Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 171 Z KATALOGU NA ROK 2019

ALBÁNIE, MAKEDONIE A SMARAGDOVÝ KORFU, HOTEL

Jedna z nejchudších a ještě donedávna nepřístupná země Evropy. Písečné pláže i skalnaté pobřeží dosud neobjevené turisty, skalní města a tajemné kláštery v nepřístupných horách, památky z doby římské, byzantské i osmanské a desetitisíce betonových bunkrů jako smutná památka na nejtvrdší komunistický režim v Evropě. Korfu - ostrov bohatý na přírodní a historické památky. Tyrkysové moře, skalnaté výčnělky a hluboké soutěsky. Divoké útesy a skály vystupující ze zelené krajiny. Pobyt u Ohridského jezera.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-4.den: Žďár nad Sázavou - Korfu - Sarandë. Přes Rakousko do Itálie. Plavba přes Jaderské a Jónské moře na řecký ostrov Korfu. Hlavní město ostrova Kerkyra s historickým centrem, Nová pevnost tyčící se nad Starým přístavem s nádherným výhledem, živé ulice Liston a Spianada, palác sv. Michala a Jiřího aj. Zámeček císařovny Sissi, poloostrov Kanóni (unikátní klášter Vlacherna), výhled na Myší ostrov. Kassiopi s nádhernými plážemi, koupání. Angelokastro: zřícenina byzantského hradu na vysokém kopci. Letovisko Paleokastritsa: půvabné taverničky (možnost výletu lodí do některé z mořských jeskyní, cca 12 EUR), mužský klášter zasvěcený Panně Marii Bohorodičce, pravoslavný kostelík a muzeum. Horské vesnice Lakones a Makrades, vyhlídka Bella Vista. Nákup tradičních suvenýrů, bylinek, koření, medu, pasty z oliv, domácího olivového oleje, mýdla a také výrobků z kvalitního olivového dřeva. Trajektem do Albánie.

5.-6.den: Sarandë - Tirana. Byzantské vykopávky a nádherné mozaiky v Butrintu. Pobřeží Albánie, horské hřebeny strmě spadající až k mořskému pobřeží. Středověká vesnice Staré Qëparo. Úzkou klikatou silničkou romantickými vesničkami Palermo, Himarë a Dhërmi. Vlorë - přístav a největší město na pobřeží Albánie. Ruiny antického chrámu v Apollonii. Město červených střech Berat. Vyhlídkovou silnicí do Tirany.

7.-8.den: Tirana - Ohrid. Historické památky Tirany - hlavního města Albánie. Mauzoleum diktátora Envera Hodži. Koupání a odpočinek u Ohridského jezera (UNESCO).

9.-10.den: Ohrid - Gjirokastër. Proslulý klášter svatého Nauma: bohatá fresková výzdoba. „Paříž Albánie“ - město Korča. Jízda nejdivočejší a nejopuštěnější krajinou Albánie. Prehistorické hradiště u Kamniku, kaňon řeky Vjosë.

11.-13.den: Gjirokastër - Sarandë - Žďár nad Sázavou. Město bílých střech a rodiště albánského Stalina Envera Hodži Gjirokastër - nejkrásnější středověké město v Albánii (UNESCO): citadela. Průzračně čistá vápencová vyvěračka Modré oči u Delvinë. Moderní letovisko Sarandë, nalodění na trajekt, plavba do Itálie. Návrat přes Rakousko domů.

Délka tras: autobusem 2200 km, lodí 1300 km, pěšky 3x 5-10 km
Počasí: vzduch 25-33 °C, voda 22-24 °C
Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno

Termín (171): 20.8. - 1.9. 2019
cena v Kč: 18 490,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Korfu a zpět (2x noční plavba - polohovatelná sedadla, 2-4 lůžkové kajuty možné za příplatek dle dostupnosti od 1700 Kč/osobu/oba směry), 8x ubytování v hotelech se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 8x večeře za 2400 Kč.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro cestu do Albánie potřebuje občan České republiky platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Doporučujeme však spíše cestovní pas. Jeho platnost musí trvat alespoň 6 dalších měsíců po skončení zájezdu (vyžadují to tak celní předpisy). Dále upozorňujeme na nutnost vyřídit zvláštní cestovní pas i pro děti do 15 let, které ještě nemají občanský průkaz.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Pro cestu do Albánie není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Podrobné informace o očkování a cenách jednotlivých vakcín se dozvíte na hygienické stanici a v centrech cestovní medicíny.

Úroveň zdravotní péče je v Albánii bohužel stále velmi nízká (ve srovnání se zdravotní péčí v ČR). Pokud budete potřebovat jednoduché ošetření nebo základní léky, nebude to problém, ovšem při těžších nemocech nebo zraněních je nutný převoz do zahraničí. Nemocnice a zdravotnická střediska fungují ve větších městech. Cestujete-li do horských oblastí ve vnitrozemí, vezměte si sebou vybavenou lékárničku. Mezi ČR a Albánií neexistuje dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče. Je tedy dobré sjednat si před cestou zdravotní pojištění.

Ubytování: Ubytování je zajištěno v hotelech ve 2-lůžkových pokojích.

Strava: V ceně zájezdu je každý den snídaně. Možnost dokoupit večeře za 2400,-. Jídla jsou vydatná, přesto doporučujeme vzít si s sebou potraviny (konzervy, suché salámy ap. a pochutiny k načerpání energie) jako třetí denní jídlo. Jejich množství však nepřehánějte. Na začátku zájezdu od nás dostanete k zapůjčení talířek a hrníček. Lžíci (příbor, lžičku) si vezměte vlastní! Máte-li Nealkoholické nápoje si vezměte sami (nejlépe ty v prášku). V Albánii jsou ceny potravin nižší nebo stejné jako v České republice. A téměř neustále se budeme pohybovat v oblastech, kde se dají potraviny dokoupit. Též posezení v některé z mnoha albánských kavárniček a hospůdek patří k poznání této země. Na jídlo a pití během zájezdu počítejte cca 7-10 EUR na den (zejména jenom na oběd), tj. celkově tedy maximálně 100 - 150 EUR na celou dobu zájezdu.

Doprava: V rámci zájezdu bude doprava zajištěna klimatizovaným autobusem.

Klimatické poměry: Po celém pobřeží Jadranu je v červenci teplé a příjemné slunečné počasí s maximálními denními teplotami až k 30°C. V horách počítejte s mírně chladnějšími teplotami a možností deště.

Jak se zabalit: To nejdůležitější, co si nelze zapomenout doma, je identifikační doklad – cestovní pas, který nadále doporučujeme.
Z dalších potřebných věcí na cestu znovu připomínáme tmavé brýle (a náhradní dioptrické brýle - pokud je potřebujete), opalovací krém s vyšším UV filtrem, plavky, lžíci (příbor), plastikovou láhev (o obsahu aspoň 2 litry), základní léky nebo léky, které pravidelně užíváte.
Množství oblečení nepřehánějte, na jadranském pobřeží bude teplo, takže spíše lehké letní. Nicméně do hor raději pláštěnku a do měst případně deštníky. Albánci jsou převážně muslimové, a proto je vhodné ve městech nosit dlouhé kalhoty a alespoň trička s krátkým rukávem, popřípadě pro ženy pak dlouhou sukni. Velmi krátké kalhoty a minisukně jsou vysloveně nevhodné. Alespoň jeden svetr a na procházky do přírody dobře rozšlápnuté nepromokavé turistické boty s neklouzavou podrážkou jsou rovněž zapotřebí.
Je nutné dodržet váhový limit zavazadel maximálně 15 kg! Po našich předchozích zkušenostech a vzhledem k nedostatečným úložným prostorům, zdůrazňujeme, že nemůžeme přijmout batohy s konstrukcí (krosny)! Kufry nebo pevné tašky jsou totiž mnohem praktičtější. Zabírají méně místa a daleko snadněji a rychleji se ukládají do úložných prostorů autobusu. Doporučujeme, abyste měli dvě zavazadla. Jedno větší uložené dole a jedno menší s osobními věcmi, jídlem a pitím nahoře při sobě. To můžete využít při pěších túrách nebo delším pobytu mimo autobus (Tirana aj.)

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí, aj. není v ceně zájezdu zahrnuto a účastníci si je hradí z vlastních prostředků. Albánskou měnou je 1 lek (ALL). Současný kurz je přibližně: 100 ALL = cca 20,6 Kč. Ceny potravin a základních životních potřeb jsou v Albánii přibližně stejné, někdy i nižší než u nás. Za dobré jídlo v restauraci zaplatíte od 300 do 800 leků. Vstupné se platí jen do nejvyhlášenějších památek (Butrint, Apollonia, Rozafat). Je dosti těžké odhadnout přesnou částku potřebnou na vstupy, neboť vstupné a možnosti slev se někdy i dost výrazně mění rok od roku, ale i podle toho, který hlídač je právě u památky přítomen. Celkem by vám ale na vstupy v Albánii mělo stačit cca 2 500 leků (tj. cca 500-600 Kč). Albánské leky nelze směnit v České republice, stejně tak je velmi obtížné v Albánii směnit české koruny. Doporučujeme tedy jako kapesné nějakou všeobecně uznávanou směnitelnou měnu, nejlépe euro.

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Co se týká zásuvek, používá se klasická dvoukolíková vidlice tzv. eurozástrčka. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.eu/zasuvky/albanie- OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon: Při cestách po Albánii dnes už není problém najít signál pro mobilní telefon, protože mobilní síť pokrývá téměř 90 % albánského území. Telekomunikace patří mezi nejrychleji se rozvíjející odvětví služeb. Už v roce 2005 došlo k plné liberalizaci telekomunikačního trhu a prodej mobilních telefonů zaznamenal velký nárůst. Volací kód Albánie je +355.

Internet: Ve větších městech jsou běžně dostupné levné internetové kavárny. Rychlost internetu bývá pomalejší, než na jakou jsme zvyklí v České republice, a problémem také bývají výpadky elektřiny.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.