Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 701, 702, 703 Z KATALOGU NA ROK 2019

KÉRALA - ZA TYGRY I PLÁŽEMI INDICKÉHO OCEÁNU

Kérala - nejjižnější část Indie každého okouzlí svou historií, kulturou a kořením. Prohlídka čajových plantáží i pozorování divoké zvěře, včetně návštěvy tygří rezervace. Plavba tradičním hausbótem kettuvalam po lagunách a mezi ostrůvky s palmovými háji a plantážemi s exotickými plodinami. Koupání a odpočinek na plážích Indického oceánu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Trivandrum - Kóvalam. Let do hlavního města indického státu Kérala - Thiruvananthapuram, známého též jako Trivandrum. Transfer do plážového střediska Kóvalam. Odpočinek a koupání na plážích Indického oceánu, návštěva hlavního města: chrám Šrí Padmanabhasvámí, muzeum Puthe Maliga.

4.-5.den: Allépi, Kumarakom. Plavba tradičním hausbótem spletí ostrůvků, kanálů a lagun v okolí města Allépi (Alapuža). Nekonečné háje kokosových palem, plantáže exotických plodin, rýžová políčka a poklidný život vesničanů. Městečko Kumarakom na břehu jezera Vembanad: výlet do ptačí rezervace, možnost ájurvédských masáží.

6.-7.den: Tygří rezervace Périjár. Cesta do pohoří Západní Ghát, tygří rezervace Périjár, možnost volby některého z programů - projížďky lodí po Périjárském jezeře (zdroj vody pro stáda slonů, sambary, opice, tygry), pěšího výletu s místním průvodcem do džungle, projížďky na slonech či džíp safari.

8.-10.den: Perijár - Munnar - Kóčin. Průjezd Kardamonovým pohořím s dechberoucími výhledy do městečka Munnar obklopeného čajovými plantážemi. Návštěva zahrady koření, továrny na zpracování čaje nebo muzea čaje. Návrat na pobřeží do historického města Kóčin: palác Mattančerri, židovská čtvrť se synagogou Paradésí, kostel sv. Františka s hrobem mořeplavce Vasco de Gamy. Procházka okolo hradeb Fort Kóčin, skvělé a levné seafood restaurace. Večerní představení tradičního tance kathakali s malovanými tanečníky.

11.-14.den: Varkala - Trivandrum - Praha. Odjezd na nejkrásnější pláž jižní Indie - Varkalu pod vysokým útesem. Dva a půl dne pohody u moře s koupáním, skvělým jídlem, nákupy a ájurvédskými masážemi. Návrat do Trivandra, odlet domů.

Délka tras: letadlem 16 000 km, po zemi 800 km, lodí 100 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-35 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (701): 4.2. - 17.2. 2019
cena v Kč: 47 990,-

Termín (702): 24.11. - 7.12. 2019
cena v Kč: 47 990,-

Termín (703): 3.2. - 16.2. 2020
cena v Kč: 47 990,-

V ceně je: Doprava. Plavba hausbótem s plnou penzí. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Trivandra včetně tax a poplatků, po trase pronajatý mikrobus, hausbót. Ubytování: 10x hotely, 1x hausbót - vše 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 701,702,703 - 9400 Kč (11x), 704,705: 16 200 Kč (25x). Strava: 10x snídaně, 1x plná penze na hausbótu. V ceně není vízum do Indie a jeho vyřízení (2100 Kč).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas (s platností minimálně 6 měsíců po návratu zpět do ČR). Je nutné, abyste v pase měli alespoň 1 volnou dvojstránku. Občané ČR potřebují pro vstup do Indie platné vstupní vízum. Toto vízum není součástí ceny zájezdu. Indické turistické vízum je možno zajistit prostřednictvím naší CK za cenu 2100 Kč.
Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete 10x v hotelu ** až ***, 1x na luxusním hausbótu (vše dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, většina s klimatizací). 1-lůžkový pokoj možný za příplatek 9400 Kč (11x).

Strava: V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně (10x) a 1x plná penze na hausbótu. Ostatní strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Jídlo v Indii je relativně levné, proto se budete moci bez problémů stravovat v místních restauracích a kupovat si potraviny na tržnicích či v obchodech. S výběrem jídla vám ochotně pomůže průvodce. Z domova si nemusíte brát žádné zásoby, maximálně müsli tyčinky a vhodnou dezinfekci žaludku v podobně oblíbeného alkoholu. Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastových lahvích s neporušeným uzávěrem. Nikdy nepijte vodu z vodovodu a nevyužívejte ji ani k čištění zubů. Balená pitná voda je běžně ke koupi, stejně jako slazené limonády. Jídlo: Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte teplá a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Ovoce a zeleninu si raději před požitím důkladně omyjte nebo oloupejte. Indie – hlavní jídlo v levné restauraci 100 – 200 INR. Ceny níže jsou pouze přibližné. Alkohol je v  Indii velmi drahý – pivo od 150 INR, rum 120 INR.

Orientační ceny potravin:
voda balená 1 l od 15 INR
Cola, Fanta 2 l od 55 INR
ovocný džus 1 l 150 INR
pivo od 150 INR
místní rum 0,2 l 60 INR
mléko 1 l 30 INR
chlebová placka 20 INR
jogurt 10 INR
sušenky 100 g od 10 INR
čaj 10 INR
ovoce, zelenina 1 kg 20–30 INR
rajčata 1 kg 25 INR

Doprava: Po celou dobu zájezdu budeme využívat pronajatý minibus, který nás doveze až na pláž ve Varkale. Doprava na letiště před odletem bude zajištěna taxi. 23 hodin se budeme plavit na luxusním hausbótu spletí kanálů a jezer. V ceně zájezdu je i plavba lodí na Périjárském jezeře.

Klimatické poměry: Počasí v Indii závisí na vzdálenosti od rovníku a konkrétních geomorfologických podmínkách. Je tudíž pestré. V horských oblastech nejchladnější. Na pobřeží a západních nížinách v Kérale teplé a vlhké ovzduší. V Kérale se během našich zájezdů setkáme s následujícími typy ročních období:
„zima" (severovýchodní monzun) od listopadu do února, nejméně dešťových srážek, teploty 18 - 28 °C, v horských oblastech i méně než 10 °C;
„léto“ od února do května, horké a vlhké, vzácně dešťové přeháňky, maximální teploty do 40°C;
„období dešťů“ (jihozápadní monzun) od června do září, až 100% vlhkost vzduchu, několikrát denně se opakují vydatné srážky, teplota od 24 °C v noci až 30 °C přes den. Teplota vody v Indickém oceánu je celoročně okolo 28–29 °C.

Jak se zabalit: Na lehko. Vhodné zavazadlo pro tuto cestu je malý kufr a menší batůžek. Velké zavazadlo bude většinu času na hotelích nebo v zavazadlovém prostoru při přesunech, zatímco s malým batůžkem budete podnikat výlety. Volba oblečení závisí na vašem teplotním komfortu a místě pobytu. Do Indie jsou nejlepší bavlněné oděvy zakrývající tělo před sluncem, hmyzem a případnými zvědavými pohledy. Doporučujeme také funkční termoprádlo (Moira, Klimatex), které se snadno udržuje a rychle po vyprání usychá, mikina s dlouhým rukávem (například fleece) a rozhodně dlouhé kalhoty. Na nohy budete potřebovat především lehkou obuv (sportovní sandály) a kvalitní tenisky. Není třeba brát těžké trekové boty. Na ochranu proti slunci vezměte sluneční brýle s UV filtrem, pomádu na rty a krém na opalování taktéž s UV faktorem, pokrývku hlavy. Doporučujeme také deštník či pláštěnku (oboje lze koupit na místě). Nezapomeňte s sebou repelent proti komárům. Z našich zkušeností je nejlepší Autan, běžně dostupný v lékárnách či drogeriích. Ve všech navštívených zemích lze zakoupit běžné toaletní potřeby (šampon, mýdlo, zubní pasta). Může se vám hodit také kapesní nůž.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Měna: indická rupie (INR), orientační kurz: 1 Kč = 3 rupie, 1 USD = 69 rupií Kapesné: budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, fakultativní akce, vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Měna, kterou je vhodné mít s sebou, jsou americké dolary nebo eura. Minimální částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je cca 100 USD, doporučená částka je 300 USD. Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu nejlépe na platební kartě (VISA, Mastercard). Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Orientační ceny některých vstupů v INR (v průběhu příštího roku se mohou ceny však zvýšit):
Chrám Šrí Padmanabhasvámí 150
Palácové muzeum Puthe Maliga 30
Kumarakom, ptačí rezervace 100
Périjár, tygří rezervace 300
Périjár, jungle walk 500-2000
Périjár, okruh plantážemi 350
Munnar, továrna na čaj 650
Kočín, palác Mattančerri 2
Kočín, taneční show 400
Varkala, ájurvédská masáž 900-1500

Personál: Průvodce bude uveden v informačním dopise.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.