly z náhrdelníku sopečného souostroví na rozhraní východního Karibiku a Atlantiku. Tropický koktejl, v němž se mísí koloniální vlivy Francie (Martinik a Guadeloupe jsou zámořskými departementy) a Británie (Dominika je samostatný stát v rámci Commonwealthu) s kulturními tradicemi a bujnou tropickou přírodou. Guadeloupe - dvojostrov připomínající tvarem motýla s činnou sopkou La Soufriere. Dominika - „zelená perla“ Karibiku s vřícím jezerem, gejzíry a vodopády. Martinik s obávaným vulkánem Mont Pelée a bělostnými plážemi. Kapradiny, mahagony, bambusy, orchideje, zázvor, káva, rum a samozřejmě hřejivé slunce a lákavé pláže Karibiku…

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Pointe-a-Pitre. Guadeloupe. Odlet na Guadeloupe do hlavního města Pointe-a-Pitre. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova i celého souostroví Malých Antil - činnou sopku La Soufriere (1467 m), z níž stále stoupají sirné výpary. Jízda po západním pobřeží ostrova Basse Terre, koupání v Karibském moři. Kaskáda tří vodopádů na řece Carbet s nejvyšším vodopádem východního Karibiku (110 m): koupání v jezírku pod vodopádem.

4.-8.den: Pointe-a-Pitre - Roseau. Dominika. Rychlolodí na hornatý ostrov Dominika (2,5 hod), formovaný stratovulkánem Morne Diablotin (1447 m). Dle časových možností daných plavebním řádem prohlídka hlavního města Roseau: botanická zahrada s barevnými papoušky. Trafalgarské vodopády: koupel v přírodních bazéncích s horkou sirnou vodou. Vyhlídka na Middlehemský vodopád, jezero Fresh Water Lake. Jižní cíp ostrova Scotts Head s krásnou pláží a vyhlídkou na místo, kde se stýká Atlantický oceán a Karibské moře. Okružní jízda kolem ostrova. Portsmouth: loďkou po indiánské řece do baru hluboko v džungli (cca 22 EUR). Horskou džunglí na východní pobřeží. Carib Territory - území, kde žijí karibští indiáni, poslední původní obyvatelé východního Karibiku. Po Ecsaliére Tete Chien na vyhlídku na útesy. Celodenní pěší túra k nejkrásnějšímu místu na ostrově - jezeru Boiling Lake s vroucí vodou, cestou koupání ve skalní soutěsce s jezírkem. Smaragdové jezero, vodopád Sari Sari Falls, Boetica-Glassé: sestup na pruh lávy končící v burácejícím moři. Pobyt na oblázkové pláži Champagne.

9.-13.den: Roseau - Fort-de-France. Martinik. Rychlolodí na Martinik (2,5 hod), nejhornatější ostrov Malých Antil. Přejezd na východní pobřeží. Koupání na poloostrově Caravelle. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova - aktivní vulkán Mont Pelée (1397 m), jehož erupce v r. 1902 zničila celé tehdejší hlavní město ostrova Saint Pierre a usmrtila jeho 28 tisíc obyvatel: výhledy do kaldery, koupání. Hlavní město Fort- -de-France s tržnicí. Jižní část ostrova: koupání s výhledem na skálu Rocher du Diamant. Koupání na Salines, nejjižnější pláži ostrova s palmami a bílým pískem. Nejjižnější obec Ste- -Anne. Bazilika Sacré-Coeur nad Fort-de-France, botanická zahrada Jardin de Balata (cca 14 EUR): procházka po lávkách zavěšených v korunách stromů, kolibříci. Jízda deštnými lesy s kapradinami, anthuriemi a bambusy po Route de la Trace, procházka podél vodního kanálu Beauregard. Výlet v přírodní rezervaci na poloostrově Caravelle: zřícenina zámečku panství Dubuc, patřící plantážníkům s cukrovou třtinou. Koupání na pobřeží s vyhlídkami a procházkou k majáku.

14.-15.den: Fort-de-France - Praha. Návštěva muzea rumu s ochutnávkou, odpočinek u moře. Odlet domů.

Délka tras: letadlem 18 000 km, loděmi 300 km, po zemi 300 km, pěšky 10x 4-14 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-30 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (361): 4.3. - 18.3. 2019
cena v Kč: 74 990,-

Termín (362): 2.3. - 16.3. 2020
cena v Kč: 74 990,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do národního parku na Dominice, výstupní daň z Dominiky. Ubytování. Český průvodce, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, 2x loď mezi ostrovy, po ostrovech mikrobusy nebo auty. Ubytování: 13x v penzionech nebo v bungalovech - ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, k dispozici vždy malá kuchyňka nebo kuchyňský kout (dvouvařič, lednice, dřez, rychlovarná konvice, překapávač na kafe, nádobí, příbory), umožňující přípravu stravy - nákupy v supermarketech každý den, maximálně obden.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Navštívené země nejsou z hlediska zdraví nijak mimořádně nebezpečné země. Pro vstup do těchto zemí sice žádné očkování povinné není, přesto Vám doporučujeme následující. Nejprve si zkontrolujte, zda od posledního očkování proti tetanu neuplynulo více než 10 let. Kdyby ano, nechte se přeočkovat.
Jelikož se však epidemie nevyhýbají žádné zemi, ve vlastním zájmu před odjezdem kontaktujte hygienické stanice nebo nemocnice, oddělení cizokrajných nemocí, a informujte se o cestě do těchto zemí ze zdravotního a hygienického hlediska.

Ubytování: Na každém ostrově budete bydlet celou dobu na jednom místě (Guadeloupe – 3 noci, Dominika – 5 nocí, Martinik – 5 nocí), v apartmánech/bungalowech/pokojích s koupelnou a kuchyňským koutem – vždy pro dvě osoby.
Po příletu na GUADELOUPE (1628 km2, 402 000 obyv.) odjedete na ubytování. To je zajištěno v menším areálu v přízemních apartmánových domcích. Areál se nachází ve vnitrozemí ostrova Basse – Terre (západní část Guadeloupe). Je v něm bazén a restaurace. Cesta z leziště bude trvat asi 40 min., před příjezdem na ubytování se zastavíte v supermarketu.
Na ostrov DOMINIKA (750 km2, 72600 obyv. – z toho cca 3000 pův. východokaribských indiánů, hl. město Roseau – 15000 obyv., od 3.11.1978 samostatný stát v čele s prezidentem, je součástí Commonwealth – britského společenství národů, úřední jazyk angličtina) poplujete trajektem do hlavního města Roseau. Při odbavování zavazadel na trajekt platí stejná pravidla pro zakázané předměty jako při odbavování na letišti. Velké zavazadlo předáváte dopravci, malé si berete s sebou na loď. Zejména při odbavování na trajekt z Dominiky na Martinik je kontrola přísná jako na mezinárodních letištích. Na Dominice budete bydlet v malém areálu několika apartmánových chatiček asi 15 min. jízdy od přístavu.
Na MARTINIK (1128 km2, 396 000 obyv.) připlujete do hlavního města Fort-de-France. Ubytováni budete v hotelu asi 5 min. chůze od písečné pláže na poloostrově Caravelle, který se nachází na východním pobřeží Martiniku. Z přístavu pojedete na ubytování skoro 1 hod. U hotelu se nachází také bazén.
Informace o ubytování neberte závazně, aktuální popis ubytování budete mít uveden v informačním dopise.

Strava: Na každém ubytování je vždy k dispozici malá kuchyňka/kuchyňský kout (dvouvařič, lednice, dřez, rychlovarná konvice, překapávač na kafe, nádobí, příbory) která Vám poslouží k přípravě snídaně či večeře - nákup v supermarketu nebo samoobsluze je možný téměř každý den - není třeba vozit ani nakupovat velké zásoby; na Guadeloupu a Martiniku si můžete každý den zajít na večeři do restaurace, na Dominice je případná večeře nutná domluvit vždy den předem; přes den se stravujete z vlastních zásob - při výletě budete dělat pauzy na odpočinek a svačiny, potraviny lze koupit téměř každý den v supermarketu/samoobsluze ráno před začátkem programu, nebo po návratu na ubytování. Nákup potravin v supermarketu na snídaně a svačiny (máslo, sýr, šunka, džem, ovoce, zelenina, kafe, čaj, jogurt, pečivo) = max. 5€/os./den. Večeře: v případě že si večeři připravíte sami, počítejte s cenou surovin 2-2,5 krát vyšší než u nás, v restauraci počítejte s cenou cca 20€/os. (předkrm-salát, hlavní jídlo s přílohou, sklenice vína či piva), v restauraci na Dominice zaplatíte o trošku méně.

Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, 2x loď mezi ostrovy, po ostrovech mikrobusy nebo auty. V průběhu zájezdu se z Guadeloupu přesunete trajektem postupně na ostrov Dominika a nakonec na Martinik. Jedna plavba trajektem trvá cca 2 hodiny.
DOPORUČENÍ: Čeká Vás dlouhý let. Je vhodné, abyste se min. každé 2 hodiny prošli po letadle, abyste hodně pili (o vodu k pití můžete kdykoliv požádat letušky) a procvičovali nohy. (O použití preparátů na ředění krve se poraďte s lékařem.) Je dobré si vzít do letadla i několik kusů oblečení navíc a vhodnou obuv pro případ, že by Vám velké zavazadlo nebylo dodáno hned po Vašem příletu. I když to není příliš pravděpodobné, je dobré i s touto variantou uvažovat.

Klimatické poměry: V Karibiku je teplé počasí s dostatkem vláhy. Průměrné denní teploty v březnu jsou 27°C, průměrné noční teploty neklesají pod 19°C. Teplota moře a oceánu by se měla pohybovat kolem 25°C. Při každém výletě je třeba počítat také s deštěm, s náhlým zhoršením počasí a s větrem. Při některých výletech se budeme pohybovat ve výšce až cca 1400 m n. m., kde může být počasí a především teplota výrazně odlišná od místa ubytování – je třeba s tím počítat a mít s sebou dlouhý rukáv a bundu do deště/větru.

Jak se zabalit: Na cestu letadlem je vhodné mít volné pohodlné oblečení. Na turistiku je třeba mít zejména dobrou obuv, raději dva páry (například jedny boty a jedny turistické sandály), dobré turistické oblečení a bundu do deště/větru, případně pláštěnku. Déšť může být vydatný a často se není hned kam před ním schovat. Vzhledem k teplému počasí lze často výlet absolvovat v šortkách a tričku, ale vždy mít s sebou dlouhý rukáv proti větru a věci do deště. Baťůžek na výlety je vhodné mít tedy raději větší – na oblečení, jídlo, láhev s pitím, někdy vzít i botky do vody, a myslet na to, aby Vám batůžek hned při prvním dešti nepromokl. Boty do vody Vám poslouží při případném brodění potoka/říčky. Vezměte si s sebou léky, které užíváte, krém s ochranným faktorem a sluneční brýle (raději dvoje), pokrývku hlavy a plavky. Při plavbě trajektem Vám může být nevolno, před plavbou doporučujeme užít lék typu Kinedryl. Pokud jste zvyklí používat trekové hole, vezměte si je s sebou, nezapomeňte je ale zabalit do zavazadla k odbavení – na palubu letadla vás s nimi nepustí.
Vezměte si s sebou léky, které užíváte, krém s ochranným faktorem a sluneční brýle (raději dvoje), pokrývku hlavy a plavky. Při plavbě trajektem Vám může být nevolno, před plavbou doporučujeme užít lék typu Kinedryl.
UPOZORNĚNÍ: Při odchodu z auta/mikrobusu na program zájezdu neponechávejte zde finanční prostředky, osobní doklady, platební karty a jiné cenné věci. Průvodce ani cestovní kancelář nenese odpovědnost za věci ponechané v autě/mikrobuse.

Valutové vybavení:
MĚNA A VALUTOVÉ VYBAVENÍ:
Guadeloupe a Martinik jsou francouzské zámořské departmány, proto zde platí jednotná měna EURO, kurz 1 € = cca 26 Kč. Bankovky jsou v hodnotě: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 €. Mince jsou v hodnotě: 1 a 2 € a 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů. Potřebná Eura si přivezte s sebou, nebo můžete hned po příletu Eura vybrat z bankomatu na letišti. V supermarketech a restauracích lze většinou platit platební kartou Visa nebo Mastercard. Na Dominice platí východokaribský dolar (kód měny=XCD, jednotka=EC$), kurz 1 € = cca 2,9 EC$. Na ostrově je několik bank, kde je možné si nakoupit místní měnu za eura nebo USD. Nejjednodušší možností je výběr z bankomatu, který je vždy u banky. Doporučujeme vybírat jen potřebné množství, zbylé XCD Vám na eura nevymění. Hned po připlutí na Dominiku budete mít možnost vybrat peníze – východokaribské dolary – z bankomatu. I na Dominice lze v supermarketech a restauracích většinou platit platební kartou Visa nebo Mastercard, zde Vás při platbě kartou obyčejně požádají o potvrzení totožnosti – předložením cestovního pasu.

KAPESNÉ A VSTUPY:
Vstupy do eventuálně navštívených objektů a zahrad nejsou v ceně zájezdu a budou se hradit v hotovosti na místě. Výjimkou je vstup do národního parku na Dominice, který je zahrnut v ceně zájezdu.

Guadeloupe - národní park u vodopádů Carbet: cca 2€
Dominika - botanická zahrada: zdarma
Dominika - indiánská řeka: cca 60 EC$ = cca 21 €
Martinik - botanická zahrada: cca 13 €
Martinik - plavba člunem 14. den: cca 15 €

Na vstupy tak budete potřebovat cca 30€ + cca 60 EC$. Na nákup potravin na snídaně a svačiny budete potřebovat cca 45€ + 70 EC$. Pokud byste šli každý večer na večeři do restaurace, budete potřebovat cca 160€ + 260 EC$. Po přepočtu na Eura tak celkově budete potřebovat asi 370€ - to v případě že půjdete každý večer do restaurace a nebudete se omezovat. Z našich zkušeností si však většina klientů vystačí s 250€ (potraviny na snídaně a svačiny, veškeré vstupy, několik večeří v restauraci, potraviny na ostatní večeře, drobné suvenýry, víno na večer, kafe/zmrzlina přes den).

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Na Guadeloupu a Martiniku najdete klasické evropské zásuvky se dvěma dírkami a napětím 220 V (zásuvky a zástrčky typ E viz www.worldstandards.eu/electricity/plugs-and-sockets/e/). Na Dominice jsou zásuvky stejné jako ve Velké Británii a Irsku s napětím 220 V (zásuvky a zástrčky typ G viz www.worldstandards.eu/electricity/plugsand-sockets/g/). Je proto třeba mít s sebou redukci – tu koupíte v ČR ve většině obchodů s elektrem za cenu 50-200 Kč, ptejte se po redukci do zásuvek ve Velké Británii.

Telefonování: Na Guadeloupe a Martiniku za ceny jako v EU (odchozí hovor: 6,30 Kč/min, příchozí hovor: 1,66 Kč/min, odeslání SMS: 1,99 Kč, cena za 1MB dat: 6,63 Kč), na Dominice jsou ceny velmi drahé (odchozí hovor: 30,52 Kč/min, příchozí hovor:17,81 Kč/min, odeslání SMS: 9,68 Kč, cena za 1MB dat: 252,05 Kč). Uvedené ceny platí pro operátora Vodafone a tarif World roaming. Máte-li jiného operátora, tarify pro EU (Guadeloupe a Martinik) jsou velmi podobné a mohou se lišit jen o několik haléřů či několik desítek haléřů, tarify pro Dominiku se ale mohou lišit i o několik desítek korun.

Internet: Na každém ubytování je dostupné připojení k internetu přes wifi.

Pošta: Známka do Evropy vyjde přibližně na jedno euro.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.