Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 021, 022 Z KATALOGU NA ROK 2019

ANDALUSIE - PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Córdoba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé vesnice, Ronda - kolébka corridy či pravěké jeskyně. Vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, to je Andalusie. Na jaře zažijete svátek patií v Córdobě a na podzim pouť San Miguel v Torremolinos.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Malaga - El Torcal. Odlet do Malagy, transfer do hotelu a večeře. Výlet do pohoří Torcal: Antequera s maurskou pevností a řadou kostelů. Turistika v přírodním parku El Torcal - vápencové skály, jarní květena a orchideje, nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování růžových plameňáků u Laguny Fuente de Piedra.

3.den: Sevilla. Mandloňová cesta přes N.P. Fuente de Piedra do kdysi nejbohatšího města Španělska - perly Andalusie Sevilly (UNESCO): katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emirů, zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, zahrady Maria Luisa.

4.den: Jerez de la Frontera, Cádiz, Gibraltar. Podél N.P. Donana do Jerez de la Frontera: město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa María. Cádiz: katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz. Variantně dle počasí a politické situace návštěva Gibraltaru - britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou: Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol (31-32 EUR), opice, vyhlídka na Afriku, nebo koupání na písečných plážích Cádizu či na pobřeží Costa del Sol.

5.den: Ronda, Garganta del Chorro, Costa del Sol. Pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda: kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy. Místní speciality a vína, nebo turistika do kaňonu řeky s výhledy, cestou bílých „pueblos blancos“, nahlédnete do geologického divu - propasti Garganta del Chorro, koupání na Costa del Sol. Večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca (30 EUR).

6.den: Odpočinek u moře (Malaga, nebo Córdoba). Pohoda u moře i bazénu v Torremolinos a procházka podél pobřeží, nebo individuálně vlakem do Benalmadeny (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistikou), nebo vlakem do Malagy (historické centrum, Picasso). Fakultativně maurská cesta na sever Andalusie: Dolmen de Menga (nejzachovalejší dolmen Evropy), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla. Córdoba: maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita, kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na „Slavnost pátií“, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky.

7.den: Granada. Celodenní výlet do města Granada: jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců - Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura, Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu. Cesta krajem bílých horských vesniček „Las Alpujarras“, Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada. Návrat na místo ubytování.

8.-9.den: Frigiliana, Nerja, Malaga - Praha. Po pobřeží Costa del Sol na „Balkón Evropy“ a za bílými vesničkami, Frigiliana (keramika), místní trhy a turistika v kaňonu s levadou, nebo maurská zřícenina s úchvatnými výhledy. Nerja na útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, vyhlášené pochoutky tapas. Přístavní Malaga: „Jednoruká“ katedrála, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba, archeologické muzeum, ruina Castillo de Gibralfaro. Transfer na letiště a odlet domů.

Pozn. CK si vyhrazuje právo přesunu dnů dle počasí.

Délka tras: letadlem 4600 km, autobusem 850 km, pěšky 5x 3-6 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-32 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (021): 2.5. - 10.5. 2019
cena v Kč: 23 990,-

Termín (022): 26.9. - 4.10. 2019
cena v Kč: 23 990,-

V ceně je: Letecká doprava, doprava místním autokarem, 7x ubytování v hotelech, 7x snídaně, 6x večeře, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není: fakultativní výlet Córdoba (800 Kč), záloha na vstup do Alhambry s rezervací (700 Kč), 1-lůžkový pokoj (3900 Kč), MHD, ochutnávky a spropitné pro řidiče, pobytová taxa.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu. Cestovní doklad musí být platný ještě 6 měsíců po návratu do ČR (ověřte si jeho platnost ještě před odjezdem. Nadále však doporučujeme cestovat s cestovním pasem. Od 26. června 2012 dle novely zákona platí samostatný pas pro děti. K překročení hranice s členským státem Evropské unie lze jako doklad použít i platný občanský průkaz. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem, pak doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče.
Doporučujeme s kopiemi dokladů jezdit na výlety, originál ponechat v hotelu na recepci nejlépe v trezoru. Pro případ ztráty dokladů doporučujeme všem účastníkům vzít s sebou 2 fotografie pasového formátu a kopii pasu, které si uložte na jiné místo, než budete mít ostatní doklady a finance. Předejdete tak zbytečným komplikacím při vyřizování náhradních dokladů, kdy je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázově cestě do ČR.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Španělsko je zemí, ve které nehrozí žádná zvýšená zdravotní rizika. Vyplatí se stejná opatrnost jako při cestě do jakékoliv jiné destinace. Pro vstup do těchto zemí sice žádné očkování povinné není, přesto Vám doporučujeme následující. Nejprve si zkontrolujte, zda od posledního očkování proti tetanu neuplynulo více než 10 let. Kdyby ano, nechte se přeočkovat.

Ubytování: Zajištěno je 7x ubytování v hotelu, tj. 4x v pěkném hotelu v přímořském letovisku Torremolinos (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením, hotel má venkovní bazén), 3x hotel v horách u Antequery. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek. Torremolinos je atraktivní a turisty vyhledávané letovisko na Costa del Sol, moderní architektura hotelů, restaurací a barů ve čtvrti Torre podle středověkých mlýnů s širokými možnostmi noční zábavy. Podél celého pobřeží vede krásná pěší promenáda, která spojuje Torremolinos se sousední Benalmadenou. Turistika je zde díky báječným klimatickým podmínkám téměř celoroční. Hotel v horách umožňuje relaxaci v klidném prostředí a odpadají dlouhé cesty ráno a večer za programem.
Popis ubytování neberte závazně - aktuální a závazné informace obdržíte v informačním dopise.

Strava: Strava je formou polopenze - snídaně servírovaná / formou bufetu. V hotelu v Torremolinos jsou snídaně i večeře formou bohatého bufetu, u Antequery je snídaně i večeře servírovaná. Nápoje nejsou v ceně večeří a platí se zvlášť obsluze. Polopenze na zájezdu začíná pozdní večeří 1. den, končí snídaní 8. den.
Popis stravy neberte závazně - aktuální a závazné informace obdržíte v informačním dopise.

Doprava: Doprava je zajištěna letecky z Prahy do Španělska a zpět. Na místě je zajištěn španělský klimatizovaný autobus. Na Gibraltarskou skálu je možné využít fakult. mikrobusy/taxi (cca 35€ dle kurzu/osoba). CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k aktuálnímu letovému řádu.

Jak se zabalit: Doporučujeme mít s sebou kopie cestovního dokladu, se kterým se budete prokazovat u vstupů do památek (pro získání slevy, studenti do 26 let, senioři nad 65 let) a dále 2 pasové fotografie pro případ odcizení dokladu (lze ev. vyfotit i na místě v Torremolinos). Během zájezdu mějte peníze, prosím, uschované na více místech, může dojít k odcizení. Praktický na cesty je money belt (bezpečnostní ledvinka). Dále doporučujeme pohodlné boty, vrstvené pohodlné oblečení, deštník či pláštěnku, plavky (pokud je v programu prostor a je roční období na koupání), fotoaparát, léky, opalovací krém. Nedoporučujeme vozit s sebou potraviny, které se rychle kazí. Během zájezdu bude možné nakoupit si čerstvé v obchodech, supermarketech, event. na místních trzích. Doporučujeme také vzít si ISIC, ITIC, nebo podobné průkazy, pokud máte, někde je možné zajistit slevu na vstupném. Hromadné vstupné vyřizuje v případě vašeho zájmu průvodce.

Valutové vybavení: Celková orientační částka na vstupy je minimálně 90 € (jednotlivé částky na vstupy budete mít vypsány v informačním dopise). Na ochutnávky, suvenýry a další vstupy dle zájmu doporučujeme minimálně dalších 20 €. Měnou ve Španělsku je euro (€). V hotelu i městech lze využívat běžných mezinárodních platebních karet.
Upozornění: Ceny vstupů se každoročně zvyšují, někdy i během sezóny. Vstupné do Alhambry (záloha 700 Kč) je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na určitý čas.
Výlety: Některé výlety jsou fakultativní, příplatek je za dopravu a nezahrnuje vstupné. Pokud se nechcete zúčastnit je možné využít den k relaxaci na plážích, koupání v moři či bazénu a využití hotelových služeb a výletů požádaných a doprovázených českým delegátem. Je možnost si také připlatit výlet do Córdoby (800 Kč). Pro ty kteří si tento výlet nepřiplatí a měli by o něj dodatečně zájem, je možno si ho připlatit až na místě u průvodce, který Vám sdělí aktuální cenu výletu v eurech.

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Co se týká zásuvek, používá se klasická dvoukolíková vidlice tzv. eurozástrčka. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.eu/zasuvky/spanelsko- OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.