Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 4922 Z KATALOGU NA ROK 2018

ARGENTINA , CHILE (ROZŠÍŘENÝ PROGRAM AŽ PO OSTROV CHILOÉ), *RIO DE JANEIRO A IGUAZÚ

Úchvatné Andy mnoha tváří a barev s nejvyšší horou planety mimo Asii. Činné sopky, solná jezera, úrodné pampy i araukáriové pralesy. Jízda po jedné z nejkrásnějších železnic světa. Proslulé vinné sklepy v Mendóze, metropole dvou jihoamerických zemí, pláže dvou oceánů a volitelně i nejkrásnější vodopády světa...

Program

1.-2.den: Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny u ústí Río de la Platy. Prohlídka historického jádra s prezidentským palácem, parlamentem, radnicí a katedrálou. „Argentinský Slavín“ La Recoleta, mj. s hrobkou Evity Perón. Bohémská a umělecká čtvrť San Telmo s kavárnami a tržišti, La Boca s pitoreskními pestrobarevnými domky, tančírnami tanga a stadionem La Bombonera nejslavnějšího klubu země - Boca Juniors.

3.-4.den: Buenos Aires - Salta. Přelet na severozápad Argentiny do Salty (1152 m) v podhůří And v sousedství Bolívie a Chile: nedotčené koloniální centrum, katedrála, chrám sv. Františka, archeologické muzeum s mumiemi inckých dětí. Lanovkou na Cerro San Bernardo s krásnou vyhlídkou na město. Možnost nezapomenutelného celodenního výletu (cca 180 USD) „Vlakem do mraků“ ze Salty vysoko do And po jedné z nekrásnějších a čtvrté nejvyšší železnici světa. 21 tunelů, 31 mostů, 13 viaduktů, délka 220 km, převýšení přes 3000 m, zastávky, úchvatné výhledy. Kolem soutěsky Quebrada del Toro a ruin preinckého města Tastil na pouštní náhorní plošinu Puna de Atacama. Nejvyšší místo cesty - impozantní viadukt nad pouštním kaňonem La Polvorilla (4200 m).

5.-6.den: Quebrada de Humahuaca, Valles Calchaquíes. Celodenní výlety do okolí Salty. Quebrada de Humahuaca (UNESCO) - dlouhé, úzké soutěsky řeky Rio Grande. Neuvěřitelně zbarvená skaliska (Hora sedmi barev, Malířova paleta), kečuánské osady. El Tilcara - ruiny předkolumbovské indiánské pevnosti. Malebné koloniální městečko Cachi, údolí Valles Calchaquíes - oblast vyhlášeného bílého vína Torrontes, soutěska Quebrada de Cafayate červených pískovců.

7.-9.den: Salta - Mendóza. N.P. Aconcagua. Přelet do Mendózy - města parků, sadů a vinic na rozhraní pamp a velehor. Vyhlídka od památníku Cerro de la Gloria. Možnost návštěvy slavných vinných sklepů s ochutnávkou nebo výletů do okolí (idylické horské termály Cacheuta aj.). Jízda do N.P. Aconcagua s fascinujícími scenériemi barevných skal a hradbou šestitisícovek (film Sedm let v Tibetu). Incký most - sopečná skalní brána. Pěší výlet pod nejvyšší horou Ameriky - Aconcaguou (6959 m).

10.-11.den: Mendóza - Santiago de Chile. Přelet do Chile nad nejvyššími partiemi And s fantastickými výhledy přímo na Aconcaguu (bude-li přát počasí). Hlavní město Santiago: prezidentský palác La Moneda, rušné hlavní náměstí Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, „kafe s nohama“ - kavárny, kde se pánům líbí. Vyhlídka na město z Cerro Santa.

12.den: Valparaíso, Vina del Mar. Výlet k Tichému oceánu do přístavu Valparaíso a do nejvyhlášenějšího chilského letoviska, mořských lázní Vina del Mar: možnost koupání v Pacifiku.

13.den: Santiago de Chile - Puerto Montt. Přelet na jih do Puerto Montt: přístavní čtvrť Angelmó s rybími trhy. Výlet na ostrov Tenglo: vyhlídka na město, záliv a fjordy, ostrovy a hory z nejvyššího bodu, restaurace s místní specialitou curanto.

14.-15.den: Lake District, Chiloé. Kouzelný kraj jezer, lesů, řek a vodopádů. Velké modré jezero Llanquihue s kužely vulkánů v pozadí. Projížďka po jižních březích s výhledy na aktivní stratovulkán Calbuco (2015 m) a kónický Osorno (2652 m), koupání. Ostrov Chiloé plný mýtů a legend - nejtradičnější část Chile: dřevěné kostelíky, indiáni Mapuche, kolonie lvounů a ptactva.

16.-17.den: Pucón, Villarica. Přejezd do Pucónu na březích jezera Villarica. Pěší turistika v N.P. Huerquehue v exotických araukáriových pralesích, koupání v termálech Palguin nebo možnost výstupu na činnou sopku Villarrica (2847 m).

18.-20. Santiago de Chile - Praha. Přejezd po Panamerické dálnici do Santiaga, odlet domů.

Termín (4922): 26.10. - 14.11. 2018
cena v Kč: 104 490,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků, v Chile a Argentině veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro, lodě) a nájemní (minibusy, taxi). Ubytování: V Chile a Argentině hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x komfortní noční bus (4922). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 4922: 16 100 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


*VOLITELNÝ VÝLET: RIO DE JANERO A VODOPÁDY IGUAZÚ:

1.-3.den: Praha - Rio de Janeiro - Iguazú. Let do Brazílie. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná. Přelet do N.P. Iguazú (UNESCO): monumentální (až 2,5 km široké) vodopády na řece Iguazú na rozhraní Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

4.-5.den: N.P. Iguazú - Buenos Aires. Výhledy na vodopády z brazilské i argentinské strany, výlet k Ďáblovu chřtánu - nejobdivovanější i nejděsivější části vodopádů. Procházky v N.P., pozorování fauny i flóry, koupání. Možnost letu vrtulníkem nad vodopády. Přelet na jih do Buenos Aires. Spojení se skupinou.

Termín: 22.10. - 26.10. 2018
Cena: 18 990,- Kč

V ceně je: Přelety z Ria k Iguazú a do Buenos Aires včetně tax, veřejná a nájemní doprava, ubytování se snídaněmi (příplatek 1-lůžko 3600 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Pozn.: Volitelný výlet je možný pro zájezdy 4921, 4922 a 4923.


Všeobecné informace:

Pasy a víza:
CHILE:
Budete potřebovat platný cestovní pas ČR - doporučuje se platnost pasu minimálně 90 dnů od předpokládaného data vstupu na území Chile (dohoda mezi ČR a Chile o bezvízovém styku umožňuje totiž pobyt v Chile bez víza v délce až 90 dní, Váš pas by měl tedy mít platnost delší). Vízum k cestám do Chile za účelem turistiky není zapotřebí, a to na základě dohody o oboustranném zrušení vízové povinnosti, která vstoupila v platnost již v roce 1996. Imigrační služba vyžaduje bezvadný stav cestovních dokladů!!Každý cizinec musí při vstupu na území Chilské republiky vyplnit imigrační kartu, její první část je mu imigračními úřady odebrána při vstupu a druhou část (kopii) je návštěvník povinen odevzdat při opuštění chilského území. Kopii této karty pečlivě uschovejte, v případě ztráty se zbytečně vystavujete administrativním průtahům při opuštění země.

ARGENTINA:
Argentina vyžaduje od občanů ČR cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Od roku 2000 je zaveden bezvízový styk za účelem turistiky. Argentina striktně zakazuje a přísně kontroluje dovoz jakýchkoliv živočišných a rostlinných produktů. Při vstupu do země může být pohraničním úředníkem požadováno prokázání se dostatečnými finančními prostředky na pobyt (cca 50 USD na den) nebo na argentinském území funkční platební kartou a zpáteční letenkou. Při odletu ze země je třeba počítat s placením tzv. letištního poplatku (cca 18 UDS), který je vybírán u zvláštní přepážky (Tasa de Embarque) od všech cestujících.

Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví:
CHILE:
Žádné povinné očkování Chile nevyžaduje. Doporučené očkování:
Hepatitida A - Očkování se doporučuje především těm, kteří plánují pobyt mimo turistické a rekreační oblasti. Očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem.
Břišní tyfus - Očkování se doporučuje především těm, kteří plánují pobyt mimo turistické a rekreační oblasti. Očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem.
Záškrt - Pokud bylo základní očkování proti záškrtu provedeno v dětství, tj. před více než 20 lety a existuje zvýšené riziko záškrtu (např. během humanitární pomoci, pracovního pobytu apod.), lze očkovat od počátku třemi dávkami dospělé vakcíny proti záškrtu (tj. se sníženou koncentrací vakcinační látky) v měsíčních intervalech nebo ve schématu 0-6 týdnů-6 měsíců nebo podat posilující (booster) dávku 10-15 let po předešlém očkování proti záškrtu. Kompletní očkování by mělo být ukončeno nejpozději 10 dní před odjezdem.
Tetanus - Při poranění existuje zvýšené riziko nákazy. Je vhodné si zkontrolovat stav očkování proti tetanu a v případě, že očkování bylo provedeno před 10-15 lety, stačí se nechat očkovat jednou dávkou tetanické vakcíny ("přeočkování"). Byla-li ale poslední dávka vakcíny podána před více než 15 lety, je nutné se nechat okovat kompletně třemi dávkami. Zrychlené očkování proti tetanu lze provést podáním 2 dávek v měsíčním intervalu (před cestou) a 3. dávku po 6 měsících (tj. např. po návratu). Již dvě dávky dostatečně ochrání před tetanem.
Spalničky - Před cestou je vhodné si zkontrolovat stav očkování proti spalničkám, tj. očkování v dětství dvěma dávkami vakcíny. V opačném případě je vhodné se nechat před cestou očkovat alespoň jednou dávkou vakcíny, nejpozději 14 dní před odjezdem.

ARGENTINA:
Žádné povinné očkování Argentina nevyžaduje. Doporučené očkování: Žlutá zimnice Přestože očkování proti žluté zimnici není povinné, je země (nebo její oblasti) považována za rizikovou ve výskytu žluté zimnice. Doporučené očkování do Argentiny jsou dále shodná. s Chile.

Ubytování: V Chile a Argentině budete ubytování v místních turistických hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Jednu noc strávíte v komfortním autobuse.

Strava: V ceně ubytování jsou snídaně, další strava není v ceně. Vzhledem k přísným předpisům na dovoz potravin není možné přivézt si větší množství potravin s sebou ani převážet je mezi Argentinou a Chile. Pokud si s sebou vezmete čerstvé potraviny (tj. např. i salámy) riskujete, že Vám budou na letišti zabaveny. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou kolem 15-20 USD na den, tzn. cca 300-400 USD na celou dobu pobytu (pokud se bduete účastnit volitelného výletu připočítejte ještě cca 100 USD).

CHILE:
Kořeny současné chilské kuchyně sahají až do poloviny 16. století, kdy se Chile stalo součástí španělského místokrálovství Peru. Španělé, Indiáni a kreolové žili tu pak vedle sebe a jejich kuchyně se navzájem ovlivňovaly. Pro kreolskou, tj. venkovskou kuchyni je charakteristické větší množství luštěnin a zeleniny na úkor masa. Před jídlem málokdo odolá pálence z vylisovaných hroznových slupek "pisko", o jejíž původ a název se pře Chile se sousedním Peru, smíchané s citrónem a trochou cukru. Vyhlášené je chilské víno, obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek a je chloubou chilského zemědělství.

ARGENTINA:
Jelikož v Argentině v převážné míře najdeme přistěhovalce z Evropy, odvíjí se od toho i tamější jídelníček. Nejvíce je patrný vliv španělský a italský, ale i třeba polský, na severozápadě země zasahují do jídelníčku země i domorodí Indiáni. Argentina je Ve druhá na světě ve spotřebě hovězího masa. V průměru spořádá každý téměř 70 kg hovězího masa. Zdejší hovězí maso oplývá specifickou chutí a je po celém světě velmi vysoce ceněno. Nejčastější úpravou masa je grilování. V některých oblastech jím jsou téměř posedlí a grilují téměř vše, co grilovat lze. Tradiční argentinský gril se nazývá parrilla.

Doprava: Po trase zájezdu budete pohybovat nájemní i veřejnou dopravou: autobusy, metrem, loděmi, minibusy, taxi.

Klimatické poměry: Moře na chilském pobřeží je ovlivněno výrazně studeným Humboldtovým proudem, a tak teplota moře je zde o 5-7 °C nižší než jinde na Zemi ve stejných zeměpisných šířkách. Nejjižnější oblasti Patagonie už spadají do drsného subpolárního klimatu. Nejteplejším měsícem je leden, zatímco červen a červenec jsou nejchladnější. Klima je výrazně ovlivněno arktickým prouděním a vane zde velmi silný vítr. V nížině u moře v metropoli Santiagu jsou teploty okolo 23 °C.

Jak se zabalit: S sebou vezměte plavky, pláštěnku, lehčí sportovní turistickou obuv a sandály, letní rychleschnoucí a nemačkavé oděvy...Vše do 20 kg váhy. Kromě kufru (na kolečkách, ne na přenášení v ruce!) či batohu na záda si vezměte menší batůžek (můžete ho mít při sobě v letadle, na cyklistické výlety a na kratší túry). V jižní části Chile a Argentiny bývá velmi větrno, může být i chladno a musíme zde být připraveni také na déšť. Proto je třeba mít s sebou teplé, větru a dešti odolné oblečení. Je lepší více vrstev, které můžete kombinovat, než 1 teplá bunda. Nutná je kvalitní pláštěnka, doporučená pak čepice nebo šátek na hlavu. Na nohy pak kvalitní , nepromokavé (a rozchozené) trekové boty a též sandály. Z dalších potřebných věcí na cestu připomínáme tmavé brýle (a náhradní dioptrické brýle - pokud je potřebujete), plavky, pokrývku hlavy, opalovací krém s vyšším UV filtrem a klobouk či jinou ochranu hlavy proti sluníčku - hlavně osoby náchylné k úpalu a úžehu, základní léky nebo léky, které pravidelně užíváte. Na peníze a doklady se nejlépe hodí ledvinka či kapsička na krk, které lze skrýt pod šaty (široký výběr najdete v “outdoorových“ prodejnách). Své šperky a drahé hodinky nechte raději doma. Ačkoli na zájezdu nemáte zajištěnou stravu, je zbytečné tahat s sebou zásoby jídla, protože celníci jsou nemilosrdní a stravování v Argentině a Chile Vás nezruinuje (ani v restauracích, natož pak nákupy v obchodech) a argentinská kuchyně je jednou ze světově nejproslulejších. Proto by byla škoda se s ní lépe neseznámit.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Nejvhodnějším platidlem je americký dolar. Kromě zmiňovaných cca 300-400 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 300-350 dolarů. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Chile:

Elektřina: 220 V, 50 Hz. Zásuvky mají 2-3 kulaté kolíky a pro naše ploché vidlice není třeba adaptér. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Telefon: Prakticky „na každém rohu" jsou tzv. „locutorios", kde vám požadované telefonní číslo vytočí, a poté zaplatíte skutečnou délku hovoru. Pro volání z mobilního telefonu musíte mít samozřejmě aktivovaný u svého operátora roaming. Některé typy telefonů v Jižní Americe nefungují. Informujte se proto před cestou u svého mobilního operátora nebo u prodejce mobilních telefonů, zda váš přístroj bude v Cille fungovat (mobilní operátoři v Americe fungují na frekvenci 1900 MHz, je třeba mít třípásmový mobil). Přestože všichni čeští operátoři mají v Chile smluvního partnera, může být problémem s hustotou pokrytí signálu, která je zejména v horách sporadická nebo žádná.

Internet: Internetové kavárny jsou v Chile naprosto všude, i v těch nejmenších osadách. Cena je zhruba 1 USD/30 min.

Pošta: Kvalitních pohlednic v ceně 300 - 500 CLP je slušný výběr, ale problémem bývá koupě známky, kterou lze získat výhradně na poště. Pohledy tak můžete poslat rovnou z pošty (otvírací doba 9.00 - 18.00, v sobotu 9.00/10.00 - 12.00). Do ČR jde pošta z Chile asi 10 dní a známka do EU stojí 470 CLP.

Argentina:

Elektřina: Elektrické napětí 220 V, frekvence 50Hz. Po celé zemi mají dva různé druhy zásuvek: dva ploché kolíky jako v USA, ale nejsou svisle rovnoběžné, nýbrž skloněné pod mírným úhlem a nebo zdířky na dva kulaté kolíčky ve stejném rozchodu jako ty české, ale menšího průměru. Argentina se tedy řadí k zemím, kde budete potřebovat redukci. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Telefon: Telefonovat lze z telefonních automatů (převážně na karty, někde i na mince) nebo z veřejných telefonních stanic (locutorio, cábinas telefónicas - bývá nepřetržitý provoz). Pro volání z mobilního telefonu musíte mít samozřejmě aktivovaný u svého operátora roaming. Některé typy telefonů v jižní Americe nefungují. Informujte se proto před cestou u svého mobilního operátora nebo u prodejce mobilních telefonů, zda váš přístroj bude v jižní Americe funkční.

Internet: Argentina nabízí poměrně bezproblémový přístup k internetu, hlavně pak ve velkých městech. Internetové kavárny nazývané "Locuturios" najdete na každém rohu jak v Buenos Aires, tak i v dalších městech. Ceny jsou rozumné, většinou pod dolar na hodinu a připojení je stabilní.

Pošta: Pošta v Argentině funguje rychle a spolehlivě, ovšem trasu Argentina - Evropa zdolá zásilka tak za 7 - 10 dnů. Pro zasílání mezinárodních zásilek doporučujeme používat pobočky pošty Correo Argentino (státní pošta) www.correoargentino.com.ar.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.