Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 372, 374 Z KATALOGU NA ROK 2018

NIKARAGUA A CORN ISLANDS

Příjemná kombinace poznávání, turistiky a bezstarostné pohody na plážích Pacifiku i karibských ostrovů v cenově nejpříjemnější a nečekaně zajímavé a přitažlivé středoamerické zemi. Nikaragua - země jezer, sopek, tropické přírody, indiánských kultur i španělských koloniálních památek. Corn Islands - karibský ráj, kde člověk zapomene na stresy moderního světa a jenž je dosud stranou masové turistiky.

Program

1.-2.den: Praha - Managua. Odlet do Nikaraguy. Hlavní město Managua: Área Monumental, jezero, park Míru se zbraněmi zalitými do betonu, avantgardní Nová katedrála. Muzeum Acahualinca s 6000 let starými otisky lidských nohou.

3.-4.den: Granada, Masaya. Nejstarší a nejhezčí koloniální město - Granada: kostely a kláštery, muzeum soch Čorotegů, původních indiánských obyvatel země, muzeum čokolády. Výšiny Pueblos Blancos - malebná Catarina plná květin a barevné keramiky, vyhlídka na kráterové jezero Laguna de Apoyo s tyrkysovou vodou. N.P. Volcán Masaya: výjezd k obří kaldeře (635 m), procházka s výhledy do „pekelné brány“ impozantního dýmajícího hlavního kráteru. Lávová pole, Netopýří jeskyně. Město Masaya u stejnojmenného jezera: umělecké tržnice se zajímavými suvenýry.

5.-7.den: San Juan del Sur. Přejezd k Tichému oceánu. Dny tropické pohody v letovisku San Juan del Sur. Písečné pláže, rybářské bárky, početné jídelny a bary. Možnost výletů (kola, auta, lodě) na neporušené pacifické pláže.

8.-10.den: Isla de Ometepe. Přes nejužší místo Ameriky - Rivaskou šíji k Lago de Nicaragua: největší středoamerické jezero obývané endemickými sladkovodními žraloky (až 6 m). Lodí na ostrov Ometepe tvořený dvěma obřími vulkány vystupujícími z jezera - vyšší aktivní Concepción (1610 m) a vyhaslý Maderas (1394 m). Ekologický klenot primárního pralesa s opicemi, papoušky a orchidejemi, starodávné sochy a petroglyfy indiánů Čorotegů. Výstup pralesem na Maderas, sestup do kráteru. San Ramón: koupání v džungli pod 110 m vodopádem. Lodí zpět do Rivasu, přejezd na severozápad země.

11.-12.den: León - Managua. Univerzitní León pod sopkou Momotombo (1297 m, poslední aktivita 2015), vedle Granady nejkrásnější a bývalé hlavní město země: největší katedrála Střední Ameriky (UNESCO), historické koloniální centrum s 13 kostely, sochy lvů. Ruiny León Viejo (UNESCO), jedné z nejstarších španělských osad v Americe. Návrat do Managuy: možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanech nad kráterovým jezerem Tiscapa. Přelet na Kukuřičné ostrovy v Karibiku patřící Nikaragui.

13.-16.den: Big a Little Corn Island. Okružní projížďka a procházka po Velkém ostrově, dobrodružná plavba člunem po vlnách na Malý ostrov, zapomenutý kout světa - ostrov Robinsonů, kde čas ještě nejsou peníze a kde neuvidíte auto. Obyvatelé, potomci dávných pirátů, hovoří kreolskou angličtinou a vyznávají černou magii voodoo. Velká pohoda a „nabíjení baterek“ na plážích s bílým pískem a palmovými háji. Koupání v teplé (celoročně 28 °C) a průzračné vodě, možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech a u vraků lodí nebo výletů s místními rybáři na lov barracud. Exotické rybí pochoutky včetně humrů, dlouhé drinky, lenošení v hamakách a všudypřítomný Bob Marley… Návrat na Big Corn a odlet zpět do Managuy.

17.-18.den: Managua - Praha. Návrat domů.

Termín (372): 19.4. - 6.5. 2018
cena v Kč: 73 790,-

Termín (374): 18.4. - 5.5. 2019
cena v Kč: 73 790,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Nikaraguy a přelety z Managuy na Corn Islands včetně tax a poplatků (s případnou výjimkou odletových tax). Pronajaté minibusy s místním řidičem, popř. auta a taxi, lodě po Lago Nicaragua a mezi Big a Little Corn Island. Ubytování: Hotely, penziony a fincy (haciendy) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8600 Kč (na Ometepe nelze zajistit). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně. V ceně není příletová turistická karta (10 USD) a případné odletové taxy z Managuy (35 USD) a Corn Island (cca 5 USD).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: >Občané ČR mohou na území státu pobývat po dobu 90 dnů bez víza, pouze s cestovním pasem, jehož platnost je minimálně 6 měsíců. Pokud bude zajištěn let do Nikaragui přes USA bude zapotřebí vyřídit si registraci ESTA (o všem Vás však podle aktuální situace informujeme předem).
Poznámka (v případě letu přes USA): Od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku ESTA. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. březnu 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do/přes USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum.
Po příletu do Nikaragui budete také vyplňovat příletovou turistickou kartu, která je zpoplatněna částkou cca 5 USD.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Pro cestu do Střední Ameriky není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz (pokud nepřijíždíte z oblastí zasažených žlutou zimnicí). Podrobné informace o očkování a cenách jednotlivých vakcín se dozvíte na hygienické stanici a v centrech cestovní medicíny.

Pokud jde o zdravotní situaci v zemi, v pralesních oblastech se vyskytují některé tropické nemoci, přenášené komáry (např. dengue či malárie), doporučuje se proto vyhýbat místům se stojatou vodou a chránit se proti komárům různými ochrannými prostředky. Při delším pobytu v pralesních oblastech se doporučuje očkování proti žloutence A i B a také proti žluté zimnici. Mezi zdravotní rizika pro cestovatele po Nikaragui lze považovat onemocnění průjmem, parazity (améby), zánětem spojivek, příušnicemi, cholerou, malárií nebo dengue. Proto je před cestou vhodné podrobit se očkování a po návratu do ČR příslušným vyšetřením. Doporučujeme vzít s sebou mezi jinými léky proti žaludečním a střevním potížím, opalovací krém s vyšším ochranným faktorem a repelent. V souvislosti s místními hygienickými podmínkami se doporučuje pít pouze balenou vodu, loupat veškeré ovoce a zeleninu, či je dezinfikovat v antibakteriálním roztoku.
Doporučujeme všechny záležitosti ohledně očkování konzultovat s odborníky v centrech cestovní medicíny.

Ubytování: Hotely, penziony a fincy (haciendy) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek 8600 Kč.

Strava: V ceně zájezdu máte snídaně. Ostatní strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Jídlo v navštívených zemích je relativně levné, proto se budete moci bez problémů stravovat v místních restauracích a kupovat si potraviny na tržnicích či v obchodech.
Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastových lahvích s neporušeným uzávěrem.
Jídlo: Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte dostatečně tepelně upravená a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Mléko nemusí být vždy pasterizováno, ale jogurty bývají hygienicky nezávadné. Ovoce a zeleninu si před požitím raději důkladně omyjte nebo oloupejte. S výběrem jídla či vhodné restaurace vám náš průvodce ochotně poradí.
Na jídlo a pití během zájezdu doporučujeme cca 15-20 USD na den, tj. na celou dobu zájezdu cca 300-350 USD.

Doprava: Letecká do Nikaraguy a přelety z Managuy na Corn Islands včetně tax a poplatků (s výjimkou případných odletových tax). Pronajaté minibusy s místním řidičem, popř. auta a taxi, lodě po Lago Nicaragua a mezi Big a Little Corn Island.

Klimatické poměry: Nikaragua má počasí tropické v nížinách, chladnější v horských oblastech. Roční průměrná teplota je 27 °C. Nikaragua netrpí nedostatkem srážek, za rok jich naprší mezi dvěmi až šesti tisíci milimetry.
Ideální dobou pro návštěvu celé Střední Ameriky je v období od listopadu do dubna, v tuto dobu se teploty pohybují kolem 27 stupňů Celsia. V Nikaragui je velké množství činných sopek, je proto potřeba počítat s občasným zamženým počasím. Průměrní minimální teploty v dubnu jsou zde kolem 23 stupňů Celsia, naopak maximální dosahují průměrně až 34 stupňů Celsia.

Jak se zabalit: Vhodné zavazadlo pro tuto cestu je batoh do 60 litrů (typu Gemma apod., ne kufr!) a příruční batůžek. Velké zavazadlo bude většinu času na hotelích nebo v zavazadlovém prostoru při přesunech, zatímco s malým batůžkem budete podnikat výlety.
Co s sebou: Zmíněný větší batoh a batůžek pro výlety, vhodnou obuv na turistiku (postačí kvalitní tenisky), letní sandály, žabky (vhodné do sprch), oblečení do teplého počasí – trička / košile (i s dlouhým rukávem – ochrání vás před bodavým hmyzem), případně funkční prádlo, a do chladného počasí – fleesovou mikinu nebo svetr, dále kalhoty, 3/4 kalhoty / kraťasy, větrovku, šátek, plavky, ručník, pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém na opalování, sprej proti bodavému hmyzu (komáři), hygienické potřeby a léky (pokud pravidelně užíváte), baterku / čelovku, univerzální kapesní nůž, fotoaparát, dalekohled, pláštěnku, mobilní telefon (pro případnou nouzovou komunikaci s průvodcem), redukci do zásuvky. Zájemci o šnorchlování si mohou přibalit i vlastní masku a šnorchl. Pro pocit vlastního komfortu můžeme doporučit přibalit si lehký a malý spacák nebo deku.
Pro případ přeprání prádla nezapomeňte šňůrku, kolíčky a prací prášek. Jinak v turistických oblastech fungují prádelny nebo není problém si kdekoliv za 5 USD koupit tričko. Stejně tak i základní hygienické potřeby a léky jsou všude běžně k sehnání.

Valutové vybavení:
Měna:
Nikaragua – kordoba (NIO), orientační kury 1 USD = cca 29 NIO
Kapesné: Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, vstupné do památek, přírodních rezervací a národních parků a na případný nákup suvenýrů. Měna, kterou je vhodné mít s sebou, jsou americké dolary. Kromě již zmiňované částce na jídlo a pití počítejte také s určitou částkou na vstupné, které není v zájezdu. Na vstupné Vám bude stačit cca 200-250 USD. Také počítejte s částkou na suvenýry na ostatní výdaje, které máte v plánu během zájezdu realizovat. Na celou dobu zájezdu Vám tedy postačí cca celkově 600 USD - vše je pouze doporučené. Připomínáme údaje co není v ceně zájezdu a s čím je nutní počítat: příletová turistická karta (5 USD) a případné odletové taxy z Managuy (35 USD) a Corn Island (cca 5 USD).
Většina obchodů, restaurací, půjčoven automobilů a hotelů akceptuje běžné platební karty (nejrozšířenější je VISA nebo MasterCard), i když mimo Managuu je rozšířenost platebních karet nižší. Při placení v restauracích je obvyklé spropitné ve výši cca 10 %. V Nikaragui prakticky není používána jiná volně směnitelná měna než americké dolary, směna jiných valut je problematická. Směňovat USD na místní měnu (córdoba) je možné v bankách nebo v autorizovaných směnárnách (Casas de Cambio).

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V Nikaragui je elektrické napětí 110 V a zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.hw.cz- OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon: Nikaragua nezná automaty na mince, ovšem ve větších městech jsou automaty na kartu Publitel. Karty se dají koupit v Enitelu a v supermarketech. Na telefonování po zemi je karta praktická. Kromě větších měst se dá telefonovat jen ze stanic Enitelu. Pokud budete chtít volat do zahraničí, musíte zajít do Enitelu a vystát si frontu. Operátorovi sdělíte, jak dlouho budete volat a kam a operátor vám řekne přibližnou cenu, potom půjdete do boxu, kde budete čekat, než vás spojí. Otevírací doba Enitelu je 07:00-20:00 po-pá. Hovor Nikaragua - Evropa stojí kolem 5 USD za minutu.

Internet: Nikaragua už má také samozřejmě rozšířený internet. Poslední dobou se budují internetové kavárny, cena je kolem 2 USD na hodinu, v menších vesnicích je cena vyšší.

Pošta: Pošta v Nikaragui funguje rychle a spolehlivě, ovšem trasu Nikaragua - Evropa zdolá zásilka tak za dva týdny. Poštu můžete poslat z jakéhokoli města v Nikaragui. Samozřejmě platí, že jistější je poslat zásilku z větších měst, jako je Managua, León, Granada.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.