Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 442 Z KATALOGU NA ROK 2019

PROGRAM ZÁJEZDU 442: BRAZÍLIE - PRODLOUŽENÍ O OSTROVY ITAPARICA, FRADES, BOIPEBA A TINHARÉ

Poznávací okruh letadly a lodí po největší zemi Latinské Ameriky. Výběr toho nejlepšího, co Brazílie může nabídnout. Nejpůsobivější vodopády světa Iguaçú s navštěvou Itaipú, druhé nejvýkonnější hydroelektrárny na světě. Návštěva Pantanalu, ráje zvířat a největších mokřadů světa. Tři dny pobytu v Amazonii, v největším deštném pralese na světě. Noc a den plavby po nejmohutnějším veletoku světa Amazonce. Velmi blízká setkání s exotickými zvířaty a veselými Brazilci. Okouzlující Rio de Janeiro a temperamentní Salvador da Bahia. Pobřeží Atlantiku s kokosovými plážemi a mořskými želvami. Prodloužení o pobyt na tropických ostrovech Itaparica, Frades, Boipeba a Tinharé.

PROGRAM ZÁJEZDU 442: PRODLOUŽENÍ O OSTROVY ITAPARICA, FRADES, BOIPEBA A TINHARÉ

1.-4.den: Praha - Rio de Janeiro. Let do Brazílie. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Açúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovado (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, Ipanema, Arpoador, stadion Maracaná. Procházka centrem města, Muzeum zítřka, královský palác, katedrála. Temperamentní noční život ve čtvrti Lapa, schodiště Selarón, výhled z Dois Irmaos (533 m), návštěva favely. Přelet do Foz de Iguaçú.

5.-6.den: N.P. Iguaçú. Prohlídka Iguaçú, největšího systému vodopádů na světě (až 2,5 km široké) z argentinské i brazilské strany. Celkový pohled, procházka po horní hraně i dolním břehu. Návštěva ptačí rezervace s původním pralesem a téměř 150 druhy původního ptactva (papoušci, tukani, kolibříci...). Vnitřní i vnější prohlídka Itaipú, druhé nejvýkonnější hydroelektrárny světa, z brazilské i paraguayské strany: velín, turbíny i samotná přehrada Itaipú.

7.-9.den: Pantanal. Přelet do státu Mato Grosso, do oblasti Pantanalu u hranic s Bolívií a Paraguayí. Unikátní systém husté pralesní džungle, suchých stepních oblastí, ale především největší a nejkrásnější bažiny na světě se stovkami druhů ptactva a ryb a desítkami druhů plazů a savců, obývané říčními vydrami, anakondami, varany a leguány, tapíry, mravenečníky, pumami a jaguáry, opicemi aj. Přesun na farmu na legendární silnici Transpantaneria. Výlet na lodi po mokřadech, procházka bažinou na koních (i pro začátečníky), pozorování ptáků, velkých kajmanů černých (Jacaré), kapybar a dalších exotických zvířat. Unikátní zážitek blízkých setkání se zvířaty. Výtečná místní kuchyně.

10.-14.den: Amazonie. Plavba Manaus - Santarém. Přelet do nejvýznamnějšího říčního přístavu a centra celé Amazonie - Manausu: opera Teatro Amazonas, tržnice - nezbytný nákup houpacích sítí. Třídenní expedice po Amazonii a do pralesa: fascinující barevné snoubení řek Solimoes a Rio Negro (jímž vzniká brazilská Amazonka), říční delfíni, návštěva komunit indiánů, lov piraní, noční pozorování zvířat, techniky přežití v džungli a poznávání rostlin. Celodenní a noční plavba s místními lodí po Amazonce, spaní v houpací síti! Přístav Santarém. Za příznivých časových okolností návštěva Alter do Chao: nádherná bílá písečná pláž a koupání v přítoku Amazonky Rio Tapajós uprostřed pralesa.

15.-16.den: Santarém - Brasília - Salvador (da Bahia). Přelet přes hlavní město Brasíliu: za příznivých časových podmínek možnost kratší prohlídky města - futuristického architektonického experimentu O. Niemeyera z 50. let (UNESCO), zpět k oceánu do státu Bahia. Pulsující a roztančené, první hlavní město Brazílie - Salvador (UNESCO) - perla portugalského koloniálního baroka a centrum afrobrazilské kultury (karnevaly, bojový tanec capoeira): centrum Pelorinho, Trh s otroky. Výtah, jenž spojuje dvě rozdílná města. Nejstarší maják v Americe. Vesnička s projektem na záchranu mořských želv. Tropické pláže, teplý oceán a kokosové pobřeží. Pohodový noční život.

17.-21.den: Itaparica a Frades, Boipeba a Tinharé. Výlet lodí na ostrovy Itaparica a Frades v Zálivu všech svatých. Trajektem, busem a rychlým člunem do tropického ráje na ostrovy Boipeba a Tinharé. Nekonečné, liduprázdné pláže Atlantiku, usměvavé černošky, plovoucí bar, možnost šnorchlování, projížděk na kajaku, kokosové háje, kolibříci, plody moře. Morro de Sao Paulo - ostrovní vesnička s nočním životem, dobrým jídlem, brazilským národním koktejlem caipirinhou a tirolesou, adrenalinovou lanovou skluzavkou. Návrat do Salvadoru.

22.-23.den: Salvador - Praha. Odlet domů.

Poznámka. V programu může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech nebo časech plavby po Amazonce. Aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz.

Délka tras: letadly 27 000 km, lodí 800 km, po zemi 400 km, pěšky 6x 4-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 27-33 °C, voda 24-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (442): 19.10. - 10.11. 2019
cena v Kč: 111 990,-

V ceně je: Doprava. Třídenní expedice za amazonskými indiány a do pralesa, s plnou penzí. Celodenní výlet do Pantanalu s obědem. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Brazílie a přelety Rio - Iguaçú - Cuiabá - Manaus a Santarém - Salvador včetně tax a poplatků, lodí po Amazonce z Manaus do Santarému, lodě na ostrovy Itaparica, Frades, Boipeba a Tinharé (442), nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (dálkové busy, metro). Ubytování: 442 - 20x hotely, lodže a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x na lodi v zavěšených hamakách. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 442: 17 600 Kč (20x), 1x na lodi není možný. Strava: 442 - 21x snídaně, při výletu do Pantanalu 1x oběd, při 3-denním výletu v Amazonii plná penze.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu. S Brazílií máme bezvízový styk, proto není nutné vyřizovat víza předem (Vízum k turistickému pobytu do 90-ti dnů není potřeba). Pro případ ztráty doporučujeme vzít si s sebou na zájezd kopii titulní stránky Vašeho pasu. Zároveň si vezměte 1 kopii titulní stránky pasu navíc pro průvodce; bude ji potřebovat pro nákup některých jízdenek, zajišťování výletů apod.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Doklad o očkování (mezinárodní očkovací průkaz) se u občanů evropských zemí nevyžaduje, pokud do Brazílie necestují z jiných jihoamerických zemí s rizikem žluté zimnice.
Při cestách do okolí řeky Amazonky a vnitrozemí velmi doporučujeme nechat se očkovat proti žluté zimnici (yellow fever), vhodné je také očkování proti hepatitidě typu A i B a proti tyfu (především při dlouhodobějším pobytu v zemi). Při cestách do oblasti Amazonie je rovněž doporučeno užívání antimalarik. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování u obou vždy po 10 letech).
Hlavním preventivním opatřením je ochrana proti komářímu bodnutí - používání repelentů, chránění těla oděvem, zj. se doporučují dlouhé nohavice, moskytiéry jak na spaní tak přes obličej.
Před cestou do Brazílie doporučujeme vše podrobně zkonzultovat s odborníky v centrech cestovní medicíny.

Ubytování: Spát budete v hotelech a penzionech - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x na lodi v zavěšených hamakách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 17 600 Kč (1x na lodi není možný).

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, při 3-denních výletech v Amazonii plná penze a při výletu do Pantanalu 1x oběd. Ostatní strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Jídlo v restauracích je v Brazílii přibližně na naší cenové úrovni. Mnohdy je i levnější - zvláště tropické ovoce či rychlé občerstvení na tržištích a v jídelničkách. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou (snad s výjimkou ovesných vloček a různých lehkých a skladných "kalorických bomb"). Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou cca 20 USD na den, tzn. cca 450 USD na dobu pobytu (počítáno bez dnů, kde je zajištěna plná penze).. Vhodný může být ponorný vařič na uvaření kávy, čaje, polévky... I v Brazílii pochopitelně existují restaurace čínské, francouzské, italské aj., ale byla by škoda připravit se o ochutnávku místní kuchyně. V ní je všudypřítomné tropické ovoce, kterého je v zemi nespočet druhů. V Brazílii se jí skvěle, ať se rozhodnete pro fazole na řadu způsobů, šťavnaté steaky, ryby a mořské speciality nebo spoustu dalších specialit.
Tradičním nápojem Brazílie je samozřejmě káva. Ta pravá brazilská má být silná, horká a sladká. Z alkoholických nápojů můžete v Brazílii ochutnat cachacu, což je destilát z cukrové třtiny, a nebo caipirinhu, která se míchá se z cachacy, limetek, cukru a ledové tříště. Ochutnejte také tzv. batidas - koktejly z cachacy, cukru a ovocných šťáv. Pokud se ptáte na pivo, i to je v místních restauracích k dostání. Pivo je tu prý obzvláště dobré, točenému se říká chopp.

Doprava: Letecká do Brazílie a přelety Rio - Iguaçu - Cuiabá - Manaus a Santarém - Salvador včetně tax a poplatků, lodí po Amazonce z Manaus do Santarému, lodě na ostrovy Itaparica, Frades, Boipeba a Tinharé, nájemní (minibusy, taxi) a veřejná (busy, metro).

Klimatické poměry: Brazílie leží na jižní polokouli, proto počítejte s převrácením ročních období - nejtepleji je zde v lednu, nejchladnějším měsícem je pak srpen. Rovněž při cestě na sever teplota stoupá a naopak. V rovníkové oblasti kolem Amazonky je pak teplé klima celoročně. Nejvhodnějšími měsíci pro návštěvu Brazílie jsou listopad a prosinec, kdy tu bývá nejkrásnější příroda (podobně jako u nás na jaře). Množství srážek je závislé na ročním období, ale i v teplých měsících se můžete, především na pobřeží, často setkat s tropickým deštěm.

Jak se zabalit: Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více, protože i když se budeme snažit vždy co nejdříve ubytovat, přesto někdy budete muset překonat určitý úsek pěšky se všemi zavazadly. Kromě batohu (krosny, kufru s kolečky) na záda (rozhodně ne kufr do ruky či tašku na ramena!) si vezměte menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na kratší túry). Na cestě se setkáte s různými typy zásuvek. Raději si tedy vezměte s sebou příslušné redukce (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.). OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu (kromě třídenní expedice za amazonskými indiány a do pralesa, s plnou penzí a dvoudenní výlet do Pantanalu, s plnou penzí) a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Jednoznačně nejvhodnější valutou pro tento zájezd jsou americké dolary. Kromě zmiňovaných cca 450 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 250 dolarů. Za přístup k přírodním krásám do národních parků se totiž často musí platit a nejsou to zanedbatelné částky. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodcem zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Brazílie je v tomto ohledu trochu komplikovanější. Elektrické zásuvky jsou většinou 110 nebo 120V. Některé hotely mají ale 220V, což je spíš výjimka. (V Brazílii jsou sítě o napětí 110/120 V i 220/240 V, 60 Hz. V oblasti Rio de Janeiro, Sao Paulo, Porto Alegre a Manaus převažuje 110/120 V, v Brasilii a Recife 220 V. Ve většině hotelů jsou zásuvky na 220 V, pro zástrčky se dvěma kulatými nebo plochými kolíky. Doporučujeme adaptér..

Telefon: V každém větším městě Brazílie jsou na ulicích veřejné telefony. K používání veřejných telefonů budete potřebovat telefonní kartu. Dají se koupit v novinových stáncích po celém městě a stojí od 2.50 do 10 BRL. Každá karta je předplacená na určitý počet hovorů a při hovoru se na displeji telefonu ukazuje, kolik zbývá. Pro volání z mobilního telefonu musíte mít samozřejmě aktivovaný u svého operátora roaming. Některé typy telefonů v Jižní Americe nefungují. Informujte se proto před cestou u svého mobilního operátora nebo u prodejce mobilních telefonů, zda váš přístroj bude v jižní Americe funkční.

Internet: Internetové kavárny najdete všude ve větších městech nebo v zajímavých turistických lokalitách Brazílie.

Pošta: Známka z Brazílie do Evropy stojí 1,60 BRL, pohlednice 1 až 2 BRL. Na ulicích jsou poštovní schránky, ale spolehlivější je poslat pohled z pošty (correios). Pošty jsou ve větších městech, otevřené v pracovní dny většinou 9.00 - 18.00. Pošta v Brazílii funguje rychle a spolehlivě, ovšem trasu Brazílie - ČR zdolá zásilka tak za deset dní.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.