Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 711, 713 Z KATALOGU NA ROK 2017

SIKKIM, BHÚTÁN - Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Čtyři klenoty Himálaje. Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim a tradiční království Bhútán, střežící si svoji starobylou kulturu mj. i přísnými limity návštěvníků. Monumentální hrady a panenská příroda. Živá a barevná metropole Nepálu Káthmándú. Během jarního termínu (711) účast na slavnostech Tschechu ve starobylém hradu Paro s dramatickými tanci ve strašidelných maskách buddhistických bohů a démonů, tradiční hudbou, tančícími mnichy a tisíci přihlížejících věřících.

Program

1.-3.den: Praha - Dárdžiling (Západní Bengálsko). Letecky do Dillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole Dárdžilingu: svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu (8598 m), návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norkeje.

4.-7.den: Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko). Horskou krajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech v N.P. Jaldapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.

8.-13.den: Bhútán. Výjezd do hor Bhútánu, do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu - kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Účast na slavnosti Paro Tschechu (711). Přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do tropického údolí Wangdue a Punakha. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Pěší výlet k chrámu Khamsum Ihakhang a hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Zapadlé ledovcové údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet údolím Phobjika, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přejezd do Thimphu - jediného hlavního města na světě bez semaforů: pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), škola tradičních řemesel, manufaktura ručního papíru, rezervace takinů - bhútánského národního zvířete. Přesun zpět do Paro.

14.-15.den: Paro (Bhútán) - Káthmándú - Praha. Přelet z Bhútánu do hlav. města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje s Mt. Everestem. Odlet domů.


Termín č. 711: 2.4. - 16.4. 2017
cena v Kč: 93 890,-

Termín č. 713: 27.10. - 10.11. 2017
cena v Kč: 93 890,-

3000 Kč sleva pro přihlášené do 31.5. 2017 (713)

V ceně je: Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie, přelety Dillí-Siliguri, Paro-Káthmándú a Káthmándú-Dillí včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování: Turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 7900 Kč. Strava: V Bhútánu plná penze a servis, v Indii snídaně. V ceně nejsou víza do Indie 1050 Kč, Bhútánu 40 USD.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň 2 zcela volné stránky pro vepsání víz. S sebou si vezměte 5x fotokopii dvoustrany pasu s osobními údaji a 5x pasové fotografie (pro vyřizování vstupních permitů a pro případ ztráty nebo krádeže pasu).
Indie: : Vízum stojí 1050 Kč. K vyřízení je potřeba platný pas, 1x vyplněný formulář, 1x fotografii 5x5cm na bílém pozadí (nejedná se o fotografii pasového formátu), ta samá fotografie se musí nahrát do vyplněného vízového formuláře, a rezervace letenky. Pro vstup do Sikkimu budeme potřebovat 4 pasové fotografie a stejný počet fotokopií pasu. Je naprosto nezbytné mít je s sebou. Bhútán: O vízum se musí zažádat minimálně měsíc před odletem a bude uděleno až po příletu na letiště Paro za poplatek 40 USD.
Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v informačním dopise a o všem Vás budeme s předstihem informovat.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Pro cesty do Indie a Bhútánu není žádné povinné očkování. Doporučit lze pouze očkování proti tyfu, dále si ověřit, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Někteří také doporučují preventivní očkování proti hepatitidě A. Pro podrobnější informace se poraďte s lékařem. Se žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny.

Ubytování: Ubytování v Dárdžilingu a Sikkimu bude v turistických hotelech na pokojích s příslušenství. Bhútán nám nabídne ubytování v dobrých hotelových kategoriích zvláště na západě země.

Strava: V indické části zájezdu je v ceně zahrnutá snídaně. Můžete počítat s tím, že průměrně za den utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu. V Bhútánu máme v ceně zájezdu plnou penzi, ovšem s tím, že si nemůžeme vybírat z hotelového menu, ale hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V Nepálu se vyvarujte pití nebalené vody. Nepožadujte ani přidání ledových kostek do nápojů. Také džusy připravované na místě mohou být závadné. V obchodech a restauracích dostanete balenou vodu v plastových láhvích, ovšem pozor na datum výroby! Objednávejte si jen zátkované nápoje – výběr je velký. Láhev piva o obsahu 0,65 l stojí v obchodě cca 2 US dolary, v restauraci zhruba 4. Pokud jde o Bhútán, při stravování se podává buď čaj nebo džus, další nápoje si hradí účastníci samostatně.

Klimatické poměry: V Dárdžilingu, Sikkimu a Bhútánu lze na přelomu října a začátku listopadu očekávat chladnější, leč stále příjemné počasí okolo 15-20 stupňů Celsia přes den, v noci však může i slabě mrznout. Proto se raději vybavte teplejším oblečením. V Káthmándském údolí se zato při denních teplotách až 30 stupňů a nočních 15 až 20 určitě zahřejeme. Po celý zájezd by mělo převládat jasné počasí i když není vyloučené, že se setkáme s opary. Slunce dost pálí, nezapomeňte proto na sluneční brýle a krémy na opalování. Problémem může být vysoká prašnost v Káthmándském údolí a smog z tisíců vozidel používajících nekvalitní benzin.

Jak se zabalit: Není potřeba o moc víc než na návštěvu některé evropské země. Připomínáme jen pár drobností. Dobrá obuv: určitě ji oceníte, protože uličky historických měst a stezky kolem pamětihodností jsou hrbolaté a kamenité. Součástí zájezdu je i několik nenáročných pěších výletů. Baterka: hodí se při prohlídkách chrámů k prosvícení zajímavých zákoutí tonoucích ve tmě a stejně tak v nepálských hotelích, když přetížená elektrická síť vypoví službu. Dále se vám může hodit repelent proti komárům. Pokud trpíte cestovní nevolností, určitě si vezměte příslušné léky!
Co s sebou určitě: 5x pasové fotografie, které budete potřebovat k udělení víz a na permit do Sikkimu. Minimálně 4x kopie hlavní stránky vašeho pasu.
Neberte si zbytečně krátké oblečení (šortky, krátké sukně, trička bez rukávů). Tento způsob oblékání není v regionu považován za slušný a v Bhútánu nebudete vpuštěni do celé řady památek. Vybavte se dlouhými kalhotami či sukní, tričky s rukávy a alespoň jednou košilí.
Též s sebou neberte žádné dárky pro děti (tužky, sladkosti). V Bhútánu je jejich rozdávání turistům z dobrých důvodů zakázáno.

Valutové vybavení: Americké dolary jsou nejoblíbenější měnou stejně jako všude v Asii, měnit se dá i Euro. V Bhútánu je možné kartou vybrat hotovost z bankomatu a někdy se s ní dá platit.

Vstupné do historických objektů:
Vstupné do historických objektů v Indii není zahrnuto v ceně zájezdu. Můžete počítat se souhrnnou částkou vstupného do všech navštívených objektů ve výši cca 50 USD na osobu. V Bhútánu je vstupné hrazeno v rámci zájezdu.

Spropitné:
V Asijských zemích je obvyklé dávat na konci pobytu spropitné místnímu personálu, tedy řidičům a místním průvodcům, kteří s námi během pobytu budou. Obvyklá částka, která se dohromady řidičům i průvodci dává je okolo 5 USD na osobu na den, tedy za celou dobu zájezdu cca 70 - 80 USD. Příspěvek na spropitné není povinný a dává se pouze v případě, že jste se službami místního personálu spokojeni.

Doporučujeme vzít si s sebou minimálně valuty v hodnotě 500 USD. Připomínáme co není v ceně zájezdu: vstupní víza do Bhútánu 40 USD (máte připlaceno), stravování v Indii, vstupy v Indii cca 50 USD, spropitné.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Elektrické napětí v Bhútánu i v Indii je 220 V, zásuvky jsou kompatibilní s naší normou, takže se dají použít naše spotřebiče a nabíječky. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na http://www.zasuvky.hw.cz/.

Telefon a internet:
Předvolba Nepál +977.
Předvolba Bhútán +975.
Předvolba Indie +911.
Internetové spojení s domovem: V Indii jsou internetové kavárny na každém kroku a ani v Bhútánu není připojení k Internetu vážný problém.
GSM mobilní telefon využijete v Indii a v Nepálu, ale v Bhútánu pouze, pokud máte operátora Vodafone. V Bhútánu je možné zakoupit si místní předplacenou SIM kartu a použít ji ve vlastním telefonu.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10-14 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2017, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.