Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 761 Z KATALOGU NA ROK 2018

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ SCENÉRIE ČÍNY

Putování jižní a východní Čínou z Hongkongu do Šanghaje po místech, která patří jednoznačně k tomu nejkrásnějšímu, co Čína nabízí. Fantastický kraj vápencových homolí na řece Li. Pohádkové výjevy jak z jiného světa (ne náhodou se film Avatar natáčel právě zde) v národním parku Čang-ťia-ťie, umocněné procházkami, při nichž mrazí, po průhledném skleněném mostě a chodníku nad bezednými propastmi. Opěvovaná panoramata Žlutých hor s výletem na jejich nejvyšší vrchol. Třetí nejdelší a nejvodnatější veletok světa - Jang-c´-ťiang (Dlouhá řeka), jehož povodí obývá na půl miliardy lidí. Bývalé kolonie Hongkong a *Macao i jedno z největších světových velkoměst Šanghaj.

Program

1.-3.den: Praha - Hongkong. *Macao. Let do bývalé výspy Británie v Číně - Hongkongu: vyhlídka na město z Victoria Peak (552 m), projížďka double deckerem, mrakodrapy, přístav. Možnost návštěvy zábavního Ocean Parku s obřím akváriem (bývalé největší na světě) a ZOO se živými pandami. Aberdeen na jihu ostrova Hongkong s „plovoucí vesnicí“ rybářů lidu Tanka a množstvím rybích restaurací. Fakultativně výlet lodí do dříve portugalské kolonie Macaa: ruiny katedrály Sao Paolo, pevnost Monte Fort, kasína.

4.-6.den: Kuej-lin (Guilin) a okolí. Přes metropoli čínských gurmánů Kanton (Guângzhou) na Perlové řece do Kuej-linu, dle samotných Číňanů „nejkrásnějšího místa na světě“. Krasové scenérie, jeskyně Rákosové flétny, vyhlídka z vrchu Osamělé nádhery. Lung-šeng (Longsheng) - nejslavnější čínské rýžové terasy s impozantními, několik set metrů vysokými políčky. Jang-šuo (Yangshuo) - kraj světoznámých vápencových homolí. Výlety po okolí - pěšky či na pronajatých kolech: jeskyně, domorodé vesničky s trhy, rybáři lovící pomocí cvičených kormoránů. Pro zájemce výlet lodí po řece Li-ťiang.

7.-10.den: N.P. Čang-ťia-ťie (Zhangjiajie). Přejezd na severovýchod do kraje fantastických scenérií a adrenalinových zážitků. Procházky v „levitujících“ horách Tchien-c´ (Tianzi): neuvěřitelné skalní věže známé z filmu Avatar. Chodník se skleněnou podlahou na kolmé skalní stěně ve výšce 1400 m v pohoří Tchien-men (Tianmen). Nejdelší (430 m) a nejvyšší (300 m) skleněný most na světě nad čínským Grand Canyonem.

11.-13.den: Chuang-šan (Huángshan). Na východ do masivu Chuang-šan. Nejslavnější čínské přírodní scenérie Žlutých hor se 72 vrcholky: lanovkou a pěšky na nejvyšší vrchol Lotosový květ (1864 m), koupání v termálech Nachového obláčku.

14.-16.den: Šanghaj - Praha. Povodím Dlouhé řeky na východ až k jejímu ústí do Východočínského moře. Šanghaj, největší město Číny a asi nejdynamičtější město Asie: nábřeží Bund, vyhlídka z Perly Orientu, 468 m vysoké televizní věže. Možnost plavby lodí po řece Čchuang-pchu centrem města kolem nejznámějších mrakodrapů, návštěvy představení akrobatů aj. „Benátky Orientu“, jedno z osmi „vodních měst“ u Velkého kanálu a jezer při ústí Jang-c´-ťiangu - Tchung-li (Tongli): malebné středověké město vodních kanálů a typických kamenných mostů. Transfer na letiště nejrychlejším vlakem světa Maglev (až 431 km/hod). Odlet domů.


Termín (761): 20.10. - 4.11. 2018
cena v Kč: 66 990,-

V ceně je: Doprava. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: Hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7800 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (většinou na asijský způsob).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň dvě zcela volné stránky pro vepsání víz. Vízum do Číny je v ceně zájezdu (víza do Číny jsou jedny ze složitějších, proto od Vás budeme potřebovat určité podklady a dokumenty). Počítejte s tím, že od Vás budeme potřebovat Váš cestovní pas cca 2-3 měsíce předem a znovu se s ním setkáte až v den odjezdu na letišti, kde vám je spolu s letenkami a kartičkami pojištění předá náš zástupce. Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v předstihu a také je budete mít uvedeny v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu pro případ ztráty Vašeho cestovního pasu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Čína není zdravotně výjimečně riziková země. Ve velkých městech jako Hong Kong jsou dobrá zdravotnická zařízení. Před cestou proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu, japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na (krajských) hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny, protože i zde platívá, že méně někdy může být více.

Ubytování: Budete spát v hotelech a penzionech - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7800 Kč

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně většinou na asijský způsob. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám.

V Číně existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska (naučte se jíst hůlkami, není to složité). Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou (navíc všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce), snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky (horká voda bývá často k dispozici v hotelích i ve vlacích, přesto však malý ponorný vařič - spirála nemusí být na škodu). V nejlevnějších restauracích stojí jídlo asi 10-15Y , v dražších 25-70Y, pouliční bufety a stánky cca 5-10Y, čaj zdarma či 1Y, pivo 6-15Y (v Pekingu i 4Y). Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, proto počítejte s částkou kolem 15-17 US dolarů na den, tzn. cca 250-300 USD na dobu pobytu. Co se pití týče, ve Střední Asii se nejčastěji pije čaj.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme přepravovat veřejnou a nájemní dopravou: vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, minibusy, autobusy, ale také využijeme i taxi a metro.

Klimatické poměry: Rozhodnutí, kdy vyrazit do Číny, záleží především na obvyklých klimatických podmínkách v dané lokalitě. Vzhledem k obrovské rozloze země (téměř 9 600 000 km2) jsou klimatické podmínky velice rozdílné. Z klimatického hlediska lze Čínu zjednodušeně rozdělit na jižní, centrální a severní, dále pak na severozápadní a jihozápadní oblast.
Jih a východ země, které navštívíme má subtropické, při hranicích s Vietnamem, Laosem a Barmou až tropické klima. Pro jižní oblasti Číny je typické vlhké a teplé léto i jaro, kdy se teploty často blíží ke 40°C. V měsících mezi červnem a zářím se vyskytují na jihovýchodním pobřeží tajfuny, které přinášejí silný vítr a vydatné přívalové deště. Množství srážek znatelně klesá s přibývající vzdáleností od moře a také v závětrných stranách hor. Teplo bývá v jižních oblastech často až do prosince, kdy se můžete klidně koupat v moři. Zimy jsou krátké (od ledna do března), ale až nečekaně chladné. Cestujete-li tedy na jih Číny, ideálními měsíci pro realizaci cesty mohou být například duben, květen, konec září, říjen nebo začátek listopadu.
Jako příklad Hong Kong: Od října do prosince postupně klesá vlhkost vzduchu a lze očekávat příjemné teploty a slunečné dny. Minimální teploty v průběhu října/listopadu jsou v Hong Kongu 23 °C/19 °C a maximální teploty 28 °C/24 °C.

Jak se zabalit: Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více, protože i když se budeme snažit vždy co nejdříve ubytovat, přesto někdy budete muset překonat určitý (kratší!) úsek pěšky se všemi zavazadly. Kromě většího batohu (krosny) na záda (rozhodně ne kufr či tašku na ramena!) si vezměte menší batoh (můžete ho mít u sebe v letadle a na denní výlety). Vše do 20 kg váhy. S sebou rychloschnoucí, nemačkavé lehké letní oděvy, do hor větrovku, svetr, pláštěnku, pohodlnou sportovní obuv s neklouzavou podrážkou (těžké pohorky jsou zbytečné). Nejlepší ochranou před zloději je bederní pás či nátělní sáček na peníze. Některé zásuvky v Číně jsou stejné jako ty u nás, ale mají tam též několik druhů zásuvek jiných. Většinou se můžete setkat s typem zástrčky ve tvaru trojice kulatých kolíků v uspořádání rovnostranného trojúhelníka. Proto je lepší se na tuto cestu vybavit redukcí (nástavcem) - majitelé videokamer, holicích strojků apod. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.hw.cz.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst a na fakultativní akce nejsou v ceně zájezdu a účastníci si je hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250-300 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s dalšími asi 200-250 USD (dolar je pro tuto oblast nejvhodnější valutou). Vstupné na nejvýznamnější památky se pohybuje ve výši od 5 USD (na méně významných atrakcích) až po 10-25 USD. Studenti však mívají výrazné slevy. V některých objektech požadují zvláštní vstupné za fotoaparát, popř. za kameru. Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry, drobné bakšišné apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Telefon a internet: Hovory do Evropy jsou možné z komunikačních center, z telefonní budky či z hotelu nebo přes internet z internetových kaváren. Internet je v této oblasti relativně dobře dostupný.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky většinou na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.