Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 731 Z KATALOGU NA ROK 2019

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku. „Smaragdový ráj” Andamany - celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu s tropickou vegetací, průzračnou vodou, bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy, a „neindickými” domorodci, etnicky příbuznými spíše obyvatelům blízkého Thajska, Barmy a Sumatry.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Čennaj (Madrás). Let do velkoměsta Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3.-4.den: Mahábalípuram - Madurai. Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam - ostrovní chrámový komplex, největší v Indii. Prastarý Madurai - město poutníků, žebráků a bazarů: fascinující chrám Šrí Minákší.

5.-7.den: Madurai - Utakamund (Uty). Na severozápad pod Kardamonovými horami, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Modrým horám. Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) - nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

8.-11.den: Utakamund (Uty) - Mysuru (Majsúr) - Hampi. Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr - město santalového dřeva a vonných tyčinek. Posvátná Šravanabelagola, poutní místo pro džinisty se 17 m sochou božstva Bahubali - největší monolitická kamenná socha na světě. Belur: Čennakešava - jeden z nejzajímavějších hinduistických chrámů jižní Indie. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát k pobřeží Indického oceánu.

12.-13.den: Goa. Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

14.-16.den: Goa - Bombaj - Praha. Přelet na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) - Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně. Odlet domů.


*Volitelný výlet: Andamanské ostrovy.

1.-9.den: Praha - Port Blair - Čennaj. Let do Indie a dále na východ přes Bengálský záliv do správního centra Andaman. Port Blair: kobky britské věznice na Zmijím ostrově, večerní světelné představení. Návštěva Ross Island - bývalé trestanecké kolonie, první setkání s Andamanským mořem. Lodí na ostrovy Neil, Long a Havelock: šnorchlování v korálových útesech, tyrkysové moře stovky odstínů, romantický západ slunce na pláži Radhanagar, snad nejkrásnější pláži v Asii. Neil Island: rybářské vesnice Bengálců, možnost cyklovýletu, ochutnávka rybích specialit. Návrat do Port Blair, přelet do Madrásu, setkání se skupinou.

Termín: 15.11.-23.11. 2019
Cena: 20 790,- Kč

V ceně je: Letecká doprava na Andamany včetně tax, vstupní permity, místní doprava (po zemi - nájemní i veřejná, lodě, popř. kola), ubytování a snídaně (8x hotely, penziony, vybavené bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1-lůžkový pokoj za příplatek 4500 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras: letadlem 14 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 29-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (731): 23.11. - 8.12. 2019
cena v Kč: 53 590,-

V ceně je: Doprava. Loď na Sloní ostrov (Bombaj), jízda horskou úzkokolejkou v Modrých horách. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě. Ubytování: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5400 Kč (14x). Strava: 14x snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu v němž je alespoň jedna zcela volná stránka pro vepsání víza. Bližší informace ohledně vyřízení indického víza obdržíte v předstihu před zájezdem.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10 letech). Neopomeňte antimalarika (Lariam,). Otázky ohledně očkování a způsob aplikace antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny.

Ubytování: Spát budete v turistických hotelech a penzionech, ve dvoulůžkových klimatizovaných pokojích s příslušenstvím (většinou klimatizované), všechny jsou vesměs stejně vybaveny - jednoduché, ale čisté a příjemné pokoje. 1 x přejezd v nočním lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek 5400 Kč.

Strava: Kromě snídaní není strava v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. V Indii existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska. Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Co se v Indii jí? Strava se skládá převážně z vegetariánských jídel, z masa tu najdeme kuřecí, ryby, buvolí a skopové, ale v omezené míře. Upravuje se na způsob "kebabů" jak z mletého masa, tak nemletého, ale hlavně na kari. Jako příloha je nejčastěji rýže či pšeničné placky. Z těch vegetariánských uveďme například špenát se sýrem, brambory smíchané s hráškem, dal (něco jako hrachová kaše či polévka), kari fazole, Masala dosa (placka z rýžového těsta plněná bramborovou směsí), květák...Oblíbené jsou také ryby, obzvláště mořské. Téměř všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou, snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli, tyčinky apod.) a nápoje v prášku. V Indii jsou také hodně oblíbené různé sladkosti (rýžový pudink, sladká rýže se skořicí a mandlemi). Také voda nebo čaj se dá koupit téměř všude, ale přesto doporučujeme přípravky na úpravu pitné vody. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-17 US dolarů na den, tzn. cca 250 - 300 USD na dobu pobytu.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat jak veřejnými dopravními prostředky (vlaky, popřípadě komfortní dálkové autobusy, lodě), tak nájemní dopravou (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové).

Klimatické poměry: Jelikož se Indie nachází v subtropickém pásu, panují zde po celý rok poměrně vysoké teploty. Nejlepší dobou pro návštěvu jižní Indie je období naší zimy – listopad až únor, kdy je okolo 30 stupňů a slunečné počasí s osvěžujícím vánkem v přímořských oblastech. V noci je o něco chladněji, kolem 16°C. Oblačnost není téměř žádná, tudíž ani neprší.

Jak se zabalit: S sebou větrovku, rychleschnoucí a nemačkavé oblečení na převlečení, dlouhé i krátké kalhoty (krátké jen muži), neklouzavou turistickou obuv, sandály, sluneční brýle, ochranu hlavy proti slunci, krém na opalování, láhev na pití, rezervní dioptrické brýle, plavky, šití, základní léky, baterku, nůž, repelent, visací zámek, fotoaparát, malou knihu na čtení či karty ke zpříjemnění večerů...Vše do 20 kg váhy. Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více. Kromě kufru na kolečkách či krosny na záda si vezměte menší batoh (můžete ho mít u sebe v letadle a na kratší túry). Žádné speciální vybavení není nutné. Majitelé kamer apod. - nezapomeňte na případnou redukci na zásuvky. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích, www.zasuvky.hw.cz.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250 - 300 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely včetně některých dalších atrakcí s částkou celkem asi 150 USD (dolar je pro tuto oblast nejvhodnější valutou). Výše vstupného na hlavní zajímavosti je za rozumné ceny, maximálně do 5 USD. Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V Indii jsou zásuvky Typu C (dvojice kulatých kolíků).Zástrčku typu C lze rovněž použít ve spojení se zásuvkami E, F a některými typy L. Tento typ zástrčky se nachází ve většině "univerzálních" sad zástrčkových adaptorů.

Telefon: Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na některých místech je možné volat i přes internet z internetových kaváren. Čeští poskytovatelé mobilních služeb mají roamingové smlouvy s místními operátory.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.