Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 883, 884 Z KATALOGU NA ROK 2019

VÁNOČNÍ A SILVESTROVSKÁ MALAJSIE A SINGAPUR

Různé tváře zemí rovníkové jihovýchodní Asie, obývaných pestrou směsí rozličných ras, národů, kultur i náboženství, žijících však pospolu ve vzorné toleranci a pořádku. Vzorové „město budoucnosti“ - supermoderní Singapur, ambiciozní Kuala Lumpur. Historická města v Malacké úžině - Melaka a Georgetown. Koupání a odpočinek v silvestrovském termínu na nádherném ostrově na Langkawi.

PROGRAM ZÁJEZDU 883, 884: VÁNOČNÍ A SILVESTROVSKÁ MALAJSIE A SINGAPUR

1.-3.den: Praha - Kuala Lumpur. Let do dynamické metropole moderní Malajsie: dvojčata Petronas Towers (452 m) - bývalá nejvyšší stavba světa, vyhlídková věž KL Tower (421 m), mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti. Výlet k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu.

4.-5.den: Kuala Lumpur - Penang. Přejezd do „perly Orientu“ a „Asie v miniatuře“ - na ostrov Penang. Britský Georgetown (UNESCO) - město s koloniálním šarmem a čínským duchem. Čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, buddhistický klášter Kek Lok Si. Podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill (821 m) s vyhlídkou. Následný sestup deštným lesem.

6.-9.den: Langkawi. Cesta na ostrov Langkawi v Andamanském moři u hranic s Thajskem: odpočinek, koupání, možnost výjezdu lanovkou na horu Gunung Mechinchang s výhledy na celé souostroví. Koupání ve vodopádech Seven Wells, horké prameny ve vesnici Air Hangat, možnost lodních výletů, šnorchlování, nákupy v bezcelní zóně. Přelet do Kuala Lumpur.

10.-13.den: N.P. Taman Negara - Melaka. Návštěva jednoho z nejstarších pralesů světa v N.P. Taman Negara: výprava do noční džungle, procházka po lávkách vysoko v korunách stromů, plavba lodí. Zpět na západní pobřeží do nejhezčího města země - Melaky (UNESCO): červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalské pevnosti.

14.-16.den: Singapur - Praha. „Lví město“ a stát Singapur, kde se prolíná Východ a Západ: britské koloniální památky, hinduistické a čínské chrámy, mešity, downtown s mrakodrapy, Singapore Flyer - nejvyšší vyhlídkové kolo na světě (165 m), vyhlídková plošina Sands Skypark, možnost návštěv světově proslulé ZOO, botanické zahrady, popř. zahrad Gardens by the Bay. Návrat domů.

Délka tras: letadlem 23 000 km, po zemi 1200 km, loděmi 120 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně) - vše pro 882
Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (883): 22.12. - 6.1. 2019
cena v Kč: 59 990,-

Termín (884): 21.12. - 5.1. 2020
cena v Kč: 59 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně tax a poplatků, po trase lodě, minibusy, autobusy, metro a taxi. Ubytování: 883,884: 11x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x jednoduché bungalovy na ostrovech. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 883,884: 5800 Kč (13x).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Budete potřebovat platný cestovní pas (platnost minimálně 6 měsíců po návratu zpět do České republiky) a fotokopii jeho hlavní dvoustrany (pro případ ztráty cestovního pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu. Malajsie, Singapur jsou země se vstupem bez vízové povinnosti pro občany ČR za účelem turistiky a době pobytu nepřesahující 90 dní.
!!! Pro vstup do Malajsie důrazně nedoporučujeme mít v pase izraelské vízum či vstupní/výstupní razítka.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Pro cestu do Malajsie a Singapuru není třeba speciální očkování a není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Podrobné informace o očkování a cenách jednotlivých vakcín se dozvíte na hygienické stanici a centrech cestovní medicíny. Ověřte si platnost očkování proti tetanu, záškrtu a obrně. Doporučujeme očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A, B a preventivní prohlídku u zubního lékaře. Užívání antimalarik konzultujte se svým lékařem. Ke zvážení je také očkování proti japonské B encefalitidě.

Ubytování: V průběhu zájezdu jsou zajištěny noclehy v hotelech turistického standardu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 13x).

Strava: Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Průvodce vám ochotně poradí s výběrem jídla a doporučí místní speciality. Stravovat se můžete v místních restauracích, kioscích rychlého občerstvení a velkým výběrem přijdou vhod i jídelní patra místních obchodních domů.
V Malajsii můžete okusit pokrmy typické pro jihovýchodní Asii, jako jsou různé úpravy rýže a nudlí se zeleninou a masem, dále ve velkých městech narazíte na početné indické komunity, které připravují speciality ze své rodné země. V neposlední řadě se setkáte také s kuchyní čínskou.
Upozorňujeme klienty, že do Malajsie je přísný zákaz dovážet jakékoliv masné výrobky. S sebou si přibalte pouze müsli tyčinky nebo sušenky.
Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů – voda z vodovodů není pitná. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastikových lahvích s neporušeným uzávěrem.
Jídlo: Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte dostatečně tepelně upravená a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Mléko nemusí být vždy pasterizováno, ale jogurty bývají hygienicky nezávadné. Ovoce a zeleninu si před požitím raději důkladně omyjte nebo oloupejte.

Doprava: V průběhu zájezdu se budeme přepravovat lodí, minibusy a autobusy. Pro krátké přesuny použijeme taxi a ve městech i metro a MHD.

Klimatické poměry: Podnebí v Malajsii, Singapuru je tropické, rovníkové s celoročně průměrnými teplotami kolem 28°C a teplotou moře 27°C. Střídají se zde dvě roční období, a to období dešťů (listopad – duben) a období sucha (květen – říjen). Rozdíl však v některých oblastech není příliš markantní a i v období sucha jsou častým jevem krátké denní přeháňky. Průměrná teplota moře u ostrova Langkawi v prosinci je 29 °C. Časový posun je oproti ČR +7 hodin.

Jak se zabalit: Na lehko. Vhodné zavazadlo pro tuto cestu je batoh do 60 l (typu Gemma apod.), nebo malý kufr na kolečkách a menší batůžek. Velké zavazadlo bude většinu času na hotelích nebo v zavazadlovém prostoru při přesunech, zatímco s malým batůžkem budete podnikat výlety. V hlavním zavazadle, které je přepravováno v zavazadlovém prostoru letadla a odbaveno až do finální destinace, je zakázáno přepravovat propanbutanové kartuše (např. do vařiče) a jeho váha nesmí překročit 20 kg (přesná váha bude upřesněna v informačním dopise). Toto zavazadlo doporučujeme před odbavením nechat zabalit do ochranné folie. V příručním zavazadle (max. 8 kg - váha bude upřesněna v informačním dopise) mějte připraveny věci, které budete potřebovat během cesty, všechny cennosti, doklady a elektroniku, která musí být nabitá a funkční, jinak hrozí její zabavení při bezpečnostních kontrolách na letištích.
Zmíněný větší batoh (malý kufr) a batůžek pro výlety, vhodnou obuv na turistiku (postačí kvalitní tenisky), letní sandály, žabky (vhodné do sprch), oblečení do teplého a vlhkého počasí – trička / košile (i s dlouhým rukávem – ochrání vás před bodavým hmyzem), případně funkční prádlo, kalhoty, 3/4 kalhoty / kraťasy, větrovku, šátek, plavky, ručník, pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém na opalování, sprej proti bodavému hmyzu (komáři), hygienické potřeby a léky (pokud pravidelně užíváte), baterku / čelovku, univerzální kapesní nůž, zapalovač, fotoaparát, pláštěnku, mobilní telefon (pro případnou nouzovou komunikaci s průvodcem), redukci do zásuvky. Zájemci o šnorchlování si mohou přibalit i vlastní masku a šnorchl. Pro delší přesuny v klimatizovaných dopravních prostředcích, noc strávenou na vyhlídkové věži nebo jen pro pocit vlastního komfortu můžeme doporučit přibalit si lehký a malý spacák nebo deku.
Pro případ přeprání prádla nezapomeňte šňůrku, kolíčky a prací prášek. Jinak v turistických oblastech fungují prádelny nebo není problém si kdekoliv za 5 USD koupit tričko.
Stejně tak i základní hygienické potřeby a léky jsou všude běžně k sehnání.

Valutové vybavení: Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, fakultativní akce, vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Minimální částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je přibližně 400 USD. Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu dle vlastní úvahy, nejlépe v podobě hotovosti či platební karty (doporučujeme VISA CLASIC nebo MASTERCARD). Výběr z bankomatu je možný ve všech větších městech.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí: 220 – 240V. Frekvence: 50 Hz.
Elektrické zásuvky: anglický standard - tři ploché kolíky, nutný adaptér Adaptér můžete zakoupit v elektrických potřebách, nebo na letišti. Počet zásuvek bývá na pokojích omezen (max. 2) a pokud plánujete nabíjet více zařízení (foťák, kamera, telefon), doporučujeme přibalit si roztrojku.

Telefonování: Telekomunikační infrastruktura je v Malajsii velmi rozvinutá. Mobilní signál je ale dostupný pouze ve velkých městech, podél pobřeží a hlavních komunikačních tahů. Rozsáhlá území ve vnitrozemí malajského poloostrova jsou bez pokrytí mobilním signálem. Frekvence 900 / 1800 MHz je stejná jako v ČR. Ověřte si u svého operátora, že máte aktivován roaming. Ceny hovorů, SMS a partnerských sítí vám sdělí váš operátor.

Internet: Na internet se lze běžně dostat téměř všude ve velkých městech a turistických destinacích. Poplatky se pohybují kolem 3 MYR (25 Kč) za hodinu. Spojení samozřejmě není nejrychlejší, ale na běžnou komunikaci pomocí emailu stačí.

Pošta: Pošty jsou v každém městě. Letecká pošta přes oceán stojí v přepočtu 15c (am. dolar - centy) za pohlednici a 40c za dopis do 100g.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.