Vyhledávání v zájezdech, expedicích - cestovní kancelář NOMÁD
Novinky - cestovní kancelář NOMÁD
Last Minute zájezdy - cestovní kancelář NOMÁD

29.06.-22.07.2012
GRUZIE, ARMÉNIE, ÁZERBAJDŽÁN
SLEVA 2.000Kč!

1.7.-8.7.2012
HOLANDSKO NA KOLE (CHATIČKY)
SLEVA 200Kč!

14.7.-21.7.2012
MADEIRA - OSTROV KVĚTŮ
SLEVA 1.000Kč!

A DALŠÍ LAST MINUTE

Kontakty - cestovní kancelář NOMÁD

Nomád - centrála Žďár nad Sázavou
Smetanova 34, mapa
591 01, Žďár n. S.
tel/fax: 566 623 642
Emailová adresa cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o.
VOLEJTE NÁM ZDARMA


KONTAKTNÍ MÍSTA:

Nomád - PRAHA
C.A. ACOSA Reiseshop
Lazarská 13/8 (vchod z Vodičkovy), mapa
120 00, Praha 2
tel/fax: 224 946 180-1

Nomád - BRNO
Ruefa Reisen
Dvořákova 1, mapa
602 00, Brno
tel/fax: 542 216 076

Vyhledávání v zájezdech - cestovní kancelář NOMÁD
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 56

EGYPT - NEJEN NIL A PYRAMIDY:

Velký okruh Egyptem včetně plavby po Nilu v malých plachetnicích - felúkách. Pyramidy, chrámy a hrobky starých Egypťanů, mešity i prastaré koptské kláštery, rušné bazary. Sahara a Sinajská poušť, oázy s palmériemi a termálními prameny, exotické Rudé moře s korálovými útesy, divukrásná Bílá poušť.

Program zájezdu:

1.-3.den: Praha - Káhira. Letecky do egyptské metropole (víza na letišti: 15 USD). Káhira: slavné archeologické muzeum, koptská čtvrť s kláštery. Gíza: pyramidy faraonů Staré říše, Sfinga, Sluneční bárka. Sakkára: Džoserova stupňovitá pyramida, mastaby královských úředníků.

4.-6.den: Káhira - Západní oázy - Luxor. Hluboko do saharské pouště k oázám Baharíja, Farafra a Dachla: palmové háje, koupání v termálních pramenech, pouštní galerie mistra Badra, starobylé bludiště uliček El Qasru s domy z nepálených cihel a proutěnými stropy, kde se čas zastavil. Původní řemesla, beduíni, vysoké duny s písečnými přesypy, pohádkově krásná Bílá poušť s bizarními skalisky. Noc v poušti.

7.-8.den: Luxor - Asuán. Metropole Střední a Nové říše - Véset (Théby): Amonovy chrámy v Karnaku a Luxoru, Údolí králů: hrobky faraonů, zádušní chrámy, Memnonovy kolosy…

9.-10.den: Asuán - Abu Simbel - Asuán. Asuán - brána černé Afriky: nedokončený obelisk, posvátný ostrov Philae s ptolemaiovským chrámem bohyně Ísis. Násirova přehrada. Přejezd do nejjižnějšího bodu cesty pod obratníkem Raka u hranic Súdánu - Abu Simbelu: monumentální chrám Ramesse II. Plavba po Nilu domorodými felúkami kolem ostrovů prvního kataraktu v nejkrásnějším egyptském údolí Nilu.

11.-12.den: Asuán - Hurghada. Výlet na felúkách po Nilu. Kolem vesnic felláhů a rybářů do Kom Omba: Krokodýlí chrám. Hórův chrám v Edfu, Arabskou pouští k Rudému moři. Nejnavštěvovanější přímořské letovisko Egypta - Hurghada: podmořský svět tropických korálů a ryb, možnost výletu na ostrov Geftun - korálové útesy, koupání, šnorchlování.

13.-14.den: Hurghada - Sinaj - Dahab. Pouštní klášter svatého Pavla (za příznivých okolností), pod Suezským průplavem z Afriky do Asie. Úchvatné skalní scenérie Sinajské pouště, klášter svaté Kateřiny, výstup na Mojžíšovu horu (2285 m), sjezd k Akabskému zálivu do Dahabu.

15.-16.den: Dahab - Ras Muhammad - Dahab. Pobyt u moře v Dahabu - nejpohodovějším egyptském letovisku s rušným denním i nočním životem. Den v Ras Muhammad - národním parku, světovém přírodním skvostu chráněném UNESCO: jedny z nejkrásnějších a nejbohatších korálových útesů na světě, nejsevernější mangrovové porosty světa.

17.-18.den: Dahab - Káhira - Praha. Návrat do Káhiry: islámské staré město, citadela s Alabastrovou mešitou, „Město mrtvých“ - nekropole mameluků, centrum islámské učenosti a „Vatikán“ sunnitského světa - mešita al-Azhar, nákupy na bazaru Chán al-Chalílí aj. Návrat domů.

Termín: 1.11.-18.11.2012
cena v Kč: 32 590,-


Všeobecné informace:

V ceně je: letecká a autobusová doprava (najatý místní dopravce) včetně bezpečnostních poplatků a mýt, plavba felúkami po Nilu, 3-denní permit do Západních Oáz, ubytování (penziony, hotely), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není vízum do Egypta (15 USD).

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu (tj. alespoň do 20.5.2012), v němž je alespoň jedna zcela volná stránka pro vepsání víza. Vízum obdržíte po příletu na letišti v Káhiře. Bližší informace o aktuální ceně víz, které nejsou v ceně zájezdu obdržíte v informačním dopise.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdu je připojištění MINI od Generali Pojišťovny a.s., které zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše: 1 700 000,-Kč v zahraničí, se zajištěním nepřetržité asistenční služby, lékařského ošetření, hospitalizace a nákladů léčení při pobytu v nemocnici, ošetření zubů do výše 10 000 Kč, přivolání opatrovníka do výše 50 000 Kč, včetně repatriace.

Zdraví: Egypt není z hlediska zdraví nijak mimořádně nebezpečnou oblastí. Pro oblast Egypta není povinné očkování proti nakažlivým chorobám. Přesto však doporučujeme navštívit nejbližší hygienicko-epidemiologickou stanici (jsou ve všech větších městech), popř. v nemocnicích oddělení cizokrajných nemocí a konzultovat s lékařem eventuelní užívání antimalarik. Rovněž vřele doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A). Zkontrolujte si zároveň, zda od posledního očkování proti tetanu neuplynulo více než 10 let a pokud ano, nechte se přeočkovat. Očkování proti choleře a tyfu není nutné, ale raději se i o nich poraďte s odborníky na uvedených místech.

Noclehy a hygiena: Spát budete v levnějších hotelech, penzionech a jedenkrát v Bílé poušti. V hotelech budete mít možnost důkladnější hygieny se sprchou (teplá voda ale není vždy pravidlem - někdy bývá k dispozici za poplatek).

Strava: Není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Vzhledem k tomu, že jídlo v Egyptě je přibližně na naší cenové úrovni (u ovoce, zeleniny a pouličního rychlého občerstvení dokonce nižší - pozor však na zdravotní rizika!), je zbytečné vozit si potraviny s sebou (snad s výjimkou různých malých a lehkých "kalorických bomb"). Naopak možná srovnatelně velkou částku jako za jídlo utratíte i za nápoje (v Egyptě pijte pouze kupovanou vodu a nepodceňujte pitný režim!). Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10 USD na den, tzn. cca 180 USD na dobu pobytu.

Doprava: Z Prahy do Káhiry a zpět vás přepravíme letecky. Po trase zájezdu se budete pohybovat najatým autobusem s místním řidičem. Kapacita autobusu bude odpovídat počtu účastníků zájezdu. Součástí zájezdu je i plavba felúkami (malými domorodými plachetnicemi) po Nilu.(nezapomeňte si udělat kopii Vašeho cestovního pasu - stránky, kde je Vaše fotografie, je to nutné pro vyřízení povolení k plavbě).

Klimatické poměry: Začátek listopadu je pro návštěvu Egypta velmi vhodný. Na většině území bývá jasno, slunečno, přitom ale teploty v povodí Nilu, na Sahaře ani na pobřeží Rudého moře již nedosahují vražedných hodnot (denní maxima jsou kolem 30-35°C), zatímco v severním Egyptě (Káhira) je ještě příjemně teplo a srážky jsou stále spíše výjimečné. Snad jen na pouštích může být v noci i docela chladno (kolem 10°C).

Jak se zabalit: S sebou stan, nejlépe se samonosnou konstrukcí (nebojte se, poveze se v pronajatém autobusu), lehčí spacák, karimatku, pohodlnou sportovní turistickou obuv (těžké pohorky jsou zbytečné), sandály, rychleschnoucí a nemačkavé oblečení na převlečení, plavky, větrovku...Vše do 20 kg váhy a zabalené nejlépe v kufru (ne v krosně s kovovou konstrukcí!) K tomu menší batoh při sobě v autobuse a letadle a na kratší výlety. Majitelé kamer apod. - nezapomeňte na případnou redukci na zásuvky. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí, sprchy apod. není v ceně zájezdu zahrnuto a účastníci si je hradí z vlastních prostředků. Rovněž Vás chceme upozornit, že od letošního roku je zaveden poplatek turistické policii za vstup do pouště, který nemáte v ceně zájezdu. Poplatek je cca 20 USD na osobu na den, proto počítejte s částkou cca 60 USD na tři dny.
Pokud chcete navštívit všechny významné památky a některé další atrakce během cesty, budete potřebovat asi 150-200 USD. V některých objektech požadují zvláštní vstupné za fotoaparát, popř. za kameru. Studenti by neměli zapomenout na ISIC karty, téměř všude je na ně poloviční sleva. Kromě toho počítejte s určitou částkou na jídlo (cca 180 USD), suvenýry apod. a finanční rezervou pro případ zdravotních potíží.

Personál: Hlavní průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.

Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2011, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem.