Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 761 Z KATALOGU NA ROK 2019

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Čtyři klenoty Himálaje. Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim s kláštery i safari na slonech. Tradiční království Bhútán, střežící si svoji starobylou kulturu mj. i přísnými limity návštěvníků. Monumentální nedobytné hrady, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a panenská himálajská příroda. Součástí programu je i festival Dechenphu Tshechu s tanci v maskách buddhistických božstev.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dárdžiling (Západní Bengálsko). Letecky do Dillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole a „perly britské koloniální říše“ (R.Kipling) - Dárdžilingu: návrší Chowrastha, hinduisticko-buddhistický chrám na vršku Observation Hill s krásnými výhledy po okolí, návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norkeje. Projížďka historickou úzkokolejkou (UNESCO).

4.-7.den: Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko). Svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžengu (8598 m). Horskou krajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech či v džípu v N.P. Jaldapara (nosorožci, buvoli a tropické ptactvo).

8.-13.den: Bhútán. Výjezd do hor Bhútánu, do Thimphu - jediného hlavního města na světě bez semaforů: vyhlídka na město, pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), manufaktura ručního papíru, rezervace takinů - bhútánského národního zvířete. Festival Dechenphu Tshechu s tanci v maskách buddhistických božstev a démonů. Přejezd horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do zapadlého ledovcového údolí Phobjika v Černých horách, zimoviště jeřábů černokrkých. Oběd v tradičním bhútánském obydlí, ochutnávka slaného čaje a pálenky ara. Procházka malebným údolím, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přesun do Wangdue a Punakhy. Pěší výlet k chrámu Khamsum Lhakhang a zdobnému hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu - kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. stol. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Návrat do Paro.

14.-15.den: Paro (Bhútán) - Káthmándú (Nepál) - Praha. Přelet z Bhútánu do hlavního města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje s nejvyšší horou světa Mt. Everestem (8848 m). Odlet, návrat domů.

Délka tras: letecky 16 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-25 °C, nad 2000 m mohou klesat až k 0 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (761): 31.10. - 14.11. 2019
cena v Kč: 94 890,-

V ceně je: Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi či v džípu. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie, přelety Dillí-Siliguri, Paro-Káthmándú včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování: 761: 12x standardní turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 761: 7900 Kč (12x). Strava: V Indii snídaně, v Bhútánu plná penze a servis. V ceně nejsou víza do Indie 2250 Kč (e-víza), Bhútánu včetně vyřízení 1300 Kč a Nepálu 25 USD (na hranicích), strava v Nepálu, volitelně let k Everestu cca 207 USD.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň 2 zcela volné stránky pro vepsání víz. S sebou si vezměte 5x fotokopii dvoustrany pasu s osobními údaji a 5x pasové fotografie (pro vyřizování vstupních permitů a pro případ ztráty nebo krádeže pasu).
Indie: : Vízum stojí 2250 Kč. K vyřízení je potřeba platný pas, 1x vyplněný formulář, 1x fotografii 5x5cm na bílém pozadí (nejedná se o fotografii pasového formátu), ta samá fotografie se musí nahrát do vyplněného vízového formuláře, a rezervace letenky. Pro vstup do Sikkimu budeme potřebovat 4 pasové fotografie a stejný počet fotokopií pasu. Je naprosto nezbytné mít je s sebou. Nepál: Vízum se vyřizuje po přistání na letišti a stojí 25 USD (není zahrnuto v ceně zájezdu). Pro tento účel si s sebou vezměte 1 aktuální barevnou fotografii pasového formátu a také dostatečnou hotovost v dolarech nebo eurech (místní měny, kreditní karty ani šeky se pro tento účel nepřijímají). Bhútán: O vízum se musí zažádat minimálně měsíc před odletem. Bhútánské vízum se bude vyřizovat z ČR (1300 Kč), ale fyzicky jej obdržíte až při překročení hranic na letišti v Paro. Z tohoto důvodu je nutné mít k dispozici ihned po uzavření smlouvy kopii Vašeho cestovního pasu.
Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v informačním dopise a o všem Vás budeme s předstihem informovat.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Pro cesty do Indie a Bhútánu není žádné povinné očkování. Doporučit lze pouze očkování proti tyfu, dále si ověřit, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Někteří také doporučují preventivní očkování proti hepatitidě A. Pro podrobnější informace se poraďte s lékařem. Se žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny.

Ubytování: Ubytování v Dárdžilingu a Sikkimu bude v turistických hotelech na pokojích s příslušenství. Bhútán nám nabídne ubytování v dobrých hotelových kategoriích zvláště na západě země.

Strava: V indické části zájezdu je v ceně zahrnutá snídaně. Můžete počítat s tím, že průměrně za den utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu. V Bhútánu máme v ceně zájezdu plnou penzi, ovšem s tím, že si nemůžeme vybírat z hotelového menu, ale hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V Nepálu se vyvarujte pití nebalené vody. Nepožadujte ani přidání ledových kostek do nápojů. Také džusy připravované na místě mohou být závadné. V obchodech a restauracích dostanete balenou vodu v plastových láhvích, ovšem pozor na datum výroby! Objednávejte si jen zátkované nápoje – výběr je velký. Láhev piva o obsahu 0,65 l stojí v obchodě cca 2 US dolary, v restauraci zhruba 4. Pokud jde o Bhútán, při stravování se podává buď čaj nebo džus, další nápoje si hradí účastníci samostatně.

Klimatické poměry: V Dárdžilingu, Sikkimu a Bhútánu lze na přelomu října a začátku listopadu očekávat chladnější, leč stále příjemné počasí okolo 15-20 stupňů Celsia přes den, v noci však může i slabě mrznout. Proto se raději vybavte teplejším oblečením. V Káthmándském údolí se zato při denních teplotách až 30 stupňů a nočních 15 až 20 určitě zahřejeme. Po celý zájezd by mělo převládat jasné počasí i když není vyloučené, že se setkáme s opary. Slunce dost pálí, nezapomeňte proto na sluneční brýle a krémy na opalování. Problémem může být vysoká prašnost v Káthmándském údolí a smog z tisíců vozidel používajících nekvalitní benzin.

Jak se zabalit: Není potřeba o moc víc než na návštěvu některé evropské země. Připomínáme jen pár drobností. Dobrá obuv: určitě ji oceníte, protože uličky historických měst a stezky kolem pamětihodností jsou hrbolaté a kamenité. Součástí zájezdu je i několik nenáročných pěších výletů. Baterka: hodí se při prohlídkách chrámů k prosvícení zajímavých zákoutí tonoucích ve tmě a stejně tak v nepálských hotelích, když přetížená elektrická síť vypoví službu. Dále se vám může hodit repelent proti komárům. Pokud trpíte cestovní nevolností, určitě si vezměte příslušné léky!
Co s sebou určitě: 5x pasové fotografie, které budete potřebovat k udělení víz a na permit do Sikkimu. Minimálně 4x kopie hlavní stránky vašeho pasu.
Neberte si zbytečně krátké oblečení (šortky, krátké sukně, trička bez rukávů). Tento způsob oblékání není v regionu považován za slušný a v Bhútánu nebudete vpuštěni do celé řady památek. Vybavte se dlouhými kalhotami či sukní, tričky s rukávy a alespoň jednou košilí.
Též s sebou neberte žádné dárky pro děti (tužky, sladkosti). V Bhútánu je jejich rozdávání turistům z dobrých důvodů zakázáno.

Valutové vybavení: Americké dolary jsou nejoblíbenější měnou stejně jako všude v Asii, měnit se dá i Euro. V Bhútánu je možné kartou vybrat hotovost z bankomatu a někdy se s ní dá platit. Doporučená částka kapesného je od 600 USD.

Vstupné do historických objektů:
Vstupné do historických objektů v Indii není zahrnuto v ceně zájezdu. Můžete počítat se souhrnnou částkou vstupného do všech navštívených objektů ve výši cca 50 USD na osobu. V Bhútánu je vstupné hrazeno v rámci zájezdu.

Spropitné:
V Asijských zemích je obvyklé dávat na konci pobytu spropitné místnímu personálu, tedy řidičům a místním průvodcům, kteří s námi během pobytu budou. Obvyklá částka, která se dohromady řidičům i průvodci dává je okolo 5 USD na osobu na den, tedy za celou dobu zájezdu cca 70 - 80 USD. Příspěvek na spropitné není povinný a dává se pouze v případě, že jste se službami místního personálu spokojeni.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Elektrické napětí v Bhútánu i v Indii je 220 V, zásuvky jsou kompatibilní s naší normou, takže se dají použít naše spotřebiče a nabíječky. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na http://www.zasuvky.hw.cz/.

Telefon a internet:
Předvolba Nepál +977.
Předvolba Bhútán +975.
Předvolba Indie +911.
Internetové spojení s domovem: V Indii jsou internetové kavárny na každém kroku a ani v Bhútánu není připojení k Internetu vážný problém.
GSM mobilní telefon využijete v Indii a v Nepálu, ale v Bhútánu pouze, pokud máte operátora Vodafone. V Bhútánu je možné zakoupit si místní předplacenou SIM kartu a použít ji ve vlastním telefonu.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10-14 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.