Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 904, 905 Z KATALOGU NA ROK 2019

NEPÁL - MEZI KÁTHMÁNDÚ A POKHAROU

Fyzicky i časově nenáročný zájezd pro ty, kteří chtějí poznat výjimečnou horskou zemi pod nejvyššími štíty Himálaje, ale nechtějí či nemohou vyrazit na delší náročnější treky. Skvosty hinduistické a buddhistické architektury v metropoli Nepálu - Káthmándú, Pátanu a Bhaktapuru. Město exotiky a pohody Pokhara. Výhledy na osmitisícovky - Annapurnu (8091 m), Manaslu (8163 m) a Dhaulágiri (8167 m).

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dubaj - Káthmándú. Odlet do Dubaje, přestup na let do metropole Nepálu Káthmándú: rušná turistická čtvrť Thamel. Královské náměstí Durbar s komplexem paláců. Hinduistický komplex Pašupatináth na břehu posvátné řeky Bagmátí s ghátem na spalování mrtvých, jedna z největších stup na světě Boudha s přilehlým buddhistickým klášterem. Svatyně Swayambhunath (Opičí chrám, UNESCO) s nádhernými vyhlídkami na město i okolní hory.

4.den: Nagarkot, Bhaktapur. Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Architektonický skvost a další královské město Bhaktapur, významné centrum řezbářské a hrnčířské výroby.

5.den: Káthmándú - Pokhara. Přejezd po více než 200 km dlouhé Prithvi Highway z Káthmándú do Pokhary. Kouzelné výhledy na Malý Himaláj, divokou řeku Trisuli, zelená rýžová políčka a snad i štíty Ganeshe (7422 m) a Manáslu (8163 m). Pokhara: pohodová atmosféra podhorského střediska, pohádková podívaná od jezera Phewa Tal na zasněžené velikány s největším převýšením na světě (Pokhara: 800 m - Annapurna: 8091 m).

6.den: Sarangkot, Devil Fall, Gupteshwor. Vyjížďka na vrch Sarangkot nad Pokharou: panorama skupiny velehor kolem Annapurny, výhledy na strmý štít Machhapuchhre (Rybí ocas, 6997 m) a za dobré viditelnosti i na vzdálenější Dhaulágiri (8167 m) a Manáslu (8163 m). Odpoledne volný program s možností výletu k vodopádům Davis Falls a přilehlému jeskynnímu komplexu Gupteshwor Mahadev nebo na vrch Ananda nad jezerem ke stúpě Šanti, tzv. Pagodě světového míru. Případně možnost projížďky na loďce po jezeře Phewa.

7.den: Pokhara - Káthmándú. Zastávka v Bandipuru: tradiční horská vesnička s výhledy na himálajské vrcholky.

8.-9.den: Pátan, Káthmándú - Praha. Bývalé královské město - historický Pátan (UNESCO): Durban Square s chrámem Krishna Mandir s 21 věžičkami a zdobenými paláci. Odlet domů.

Délka tras: letecky 16 000 km, auty 600 km
Počasí: vzduch 16-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (904): 22.3. - 30.3. 2019
cena v Kč: 42 990,-

Termín (905): 22.10. - 30.10. 2019
cena v Kč: 42 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, auta po trase Káthmándú-Pokhara a zpět. Transfery z a na letiště (Dubaj, Káthmándú), transfery v Káthmándú (Pašupatináth, Swayambhunath). Ubytování: 6x 3* hotely (4x Káthmándú, 2x Pokhara) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 4000 Kč. Strava: 6x snídaně v hotelech v Nepálu. V ceně není: vízum do Nepálu (25 USD - při příletu), místní doprava mimo uvedené. Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Cena 650 Kč. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Ke vstupu do země je třeba platný cestovní pas ČR (s minimální platností alespoň 6 měsíc po skončení zájezdu) s platným vízem. Pokud cestovatel přijíždí z oblastí nákazy žluté zimnice, musí doložit mezinárodním očkovacím průkazem, že očkování proti této nákaze podstoupil.
Nepálské vízum: Po příletu do Kathmandu si za asistence průvodce zakoupíte nepálské vízum (není v ceně zájezdu) v hodnotě 25 USD. Je třeba mít připraveny minimálně 2 pasové fotografie!
Doporučení: Vezměte s sebou 2 kvalitní fotokopie svého pasu – stranu s fotografií a 2 fotografie, pro případ ztráty pasu. Vzhledem k tomu, že případné vyřízení náhradního cestovního dokladu je komplikované, doporučujeme pas mít uložen vždy tak, aby nemohlo dojít k jeho ztrátě nebo odcizení. Stejně tak doporučujeme mít většinu peněz uloženou odděleně.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Při cestách do Nepálu doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu, tetanu a obrně, při delším pobytu i proti japonské encefalitidě a meningokové meningitidě. V jižních partiích Nepálu hrozí i nákaza malárií. Zvážit lze dle navštívené oblasti a ročního období i antimalarika. Výběr očkování je třeba konzultovat s odborníkem na cestovní medicínu na krajských hygienických stanicích nebo v očkovacích centrech.

Ubytování: Vouchery na ubytování bude mít u sebe pan průvodce. Zajištěn bývá 4x nocleh v hotelu 3* v Kathmandu, 2 x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře. Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

Strava: V ceně zájezdu je 6x snídaně (Kathmandu, Pokhara). Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů. Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjimečně nebo v omezeném rozsahu. Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo. Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně.
Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 70 do 450 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...).
Doporučujeme pít nápoje pouze v originálním balení (1l balené vody cca 10 Kč), při nákupu zkontrolujte, zda není porušen uzávěr. Taktéž na čištění chrupu doporučujeme použít balenou vodu.

Doprava: Připomínáme co je v ceně zájezdu: letecká doprava včetně letištních tax, transfery z letiště do hotelu a zpět v Kathmandu, transfery autem / mikrobusem z Kathmandu do Pokhary.
V ceně zájezdu není zahrnuta místní doprava v Kathmandu a v Pokhaře: Předpokládá se, že k návštěvě vzdálenějších míst využijete taxíků, které jsou v této zemi pro turisty velmi levné. O ceně je třeba vždy smlouvat, ale s tím vám dozajista pomůže váš průvodce. Nejčastější ceny dopravy taxíkem po Kathmandu či Pokhaře se pohybují v relaci 300 - 500 NR, tedy 70 - 100 Kč.

Klimatické podmínky: V Nepálu vládne klasické monsunové počasí. Období dešťů je od června do září, nejlepší měsíce pro trekking jsou na jaře duben a květen, na podzim konec září, říjen a počátek listopadu. Tak se lze vyhnout dešťům a vlhku v létě a sněhu a mrazu v zimě. Většina ubytovacích zařízení nemá žádné topení ani klimatizaci, v létě je období dešťů. Jih Nepálu je teplejší se subtropickým počasím, s postupem na sever přibývá nadmořská výška a s ní se mění klima na horské až vysokohorské se všemi běžnými znaky.

Jak se zabalit: Vezměte s sebou 2 kvalitní fotokopie svého pasu – stranu s fotografií a 2 fotografie, pro případ ztráty pasu. Vzhledem k tomu, že případné vyřízení náhradního cestovního dokladu je komplikované, doporučujeme pas mít uložen vždy tak, aby nemohlo dojít k jeho ztrátě nebo odcizení. Stejně tak doporučujeme mít většinu peněz uloženou odděleně. Doporučujeme vybavit osobní lékárničku nejenom léky, které pravidelně užíváte, ale také analgetiky a léky na žaludeční a střevní potíže (Endiaron, Smecta, Hylac…). Doporučujeme i balené dezinfekční ubrousky. Na palubu letadla doporučujeme vzít fotoaparát, videokameru nebo dalekohled. Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, zbraně a jejich imitace.
Do kabiny letadla smíte vzít pouze malá množství tekutin a to jak v příručním zavazadle, tak u sebe. Tekutiny musí být v malém balení do max. objemu 100 mililitrů. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu. Tekutinami se rozumí (voda a další nápoje, krémy, pleťová mléka a oleje, parfémy, spreje, gely včetně šamponů a sprchových gelů, nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pasty včetně zubní). Doporučujeme pro začátek zájezdu vzít s sebou láhev balené vody apod. (do velkého zavazadla, které nepůjde na palubu), pro případ, že nebude možnost si ji hned zakoupit.

Valutové vybavení: V Nepálu se platí nepálskou rupií (označovaná zkratkou NR nebo NPR). 10 Kč je dle aktuálního kurzu cca 44 rupií. Mezinárodní platební karty jsou akceptovány ve větších obchodech, bankomaty naleznete ve větších městech, ovšem vzhledem k častým, byť krátkodobým výpadkům proudu nemusí být vždy funkční. Proto doporučujeme hotovost v USD nebo EUR. 10 NPR (nepálských rupií) = cca 2,40 Kč, 1 USD = cca 103 NPR. Menší spropitné je očekáváno (taxi, restaurace, pouliční prodej apod.).
Orientační ceny vstupného:
Durbar Square v Káthmándú 1000 NPR
Swoyambhu 200 NR
Patan - 1000 NR
Bhaktapur - 1500 NR
Pašupatinath - 1000 NR
Sarangkot / Pokhara - 60 NR
Devis Fall / Pokhara - 30 NR
jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

Celkově počítejte s částkou na vstupné cca 4000 NPR.

Nákup suvenýrů:
Nepál je ideálním místem na nákup suvenýrů či dalšího zboží všeho druhu. Od oblečení, přes keramiku či výrobky ze dřeva, až po nepálské starožitnosti (s těmi však jen opatrně).

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 220 V, není potřeba adaptér na spotřebiče se zástrčkou bez ochranného kolíku („nuláku“). Není problém dobíjet baterie do mobilních telefonů, fotoaparátů a videokamer v hotelích. Bohužel, v Nepálu je obvyklé, že elektřina funguje dosti nepravidelně. A to i ve velkých městech. Svíčka a zápalky tak patří k běžnému vybavení hotelového pokoje. Malá baterka se vám tak může hodit.

Telefon a internet: Mezinárodní hovory z pevné linky jsou možné z hotelů či pošt. Nejlevnější je ale volání přes internet z pouličních stánků či internetových kaváren. Z českých mobilních operátorů má s nepálský operátorem smlouvu pouze T-mobile. Internetové kavárny najdete ve městech za nízkou cenu (20–80 NRs/hod) na každém rohu. Internetové spojení se v Nepálu rozšířilo kvapnou rychlostí. V Kathmandu a v Pokhaře se na wifi připojíte prakticky kdekoliv, dokonce i už na známějších trecích najdete téměř každý večer wifi síť.

Pošta: Nevhazujte pohledy do poštovních schránek (velké riziko ztráty), ale raději zajděte přímo na poštu a zde u přepážky pohlednici podejte. Rovněž většina hotelů vám poslání za malý poplatek zprostředkuje. Další možností je nechat si poslat pohled přímo z místa nákupu. Pohlednice se známkami lze běžně zakoupit na ulici. Doručení do ČR trvá cca 21 dní.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.